مهاجرت به کشور ارمنستان

شرایط ویزای همراه ارمنستان

شرایط ویزای همراه ارمنستان

شرایط ویزای همراه ارمنستان به دلیل سهولت مهاجرت به این کشور یکی از دغدغه های مهاجرین به این کشور در سال 2022 شناخته شده است. همواره یکی از راه های سریع و آسان برای مهاجرت به هر کشوری و اخذ اقامت آن کشور از جمله کشور ارمنستان از طریق ازدواج با اتباع آن کشور می باشد. بنابرین افراد با استفاده از ویزای همراه ارمنستان به اقامت موقت (یکساله) دست یافته و در ادامه نیز با اقامت 3 ساله در این کشور به راحتی می توانند به تابعیت مضاعف و پاسپورت دوم دست یابند.

 • شرایط دریافت ویزای همراه ارمنستان در سال 2022 چیست؟
 • آیا از طریق ویزای همراه ارمنستان می توان به پاسپورت دوم ارمنستان دست یافت؟
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه ارمنستان کدامند؟
 • هزینه و مدت زمان رسیدگی به ویزای همراه ارمنستان چقدر می باشد؟

ارمنستان از جمله بهترین و راحتترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان محسوب می شود. این امر نیز دلایل خاص خود را دارد. از جمله این دلایل می توان به شرایط آسان اخذ ویزا، نزدیکی به ایران، هزینه زندگی پایین، محیط کسب و کار پر رونق، سطوح درآمدی بالا، امکان اخذ سریع تابعیت اشاره نمود. مهاجرت به ارمنستان از چند طریق امکان پذیر است که یکی از آسانترین آنها مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج و اخذ ویزای همراه این کشور می باشد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوق سفیران سروش سعادت و صرفا جهت پاسخگویی نگارش شده است.

شرایط زندگی در ارمنستان 2022 چگونه است؟

ارمنستان کشور همسایه ایران به پایتختی ایروان می باشد. این کشور کوچک و توریستی کشوری نام آشنا برای گردشگران ایرانی است و سالانه هزارن ایرانی برای دیدن جاذبه های گردشگری ارمنستان وارد این کشور می شوند. همچنین ارمنستان از جمله کشورهای حوزه قفقاز می باشد که در منطقه قفقاز و آسیای مرکزی بعد از ترکیه و گرجستان دارای بالاترین سطح درآمدی است. میانگین درآمد ماهیانه کارگران در کشور ارمنستان در حدود AMD899000 (درام) می باشد. بر اساس آمارهای سال جدید، رنج درآمدی ارمنی ها بین حداقل AMD122000 و حداکثر AMD3980000 (درام) متغیر است.

اما در بحث هزینه های زندگی در ارمنستان باید بدانید که هزینه زندگی در کشور ارمنستان حدود 13.58% پایین تر از ایران می باشد. فقط در بحث اجاره خانه جالب است بدانید که هزینه اجاره بها در ارمنستان حدود 24.27% پایین تر از ایران می باشد. اما جزئیات هزینه های ماهیانه زندگی در ارمنستان هم به دلار و هم به درام در سال 2022 از قرار ذیل می باشد:

آیتم ها هزینه ها به دلار ($) هزینه ها به درام (AMD)
هزینه یک وعده غذایی در رستوران ارزان 5.21 2500.00
1 کیلو گوشت مرغ 4.74 2272.73
1 کیلو گوشت گاو 6.65 3190.00
1 کیلو برنج 1.16 555.60
هزینه ایاب و ذهاب ماهانه 12.51 6000.00
هزینه های آب، برق و … 69.70 33424.45
اجاره آپارتمان تک خواب 356.71 171049.02

انواع ویزا برای مهاجرت به ارمنستان

ارمنستان یکی از کشورهای امن با محیط کاری و سرمایه گذاری امن و پربازدهی می باشد که هم اکنون مورد توجه اغلب متقاضیان ایرانی قرار دارد. معمولا هموطنان ایرانی با اهداف و مقاصد گوناگونی به این کشور زیبا مهاجرت می کنند. انگیزه اول ایرانیان برای مهاجرت به ارمنستان معمولا دیدن جاذبه های توریستی این کشور می باشد. اهداف دیگر می تواند راه اندازی کسب و کار جدید، کار، تحصیل، سرمایه گذاری، الحاق به خانواده، معالجات درمانی، حضور در همایش ها و غیره باشد:

 • دانشجویان ثبت نامی در مدارس و دانشگاه های ارمنستان معمولا می توانند ویزای اقامت موقتی با اعتبار 1 ساله و قابل تمدیدی را اخذ نمایند
 • کارگران نیز می توانند بر اساس قرارداد کاری امضاء شده با کارفرمای ارمنی به ویزای اقامت موقت (1 ساله) دست یابند. پس کار کردن بدون ویزای اقامت ارمنستان جرم تلقی شده و کارفرای خاطی مستوجب دریافت جرایم بوده و نیز منجر به ابطال ویزای کارگر خارجی می گردد.
 • سرمایه گذاران نیز با سرمایه گذاری (جهت ثبت شرکت) حداقل US$20000 (دلار) به راحتی می توانند نسب به اخذ اقامت موقت یا دائم ارمنستان برای خود و خانواده همراه اقدام نمایند.

بررسی شرایط ویزای همراه کشور ارمنستان

بررسی شرایط ویزای همراه کشور ارمنستان

همان طوری که در مباحث پیشین نیز عنوان شد، ویزای همراه ارمنستان زیر دسته ویزاهای اقامت موقتی و یک ساله بوده و در اختیار همسر،فرزند یا والدین (پدر بزرگ و مادر بزرگ) اتباع ارمنی یا مقیم های دائم ارمنستان قرار دارد. اینکه چه کسی می تواند اسپانسر شود و یا چه نوع ویزای اقامتی را می توان درخواست نمود به وضعیت خود متقاضی اصلی (اسپانسر) مربوط می شود. از شرایط اعطای ویزای همراه ارمنستان نیز اثبات رابطه فامیلی یا خویشاوندی از طریق تحویل مدارک شناسائی همانند شناسنامه و یا گواهی ازدواج می باشد. با این توضیح، اکنون به بررسی شرایط این ویزای ارمنستان در سال 2022 می پردازیم:

نوع ویزا عضو خانواده اسپانسر شده
اقامت موقت (1 ساله) همسر، والدین، فرزند یا دختری که می تواند ویزای اقامت موقت (یکساله) اخذ نماید.
اقامت دائم (5 ساله) همسر، والدین، فرزند یا دختر، برادر، خواهر، مادر بزرگ یا پدر بزرگی که می تواند ویزای اقامت موقت (یکساله) اخذ نماید.
اقامت ویژه (10 ساله) همسر، والدین، فرزند یا دختر، برادر، خواهر، مادر بزرگ یا پدر بزرگی که می تواند ویزای اقامت موقت (یکساله) اخذ نماید. اما اقامت دائم (پنج سال) و تابعیت ارمنستانی نیز ممکن است پس از 3 سال در دسترس متقاضیان باشد.
شهروندی یا تابعیت ارمنستان

مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه ارمنستان

فرآیند اخذ ویزای همراه ارمنستان برای اعضای خانواده چندان هم سخت و دشوار نیست. این فرآیند شامل طی مراحل مختلفی از جمله اخذ ویزیت ویزا از طریق دعوت نامه برای ورود به ارمنستان، انجام امور اداری و حقوقی مربوط به ویزا، درخواست ویزای اقامت از طریق اداره مهاجرت ارمنستان، انجام مصاحبه و ارایه اسناد و مدارک لازم و نیز در پایان اخذ کارت اقامت ارمنستان می باشد. اما برای دست یابی به اقامت ارمنستان از طریق ویزای همراه این کشور شما بایستی مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • فرم درخواست ویزای همراه کشور ارمستان
 • پاسپورت معتبر بین المللی
 • شناسنامه
 • سند ازدواج
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا

لازم به ذکر می باشد که کلیه مدارک فوق می بایست قبل از تحویل به سفارت یا کنسولگری ارمنستان به زبان ارمنی یا انگلیسی ترجمه رسمی شده و حتما به تایید سفارت ارمنستان برسد.

شرایط رسیدگی به درخواست ویزای همراه ارمنستان

قوانین کشور ارمنستان اداره مهاجرت این کشور را مکلف به تصمیم گیری درباره تایید و یا رد درخواست اقامت آذربایجان در عرض 30 روز می کند. اما در عمل همیشه به این مهلت قانونی عمل نمی شود. حتی در موارد خاصی تایید درخواست ویزا تا 25 روز هم به طول می انجامد. در حالی که در موارد دیگی این مهلت حتی به 35 الی 40 روز هم می رسد. بنابراین افراد برای درخواست ویزای همراه کشور ارمنستان حتما باید از قبل برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

اما بحث دیگر درباره اخذ ویزای همراه کشور ارمنستان در مورد هزینه آن می باشد. هزینه ویزای همراه ارمنستان با مدت اعتبار یک ساله در حدود AMD105000 (درام) یعنی معادل US$221 (دلار) می باشد که مربوط به هزینه کنسولی درخواست ویزا می باشد. اما از دیگر شرایط این ویزای کشور ارمنستان می توان به امکان تمدید مجدد آن اشاره کرد. متقاضیان فقط در صورت احراز صلاحیت اولیه می توانند مجددا نسبت به تمدید این نوع ویزا اقدام نمایند. در پایان یادآور می شود که شما برای اخذ مشاوره های رایگان از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید شخصا به دفتر موسسه آمده و یا از شماره های تماس اعلامی در همین سایت استفاده نمائید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

52  +    =  57