مهاجرت به کشور ایرلند

شرایط مهاجرت به ایرلند

شرایط مهاجرت به ایرلند

شرایط مهاجرت به ایرلند و راه های اخذ شهروندی ایرلند از مواردی می باشد که متقاضیان مهاجرت به این کشور زیبا مورد نظر قرار می دهند. روش های گوناگونی جهت مهاجرت به یک کشور نظیر تولد فرزند، ماندن یا اقامت برای مدت معین، ازدواج، سرمایه گذاری، خرید ملک و غیره وجود دارد. در طول دهه گذشته جمهوری ایرلند تبدیل به یک مقصد بسیار محبوب برای مهاجرت تبدیل شده است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

انواع روش ها و شرایط مهاجرت به ایرلند

به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا، شهروندان ایرلند برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیاز به داشتن ویزای ورود به آن کشور را ندارند. با این حال، مهاجران خارج از منطقه اقتصادی اروپا برای دیدار وابستگان، کار و یا تحصیل در ایرلند نیاز به ویزا ندارند. سیستم مهاجرت ایرلند به مهاجران با مهارت ها و تخصص های مورد نیاز اقتصاد ایرلند برای دریافت اجازه ورود و ویزا با سهولت اجازه می دهد. لطفا توجه داشته باشید که ایرلند شمالی از جمهوری ایرلند جدا است. راه های مهاجرت به ایرلند عبارتند از:

 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل
 • مهاجرت به ایرلند از طریق کار
 • مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به ایرلند از طریق پناهندگی

شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق کار

مهاجرت به ایرلند از طریق کار یا تخصص و ویزای کار در ایرلند خیلی پرطرفدار است. اجازه کار شامل 2 گزینه است:

 1. اشتغالی که شامل حقوق و دستمزد 60000€ (یورو) یا بیشتر باشد.
 2. اشتغالی که شامل حقوق و دستمزد از 30000€ (یورو) یا بیشتر و در یک شغل “مهم استراتژیک” باشد.

راه دوم شامل شغل پرستاران، متخصصان فناوری اطلاعات و دیگر کارگران بسیار ماهر است. کارت سبز تنها مجوز مبتنی بر اشتغال است که اجازه کار در ایرلند را می دهد، کارت سبز اجازه اقامت فرد را بعد از 2 سال اقامت در این کشور بدون تخطی از قوانین می دهد.

شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج

می توانید برای یک ویزای مشارکت مدنی ازدواج پس از اذعان صادقانه ثبت ازدواج خود اقدام کنید. پس از آنکه ازدواج خود را به صورت قانونی ثبت کردید می توانید به راحتی برای این ویزا اقدام کنید. می توانید برای یک ویزای مشارکت مدنی ازدواج تا 3 ماه قبل از تاریخ سفر خود به ایرلند اقدام کنید. اگر در حال سفر به ایرلند هستید، باید ویزای مربوط به آن را از مراکز دولتی قبل از ورود خود به این کشور درخواست دهید. گواهی ازدواج یا گواهی مشارکت مدنی باید تحت قانون ایرلند و سیستم مهاجرت آن ثبت شده باشد. همسر شما (شهروند ایرلند) بایستی به عنوان اسپانسر اقدامات لازم برای درخواست مهاجرت شما را انجام دهد. در مورد مساله مهاجرت یک رابطه صرفا از طریق اینترنت و یا از طریق تلفن/ اس ام اس کافی نیست. رابطه باید به صورت حضوری صورت گرفته باشد.

شرایط مهاجرت به ایرلند و تحصیل در آن

اگر یک شهروند غیر اروپایی هستید و قصد تحصیل در ایرلند را دارید ابتدا باید در یک دوره تمام وقت (ILEP) ثبت نام کنید. پس از اخذ پذیرش از یک دانشگاه ایرلندی می توانید برای اخذ ویزای ایرلندی اقدام کنید. در حین تحصیل در ایرلند اجازه اشتغال تا 20 ساعت به صورت پاره وقت در هفته و یا تا 40 ساعت در هفته در طول دوره تعطیلات (15 دسامبر – 15 ژانویه) داده می شود.

دانشجویان ایرلندی از خارج از اتحادیه اروپا که دوره کارشناسی خود را با سطح 7 تا 10 از یکی از موسسات مجاز اخذ کرده اند مجاز به شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی در این کشور می باشند. علاوه بر این طرح کشور ایرلند شرایط بهتری را برای فارغ التحصیلان این کشور فراهم می کند و به آنها اجازه حضور برای مدت 6 یا 12 ماه می دهد تا دنبال شغل بگردند و اجازه اشتغال را به دست آورند.

شرایط مهاجرت به ایرلند و تحصیل در آن

نکاتی در خصوص تحصیل در ایرلند

اگر شما از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل به ایرلند مهاجرت کرده اید و دارای ویزا و مجوزهای لازم هستید، شما می توانید حداکثر تا 20 ساعت در هفته در طول مدت زمان تحصیل و به صورت تمام وقت در طول تعطیلات بدون مجوز اشتغال به کار بپردازید. سطح تحصیلات تکمیلی اجازه می دهد تا دانش آموزان ورودی از خارج از اتحادیه اروپا از بعد از 1 ژانویه سال 2007 با درجه سطح 7 فارغ التحصیلی در ایرلند به مدت 6 ماه بمانند. افرادی که درجه سطح 8/10 را دریافت کردند می توانند به مدت 12 ماه در این کشور بمانند. این مدت به آنها اجازه می دهد تا به دنبال کار مناسب و مرتبط با مهارت خود بگردند.

شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای سرمایه گذاری

اگر یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا هستید و میخواهید به ایرلند مهاجرت کنید، برنامه مهاجرت سرمایه گذاری به ایرلند یکی از ساده ترین روش های مهاجرتی به ایت کشور می باشد. برای این منظور باید مجوز سرمایه گذاری در این کشور را اخذ کنید و بعد از اخذ مجوز می توانید برای اخذ ویزای خود اقدام کنید. اجازه کسب و کار برای یک دوره اولیه 12 ماهه داده می شود.

اگر قصد مهاجرت به ایرلند را دارید و در خارج از ایرلند در حال اداره یک شرکت، کارخانه و غیره هستید و قصد دارید کسب و کار خود را پس از مهاجرت به این کشور نیز ادامه دهید، به راحتی می توانید از طریق ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید. بایستی برای اخذ ویزای کسب و کار یا سرمایه گذاری خود از 3 ماه قبل از تاریخ سفر خود به کشور ایرلند اقدام کنید. الزاما برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور ایرلند بایستی ابتدا مجوز کسب و کار یا سرمایه گذاری در ایرلند را ابتدا کسب نمایید.

شرایط مهاجرت به ایرلند به عنوان مبلغ دینی

برای اهداف تبلیغ موارد دینی نیز یک ویزای مذهبی در کشور ایرلند برای متقاضیان صادر میگردد. یک مبلغ دینی به معنای کسی که عضو واجد شرایط یا استاد یک مذهب تازه تاسیس، نهاد مذهبی یا کلیسا است. می توانید برای این ویزا اقدام کنید اگر یک مبلغ دینی هستند و به دنبال مهاجرت به ایرلند برای برخی کارها و فعالیت ها مطابق موارد زیر هستید:

 • انجام عبادت معنوی
 • مراقبت معنوی از اعضای جامعه همراه با موعظه، انجام وظایف بر اساس یک اخلاق دینی، نظارت بر جلسات دعا و غیره
 • خدمت به نیازهای معنوی جامعه
 • اجرای مراسم های جماعت در ایرلند
 • رهبری معنوی
 • ملاقات معنوی

الزاما مبلغ مذهبی بایستی وابسته به یک موسسه یا کلیسا باشد، و از طرف یک موسسه یا کلیسا در ایرلند برای وی درخواست کار ارسال گردد.

اخذ اقامت دائم در ایرلند در 2021

به طور کلی، می توانید پس از 5 سال اقامت قانونی در ایرلند برای اقامت دائم خود درخواست را ارسال کنید. این مورد شامل دارندگان اجازه اشتغال نیز میگردد. کارشناسان و نیروهای کار ماهر تنها بعد از 2 سال اقامت قانونی در این کشور می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند و پس از دریافت اجازه اقامت دائم شهروند نیاز به دریافت اجازه کار ندارد.

بنابراین دقت کنید که حتما پس از مهاجرت به ایرلند اجازه قانونی خود را ثبت کنید تا تمام زمانی که در این کشور هستید محاسبه گردد. این عمل بسیار مهم است و سعی کنید هرگز آن را تاخیر نیندازید زیرا باعث عوارض جدی برای شخص درخواست دهنده خواهد شد. در سال 2021 شخصی که به موقع برای ثبت ورود و اخذ مجوزهای لازم خود اقدام میکند می تواند در اسرع وقت اقامت دائم خود را اخذ کند. حتما قبل از اقدام جهت مهاجرت به ایرلند در رابطه با هزینه زندگی در این کشور اطلاعات لازم را کسب کنید.

اخذ تابعیت و شهروندی در ایرلند

پس از 5 سال اقامت مستمر و بدون نقض قوانین در ایرلند، ممکن است واجد شرایط اخذ شهروندی دائم در این کشور شوید. به عنوان یک شهروند در ایرلند حق دریافت گذرنامه ایرلندی را دارید و همچنین برای رای دادن در انتخابات ایرلندی به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا می توانید شرکت کنید. همچنین با داشتن ویزای ایرلندی می توانید به راحتی در سراسر اروپا سفر کنید. در پایان ضمن تشکر از شما بابت مطالعه مقاله پیش رو دعوت مینماییم تا در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به ایرلند و یا هر کشور دیگری با مشاورین مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *