مهاجرت تحصیلی بلاروس

مهاجرت تحصیلی به بلاروس

migration-to-belarus
Rate this post

مهاجرت تحصیلی به بلاروس در سال­های اخیر به دلیل دانشگاه­های معتبر در این کشور، رشد چشمگیری داشته است. پذیرش در دانشگاه­ها، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و هزینه پایین تحیل و زندگی در جمهوری بلاروس از جمله موارد مهم برای تحصیل در این کشور است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با استفاده از وکلا و مشاورین با تجربه در عرصه حقوق بین الملل، شما را در باب تحصیل در این کشور رهنمود و مشاوره مورد نیاز در مورد مهاجرت دانشجو مهیان نموده است و قادر خواهد بود در زمان اندک به طور تضمینی، متقاضیان را به هدف خود برساند.

درباره کشور بلاروس

کشور جمهوری بلاروس در اروپای شرقی قرار دارد و با کشورهای روسیه، لتونی، اوکراین، لهستان و لیتوانی همسایه است. پایتخت این کشور، شهر مینسک که به مدت 950 سال و از سال 1919 به عنوان پایتخت معرفی شده است و شهرهای مهم دیگر بلاروس، شهرهای اسمارهون، بابرویسک، موگیلو، اورشا و غیره می­ باشد.

کشور بلاروس یکی از صنعتی ترین کشورهای شرق اروپا و دارای جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر می­باشد. این کشور تحت نظر رئیس جمهور، مجلس و مجمع ملی اداره می­ گردد و اقتصاد آن بر اساس صنعت و کشاورزی می­ باشد. این کشور به سبب نزدیکی به دریای بالتیک دارای آب و هوای معتدل و سرد است که زمستان­ های بلاروس بسیار سرد می باشد. به دلیل وجود رودخانه ­ها و جنگل­های سرسبز، طبیعت کشور بلاروس بسیار زیبا و واحد پول این کشور نیز روبل می ­باشد.

شرایط تحصیل در کشور بلاروس

در انتخاب یک مقصد مناسب برای تحصیل معیارها و فاکتورهای زیادی برای متقاضیان وجود دارد که به شرح زیر می ­باشد:

 • امنیت و آرامش کشور مقصد
 • سطح آموزشی دانشگاه­های کشور مقصد
 • هزینه تحصیل و زندگی
 • و …

کشور بلاروس، یکی کشور با امنیت بالا، با نظم و آرام که برای تحصیل بسیار مناسب ­می ­باشد. متقاضیان زیادی هر ساله برای تحصیل به این کشور مهاجرت و با هزینه­ های مناسب اقدام به تحصیل در دانشگاه­ های این کشور می­ نمایند. یکی از کشورهای ارزان و امن برای تحصیل در شرق اروپا، جمهوری بلاروس می ­باشد.

مهاجرت تحصیلی به بلاروس و تحصیل در دانشگاه­های این کشور در سه مقط کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع دکترا امکان پذیر می­ باشد. یکی از شروط مهم تحصیل در دانشگاه­های کشور بلاروس داشتن معدل دیپلم بالای 14 و یا میانگین دو معدل دیپلم و پیش دانشگاهی، می ­بایست بالای 16 باشد.

تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی

رشته ها و درس­های ارائه شده در دوره ­های پادفک شامل زبان، فیزیک، زیست، ریاضی، شیمی و غیره می ­باشد. جهت تحصیل در دانشگاه­های جمهوری بلاروس در دوره کارشناسی، متقاضی می­بایست در کورس­های نه ماهه پاتفک شرکت نماید.

با توجه به رشته متقاضی، دروس ذکر شده انتخاب و فرد در این دوره ­ها برای ورود به دانشگاه آماده می ­شود. دوره پاتفک در بلاروس به عبارتی معادل دوره پیش دانشگاهی در کشور ایران می­ باشد.

طول مدت دوره کارشناسی در این کشور چهار سال و هزینه تحصیل در این مقطع، تقریباً 3 هزار الی 3500 دلار در سال می­باشد. هزینه زندگی شامل خورد و خوراک، رفت و آمد و غیره در این کشور تقریباً  350 الی 400 دلار در ماه می ­باشد.

شما عزیزان می ­توانید برای در اخذ مشاوره در رابطه با مهاجرت تحصیلی به بلاروس با دفاتر ما تماس مستقیم و مشاوره رایگان داشته باشید و یا با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

تحصیل کارشناسی ارشد در بلاروس

برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، گذراندن دوره پاتفک فقط برای زبان روسی می­باشد تا متقاضی بتواند به این زبان مسلط و وارد مقطع کارشناسی ارشد شود. طول مدت مقطع کارشناسی ارشد حدود دو سال برای متقاضیان بین المللی است زیرا در صورت تحصیل در مقطع کارشناسی در بلاروس، طول دوره کارشناسی ارشد کوتاهتر می ­شود.

بعد از دفاع از پایان نامه و گذراندن امتحانات پایان ترم، مقطع کارشناسی ارشد به پایان می­ رسد و هزینه تحصیل در این مقطع تقریباً 3500 الی 4 هزار دلار در سال می­ باشد. هزینه زندگی ماهیانه در جمهوری بلاروس نیز تقریباً 350 الی 400 دلار می ­باشد.

تحصیل در مقطع دکترا و پزشکی در بلاروس

طول مدت دوره دکترا در جمهوری بلاروس حدود 3 سال و تحصیل در مقطع دکترا، اکثرا به صورت تحقیقاتی و پژوهشی می­ باشد. مقطع دکترا با قبولی در آزمون درس­های نظری، ارائه طرح دکترا و دفاع از آن به اتمام خواهد رسید و پس از آن به دانشجو مدرک دکترا اعطا می ­گردد.

هزینه تحصیل و زندگی در کشور بلاروس در مقطع دکترا در کشور بلاروس حدود 4 هزار الی 4500 دلار در سال می ­باشد. پر طرفدارترین رشته­ ها در جمهوری بلاروس، رشته­های پزشکی و دندان پزشکی می ­باشند. دانشگاه­ های پزشکی معتبر این کشور شرایط مناسبی برای تحصیل دانشجویان خارجی و ایرانیان فراهم نموده است. اگر شما به دلیل کنکور سخت پزشکی موفق به تحصیل در کشور ایران نشده­اید، می ­توانید براحتی در دانشگاه­های پزشکی کشور بلاروس پذیرش شوید.

هزینه تحصیل پزشکی در کشورهایی مانند کانادا، انگلیس و غیره بسیار زیاد می­ باشد اما هزینه تحصیل در جمهوری بلاروس بسیار مناسب می­باشد. هزینه و شهریه دانشگاه­های بلاروس در رشته پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی در حدود 4 هزار الی 5 هزار در سال می­ باشد.

در رشته­های پزشکی تحصیل به دو زبان انگلیس و روسی امکان پذیر می­باشد اما توصیه می­شود که دانشجویان زبان روسی را انتخاب نمایند. زیرا با یادگیری زبان روسی با مردم این کشور راحتتر ارتباط برقرار نماید و در آینده برای یافتن کار نیز مشکلی نداشته باشد.

مزایای مهاجرت تحصیلی به بلاروس

مزایای مهاجرت تحصیلی به بلاروس و تحصیل در این کشور به شرح زیر می ­باشد:

زندگی در کشوری با امنیت بالا و زیبا در اروپا

مناسب بودن شهریه دانشگاه­ها و همچنین هزینه زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی

تحصیل در دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

پذیرش بدون نیاز به آزمون ورودی و کنکور سراسری

تحصیل در دانشگاه­های معتبر و شناخته شده در جهان

عدم نیاز به ارائه مدرک پیش دانشگاهی

وجود خوابگاه­های دانشگاه با قیمت­های مناسب

ارتباط دوستانه با سایر دولت­ها و ملت­ها

مدارک لازم برای اخذ پذیرش بلاروس

 • ارائه مدارک تحصیلی دوره­های قبل
 • ارائه پاسپورت با اعتبار کافی
 • ترجمه مدارک هویتی و تحصیلی به زبان روسی با مهر وزارت امور خارجه

دانشگاه­ های معتبر کشور بلاروس

 • Belarusian State University
 • Belarusian National Technical University
 • Yanka Kupala State University of Grodno
 • Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics
 • Belarusian State Medical University
 • Belarusian State Economic University
 • Belarusian State Technological University
 • Belarusian State Pedagogical University
 • Vitebsk State Medical University
 • Grodno State Medical University
 • Gomel State University
 • Polessky State University
 • Vitebsk State University
 • Minsk State Linguistic University
 • Belarusian-Russian University
 • Polotsk State University
 • Brest State University

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با برخورداری از کادر با تجربه شامل وکلا و مشاوران ماهر این امکان را فراهم آورده تا متقاضیان مهاجرت تحصیلی به بلاروس را برای دستیابی به این هدف یاری نماید.

مهاجرت تحصیلی به بلاروس

مهاجرت تحصیلی به بلاروس در سال­های اخیر به دلیل دانشگاه­های معتبر در این کشور، رشد چشمگیری داشته است. پذیرش در دانشگاه­ ها، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و هزینه پایین تحیل و زندگی در جمهوری بلاروس از جمله موارد مهم برای تحصیل در این کشور است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با استفاده از وکلا و مشاورین با تجربه در عرصه حقوق بین الملل، شما را در باب تحصیل در این کشور رهنمود و مشاوره مورد نیاز در مورد مهاجرت دانشجو مهیان نموده است و قادر خواهد بود در زمان اندک به طور تضمینی، متقاضیان را به هدف خود برساند.

درباره کشور بلاروس

کشور جمهوری بلاروس در اروپای شرقی قرار دارد و با کشورهای روسیه، لتونی، اوکراین، لهستان و لیتوانی همسایه است. پایتخت این کشور، شهر مینسک که به مدت 950 سال و از سال 1919 به عنوان پایتخت معرفی شده است و شهرهای مهم دیگر بلاروس، شهرهای اسمارهون، بابرویسک، موگیلو، اورشا و غیره می ­باشد.

کشور بلاروس یکی از صنعتی ترین کشورهای شرق اروپا و دارای جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر می­ باشد. این کشور تحت نظر رئیس جمهور، مجلس و مجمع ملی اداره می­گردد و اقتصاد آن بر اساس صنعت و کشاورزی می­ باشد.

این کشور به سبب نزدیکی به دریای بالتیک دارای آب و هوای معتدل و سرد است که زمستان­های بلاروس بسیار سرد می باشد. به دلیل وجود رودخانه­ ها و جنگل­های سرسبز، طبیعت کشور بلاروس بسیار زیبا و واحد پول این کشور نیز روبل می ­باشد.

شرایط تحصیل در کشور بلاروس

در انتخاب یک مقصد مناسب برای تحصیل معیارها و فاکتورهای زیادی برای متقاضیان وجود دارد که به شرح زیر می ­باشد:

 • امنیت و آرامش کشور مقصد
 • سطح آموزشی دانشگاه­های کشور مقصد
 • هزینه تحصیل و زندگی
 • و …

کشور بلاروس، یکی کشور با امنیت بالا، با نظم و آرام که برای تحصیل بسیار مناسب ­می ­باشد. متقاضیان زیادی هر ساله برای تحصیل به این کشور مهاجرت و با هزینه­ های مناسب اقدام به تحصیل در دانشگاه­های این کشور می ­نمایند.

یکی از کشورهای ارزان و امن برای تحصیل در شرق اروپا، جمهوری بلاروس می ­باشد. مهاجرت تحصیلی به بلاروس و تحصیل در دانشگاه­های این کشور در سه مقط کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع دکترا امکان پذیر می­باشد.

یکی از شروط مهم تحصیل در دانشگاه­های کشور بلاروس داشتن معدل دیپلم بالای 14 و یا میانگین دو معدل دیپلم و پیش دانشگاهی، می ­بایست بالای 16 باشد.

تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی

رشته ها و درس ­های ارائه شده در دوره­ های پاتفک شامل زبان، فیزیک، زیست، ریاضی، شیمی و غیره می­ باشد. جهت تحصیل در دانشگاه­های جمهوری بلاروس در دوره کارشناسی، متقاضی می­بایست در کورس­های نه ماهه پاتفک شرکت نماید.

با توجه به رشته متقاضی، دروس ذکر شده انتخاب و فرد در این دوره­ها برای ورود به دانشگاه آماده می ­شود. دوره پاتفک در بلاروس به عبارتی معادل دوره پیش دانشگاهی در کشور ایران می­ باشد.

طول مدت دوره کارشناسی در این کشور چهار سال و هزینه تحصیل در این مقطع، تقریباً 3 هزار الی 3500 دلار در سال می­باشد. هزینه زندگی شامل خورد و خوراک، رفت و آمد و غیره در این کشور تقریباً  350 الی 400 دلار در ماه می­ باشد.

شما عزیزان می ­توانید برای در اخذ مشاوره در رابطه با مهاجرت تحصیلی به بلاروس با دفاتر ما تماس مستقیم و مشاوره رایگان داشته باشید و یا با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمائید.

تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، گذراندن دوره پاتفک فقط برای زبان روسی می­ باشد تا متقاضی بتواند به این زبان مسلط و وارد مقطع کارشناسی ارشد شود. طول مدت مقطع کارشناسی ارشد حدود دو سال برای متقاضیان بین المللی است زیرا در صورت تحصیل در مقطع کارشناسی در بلاروس، طول دوره کارشناسی ارشد کوتاهتر می ­شود.

بعد از دفاع از پایان نامه و گذراندن امتحانات پایان ترم، مقطع کارشناسی ارشد به پایان می­رسد و هزینه تحصیل در این مقطع تقریباً 3500 الی 4 هزار دلار در سال می ­باشد. هزینه زندگی ماهیانه در جمهوری بلاروس نیز تقریباً 350 الی 400 دلار می­باشد.

تحصیل در مقطع دکترا و پزشکی در بلاروس

طول مدت دوره دکترا در جمهوری بلاروس حدود 3 سال و تحصیل در مقطع دکترا، اکثرا به صورت تحقیقاتی و پژوهشی می­ باشد. مقطع دکترا با قبولی در آزمون درس­های نظری، ارائه طرح دکترا و دفاع از آن به اتمام خواهد رسید و پس از آن به دانشجو مدرک دکترا اعطا می ­گردد.

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در کشور بلاروس حدود 4 هزار الی 4500 دلار در سال می ­باشد. پر طرفدارترین رشته ­ها در جمهوری بلاروس، رشته ­های پزشکی و دندان پزشکی می­ باشند. دانشگاه­های پزشکی معتبر این کشور شرایط مناسبی برای تحصیل دانشجویان خارجی و ایرانیان فراهم نموده است. اگر شما به دلیل کنکور سخت پزشکی موفق به تحصیل در کشور ایران نشده­اید، می ­توانید براحتی در دانشگاه­های پزشکی کشور بلاروس پذیرش شوید.

هزینه تحصیل پزشکی در کشورهایی مانند کانادا، انگلیس و غیره بسیار زیاد می ­باشد اما هزینه تحصیل در جمهوری بلاروس بسیار مناسب است. هزینه و شهریه دانشگاه ­های بلاروس در رشته پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی در حدود 4 الی 5 هزار دلار در سال می­ باشد.

migration-elarus

در رشته­ های پزشکی تحصیل به دو زبان انگلیسی و روسی امکان پذیر می­ باشد اما توصیه می­ شود که دانشجویان زبان روسی را انتخاب نمایند. زیرا با یادگیری زبان روسی با مردم این کشور راحتتر ارتباط برقرار نماید و در آینده برای یافتن کار نیز مشکلی نداشته باشد. برای آگاهی بهتر از هزینه ها شما عزیزان می توانید به مقاله هزینه تحصیل و زندگی در کشور بلاروس مراجعه نمائید.

مزایای مهاجرت تحصیلی به بلاروس

مزایای مهاجرت تحصیلی به بلاروس و تحصیل در این کشور به شرح زیر می­ باشد:

 • زندگی در کشوری با امنیت بالا و زیبا در اروپا
 • مناسب بودن شهریه دانشگاه­ها و همچنین هزینه زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • تحصیل در دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 • پذیرش بدون نیاز به آزمون ورودی و کنکور سراسری
 • تحصیل در دانشگاه­های معتبر و شناخته شده در جهان
 • عدم نیاز به ارائه مدرک پیش دانشگاهی
 • وجود خوابگاه­های دانشگاه با قیمت­های مناسب
 • ارتباط دوستانه با سایر دولت­ها و ملت­ها

مدارک لازم برای اخذ پذیرش بلاروس

 • ارائه مدارک تحصیلی دوره­های قبل
 • ارائه پاسپورت با اعتبار کافی
 • ترجمه مدارک هویتی و تحصیلی به زبان روسی با مهر وزارت امور خارجه

دانشگاه­های معتبر کشور بلاروس

 • Belarusian State University
 • Belarusian National Technical University
 • Yanka Kupala State University of Grodno
 • Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics
 • Belarusian State Medical University
 • Belarusian State Economic University
 • Belarusian State Technological University
 • Belarusian State Pedagogical University
 • Vitebsk State Medical University
 • Grodno State Medical University
 • Gomel State University
 • Polessky State University
 • Vitebsk State University
 • Minsk State Linguistic University
 • Belarusian-Russian University
 • Polotsk State University
 • Brest State University

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با برخورداری از کادر با تجربه شامل وکلا و مشاوران ماهر این امکان را فراهم آورده تا متقاضیان مهاجرت تحصیلی به بلاروس را برای دستیابی به این هدف یاری نماید. شما برای مهاجرت به بلاروس نیاز به دانش مهاجرتی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =