مهاجرت تحصیلی انگلستان

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند باید پیش از هرگونه اقدام اطلاعاتی درباره هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان بدست آورند. کشور انگلستان از لحاظ علمی بی شک پیشرفته ترین کشور در قاره اروپا است. مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل فرصت زندگی در این کشور را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. با این وجود پیش از مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان باید از شرایط مالی خود در این کشور آگاه باشید. در صورتی که قادر به پرداخت هزینه های زندگی خود نباشید، به ناچار باید کشور انگلستان را ترک کنید. حال برای کسب اطلاع از هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان در سال 2023 این مقاله را که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، تا پایان همراهی کنید.

تحصیل در انگلستان در 2023

ایده تحصیل در انگلستان فرصتی فوق العاده در باب تحقیق در سطح جهانی و دسترسی به امکانات بی نظیر بریتانیا برای اشخاص متقاضی محسوب می گردد. تحصیل در این کشور چشم اندازی بینظیر در باب تحصیلات آکادمیک در جامعه انگلیسی زبان و رهبری کشورهای اروپایی و آشنایی با کارفرمایان ارزشمند از سرتاسر جهان است. ترکیب تنوعی دانشگاه و موسسات آموزشی عالی در این کشور باعث ایجاد طیف گسترده ای از تحصیلات در مقاطع مختلف شده است.

تحصیل در انگلستان در سال 2023 در هر مقطعی شرایط خاص خود را دارد. در مقاطع لیسانس و کارشناسی ارشد بسته به دانشگاه هایی که پذیرش تحصیلی صادر می نمایند این هزینه ها ممکن است کم یا زیاد باشد. اما به طور کلی هزینه های زندگی در این کشور بالا خواهد بود. ضمن اینکه هزینه های تحصیل نیز بسته به دیگر کشورهای اروپایی بالا است. البته علاوه بر هزینه بالا اخذ پذیرش از برخی دانشگاه های انگلستان از جمله دانشگاه آکسفورد دشوار نیز است. البته با توجه به این که در انگلستان، برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند، تقبل این هزینه ها برای گرفتن مدرک معتبر، ارزشمند خواهد بود. رنکینگ این دانشگاه به شرح نمودار ذیل است:

رنکینگ دانشگاه آکسفورد انگلستان

میزان هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

رهبری کشور انگلستان در خصوص تحصیل در بریتایا و اتحادیه اروپا کاملا شناخته شده است که توانسته در سال های اخیر آمار قابل توجهی در خصوص مهاجرت تحصیلی به خود اختصاص دهد. از سایر عوامل حائز اهمیت در باب انتخاب گزینه ای برتر در خصوص مهاجرت تحصیلی، میزان هزینه های تحصیلی است که تاثیر مستقیمی بر روند مهاجرت دارد. افزایش شهریه های تحصیلی در بریتانیا به میزان 2 برابر باعث ایجاد مانعی بزرگ در باب تحصیل برای دانشجویان بین المللی شده است.

هزینه های تحصیل در انگلستان بسته به مقطع و رشته تحصیلی نیز متغیر است ولی در مجموع می توان هزینه های تحصیل در این کشور را به 2 گروه مجزا تقسیم بندی کرد که شامل هزینه تحصیل در لندن و خارج لندن است. در باب هزینه های تحصیل و نظام آموزش تحصیلی می توان به ساختار سیستم آموزشی خصوصی همانند سایر کشورهای انگلیسی زبان اشاره کرد.

هزینه تحصیل دبیرستان در انگلستان

تحصیل در مدارش شبانه روزی انگلستان یا Boarding school فرصتی فوق العاده در خصوص مهاجرت تحصیلی به انگلستان برای سنین 10 الی 19 سال است که بیشترین میزان رواید را به خود اختصاص داده است. ساختار سیستم آموزش برای این گروه سنی در انگلستان به 2 صورت دولتی و مستقل است. که شرایط پذیرش در هر کدام بدین صورت تعریف شده:

  • ساختار دولتی: ساختار این سیستم آموزشی بر مبنای تحصیلات کم هزینه یا به اصطلاح رایگان است که مختص به دانش آموزان انگلیسی است.
  • ساختار مستقل: ساختار این سیستم اموزشی بر پایه تحصیلات در مدارس شبانه روزی برای دانش آموزان بین المللی می باشد که علاوه بر هزینه های تحصیلات، هزینه های اقامتی نیز اخذ می گردد.

هزینه تحصیل دبیرستان در انگلستان برای دانش آموزان بین المللی با توجه به نوع مدارس، کیفیت خوابگاه و موقعیت قرارگیری نیز متغیر می باشد که در مجموع می توان به میزان هزینه ای بالغ بر 17000£ الی 25000£ (پوند) در سال اشاره داشت. والدینی که تمایل به اخذ پذیرش نهایی از انگلستان یا نامه CAS را دارند می بایست هزینه های سال اول تحصیلات و زندگی را نیز پرداخت نمایند.

هزینه تحصیل و زندگی در دوره پیش دانشگاهی در انگلستان

در واقع برای ورود به مقاطع کارشناسی و رشته های زیر گروه علوم پزشکی، دیپلم ایرانیان به تنهایی و بدون گذراندن دوره های آماده سازی، مورد قبول نیست. دوره های پیش دانشگاهی در بریتانیا به عنوان 2 دسته A-level و Foundation شناخته می شود که A-level دوره های 2 ساله پیش دانشگاهی در انگلستان هستند که پس از اتمام این دوره دانش آموزان می توانند با قبولی در آزمون های ورودی، تحصیلات خود را در رشته های پزشکی و دندانپزشکی سپری کنند. دوره های Foundation نیز مشابه دوره های A-level هستند با این تفاوت که این دوره یک ساله است.

هزینه های تحصیل پیش دانشگاهی در انگلستان با توجه به کالج و مرکز آموزشی نیز متغیر است که در مجموع می توان به میزان هزینه ای بالغ بر 20000£ الی 40000£ (پوند) در سال اشاره کرد. البته ناگفته نماند که این میزان هزینه برای دوره های Foundation از هزینه های کمتری نیز برخوردار است.

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان در مقطع لیسانس

تحصیلات لیسانس در بریتانیا 3 الی 4 سال به طول می انجامد که در مدت دوره لیسانس دانشجویان باید 360 واحد درسی را سپری کنند. هزینه های تحصیل لیسانس در این کشور با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر است که در مجموع می توان به هزینه های سالانه 9000£ الی 18000£ (پوند) اشاره داشت. تحصیلات فوق لیسانس در انگلستان نیز دوره های 1 الی 2 ساله هستند. هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان همانند دوره های لیسانس بلکه در یکسری از رشته های نیز کم هزینه تر نیز است.

هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی از سایر علایق این روزه دانش آموزان در خصوص مهاجرت تحصیلی است که این کشور نیز از این قانون مستثنی نیست. دانشجویانی که در این مقطع در کشور بریتانیا تحصیل می کنند، می توانند با کار حین تحصیل به میزان 20 ساعت در هفته، هزینه های زندگی و تا بخشی هزینه های تحصیل را نیز پوشش دهند. هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان بدین صورت است:

دوره تحصیلیشهریه به پوند
تحصیل پزشکی£28000 الی 36000£ در سال
تحصیل دندانپزشکی£20000 الی 30000£ در سال
تحصیل داروسازی£14000 الی 20000£ در سال

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

دانشجویانی که از تامین مخارج خود باز بمانند ناچار به ترک کشور انگلستان خواهند شد. بنابراین دانشجویان باید آگاه باشند که تامین هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان از الزامات تحصیل در این کشور است. بنابراین باید پیش از سفر به انگلستان هزینه های خود را به طور کامل در نظر بگیرید. فرض را بر آن می گیریم که شما در یک رشته غیر پزشکی قصد تحصیل در کشور انگلستان را دارید. در سال نخست تحصیل باید همه هزینه تحصیل خود را پرداخت کنید. بنابراین احتمالا حدود 15000£ (پوند) برای ثبت نام در دانشگاه نیاز خواهید داشت. با توجه به جدول هزینه زندگی و اجاره مسکن، میزان هزینه ماهیانه شما نیز در حدود 1000£ (پوند) خواهد بود.

بنابراین شما برای سال اول بابت هزینه زندگی در انگلستان حداقل به 12000£ (پوند) نیاز خواهید داشت. در این صورت شما برای سال اول زندگی خود در انگلستان به 27000£ (پوند) نیاز خواهید داشت. پرداخت چنین هزینه ای گاهی برای شهروندان کشور انگلستان نیز دشوار باشد. از همین روست که آگاهی از هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان یک امر ضروری برای دانشجویان است.

اجاره بها در انگلستان

یکی از عمده ترین بخش های تشکیل دهنده هزینه زندگی در انگلستان مربوط به تهیه محلی برای اقامت است. البته دانشجویان با توجه به این که نمی توانند، مادامی که تحصیلشان تمام نشده، کار تمام وقت در انگلستان داشته باشند، معمولا راه هایی برای کاهش این هزینه در نظر می گیرند. یکی از این راه ها اجاره خوابگاه است که معمولا بسیار ارزان قیمت تر از آپارتمان می باشد. همچنین اجاره آپارتمان به نحوه اشتراکی با دانشجویان دیگر راه خوبی برای صرفه جویی در میزان هزینه های زندگی در انگلستان است. با توجه این که نرخ تورم در انگلستان حدود 1% است، اجاره بها به مرور افزایش نخواهد داشت. در جدول ذیل حدود اجاره آپارتمان در انگلستان در سال 2023 بیان شده است:

نوع آپارتمانحدود اجاره ماهانه در انگلستان به پوند
آپارتمان 1 خوابهاز 700£ تا 900£
آپارتمان 3 خوابهاز 1200£ تا 1600£

بورسیه جهت کاهش هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

کشور بریتانیا هر ساله مفتخر به ارائه بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان است. دانشجویان می توانند سالانه به میزان 5700£ الی 7700£ (پوند) در سال کمک هزینه دریافت کنند. شرایط اخذ بورس و کمک هزینه تحصیلی مستلزم یکسری امتیازات ویژه از جانب دانشجویان است که در این میان می توان به مقاله های بین المللی، معدل بالای 17، ارائه IELTS:7 و مهم تر از همه استاد راهنما اشاره نمود. بورسیه های تحصیلی در کشور انگلستان به صورت محدود در اختیار ایرانیان قرار می گیرد. بنابراین حتما از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان اطلاع کامل بدست آورید.

کار ضمن تحصیل در انگلستان

یکی از فرصت هایی که در کشور انگلستان در اختیار دانشجویان قرار می گیرد، کار ضمن تحصیل است. دانشجویان می توانند در طول هفته در کشور انگلستان تا سقف 20 ساعت کار کنند. آن می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را جبران کنند چرا که هزینه های تحصیل در انگلستان بالاست. انعطاف پذیری تحصیل در کشور انگلستان می تواند به شما کمک کند تا شغل مناسبی برای خود بیابید. البته باید این نکته را خاطر نشان کرد که با کار پاره وقت در انگلستان قطعا نمی توان تمام هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل را پرداخت نمود. اما طبیعتا می توان بخشی از این هزینه را از طریقی جبران نمود. به همین خطر بهتر است هزینه های مربوط به هزینه و زندگی را برآورد نمود. برای کار دانشجویی بهتر است از قبل دانشجویان مهارت های فنی را آموزش ببینند.

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان یک فرصت بسیار مناسب جهت تبدیل شدن به نیروی کار است. دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان به ویزای تحصیلی انگلستان نیاز خواهند داشت. در حال حاضر 8% جامعه علمی جهان در کشور انگلستان مشغول به فعالیت هستند. می توان گفت که بزرگترین ایراد تحصیل در این کشور بالا بودن هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان است. می توان گفت در سال 2023 انگلیس یکی از خوش ویزاترین کشورهاست البته در صورتی که شرایط متقاضی جهت اخذ ویزا مناسب باشد.

با این وجود در بسیاری از رشته های تحصیلی در کشور انگلستان، دوره های تحصیلی کوتاه تر از سایر کشورها است. برای مثال درصد قابل توجهی از رشته های تحصیلی در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد یک ساله است. از طرف دیگر دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی کشور انگلستان نیز استفاده کنند. شرایط استفاده از بورسیه های تحصیلی در کشور انگلستان نیز بسیار سختگیرانه و محدود است. متقاضیان تحصیل در انگلستان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *