مهاجرت

مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

هدف ما در راستای ارائه این نوشتار، بررسی کلیه شرایط و قوانین مهاجرت به بلژیک و روش های اخذ ویزا برای متقاضیان این امر می باشد. در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در رابطه با این موضوع می باشید با مطالعه این نوشتار این فرصت را دارید که به اطلاعات زیادی دست یابید. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی در باب مهاجرت به بلژیک با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

 • راه های مهاجرت به بلژیک چه میباشد؟
 • ارزان ترین راه مهاجرت به بلژیک کدام راه است؟
 • کیفیت زندگی در بلژیک چطور است؟
 • وضعیت زندگی ایرانیان در بلژیک چگونه است؟
 • شرایط مهاجرت کاری به بلژیک چگونه است؟
 • فرایند پناهندگی در بلژیک چیست؟
 • مهم ترین مزایا و معایب زندگی در بلژیک چیست؟
 • شرایط صدور ویزا در سفارت بلژیک برای ایرانیان چگونه است؟

بلژیک یکی از زیبارین کشورهای اروپایی است که سه زبان رسمی در آن رایج است. درگیری های سیاسی در این کشور در کمترین حد خود قرار دارد به طوری که برای مدت 2 سال هیچ دولتی در این کشور حکومت نمی کرد اما شرایط زندگی در آن نیز همچنان در بالاترین سطح قرار داشت.

زندگی در کشور بلژیک در 2022

در حال حاضر نظام حاکم بر این کشور نظام پادشاهی می باشد. پادشاه این کشور در راس نظام حکومتی این کشور قرار دارد. در صورتی که قدرت اصلی در دست شخص نخست وزیر این کشور می باشد. مکان جغرافیایی کشور بلژیک در غرب قاره اروپا می باشد و همانطور که می دانید پایتخت این کشور شهر بروکسل می باشد. این کشور موفق به عضویت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده است. کشورهایی که با بلژیک دارای مرز مشترک می باشند و در همسایگی این کشور به سر می برند عبارتند از کشور هلند، کشور آلمان، کشور لوکزامبورگ و کشور فرانسه. جالب است که بدانید در این کشور سه زبان، رایج می باشد، با این توضیح که این زبانها عبارتند از زبان فرانسوی، آلمانی و زبان هلندی. تعداد کمی در این کشور به زبان آلمانی صحبت میکنند که فقط 1% از جمعیت این کشور می باشند.

بر اساس به روزترین و آخرین سرشماری در این کشور جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر در این کشور اقامت دارند و به زندگی می پردازند. با این توضیح که در سال 2022 وضعیت تراکم جمعیت در شهر بروکسل این کشور و همچنین مناطق موجود اطراف این شهر پرتراکم تر از سایر نقاط این کشور می باشد. واحد پولی بلژیک به مانند سایر کشورهای اروپایی و کلیه کشورهای عضو اتحادیه قاره اروپا یورو می باشد. آب و هوای موجود این کشور معتدل می باشد و در همه فصول هوای این کشور بارانی میباشد.

شرایط مهاجرت کاری به بلژیک

اشخاص متقاضی مهاجرت به بلژیک در راستای موفق شدن در زمینه مهاجرت کاری به این کشور ملزم به تحویل دادن یک دعوتنامه از جانب یک شخص کارفرما که دارای اقامت این کشور می باشد، است. با این توضیح که شخص کارفرما ملزم به چاپ آگهی شغل مورد نظر در این کشور می باشد و در مرحله بعدی شخص متقاضی برای بار دیگر اقدام به آگهی در اتحادیه اروپا می کند که تعداد این اقدام باید برای 3 ماه بوده و در صورتی که باز هم شخص متقاضی یافت نشد، در این صورت کارفرما می تواند اقدام به جذب نیرو از سایر کشورها نماید. در نمودار ذیل سطح درآمد در بلژیک در سال 2022 بررسی شده است:

سطح درآمد در بلژیک

مزایا و معایب زندگی در بلژیک

یکی از مهم ترین نکاتی که در رابطه با بلژیک باید به آن توجه شود آن است که آیا افراد می توانند زندگی در بلژیک را به عنوان یکی از فاکتورهای زندگی ایده آل در نظر داشته باشند یا خیر. نکات مثبت و منفی زیادی در رابطه با زندگی در بلژیک وجود دارد که باید آن ها را مورد بررسی قرار داد.

مزایا و معایب زندگی در بلژیک

کیفیت بالای زندگی در بلژیک این کشور را به یکی از جذاب ترین مقاصد مهاجرتی تبدیل کرده است و این مسئله ای است که نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد. شرایط مناسب زندگی در بلژیک سبب شده است تا اهمیت مهاجرت به این کشور در کنار اهمیت مهاجرت به آلمان در نظر گرفته شود.

راحت ترین راه مهاجرت به بلژیک

باید در نظر داشت که مسیرهای مختلفی برای مهاجرت به بلژیک وجود دارد اما راحت ترین راه مهاجرت به بلژیک برای متقاضیان این مهم چیست؟ باید ابتدا راه های مختلفی که می توان خود را به بلژیک رساند را شناخت و پس از آن اقدام به بررسی ساده ترین مسیرهای مهاجرتی به این کشور کرد.

بدون تردید ساده ترین راه برای مهاجرت ایرانیان به بلژیک به شرایط و رزومه فرد بستگی دارد و هر فرد با توجه به شرایطی که دارد می تواند راحت ترین  مسیر را انتخاب کند. روند صعودی مهاجرت ها به بلژیک نشان می دهد این کشور یکی از بهترین کشورهای ممکن برای مهاجرت است و هر ساله بر تعداد متقاضیان ورود به این کشور افزوده شده است مگر در زمان شیوع بیماری کرونا که دولت ها محدودیت هایی برای ورود را در نظر گرفتند.

بررسی تغییر تعداد مهاجران ورودی به بلژیک

وضعیت صنعت در مهاجرت به بلژیک

این کشور از جمله اولین کشورهای اروپایی می باشد که انقلاب صنعتی در آن رخ داده است. بیشترین میزان صادرات این کشور دربرگیرنده صنایع مربوط به ماشین آلات صنعتی و صنایع مربوط به فلزات و آهن آلات می باشد که در این صنایع امکان صدور به به دیگر کشورهای اروپایی وجود دارد. از جمله مشهورترین راه های مهاجرت نمودن به این کشور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مهاجرت به این کشور از روش خرید ملک مسکونی
 • مهاجرت به این کشور از روش تجاری
 • ورود به این کشور از روش سرمایه گذاری در بورس

با این توضیح که اقدام به خرید ملک مسکونی در این کشور و یا شروع فعالیت تجاری در همه موارد نمیتواند منجر به گرفتن اقامت دائم شود و می بایست بر اساس قوانین خاص و مختص به خود باشد. برای نمونه ملک تجاری باید بر اساس میزان سود و کار آفرینی مشخص و معینی باشد تا این که موفق شود به عنوان یک شغل تجاری پر سود در زمینه سرمایه گذاری را به همراه داشته باشد.

مهاجرت به بلژیک از طریق کار

روش دیگری نیز برای اقدام به امر مهاجرت کاری به قاره اروپا وجود دارد. در این روش شخص متقاضی فرصت این را دارد که موفق به دریافت ویزای 6 ماه برای کاریابی در کشورهای دیگر شود و بتواند به جستجوی کار بپردازد و پس از طی کردن کلیه مراحل بالا و در حالتی که شخص متقاضی موفق به یافتن کار مورد نظر از روش ویزای خود شود، می تواند اقدام به تمدید اقامت دائم خود کند و پس از گذشت چندین سال به حق اقامت خود در این کشور برسد. با این توضیح که هریک از این روش ها دارای جزئیات مختص به خود می باشند. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب ویزای تحصیلی بلژیک به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

بررسی روند نرخ بیکاری در بلژیک

مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج و تولد فرزند

این کشور به مانند همه کشورهایی که به عضویت اتحادیه اروپا در آمده اند قادر می باشد به همه اشخاصی که اقدام به ازدواج با یکی از اشخاصی که دارای تابعیت این کشور نموده اند مجوز اقامت دائم را صادر نماید. اشخاص متقاضی مهاجرت به بلژیک قادر می باشند که با تکمیل کلیه مدارک خود و همچنین تحویل این مدارک به سفارت این کشور، ازدواج خود را با یکی از اشخاص تابع این کشور اعلام نماید.

تولد فرزند در کشور بلژیک ممکن می باشد در صورتیکه نوزادی از یک پدر و مادر که دارای تابعیت این کشور نمی باشند ولی در خاک این کشور اقدام به دنیا آوردن فرزند کنند. با این شرط که پدر و مادر وی و یا حتی یکی از آنها برای مدت زمانی به میزان حداقل 5 سال را در این کشور سپری نموده باشند. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در هزینه زندگی در بلژیک به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج و تولد فرزند

هزینه های زندگی در بلژیک

بلژیک من جمله با کیفیت ترین کشور های اروپایی برای زندگیست اما باید خاطر نشان کرد هزینه های زندگی در این کشور از فرانسه 7.5%  و از ایالات متحده 4.4%  بالاتر است. هزینه های تخمینی ماهانه زندگی برای خانواده چهار نفره بدون در نظر گرفتن اجاره 2853€ (یورو) است.

هزینه های ماهانه یک نفر نیز بدون اجاره €800.49 (یورو) تخمین زده می شود. اگر بخواهیم هزینه زندگی در بلژیک را با هزینه های زندگی در ایران مقایسه کنیم باید بگوییم به طور متوسط 88.63% و اجاره خانه در بلژیک به طور متوسط 50.14% بیشتر از ایران است.

برای درک و مقایسه بهتر هزینه ها در جدول زیر قیمت برخی  اقلام قید شده است :

مبلغ به یوروعنوان
0.9€یک لیتر شیر
1.68€قرص نان 500 گرمی
1.92€1 کیلوگرم برنج
2.64€12 عد تخم مرغ
12.11€1 کیلوگرم پنیر محلی
9.2€1 کیلوگرم فیله مرغ
14.57€یک کیلوگرم گوشت گاو
2.27€1 کیلوگرم سیب
1.72€1 کیلوگرم موز
2.34€یک کیلوگرم پرتقال
2.13€1 کیلوگرم سیب زمینی
1.35€1 کیلوگرم گوجه فرنگی
1.34€یک کیلوگرم پیاز

مهاجرت تحصیلی به بلژیک و پناهندگی در آن

از جمله شرایط مورد نیاز برای مورد پذیرش قرار گرفتن در زمینه تحصیل، موفقیت در داشتن مدرک زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور می باشد. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب کار در بلژیک به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید. همانطور که می دانید و در سایر مقالات موسسه ما مطالعه نمودید همیشه اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی یک روش و مسیر پرخطر محسوب می شود. در نتیجه مشاوران و وکلای مجرب موسسه ما اصلا این روش را برای مهاجرت نمودن به هیچ کشوری توصیه نمی کنند.

در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب تحصیل دربلژیک به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید. با توجه به پایان رسیدن این نوشتار و دانستن اطلاعاتی در زمینه مهاجرت به بلژیک می توانید با مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و همچنین با مشاوره حضوری و غیر حضوری با مشاورین این موسسه به اطلاعات دقیق تری در رابطه با موضوع مهاجرت به بلژیک دست یابید.

سوالاتی در خصوص مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک نیز همچون سایر روش های مهاجرتی ابهاماتی ایجاد می کند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • بهترین روش برای مهاجرت به بلژیک چیست؟ در حال حاضر برای مهاجرت به بلژیک بهترین روش، مهاجرت تحصیلی است.
 • آیا شرایط کار در بلژیک برای ایرانیان مناسب است؟ معمولا کاریابی در بلژیک برای ایرانیان دشوار است اما ایرانیانی که در اروپا تحصیل کرده باشند از شانس مناسبی برای دستیابی به این مهم برخوردار هستند.
 • آیا در بلژیک می توان درخواست پناهندگی کرد؟ این امکان وجود دارد اما فرد باید پیش از درخواست پناهندگی از طریق قانونی خود را به بلژیک برساند.
 • مهمترین مزیت مهاجرت به بلژیک چیست؟ امکان دریافت پاسپورت و اقامت دائم کشور بلژیک.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *