مهاجرت تحصیلی استرالیا

مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

کشور استرالیا به دلیل برخورداری از تفریحات گردشگری و آب و هوای گرم و استوایی خود از شهرت جهانی زیادی میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی برخوردار است. مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا که ششمین کشور برتر جهان است و زبان رسمی و اصلی جمعیت آن انگلیسی میباشد فرصتی تکرار نشدنی خواهد بود. جمعیت استرالیا کمی بیش از 25 میلیون نفر است و این کشور به دلیل برخورداری از فرهنگ و تاریخ غنی به داشتن ملیت های گوناگون شهرت جهانی دارد.

  • شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا چیست؟
  • بهترین رشته ها برای تحصیل کارشناسی ارشد چیست؟
  • شرایط اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع فوق لیسانس چیست؟

اکثر رشته های تحصیلی در سطح کیفی عالی با استانداردهای روز اروپا در دانشگاه های معتبر کشور استرالیا به متقاضیان ادامه تحصیل ارائه می شود. پایتخت استرالیا شهر کانبرا می باشد و اکثر فرصت های شغلی و تحصیلی در این شهر متمرکز شده است که یکی از بهترین شهرهای استرالیا برای تحصیل و زندگی می باشد. این مقاله توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به استرالیا نگارش و تنظیم شده است.

تحصیل در استرالیا در سال 2023

تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس مانند سایر کشورهای پیشرفته جهان حداکثر دو سال به طول می انجامد اما در بعضی از رشته های تحصیلی یک سال خواهد بود. این کشور در واقع جایگاه سوم را از لحاظ بیشترین تعداد دانشجوی بین المللی در جهان به خود اختصاص داده است؛ دلیل این استقبال جز کیفیت بالای آموزش و مدارک معتبر بین المللی و امکانات رفاهی زندگی مطلوب نیست. استرالیا از سال 2005 میلادی تا 2023 میلادی جایگاه هشتم در رتبه بندی جهانی بهترین سیستم های آموزشی دنیا را به خود اختصاص داده است که آماری خیره کننده است. دانشجویان فوق لیسانس جواز 20 ساعت کار پاره وقت دانشجویی خواهند داشت و می توانند از فرصت های مختلف کار در این کشور استفاده کنند.

هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا

نظام تحصیلی استرالیا نه تنها رایگان نیست، بلکه برای دانشجویان بین المللی بسیار گران قیمت تر از استرالیایی ها می باشد. علاوه بر آن باید توجه داشت هزینه های زندگی در استرالیا نیز بسیار بالا است به طوری که در کنار سوئیس، آمریکا، انگلیس، دانمارک و ایسلند، استرالیا را نیز می توان جزو کشورهای گران قیمت دنیا نام برد. در سال 2023 مهم ترین هزینه هایی که پیش روی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در استرالیا وجود دارد به شرح ذیل می باشد:

شهریه دانشگاه های استرالیا در مقطع کارشناسی ارشدهزینه زندگی در استرالیا برای یک ماه
از 20000$ تا 37000$ (دلار استرالیا)از 1000$ تا 1600$ (دلار استرالیا)

هزینه های مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

بورسیه های مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

با توجه به گران بودن هزینه های تحصیل در استرالیا بالا است، بهتر است دانشجویان به فکر اخذ بورسیه باشند. ارائه مدرک کارشناسی برای تحصیل کارشناسی ارشد اولین مدرک مهم و مورد نیاز می باشد که از متقاضی درخواست می شود. دریافت بورسیه تحصیلی بین المللی که بودجه آن توسط دولت استرالیا تامین می شود برای تمام دانشجویان بومی یا بین المللی در این کشور امکان پذیر است. بورسیه تحصیلی استرالیا عموماً به دوره های تحصیلات تکمیلی که به صورت آموزشی و پژوهشی برگزار می شوند مانند فوق لیسانس و دکتری در رشته های پزشکی و مهندسی ارائه می شود.

بورسیه های تحصیل در استرالیا به صورت کمک هزینه برای پژوهش های کوتاه مدت یا بلند مدت به مبالغ 24500$ (دلار استرالیا) برای 6 ماه یا 18500$ (دلار استرالیا) برای 4 ماه (1 ترم تحصیلی) ارائه می شود. کمک هزینه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در این کشور 2 ساله به ارزش هر ترم 15000$ (دلار استرالیا) یا در مجموع 2 ساله 140500$ (دلار استرالیا) به دانشجویان واجد شرایط ارائه می شود.

شرایط اعزام دانشجو به استرالیا در سال 2023

برترین رشته ها برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

یکی از اصلی ترین دلایل تحصیل مقطع کارشناسی در استرالیا، امکان تحصیل در رشته های مختلف تحصیلی در رشته های متنوع می باشد. بنابراین دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا هستند، می توانند در رشته های مختلف تحصیلی به تحصیل خود ادامه دهند. یکی از اصلی ترین رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا، رشته مدیریت کسب و کار در این کشور می باشد. اخذ مدرک مدیریت کسب و کار در استرالیا متقاضیان را به مهارت های مورد نیاز برای پیشرفت در صنعت و دستیاب به اهداف شغلی نزدیک می کند.

برای آشنایی بیشتر با رشته های مختلف جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا، به جدول زیر مراجعه فرمایید:

برترین رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیاتوضیحات
رشته معمارییکی از محبوب ترین دوره های معماری در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا، در دانشگاه فناوری سیدنی صورت می گیرد. این رشته تحصیلی از طریق یک ساختار غیر متوالی به دانشحویان اجازه می دهد تا موضوعات گسترده ای را در این رشته تحصیلی انتخاب کنند.
رشته مدیریت پروژهاین رشته تحصیلی در استرالیا، مهارت های جدید و درک بیشتری از اصول مدیریت پروژه را به دانشجویان آموزش می دهد.
رشته مهندسیرشته مهندسی در دانشگاه های استرالیا فرصتی را در سطح کارشناسی ارشد بریا مهندسان و متخصصان فنی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند فراهم می کند.
رشته فناوری اطلاعات و ارتباطاتبا تحصیل در این رشته محبوب در استرالیا می توانید چشم اندازهای شغلی گسترده ای را برای خود در سطح بین المللی ایجاد کنید.

هزینه رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد در استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا و تحصیل در در رشته های غیر پزشکی طبق آخرین آمار در سال 2023 باید مبلغ 31596$ (دلار استرالیا) که معادل 22700$ (دلار آمریکا) می باشد، پرداخت کنید. دولت استرالیا در وبسایت رسمی میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را از 20000$ (دلار استرالیا) که معادل 14400$ (دلار آمریکا) می باشد تا حداکثر 37000$ (دلار استرالیا) در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مشخص کرده است. لازم به ذکر است هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در رشته های پزشکی و دامپزشکی در میانگین ذکر شده توسط دولت این کشور مشخص نشده است.

برخی از دانشگاه های معتبر استرالیا به صورت رسمی میانگین شهریه تحصیلی را اعلام می کنند؛ برای مثال دانشگاه ملی استرالیا شهریه لازم در دوره تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد از 36480$ (دلار استرالیا) تا 45600$ (دلار استرالیا) مشخص کرده است. در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا محدود به شهریه دانشگاه نمی شود و بسیاری از هزینه های جانبی تحصیل مانند اجاره مسکن و تهیه خوراک و کتب درسی باید محاسبه شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه زندگی در استرالیا با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سوالات متداول درباب مقطع فوق لیسانس در استرالیا

متقاضیان تحصیل فوق لیسانس در استرالیا سوالات زیر را مطرح می نمایند:

  • وضعیت کار حین تحصیل دانشجویان فوق لیسانس در استرالیا چگونه است؟ دانشجویان فوق لیسانس جواز 20 ساعت کار پاره وقت دانشجویی خواهند داشت و می توانند از فرصت های مختلف کار در این کشور استفاده کنند.
  • آیا استرالیا برای مقطع کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی ارائه می دهد؟ بورسیه تحصیلی استرالیا عموماً به دوره های تحصیلات تکمیلی که به صورت آموزشی و پژوهشی برگزار می شوند مانند فوق لیسانس و دکتری در رشته های پزشکی و مهندسی ارائه می شود.
  • در سال 2023 هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا به چه میزانی است؟ دولت استرالیا در وبسایت رسمی میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را از $20000 (دلار استرالیا) که معادل $14400 (دلار آمریکا) می باشد تا حداکثر 37000$ (دلار استرالیا) در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مشخص کرده است.
  • برترین دانشگاه های استرالیا جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کدامند؟ دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه ملبورن، دانشگاه نیو ساوت ولز، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه موناش، دانشگاه وسترن، دانشگاه آدلاید، دانشگاه تکنولوژی سیدنی و دانشگاه نیوکاسل استرالیا.
  • میزان بورسیه تحصیلی دانشگاه های استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد چقدر است؟ بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در این کشور دو ساله به ارزش هر ترم 15000$ (دلار) یا در مجموع دو ساله 140500$ (دلار) به دانشجویان واجد شرایط ارائه می شود.
4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *