مهاجرت سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان از جمله روش هایی است که ممکن است بعضی افراد بخواهند اطلاعات بیشتری راجع به آن کسب کنند. در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه اطلاعاتی در خصوص این موضوع یعنی سرمایه گذاری در مجارستان پرداخته اند که امید است مطالعه آن برای شما سروران گرامی مفید باشد.

 • بهترین مسیر مهاجرت به مجارستان چیست؟
 • آیا می توان از طریق سرمایه گذاری در مجارستان اقامت این کشور را به دست آورد؟
 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای ورود به مجارستان چیست؟
 • مهم ترین امتیازات سرمایه گذاری در مجارستان چیست؟

همان طور که میدانید با اقدام به راه اندازی یک کسب و کار در یک کشور دیگر در صورتی که حداقل های مورد نیاز دولت آن کشور فراهم شود، فرد می تواند برای خود و اعضای خانواده اش یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال، اخذ اقامت کند. هزینه ثبت شرکت و سرمایه گذاری در مجارستان نیز کمتر از سایر کشورهای اروپایی از جمله اتریش، همسایه مجارستان، می باشد در نتیجه این دلیل به علاوه کم بودن هزینه زندگی در مجارستان موجب شده خیلی از افراد تمایل به اخذ اقامت این کشور را داشته باشند. نکته ای که پیش می آید این است که سرمایه گذاری ریسک های خاص خود را دارد در نتیجه اگر شرایط سنی مناسبی دارید بهتر است روش های کم هزینه تری را انتخاب کنید مثلا دوره های کالج زبان در مجارستان.

مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور یکسری مزایا دارد، که باعث می شود بعضی افراد ترغیب به انجام آن شوند:

مزایا توضیحات
1 اشخاص متقاضی سرمایه گذاری با موفقیت در این کار می توانند به اقامت دائم این کشور دست یابند.
2 این کشور سال 2007 توانست به عضویت اتحادیه شنگن درآید در نتیجه اشخاص متقاضی سرمایه گذاری با دریافت ویزا قادر می باشند به همه کشورهای این حوزه به راحتی سفر نمایند.
3 اشخاص متقاضی سرمایه گذاری قادر می باشند که به صورت آزادانه با سایر کشورها به امر تجارت مشغول شوند.
4 این اشخاص قادر می باشند که اقدام به افتتاح یک حساب بانکی در اتحادیه اروپا کنند.
5 میزان مالیات در مجارستان نیز نسبت به بعضی کشورهای دیگر اتحادیه اروپا از جمله نروژ پایین تر است.

میزان دارایی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

حداقل سرمایه لازم برای اقدام به ثبت شرکت در این کشور 10000€ (یورو) می باشد. ناگفته نماند که میزان مالیات پرداختی در این روش مناسب و پایین می باشد و چیزی حدود 10% می باشد. جالب است بدانید پرطرفدارترین شرکت در کشور مجارستان، شرکت با مسئولیت محدود است. با این توضیح که این شرکت فقط می تواند سهام دار داشته باشد. ولی در تعداد سهام دار هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. در نتیجه تعداد سهامدار در این کشور می تواند بیشتر از حد مورد نظر باشد. بیان این نکته حائز اهمیت می باشد که در این شرکت سهامدار می تواند مالکیت تمام شرکت را داشته باشد.

نکات مهم سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

از سال 2017 یکسری روش های سرمایه گذاری در مجارستان از جمله خرید اوراق قرضه نمی تواند منجر به اخذ اقامت این کشور شود. اما دولت مجارستان همچنان برای جذب سرمایه اهی خارجی و در عین حال کاهش نرخ بیکاری، اخذ اقامت مجارستان با ثبت شرکت و کارآفرینی را روشی برای اخذ اقامت و در نهایت تابعیت مجارستان در نظر گرفته است. با این شرط که سرمایه اولیه حداقل 10000€ (یورو) باشد و فرد سرمایه گذار حداقل یک فرد مجاری را به عنوان حسابدار استخدام کرده و به وی حقوق پرداخت نماید.

البته باید توجه داشت انواع مختلفی از شرکت ها در قوانین مجارستان در نظر گرفته شده اند و شرایط هر نوع از شرکت ها در مجارستان متفاوت است. محبوب ترین شرکت ها در مجارستان از سوی استارت آپ های خارجی عبارت هستند از:

 • شراکت عمومی
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت سهامی خاص

نکات مهم سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

مراحل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

در اولین مرحله به شخص متقاضی سرمایه گذاری در مجارستان یک نوع اقامت که دارای اعتبار یک ساله باشد، داده می شود. با این توضیح که می توان با اقدام به تمدید هرساله این نوع ویزا بعد از مدت زمانی به میزان 3 الی 5 سال به اقامت دائم این کشور رسید. فرد باید یک آدرس و همچنین یک دفتر را مشخص کرده باشد و بتواند این مدارک را ضمیمه سایر مدارک مورد نظر نماید. ثبت شرکت عمومی نیز در این کشور امکان پذیر می باشد با این توضیح که دست کم نیاز به 2 سرمایه گذار وجود دارد و سرمایه گذاران قادر می باشند که در سرمایه و همچنین سود حاصله با یکدیگر شریک شوند.

مدت زمان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

فرایند سرمایه گذاری در مجارستان توسط اشخاص متقاضی نیازی به گذشت مدت زمان طولانی ندارد و این اشخاص می توانند با شروع مراحل کاری در ظرف مدت زمان کوتاهی شرکت ثبت کنند. هم چنین این اشخاص ملزم می باشند که 50% از مبلغ مورد نظر در راستای سرمایه گذاری را در یک حساب بانکی سپرده گذاری نمایند. این اشخاص همچنین قادر می باشند که از روش ثبت یک شعبه از شرکتی که مکانش در این کشور نمی باشد اقدام به شروع سرمایه گذاری کنند. لازم به ذکر می باشد که شعبه شرکت مورد نظر ملزم می باشد که به صورت مجاز به وسیله یک دادگاه صالح به ثبت برسد تا بتواند مجوز فعالیت خود را دریافت نماید.

طبق اخرین آپدیت در اولین روزهای سال 2022 درآمد حاصل از موارد زیر مشمول پرداخت مالیات می شود:

 • درآمد از منبع داخلی
 • درآمد خارجی، مشروط بر اینکه فرد مقیم مجارستان باشد.
 • ورود سرمایه حاصل از فعالیت های شغلی انجام شده در مجارستان می تواند به عنوان درآمد منبع داخلی واجد شرایط باشد، حتی اگر از خارج پرداخت شود. در مورد درآمدی که از خارج پرداخت می شود، مالیات بر درآمد می تواند پرداخت شود، خواه درآمد منتقل شده باشد یا نه (مثلاً به صورت الکترونیکی، از طریق انتقال بانک به بانک) یا به صورت نقدی وارد کشور شده باشد.

که طبق قوانین نرخ مالیات بر درآمد شخصی PIT  15% از درآمد ناخالص مشمول مالیات است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در مجارستان در 2022

در سال 2022 یکسری مدارک برای ثبت شرکت در مجارستان لازم است که به برخی از مهم ترین آنها اشاره می کنیم:

 • فرم تکمیل شده تقاضای ثبت شرکت در این کشور
 • مدرکی که بیانگر تمکن مالی اشخاص باشد.
 • مدارکی بیانگر اجاره یک مکان در این کشور
 • مدرکی که بیانگر دفتر شرکت این اشخاص باشد به انضمام کد پستی
 • اسنادی که بیانگر پرداخت هزینه های ثبت شرکت در این کشور باشد.
 • مدرکی که بیانگر توجیح نمودن طرح اقتصادی این اشخاص باشد.
 • مدرکی که بیانگر پرداخت هزینه مالیات در راستای راه اندازی شرکت در سال اول باشد.

در صورتی که با خواندن این مقاله شما هم خواهان کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع هستید می توانید سایر مطالب سایت ما در خصوص موضوعات دیگر مهاجرتی مثل تحصیل در مجارستان، کار در آلمان و غیره را مطالعه فرمایید و در نهایت برای بر طرف شدن ابهاماتتان و به منظور بررسی شرایط خود با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

 1. ناصر زارعی گفت:

  با سلام
  آیا با ثبت شرکت برای اعضای خانواده میتوان اقامت دایم دریافت کرد و یا سن شرایط محدود کننده دارد

  1. داوری گفت:

   سلام
   میشه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال اقامت رو دریافت کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.