مهاجرت به کشور اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج

Rate this post

یکی از روش های ممکن برای اخذ اقامت کشور اسلواکی روش مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج می باشد.

در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج می باشید، این فرصت را دارید تا با مطالعه نمودن این مقاله به اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورید. مسلط بودن به زبان این  کشور از شروط مورد نیاز برای موفق بودن در زمینه مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج می باشد. شروط دیگری نیز مطرح است که کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله و اجمالا در اختیار شما قرار می دهند.

تاثیر مدرک زبان در ازدواج با تبعه اسلواکی

با این توضیح که صحت مدرک زبان این اشخاص از روش مصاحبه نمودن با این اشخاص می باشد. در زمانی که یک شخص با تابعیت خارجی با شخصی که دارای تابعیت اسلواکی باشد ازدواج کند. در صورتی که شخصی که دارای تابعیت خارجی باشد به زبان این کشور مسلط نباشد. در این صورت حضور یک مترجم رسمی در زمان ثبت نمودن  واقعه ی ازدواج مورد نیاز می باشد.

وضعیت ازدواج اتباع اسلواکی با اشخاص خارجی

برای موفقیت در زمینه مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج بین  اشخاصی که دارای تابعیت خارجی می باشند و شخصی که دارای حق شهروندی این کشور می باشند باید بر اساس قانون اقامت اشخاصی که دارای تابعیت خارجی می باشند تنظیم گردد.

مکان ثبت واقعه ازدواج در اسلواکی

مراسم ازدواج اشخاص متقاضی مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج در اداره ثبتی که دارای صلاحیت باشد انجام می شود. با این توضیح که این اداره مربوطه با در نظر گرفتن  محل اقامت دائم یکی از طرفین یعنی یکی از زوجین انتخاب می شود. در صورتی که هدف یکی از زوجین این باشد که مراسم مربوط به ازدواج خود را درمکان دیگری به جز اداره ثبت صالح خود انجام دهد. در این صورت ملزم به تحویل دادن فرم تأیید شده این مدارک به اداره مورد نظر می باشد.

همچنین یکی دیگر از مکانهایی که امکان مراسم برگذاری مراسم ازدواج  اشخاص در این مکانها وجود دارد، شهرداری های این کشور می باشد که باحضور یک مشاور و همچنین یا حضور یک افسر پلیس  ثبت می شود. همچنین مراسم ازدواج هایی که به صورت  مذهبی می باشد. امکان برگذاری این گونه مراسم در نزد اشخاصی که  کشیش می باشند وجود دارد. هم چنین مکان ثبت این گونه ازدواج ها در کلیساهای این کشور می باشد.

مکان ارسال سند مربوط به ازدواج

سند مربوط به ازدواج در اداره ثبت که دارای  صلاحیت محلی باشد و در مدت زمانی که  به میزان ۳ روزبعد از برگذاری مراسم عروسی باشد ارسال خواهد شد. اسناد و مدارک مورد نیاز برای ازدواج با یک شخص که دارای تابعیت کشور اسلواکی می باشد بدین صورت می باشد که کلیه این مدارک می بایست تا مدت زمانی که به میزان چهارده روز باشد می بایست قبل از برگزاری مراسم ازدواج به اداره ثبتیر که دارای صلاحیت باشد تقدیم شود.

مدارک لازم ازدواج با  شخصی تابع کشور اسلواکی

مدارک لازم به این منظور عبارت است از:

  • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر تولد شخص متقاضی ازدواج دراین کشور باشد.
  • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر تاریخ و همچنین محل تولد شخص متقاضی باشد
  • به همراه داشتن اطلاعات شخصی در رابطه با  والدین اشخاص متقاضی
  • به همرا داشتن سندی که بیانگر ظرفیت قانونی اشخاص خارجی برای موفقیت در زمینه اثبات ازدواج باشد.

مدارک لازم برای یک اسلواک مقیم خارج

این مدارک عبارتند از:

  • به همراه داشتن مدرکی که بتواند وضعیت مسکن اشخاص را تائید کند و توسط مقامات دولتاین کشور مورد تائید قرار بگیرد.
  • به همراه داشتن مدرکی که بتواند شهروند این کشور را مورد تائید قرار دهد. و این امکان وجود دارد که با ارسال نمودن یک گذرنامه دارای اعتبار  صادر شده یاشد.
  • پیش از برگذاری مراسم ازدواج هریک از زوجین ملزم به تکمیل نمودن یک فرم درخواست از نوع رسمی در راستای برگذاری مراسم ازدواج می باشند.

فرایند ثبت نام برای ازدواج در اسلواکی

در صورتی که زوجین بتوانند در خارج از کشور ازدواج نمایند و  در صورتی که یکی از این  زوجین دارای تابعیت اسلواکی باشند. در این صورت باید مدرک گواهی که بیانگر  ازدواج  این اشخاص باشد. به وسیله شخص که فرایند ثبت نام این اشخاص را انجام داده باشد صادر شود. در این کشور لازم می باشد  که برای موفقیت در  ثبت نمودن این چنین  ازدواج هایی به سفارت خانه این کشور و یا اداره ثیتی که دارای صلاحیت باشد .

شرایط لازم ایرانیان برای گرفتن ویزا

هم وطنان ما برای موفقیت در زمینه موفقیت در وارد شدن به این کشور نیاز به نوعی از ویزا دارند. به صور ت کلی دو نوع ویزا وجو دارد که عبارتند از ویزای بلند مدت و ویزای کوتاه مدت.

ویزای بلند مدت – این نوع ویزا که ویژه  اقامت  بیشتر از  نود روز  می باشد. و در بر گیرنده پنج نوع ویزا می باشد که عبارتند از: ویزای بلند مدت دانشجویی، ویزای بلند مدت خانوادگی، ویزای بلند مدت کارمندی، ویزای بلند مدت ازدواج، ویزای بلند مدت پزشکی

ویزای کوتاه مدت – این نوع ویزا که مناسب اقامت کاری در میان یک کشور اروپایی و برای مدت زمان محدود و کوتاه مدت می باشد. ز جمله ویزا های کوتاه مدت می توان به موارد زیر اشاره نمود: ویزای کوتاه مدت ویژه کنفرانس، ویزای کوتاه مدت ویژه دوره های آموزشی، ویزای کوتاه مدت ویژه جلسه های قراردادی.

موارد بالا از جمله نمونه های ویزای کوتاه مدت می باشد. اما در صورتی که شخص متقاضی تصمیم بگیرد که در راستای کار در میان کشور مقصد در آمد داشته یاشد. ملزم به استفاده نمودن از روش ویزای کار ی این کشور می باشد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای ازدواج

برای درخواست نمودن ویزای ازدواج مدارک زیر مورد نیاز  می باشد:

  • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر حق شهروندی همسر شخص متقاضی باشد( citizenshipwife)
  • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر وضعیت ازدواج شخص باشد (marriage certificate )
  • به همراه داشتن دفترچه خانوادگی( family record book )

در صورتی که شما هم با خواندن این مقاله مایل به داشتن اطلاعاتی بیشتر و جامع تری در زمینه مهاجرت به اسلواکی و خصوصا از طریق ویزای ازدواج و همچنین مواردی مانند اخذ اقامت اسلواکی از طریق ازدواج و یا اقامت و ازدواج در اسلواکی هستید این فرصت را دارید تا با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامع تری در رابطه با این موضوع و هم چنین موضوعاتی دیگر در زمینه گرفتن اقامت کشورهای مختلف و کلیه امور مهاجرتی به دست آورید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =