مهاجرت تحصیلی کانادا

سیستم آموزشی کانادا

بررسی سیستم آموزشی کانادا
Rate this post

اصولا بهنگام صحبت از سیستم آموزشی در دنیا، نگاه ها به سمت سیستم آموزشی کانادا معطوف می گردد. ما با شرح کاملی از سیستم آموزشی کانادا به آن میپردازیم. بدین طریق، هم ذهن شما اقناع شود و هم اینکه بتوانید بیشتر با سیستم آموزشی کانادا آشنا شوید. ما در این مقاله از مفهوم سیستم آموزشی کانادا، از ویژگی ها و دسته بندی آموزشی، از مزایا و معایب آن صحبت می کنیم. امید است که مقاله حاضر که توسط گروه تحقیقات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، رضایت شما را جلب کند.

دلیل اینکه چرا کانادا همواره در بحث آموزشی در کانون توجه قرار می گیرد، چیست؟ یکی از دلایل اصلی و عمده محبوبیت کانادا در بین دانشجویان آموزش کیفی مقرون به صرفه آن می باشد. دولت کانادا مخصوصا در مورد آموزش عالی سخاوتمندانه خرج می کند و در بین سه کشور برتر در زمینه هزینه سرمایه در آموزش دانشگاهی می باشد.

کانادا به لحاظ بین المللی بخاطر و جود سیستم آموزش با کیفیت اش و دسترسی به برخی از بهترین دانشگاهها در جهان معروف است. برطیق رنکینگ دانشگاه های جهانی QS، در حال حاضر سه دانشگاه در کانادا وجود دارند که در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرند. همچنین کانادا به عنوان بهترین کشور جهت تحصیل در سال 2017 انتخاب شد. معیار این انتخاب اشاره به فاکتورهای برتری دانشگاه و سیستم آموزش توسعه یافته بالا برای جایگاه برتر بود.

قوانین سیستم آموزشی کانادا

آموزش در کانادا تا حد زیادی عمومی می باشد، و توسط دولت های فدرال، استانی، و محلی تامین بودجه و نظارت می شود. آموزش در کانادا معمولا به  آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه و سپس آموزش پسا-متوسطه دسته بندی می شود. ما در ادامه همین مقاله، با جزییات کامل این سطوح را توضیح خواهیم داد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کانادا به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

آموزش در کانادا استاندارد است. همچنین در مقایسه با سایر کشورها، ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد. سیستم آموزشی کانادا امکان تحصیل در انواع دوره ها را فراهم میکند، در حالیکه سایر کشورها این انعطاف پذیری دوره ای را ندارند. مطمئنا طبیعت کانادا با طبع شما و آینده دانشجویی تان سازگار است. محیط کانادا و سیستم آموزشی کانادا بگونه ای هماهنگ است که پس از فارغ التحصیلی، پست های شغلی برایتان فراهم می شود. شما همچنین می توانید خانواده تان را با خودتان به کانادا بیاورید. کار ضمن تحصیل امتیاز دیگر کانادا است. با تحصیل در کانادا، اخذ اقامت دایمی بسیار آسان برای شما فراهم می شود.

آنچه که سیستم آموزش کانادا را از دیگر سیستم های آموزشی در کشورهای دیگر متمایز می سازد عبارتند از: دانشجویان مجاز به انجام کارهای پاره وقت حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته می باشند. شما مجاز برای اقامت دایمی (PR) هستید، حتی اگر مشغول کار غیرمرتبط باشید. اسکان کار سه ساله (PSW) از امکانات ویژه سیستم آموزشی کانادا است. شما با حداقل تجربه فول تایم یک ساله، اقامت دایمی PR تان اخذ می کنید. سیستم آموزشی کانادا کارکنان حرفه ای دارد.

سطوح تحصیل در کانادا

از آنجایی که سیستم آموزشی در کانادا توسط دولت های استانی اداره می شود، سطوح تحصیل و مراحل آموزشی ممکن است که در دسته های مختلفی با اسامی مختلف قرار گیرند.

مدرک مدت توصیف
پیش- ابتدایی معمولا 1 سال برای کودکان 5 ساله
ابتدایی 5 الی 6 سال شروع این دوره از 6 یا 7 سالگی است

دارای 6 پایه می باشد

متوسطه 2 سال شامل متوسطه و دبیرستان با پایه های 7 و 8 م
دبیرستان 4 سال از پایه 9 م الی پایه 12 ام
تاییدیه ها و دیپلم 1 الی 2 سال برنامه های شغلی و کار محور، اساسا فنی
درجه کاردانی 2 سال معادل با دو سال اول از 4 سال درجه لیسانس یا کارشناسی
درجه لیسانس 3 الی 4 سال اکثر دوره ها تا 4 سال طول می کشد.

استان های خاصی همانند کبک دارای درجه لیسانس 3 ساله هستند.

درجه مفتخران لیسانس 4 ساله این درجه مستلزم کسب GPA یا واحد خاص، یک رشته یا برنامه تخصصی است.
دانشنامه فوق لیسانس 1 الی 2 سال مدرک درجه فوق لیسانس
 درجه ارشد ( همراه با پایان نامه) 1 تا 2 سال اغلب اشاره شده به عنوان ارشدهای پژوهشی، این مدرک مستلزم ارایه اجباری پایان نامه جهت ارزیابی و اتمام دوره می باشد.
درجه ارشد (بدون پایان نامه) 1 تا 2 سال این درجه ارشد آموزشی است و نه پژوهشی، و نیازی به ارایه پایان نامه نیست
 دکترا یا PhD 4 تا 7 سال Ph.D زمانی به دانشجو اعطا می شود که دانشجو رساله را تمام کرده و در مهلت قانونی از رساله اش دفاع کرده است.
برنامه های پسا- دکتری بدون محدودیت زمانی برنامه های پژوهشی محور تخصصی

سیستم آموزشی کانادا

انواع موسسات در سیستم آموزشی کانادا

انواع مختلف مدارک علمی توسط موسسات مختلف آموزشی در کانادا اعطا می شود: مدارس: که از پیش دبستانی تا دبیرستان را شامل شده و به دانش آموزان دروس اجباری را ارایه می دهند. گواهی یا دیپلم پایان دوره ماحصل اتمام تحصیل در این دوره هاست. دانشگاه: دانشجویان می توانند مدرک لیسانس، دانشنامه یا گواهی فوق لیسانس، درجات حرفه ای و دکترا در دانشگاههای کانادا درخواست دهند. کالج دانشگاه ها: برنامه های پیشنهادی توسط کالج دانشگاهها شامل دیپلم و برنامه های انتقال دانشگاهی است. کالج های عمومی: دانشجویان می توانند تاییدیه، دیپلم، درجه کاردانی، کرشناسی و دانشنامه فوق لیسانس را در اینگونه کالج ها اخذ کنند.

کالج های فنی و حرفه ای: در این کالج ها، گواهی یا دیپلم پیشنهاد شده برای آموزش فنی و حرفه ای ارایه می گردد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات مربوط به دوره های تحصیلی در کانادا به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

سال تحصیلی در سیستم آموزشی کانادا

سپتامبر (شهریور ماه) جذب اصلی در کانادا است. در این ماه، ما شاهد تعداد حداکثری پذیرش ها و ثبت نام ها در مدارس و دانشگاههای کانادا می باشیم. با اینکه موسسات آموزشی کانادا، سپتامبر و ژوئیه را برای جذب فراخوان می دهند، اما شما همچنین ممکن است با پذیرش های تابستانی هم مواجه شوید. در این مقاله، ما همراه با شما بهترین سیستم آموزشی دنیا یعنی،سیستم آموزشی کانادا را با جزییات تمام بررسی کردیم. فهمیدیم که  ساختار سیستم آموزشی کانادا دارای چهار سطح عمومی است پیش ابتدایی، ابتدایی، متوسطه، و آموزش پسا متوسطه. برای موفقیت در پذیرش تحصیل در کانادا با کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، مشاوره کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + چهارده =