مهاجرت کاری نیوزلند

شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند

شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند

بررسی شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند از جمله موارد حائز اهمیت در باب ورود به بازار تجارت جهانی برای متقاضیان محسوب می گردد. البته باید توجه داشت اگرچه شرایط کار و زندگی در نیوزلند ایده آل است، به دلیل داشتن متقاضیان زیاد از سرتاسر دنیا، اخذ ویزای کاری نیوزلند یکی از رقابتی ترین و دشوارترین پروسه های مهاجرتی است. در این مقاله که از سوی تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده در خصوص شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند طی سال 2021 توضیحاتی ارائه گردیده است.

درباره زندگی در نیوزلند

نیوزیلند یا زلاندنو در جنوب غرب اقیانوس آرام است که از دو جزیره بزرگ و تعدادی جزیره کوچک تشکیل می شود. زبان رسمی این کشور انگلیسی و مائوری می باشد. شرایط زندگی در نیوزلند با توجه به سطح اقتصاد اجتماعی نیز نوعی زندگی لوکس و آرامش بخش محسوب می گردد. میزان ارتکاب جرائم در این کشور پایین تر از سایر کشورهای دیگر است. به تعبیر بهتر نیوزلند کشوری مسالمت آمیز، دارای آزادی بیان، پلیسی قابل اعتماد و اطمینان و دارای اقتصادی سالم و به دور از فساد اداری می باشد.

راه های مهاجرت به نیوزلند در 2021

راه های اخذ ویزای نیوزلند در سال 2021 همانند گذشته از قبیل تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره می باشد. نیوزلند برای رشد توسعه اقتصادی روش و سیاست های مهاجرت را گسترش داده است که قطعا شمار زیادی درخواست برای اخذ ویزا برای این کشور را به دنبال داشت. اخذ ویزای کاری نیوزلند از جمله موارد قابل برتر در میان سایر طرق مهاجرت به نیوزلند محسوب می گردد که از برجستگی های مختص به خود برخوردار می باشد.

مهاجرت از طریق کار به نیوزلند مبتنی بر سیستم امتیازبندی می باشد که می بایست در ابتدای امر شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند مورد بررسی قرار گیرد. نوع دیگر از ویزا هم ویزای کار تعطیلات است که برای افراد جوان بین 18 تا 35 ساله ای که از کانادا یا انگلستان باشند درنظر گرفته شده که اجازه سفر و کار در نیوزلند را بین 12 تا 23 ماه را به آنها می دهد.

بررسی شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند

نیوزلند برای ویزای کار طیف وسیعی دارد که همه بصورت موقت هستند. مدت و شرایط ویزا بستگی به پیشنهاد شغل، حقوق و دستمزد و شرایط بازار کار دارد. البته بعضی ها می توانند به ویزای اقامت منجر شود. بطور کلی از مهمترین صنایع و مشاغل نیوزلند می توان به جنگلداری و کشاورزی، ساخت و ساز، آموزش، مهندسی، خدمات بهداشت درمان که در بیشتر مواقع برای اخذ ویزای کار نیوزلند متقاضیان نیازمند یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرما هستند. دسته بندی مهارت های مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در نیوزلند عبارتند از:

 • مهارت های بلند مدت (LTSSL-Long term skill shortage list)
 • مهارت های کانتربری (CSSL- Canterbury skill shortage list)
 • مهارت های فوری (ISSL- Immediate skill shortage list)

مهارت های بلندمدت (LTSSL-Long term skill shortage list)

این دسته مشاغل شامل مهارت هایی است که بطور مداوم نیازمند به کارگران ماهر در سراسر نیوزلند می باشد. اگر افراد مشغول بکار در LTSSL -Long term skill shortage list حرفه ای هستند و شرایط لازم را نیز دارا باشند نیز می توانند ویزای کار برای مدت کاری خود را بگیرند. بطور مثال اگر واجد شرایط در خواست اقامت 2 ساله باشند و موارد استاندارد را نیز دارا باشند در شغل خود نیز می توانند پایه حقوق حداقل 45000$ (دلار نیوزلند) درآمد کسب نمایند که البته در این نوع ویزا پیشنهاد کاری کارفرما به افراد، تجربه کاری و مدرک تحصیلی بسیار موثر است.

مشاغلی مثل پروژه های ساختمانی و زیر مجموعه های آن، رشته های فنی و مهندسی مثل مهندسی شیمی، مهندسی مواد، مهندس عمران، ژئوتکنیک و غیره، زیر شاخه های پزشکی مثل روانشناسی، رادیولوژیست، متخصص زنان و زایمان و غیره و همچنین داد و ستدهای مربوط به خودرو مثل تکنسین خودرو و صنعت مربوط به خوراک از این دست مهارت ها و مشاغل هستند.

مهارت های فوری (ISSL- Immediate skill shortage list)

این نوع ویزای کاری شامل کارگران ماهری است که نیوزلند نیاز فوری به آنها دارد و نشان دهنده این است که تعداد کمی از شهروندان نیوزلند یا ساکنان آن برای چنین مشاغلی وجود دارند مانند:

 • مشاغل جنگلداری و کشاورزی
 • بازرس و نقشه برداری ساختمان
 • ساختمان سازی

مشاغل دانشگاهی مانند:

 • تحصیلات تکمیلی دکترا
 • مدرس دانشگاه

مهارت های کانتربری (CSSL- Canterbury skill shortage list)

پس از زلزله های سال 2010 و 2011 که در منطقه کانتربری رخ داد این منطقه دچار بحران شد که به دنبال آن شرایط کار برای کارگران ماهر در بسیاری از زمینه ها به خصوص ساخت و ساز و پزشکی و مهندسی را فراهم آورد. در نظر گرفتن هزینه زندگی در نیوزلند از جمله موارد قابل بررسی در خصوص اخذ اقامت این کشور برای افراد می باشد. هزینه زندگی یک نفره در این کشور ماهانه حدود 900$ تا 1300$ (دلار نیوزلند) می باشد.

ویزای کوتاه مدت نیوزلند

ویزاهای کوتاه مدت در انواع مختلف و با توجه به شرایط افراد به متقاضیان اعطا می گردد. انواع ویزا کوتاه مدت به شرح ذیل می باشد:

نوع ویزا شرح
ویزای کاری در تعطیلات این ویزا به افرادی با رده سنی 18 تا 30 سال اعطا می شود. متقاضیان با اخذ این ویزا می توانند به مدت یک سال در نیوزلند مشغول به کار شوند. متقاضی برای دریافت این ویزا باید بلیط برگشت به کشورش را تهیه نماید. همچنین به متقاضی اجازه داشتن همراه داده نمی شود. برای ارائه گواهی تمکن مالی در طول حضور در این کشو متقاضی باید مبلغ 4200$ (دلار نیوزلند) در حساب بانکی اش ذخیره داشته باشد.
ویزای نیروهای کاری ضروری این ویزا به افرادی اعطا می شود که تخصص و مهارت در کاری را دارند و از کارفرما دعوت نامه شغلی دریافت کرده اند. مشاغلی که افراد در آن تخصص دارند باید جزء مشاغلی باشد که نیروی کار برای آن شغل در کشور انگلستان با کمبود مواجه است. در این ویزا نیز متقاضی اجازه داشتن همراه را ندارد. اعتبار این ویزا برای مدت 3 تا 5 سال می باشد.
ویزای Silver Fern category این ویزا برای مدت 9 ماه صادر می شود. متقاضیان می توانند این ویزا را تا 2 سال تمدید نمایند. این ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد مهاجرت کاری به نیوزلند داشته و رده سنیشان بین 20 تا 35 سال می باشد.

ویزای بلند مدت نیوزلند

ویزاهای بلند مدت در کشور نیوزلند به 2 صورت صادر می شود:

 • ویزا کار جهت اخذ اقامت: برای دریافت این ویزا متقاضی باید در شغلی مهارت داشته باشد که در لیست کمبود مهارت قرار دارد. اعتبار این ویزا برای مدت 30 ماه می باشد. بعد از گذشت 2 سال از دریافت ویزا متقاضی می تواند اقدامات لازم را جهت دریافت اقامت دائم این کشور انجام دهد افراد با رده سنی کمتر از 53 سال می توانند این ویزا را دریافت نمایند. این ویزا به متقاضیانی که بتوانند از کارفرمای معتبر نیوزلندی دعوت نامه کاری دریافت نمایند نیز اعطا خواهد شد. افرادی مشمول دریافت این ویزا می شوند که قابلیت های ورزشی، فرهنگی و یا هنری دارند.
 • ویزا Skilled Migrant: افرادی که حرفه و تخصصی دارند که مورد نیاز کشور نیوزلند می باشد می توانند این ویزا را دریافت نمایند. ولی شرطی برای اعطا این ویزا وجود دارد که متقاضی نباید پیش از آن از کارفرمایی در نیوزلند دعوت نامه کاری کسب کرده باشد. سن متقاضیان باید زیر 55 سال باشد. همچنین متقاضی باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد. فرد با داشتن شرایطها و کسب امتیازات بیشتر شانس اخذ ویزا را خواهد داشت.

شرایط امتیازبندی مهاجرت برای اخذ ویزای کار در نیوزلند

برای واجد شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند افراد می بایست حداقل نمره 100 امتیاز را بدست آورند. واجدین شرایط باید از حداقل کمتر از 56 سال سن باشند، تسلط به زبان انگلیسی داشته باشند و استاندارد مناسب از نظر سلامت که قابل قبول باشد. یکی از اصلی ترین شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند پیشنهاد شغلی است که 50 امتیاز را نیز به خود اختصاص داده است.

شرایط امتیازبندی مهاجرت برای اخذ ویزای کار در نیوزلند

امتیاز مهارت شغلی در شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند

امتیاز بر اساس پیشنهاد شغل ماهر یا اشتغال به شغلی با مهارت بدین صورت می باشد:

آیتم  امتیاز
در مناطق محروم از نظر کمبود مهارت 10 امتیاز
خارج از منطقه اوکلند 30 امتیاز
مشاغل ماهر یا پیشنهاد شغل ماهر در نیوزلند 20 امتیاز
حقوق بالا (طبق ساسیت های جدید) 20 امتیاز

امتیازبندی بر اساس تجربه کاری در نیوزلند

امتیازبندی بر اساس تجربه کاری بدین صورت می باشد:

آیتم امتیاز
2 سال 10 امتیاز
4 سال 20 امتیاز
6 سال 30 امتیاز
8 سال 40 امتیاز
10 سال یا بیشتر 50 امتیاز

امتیازبندی بر اساس تجربه کاری در نیوزلند به ازای 1سال یا بیشتر، 10 امتیاز می باشد. امتیاز اضافی برای تجربه کاری در مناظق دچار کمبود مهارت در نیوزلند بدین صورت می باشد:

پارامتر امتیاز
2 تا 5 سال 10 امیتاز
6 سال یا بیشتر 15 امتیاز

امتیازبندی بر اساس مدارک معتبر و شناخته شده در نیوزلند

امتیازبندی بر اساس مدارک معتبر و شناخته شده بدین صورت می باشد:

پارامتر امتیاز
سطح 3 شناخته شده (براساس خط مشی های جدید معرفی شده) 40 امتیاز
سطح صلاحیت 4-6 40 امتیاز
سطح 7-8 50 امتیاز
سطح 9-10 70 امتیاز

امتیازبندی براساس مدرک تحصیلی عبارت است از:

آیتم امتیاز
2 سال تحصیل تمام وقت در نیوزلند (مدرک کارشناسی سطح 7) 10 امتیاز
1 سال تحصیل تمام وقت در نیوزلند (تحصیلات تکمیلی را به پایان رسانده باشد) 10 امتیاز
2 سال تحصیلات تمام وقت در نیوزلند (تحصیلات تکمیلی) 15 امتیاز
شرایط شغلی سطح 7-8 10 امتیاز
شرکای کاری با صلاحیت سطح 9 20 امتیاز

امتیازبندی بر اساس سن بدین صورت می باشد:

پارامتر امتیاز
20 الی 39 سال 30 امتیاز
40 الی 44 سال 20 امتیاز
45 الی 49 سال 10 امتیاز
50 الی 55 سال 5 امتیاز

شرایط و مدارک اخذ ویزای کار نیوزلند

داوطلبان با داشتن شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند می توانند نسبت به بالا بردن شانس دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهند:

 • داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایی معتبر در کشور نیوزلند
 • متقاضی برای یک هدف خاص که مرتبط با کار می باشد به این کشور سفر کرده باشد.
 • متقاضی در کشور نیوزلند شریکی داشته باشد و قصد همکاری با او را داشته باشد.
 • فرد از کشوری است که طرح کاری خاصی دارد.
 • متقاضی در دانشگاه های کشور نیوزلند تحصیل کرده است و قصد کار در این کشور را دارد.

آماده سازی مدارک جهت اخذ ویزای کار نیوزلند

برای اخذ ویزای کاری متقاضیان باید مدارکی را ارائه نمایند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • ارائه مدارک پزشکی
 • دریافت گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدارک تحصیلی (اگر مدرک تحصیلی شما از دانشگاه های این کشور اخذ شده باشد امتیاز بالایی برای اخذ اقامت کاری به حساب می آید، در این راستا به مقاله تحصیل در نیوزلند مراجعه نمائید)
 • ارائه مدارک و سوابق کاری
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی

ترجمه مدارک برای اخذ ویزای کار نیوزلند در 2021

تمامی مدارک باید به انگلیسی ترجمه شده و توسط وزارت دادگستری و وزارت علوم خارجه تایید شوند. پیشنهادهای شغلی که توسط کارفرما ارائه می شود باید دارای شرایطی باشد، این شرایط در سال 2021 شامل موارد زیر می شود:

 • شغل باید حقیقی و پایدار باشد.
 • شغل مورد نظر باید به صورت تمام وقت باشد.
 • متقاضی برای کار کردن حقوق دریافت نماید.
 • حقوق پیشنهادی نباید از حقوق پایه کارگران کشور نیوزلند کمتر باشد.
 • شغل مورد نظر شامل مشاغلی مثل کاشت، نگه داری، باغداری، باغبانی و بسته بندی محصولات نباشد.

بهترین راه برای اخذ اقامت نیوزلند

مهاجرت به کشورها به کشورهای مختلف از جمله نیوزلند از طریق کار پرطرفدارترین روش است چرا که فرد لازم نیست هزینه ای بابت تحصیل بپردازد و از همان ابتدا نیز اجازه کار تمام وقت دارد. نتیجه متقاضیان زیاد مهاجرت به نیوزلند از طریق اخذ ویزای کاری نیز دشوار شدن قبولی و سختگیری های بیشتر دولت نیوزلند در انتخاب افراد است. به همین دلیل است که افراد زیادی با تحصیل در نیوزلند میزان امتیازات خود را بالا می برند و رزومه خود را قوی تر می کنند. البته برخلاف تحصیل در نروژ، فرانسه، آلمان و اتریش که رایگان است، در نیوزلند نظام تحصیلی رایگان وجود ندارد. در نیوزلند 8 دانشگاه اصلی وجود دارد که هر کدام از آن ها با توجه به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی افراد شهریه متفاوتی اخذ می نمایند. همچنین دانشجویان غیرنیوزلندی شهریه بیشتری نسبت به خود نیوزلندی ها پرداخت می نمایند.

برای اخذ مدرک تحصیلی در نیوزلند دانشجویان بین المللی باید به شرح ذیل شهریه پرداخت نمایند:

رشته تحصیلی شهریه کل دوره به دلار نیوزلند
رشته های هنری و علوم اجتماعی حدود 20000$
رشته های مهندسی و علوم طبیعی حدود 25000$
رشته های پزشکی و دندانپزشکی حدود 75000$

اخذ ویزای کار نیوزلند پس از فارغ التحصیلی

فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های نیوزلند شانس کاریابی را فوق العاده بالا می برد خصوصا زمانی که آن دانشگاه جایگاه ملی و بین المللی خوبی داشته باشد. چرا که کارفرمایان نیوزلندی به این مسئله اهمیت زیادی می دهند. همچنین دانشجویان می توانند با مشغول شدن به کار پاره وقت علاوه بر این که بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین کنند، سابقه کار و مهارت های عملی خود را نیز بالا ببرند. برخی از بهترین دانشگاه های نیوزلند که تحصیل در آن ها امتیاز بزرگی در رزومه افراد به حساب می آید عبارت هستند از:

بهترین دانشگاه های نیوزلند QS Ranking 2021
University of Auckland 81
University of Otago 184
Auckland University of Technology 437
University of Canterbury 270
University of Waikato 375

دانشجویان می توانند در نهایت با پیدا کردن شغل تمام وقت پس از فارغ التحصیلی ویزای تحصیلی خود را تبدیل به اقامت کاری کنند. لازم به ذکر است که نرخ بیکاری در نیوزلند در سال جاری تنها 4.2% می باشد در نتیجه فارغ التحصیلان دانشگاه های مطرح نیوزلند شانس بسیار بالایی برای استخدام شدن در این کشور خواهند داشت. علاقه مندان به مهاجرت به نیوزلند می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند که در خصوص ویزای کاری نیوزلند اطلاعات بیشتری کسب نمایند.

سوالات متداول در خصوص شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند

سوالات پرتکرار در خصوص شرایط ویزای کار این کشور عبارتند از:

 • سیستم اخذ ویزای کار نیوزلند به چه صورت است؟ مهاجرت از طریق کار به نیوزلند مبتنی بر سیستم امتیازبندی می باشد که می بایست در ابتدای امر شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند مورد بررسی قرار گیرد.
 • ویزای کار تعطیلات در نیوزلند چیست؟ این ویزا برای افراد جوان بین 18 تا 35 ساله ای که از کانادا یا انگلستان باشند در نظر گرفته شده است که اجازه سفر و کار در نیوزلند بین 12 تا 23 ماه را به آنها می دهد.
 • مهارت های بلند مدت در نیوزلند به چه شکل است؟ اگر افراد مشغول بکار در LTSSL حرفه ای بوده و شرایط لازم را نیز دارا باشند می توانند ویزای کار بگیرند.
 • چه مشاغلی معمولا جزء مشاغل و مهارت های بلند مدت هستند؟ مشاغلی چون پروژه های ساختمانی، رشته های فنی و مهندسی مانند مهندسی شیمی، عمران، ژئوتکنیک و متخصص زنان جزء این مشاغل هستند.
 • سیستم امتیازبندی مهاجرت برای اخذ ویزای کاری نیوزلند چطور است؟ برای واجد شرایط شدن جهت اخذ ویزای کار در نیوزلند افراد می بایست حداقل نمره 100 امتیاز را بدست آورند.
4.4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *