مهاجرت

مهاجرت به لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین

در سال 2022 مهاجرت به لیختن اشتاین از طرق مختلف امکان پذیر میباشد و متقاضیان بسیاری علاقه مند به مهاجرت به این کشور میباشند که نیاز به اخذ مجوز اقامت دارند. دولت این کشور در هر سال، حدود 89 مجوز اقامت برای اتباع کشورهای عضو اتحادیه صادر می­ نماید اما اتباع دیگر کشورها شرایط سختی برای اخذ مجوز اقامت این کشور دارند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در مورد روش ­های اخذ اقامت و مهاجرت به لیختن اشتاین، شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به این کشور به متقاضیان می­ باشند.

 • چه مزایایی در اقامت کشور لیختن اشتاین وجود دارد؟
 • هزینه های زندگی در لیختن اشتاین چقدر است؟
 • بهترین مسیرهای مهاجرت به کشور لیختن اشتاین کدامند؟
 • ساده ترین مسیر برای رسیدن به لیختن اشتاین چیست؟

روش­ های مهاجرت به لیختن اشتاین در 2022

مهاجرت به کشور لیختن اشتاین در سال 2022 به طرق مختلف امکان پذیر است که از جمله روش ­های رایج می­ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهاجرت از طریق تحصیل به لیختن اشتاین
 • مهاجرت از طریق دریافت ویزای کار به لیختن اشتاین
 • مهاجرت از طریق ازدواج با اتباع این کشور به لیختن اشتاین
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به لیختن اشتاین
 • مهاجرت از طریق پناهندگی به لیختن اشتاین

در ادامه به شرح روش­ های مختلف به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

اخذ اقامت لیختن اشتاین از طریق تحصیل

دانشجویان متقاضی برای تحصیل در این کشور تمایل زیادی دارند زیرا لیختن اشتاین یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که از دانشجویان خارجی استقبال می ­نماید. مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع دکترا در دانشگاه­ های این کشور ارائه می شود و این کشور برای دانشجویان، امکانات مناسبی تهیه کرده است.

متقاضیان خارجی که عضو کشورهای اتحادیه اروپا نیستند برای تحصیل در لیختن اشتاین نیاز به اخذ ویزا دارند. متقاضیان می ­بایست از شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی برخوردار باشند. متقاضیان خارجی که تمایل به اخذ اقامت دارند و یا طول دوره این افراد بیشتر از 90 روز است، قادر خواهند بود جهت اخذ ویزای تحصیلی تقاضا دهند. مدارک تحصیلی در دانشگاه­ها و مدارس این کشور در سرتاسر دنیا بسیار معتبر می­ باشد.

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار

اخذ ویزای کار و مهاجرت به این کشور از راه اشتغال و کار برای متقاضیان خارجی بسیار سخت می­ باشد. اتباع کشورهای عضو اتحادیه برای کار کردن در این کشور می ­بایست هر روز بعد از پایان کار به کشور خود بازگردند. شرایط اتباع کشورهای اتحادیه به این شکل می­ باشد که بعد از استخدام در یک شرکت و برای کار در لیختن اشتاین می بایست در یک کشور همسایه زندگی نمایند و برای کار یک مجوز ورود به کشور لیختن اشتاین را کسب نمایند. اتباع کشور سوئیس به هیچ مجوزی برای کار در این کشور نیاز ندارند اما می ­بایست در کشور خود یعنی سوئیس اقامت داشته باشند. اتباع غیر اروپایی اگر جزو مدیران، متخصص­ های حرفه­ ای و کارگران واجد شرایط برای استخدام در این کشور باشند تنها می­ توانند مجوز کار یا اقامت لیختن اشتاین را اخذ نمایند.

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار

اخذ اقامت لیختن اشتاین از طریق ازدواج

یکی دیگر از طرق مهاجرت به کشور لیختن اشتاین، ازدواج با شهروندان این کشور می­ باشد که شرایط خاص خود را دارد و در نهایت باعث اخذ اقامت دائم این کشور می شود. شرایط قانونی ازدواج در کشور لیختن اشتاین به شرح زیر می ­باشد:

 • اعلام هویت زوجین
 • دارای سن بالای 18 سال
 • اثبات گوهی مبنی بر تجرد متقاضیان
 • اثبات تمکن مالی برای تأمین هزینه ­های زندگی
 • ارائه اعلامیه­ های ازدواج قبلی در صورت وجود

پروسه ثبت ازدواج حدود 2 هفته به طول خواهد کشید و زوجین می­ توانند گواهی ثبت ازدواج خود را از اداره ثبت احوال این کشور اخذ نمایند. پرداخت مبلغ مورد نظر برای اخذ گواهی ازدواج نیز ضروری می ­باشد. اگر متقاضی جزو تبعه کشور لیختن اشتاین نباشد و با یک شهروند این کشور ازدواج نماید، در صورت اقامت حدود 10 سال در کشور لیختن اشتاین قادر خواهد بود برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نماید.

یکی دیگر از شرایط تقاضای شهروندی، این است که ازدواج با شهروندان این کشور بیشتر از 5 سال به طول انجامد و همچنین در قوانین کشور لیختن اشتاین برای درخواست شهروندی آمده است: اثبات دانش پایه زبان، شناخت قانون و ساختار سیاسی کشور ضروری است. جهت ثبت نام ازدواج در کشور لیختن اشتاین، ارائه اسناد و مدارک اصلی نظیر سند تولد همسر و دیگر اقدامات قانونی برای اثبات هویت شخص، لازم است.

نکاتی در رابطه با مهاجرت به لیختن اشتاین

کشور لیختن اشتاین جزو کشورهای گران اروپا به شمار می ­آید و نزدیک به 34% جمعیت مردم این کشور را شهروندان خارجی تشکیل داده ­اند. فرصت­ های اشتغال و کسب و کار در این کشور زیاد نیست و توصیه می ­گردد که تنها اگر سرمایه زیادی دارید برای اقامت این کشور اقدام نمایید. در غیر اینصورت متقاضیان تحصیل و کار در این کشور موفق نخواهند بود و باید هزینه­ های گزافی برای کار و تحصیل در لیختن اشتاین پرداخت نمایند. کشورهای آلمان و اتریش که در نزدیکی این کشور قرار دارند، فرصت­ های کاری و اشتغال بیشتری دارند و یک گزینه مناسب برای تحصیل می­ باشند.

قوانین زندگی در کشور لیختن اشتاین

برای مهاجران خارجی و غیر کشورهای اتحادیه اروپا سیاست و قوانین خاصی در نظر گرفته شده است که برخی از این قوانین به شرح زیر می باشد:

 • متقاضیان خارجی شاغل در این کشور به هیج وجه حق زندگی در منطقه شاهزاده نشین لیختن اشتاین را ندارند، حتی اگر توسط شرکتی در لیختن اشتاین استخدام شده باشند.
 • کارکنان بین المللی جهت اقامت در این کشور می­ بایست مجوز اقامت اخذ نمایند.
 • مجوز اقامت در هر سال برای اتباع کشور سوئیس شاغل در این کشور در نظر گرفته شده است و تمامی مجوزها توسط دولت اعطا می­ شود.

اگر متقاضیان خواستار مهاجرت به لیختن اشتاین با توجه به روش ­های اخذ اقامت، به این کشور ­باشند، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسات مهاجرت کشور است، می ­توانند شما را در این امر راهنمایی نمایند.

4.3/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “مهاجرت به لیختن اشتاین

 1. سیما ملیح گفت:

  سلام جهت ویزای کار لیختن اشتاین ، برای لیسانس صنایع غذایی با ۱۵ سال تجربه کاری مدیر کنترل کیفی
  تلفن تماس :

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما آیا از لیختن اشتاین کارفرما دارید که بشه براتون اقدام کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *