شرایط انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

برای متقاضیان مهاجرت به انگلستان یکی از بزرگترین دغدغه های موجود، قطعا هزینه زندگی در انگلستان و بررسی میزان هزینه های کلی است. با توجه به اینکه این کشور یکی از فوق العاده ترین کشورهای دنیا برای کار، تحصیل و زندگی است تعداد متقاضیان مهاجرت به این کشور نیز بسیار زیاد است اما هزینه های زندگی در انگلستان نیز بسیار بالاست.

 • هزینه زندگی ماهیانه در انگلستان چقدر است؟
 • چگونه می توان این هزینه ها را کاهش داد؟
 • هزینه اجاره مسکن و یا خرید ملک در انگلستان چه میزان است؟
 • هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان چقدر است؟
 • گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان کدامند؟

شرایط اقتصادی و بازار کار در انگلستان بسیار ایده آل است و افراد در سال 2023 هفتگی 1480£ (پوند) درآمد دارند که نسبت به سال 2021 به میزان 2.9% افزایش داشته است و این مطلب بدین معناست که متوسط درآمد سالیانه در انگلستان 71000£ (پوند) می باشد. در مقاله پیش رو که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده به ارائه اطلاعاتی در خصوص انگلستان و هزینه های زندگی در این کشور پرداخته شده و سعی بر این بوده تا پاسخ سوالات مذکور داده شود.

کلیاتی درباره زندگی در انگلستان

به عنوان کشوری پیشرفته و دارای دانشگاه های فوق العاده معروف مانند آکسفورد و کمبریج هر ساله تعداد زیادی دانشجو و دانش آموز برای تحصیلات به این کشور وارد می شوند. همچنین این کشور پذیرای تعداد بسیاری از افراد متخصص برای اشتغال است.


انگلستان کشوری با هزینه های زندگی بالاست و لندن به عنوان پایتخت این کشور یکی از گران ترین شهرهای دنیا برای زندگی است طبیعتا برای اشخاصی که قصد اقامت برای تحصیل، کار و یا ادامه زندگی در این کشور را دارند هزینه های مالی یکی از بزرگترین دغدغه های موجود است.

اینفوگرافیک هزینه زندگی در انگلستان

بررسی مشکلات زندگی در انگلستان

اکثر مردم بدلیل کیفیت آموزشی مناسب، برخورداری از امکانات رفاهی مطلوب و اقتصاد بالای این کشور به انگلستان مهاجرت می­نمایند. غافل از اینکه در کنار تمامی این مزایا با مهاجرت افراد به انگلستان جمعیت این کشور افزایش یافته و خدمات رسانی دولت به مردم دشوارتر می­گردد.

با افزایش مهاجرت به انگلستان نرخ بیکاری در این کشور افزایش یافته و همچنان میزان جرم و جنایت در این کشور نسبت به سال های گذشته بیشتر شده است. کارآفرینی و یافت کار در انگلستان کاهش یافته است و مردم انگلستان با مشکلات زیادی در زمینه اشتغال روبرو گردیده اند. دوستان عزیز می­توانند از مشاوره های مفید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه شرایط و بازارهای کاری در انگلستان بهره­ مند گردند. یکی از مشکلاتی که در مورد زندگی در کشور انگلستان وجود دارد آب و هوای همیشه بارانی و شرجی کشور انگلستان است که بسیاری از ایرانیان با این شرایط روحیه زندگی در این کشور را ندارند.

بحران اشتغال در انگلستان

کشور انگلستان کشوری جوان در منطقه اروپا محسوب می­شود. اما نیروی کار جوان این کشور رو به کاهش است و این یکی از نگرانی های دولت انگلستان به حساب می ­آید. طبق قوانین انگلستان تنها افرادی می­توانند در این کشور به انجام کار بپردازند که دوره ای از تحصیلات خود را در این کشور سپری نموده باشند. دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی به انگلستان مهاجرت می­کنند. دانشجویان پس از اتمام دوره­ تحصیلی خود می­توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل و به انجام کار در انگلستان بپردازند. این افراد با انجام کار و پرداخت مالیات به دولت انگلستان می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

مخارج زندگی در انگلیس

نمی توان این را انکار کرد که انگلستان جزء گرانترین کشورها برای زندگی است. همین حالا نیز هزینه زندگی در انگلستان بطور متوسط حدود 94.7% بالاتر از ایران است. متوسط مخارج زندگی هر نفر در این کشور بدون احتساب اجاره خانه در حدود £742 (پوند) است. در حالی که  متوسط مخارج زندگی یک خانواده 4 نفره در این کشور ماهانه در حدود £2533.1 (پوند) است. حالا حقایق جالبی را در همین باب باهم مرور می کنیم:

حقایقی درباره هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان در سال 2023

اولین نکته در مورد هزینه زندگی در انگلستان این است که فرد در کدام قسمت این کشور زندگی می کند به عنوان مثال اگر به عنوان دانشجو قصد اقامت در لندن را داشته باشد مخارج بیشتری نسبت به کسی که در شهرهای دیگر این کشور زندگی می کند خواهد داشت. باید اذعان کرد که در سال 2012 لندن به عنوان بیست و پنجمین شهر گران دنیا انتخاب شد البته راه هایی برای خلاص شدن از برخی هزینه ها وجود دارد اما هنوز هم شهری با هزینه های بسیار گزاف است. به طور کلی هزینه های اقامت دانشجویان در انگلستان در سال 2023 به شرح ذیل است:

نوع مسکن هزینه اجاره (پوند)
خوابگاه یا سوئیت دانشجویی (داخل لندن)  650£
خوابگاه یا سوئیت دانشجویی (خارج لندن) 550£

به طور میانگین هزینه اجاره یک خانه تک خوابه در صورتی که داخل لندن باشد ماهیانه 1680£ (پوند) و اگر خارج مراکز شهری لندن باشد 1250£ (پوند) خواهد بود. همان طوری که از قبل هم می توان پیش بینی کرد، هزینه اجاره خانه در انگلستان 2023 بیشترین قسمت از بودجه هر مهاجر خارجی را در این کشور به خود اختصاص می دهد و در مجموع 29% از کل هزینه ها را تشکیل می دهد:

توزیع هزینه زندگی در انگلستان

مقایسه هزینه زندگی در انگلستان و آلمان

یکی از مواردی که مطمئنا در درک هر چه بیشتر سطح هزینه زندگی در انگلستان 2023 کمک می کند، مقایسه هزینه زندگی انگلستان با کشور هم سطحی مثل آلمان است. دو کشوری که هر دو به خاطر اقتصاد برتری که دارند به عنوان مقاصد مهاجرتی بالقوه ای محسوب می شود اما همان طوری که در نمودار زیر هم پیداست، متوسط هزینه زندگی ماهانه هر نفر در کشور آلمان حدود €2198 (یورو) می باشد ولی هزینه زندگی در انگلستان برای هر نفر حدود €2324 (یورو) در ماه می باشد:

متوسط هزینه زندگی در آلمان و انگلستان

اما این گرانی مخصوصا در سال جاری یعنی سال 2022 ریشه در نرخ تورم بالای موجود در این کشور دارد. نرخ تورم حدود 11.1% در اکتبر 2022 که بنا به گزارش مرکز آمار اروپا Eurostat بالاتر از تورم فرانسه (7.1%)، آمریکا (8%)و اسپانیا (7.3%) بوده ولی به متوسط منطقه اروپا (10.6%) و آلمان (11.6%) نزدیکتر است و فقط از ایتالیا (12.6%) کمتر است و جالبتر اینکه پیش بینی می شود که این نرخ تورمی در اوایل سال 2023 تا 13.6% نیز افزایش یابد.

نرخ تورم در سالهای اخیر در انگلستان

کیفیت زندگی در انگلستان

اگر فردی در انگلستان زندگی می کند باید مالیات بپردازد که به طور کلی بستگی به تعداد اعضای خانواده و محلی است که در آن زندگی می کند اما می توان گفت میانگین 25£ (پوند) در هفته به ازای هر نفر باید مالیات پرداخت شود. سایر خدمات مانند آب و برق، اگر این هزینه ها در اجاره گنجانده نشده باشد کل هزینه برق، آب و گاز حدود 71£ تا 300£ (پوند) در هفته است. هزینه های تلفن همراه نیز با توجه به شرکت و خدماتی که ارائه می دهد، متفاوت است.

همانطور که ملاحظه می شود مهم ترین نکته در خصوص مهاجرت به انگلستان توانایی پرداخت هزینه زندگی در این کشور است. اما شاید این سوال نیز در اینجا برایتان مطرح شود که چگونه می توان گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان را شناخت. برای شناخت گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان 2023 می توان از شاخص هزینه زندگی استفاده کرد. بدین ترتیب، گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان عبارتند از:

بررسی شاخص هزینه های زندگی در شهرهای مختلف انگلستان

هزینه اجناس در انگلستان

یکی از مباحث مهم در خصوص زندگی در انگلستان، هزینه اجناس در این کشور است. هزینه ای که بعد از هزینه اجاره خانه در رده دوم قرار داشته و جالبتر اینکه طبق نرخ تورمی اجناس در طی 40 سال گذشته، افزایش هزینه اجناس در انگلستان مخصوصا مواد غذایی به حدود 9.1% در سال 2023 رسیده است. این را می توان با توجه به نمودار زیر متوجه شد:

نرخ تورم انگلستان طی 40 سال گذشته

و برای اینکه با تغییرات هزینه قیمت اجناس و مواد غذایی بهتر آشنا شویم. درصد % تغییرات قیمت برخی اجناس منتخب از می سال 2022 تا می سال 2023 را در قالب نمودار زیر بررسی می کنیم:

نرخ تورمی بعضی محصولات در انگلستان

هزینه وعده غذایی در انگلستان

برای برآورد اولیه هر چه بهتر هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان در اینجا نمای کلی از مخارجی که هر فردی در زندگی خواهد داشت نشان داده خواهد شد:

اقلام شرح هزینه (پوند)
یک وعده غذای عادی رستوران ارزان 8£ تا 25£
سه وعده غذایی برای دو نفر رستوران متوسط 35£ تا 80£
یک وعده عصرانه برای یک نفر مک دونالد 5£ تا 7£
یک فنجان کاپوچینو کافه معمولی 1.9£ تا 4£
یک نوشابه کوکاکولا یا پپسی در رستوران بین 1£ تا 2.20£
یک بطری آب کوچک در رستوران 0.70£ تا 1.90£
یک بطری آب یک و نیم لیتری بین 0.40£ تا 1.50£
یک پاکت شیر 1 لیتری بین 0.50£ الی 1.20£

یک دانشجو می تواند خودش وعده های غذایی را تامین نماید و از میزان هزینه های غذا در رستوران و فست فود بکاهد.

هزینه سوپر مارکت در انگلستان

در این جدول هزینه اقلام غذایی موجود در سوپرمارکت نشان داده شده:

اقلام هزینه (پوند)
یک قرص نان بین 0.59£ الی 1.60£
یک کیلوگرم برنج بین 0.45£ تا 2£
12 عدد تخم مرغ بین 1£ تا 3£
یک کیلوگرم پنیر محلی بین 2.5£ تا 12£
یک کیلو گرم مرغ بین 3£ تا 8.25£
یک کیلو گوشت قرمز بین 4.0£ تا 13.92£

چطور میشه به انگلستان مهاجرت کرد؟

قیمت خانه در انگلستان به پول ایران

خرید یا اجاره خانه در انگلستان؟ سوال مهمی است. معمولا کارشناسان مهاجرتی به هموطنانی که قصد مهاجرت به انگلستان دارند توصیه می کنند قبل از خرید خانه در این کشور ابتداء برای مدتی خانه ای اجاره کنند. تا کلا با شرایط و مقررات مسکن در انگلستان آشنا شوند. سپس با چشمانی باز و تصمیمی آگاهانه خانه انتخابی اشان را بخرند. اما قیمت خانه در انگلستان تابعی از فاکتورهایی مثل عرضه و تقاضا و نرخ تورمی در این کشور است.

متوسط قیمت خانه در این کشور در آگوست سال 2023 در حدود £296000 (پوند) بوده است. که به پول ایران و با نرخ پوند 63250 تومانی در حدود 18722000000 تومان است. که نسبت به سال گذشته £36000 (پوند) بالاتر است. جالب است بدانید که متوسط قیمت خانه در طی همان سال در بخشهای مختلف انگلستان به صورت زیر افزایش یافت:

بخشهای مختلف بریتانیا
متوسط قیمت به پوند متوسط قیمت به ریال ایران درصد افزایش قیمت
انگلستان £316000  199870000000 14.3%
ولز £220000 139150000000 14.6%
اسکاتلند £195000 123337500000 9.7%
ایرلند شمالی £169000  106892500000 9.6%

میانگین هزینه زندگی در شهر لندن انگلستان

در حال حاضر اجاره یک آپارتمان در لندن به طور متوسط بیش از 1500£ (پوند) در ماه هزینه در بر دارد. برآورد شده که اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به طور متوسط هزینه 1670£ (پوند) است. یک آپارتمان بزرگتر اجاره اش به راحتی می تواند بیش از 3000£ (پوند) در ماه هزینه داشته باشد. هزینه غذا در لندن نیز بستگی به خود فرد دارد. قیمت برخی از اقلام ابتدایی در لندن بالاتر است.

خوشبختانه دانشگاه های بریتانیا سالن های غداخوری در محوطه دانشگاه دارند که دانشجویان می توانند کارت عضویت را تهیه نمایند و به با قیمت های نازل وعده های غذایی خود را داشته باشند. این سالن های غذاخوری منوهای متنوعی را به دانشجویان ارائه می دهند و کیفیت بسیاربالایی با قیمت مناسب دارند. به این ترتیب فرد می تواند آزادانه انتخاب کنید که چه چیزی با بودجه وی منطبق است. قیمت غذا در این سالن های غذاخوری بین 5£ تا 10£ (پوند) متفاوت است.

قیمت اجاره خانه در لندن

بحث اجاره خانه در لندن بدان سبب مهم و حیاتی است که بیش از 43% از مخارج افراد را تشکیل می دهد. در واقع لندنی ها حدود نیمی از درآمد خالص ماهانه خودشان را به اجاره خانه اختصاص می دهند. مطابق گزارش آماری سایت معتبر rentlondonflat.com نیز متوسط هزینه سالیانه اجاره در لندن حدود £26316 (پوند) و ماهانه در حدود £2193 (پوند) است. که بسیار بالاتر از متوسط جاره خانه در کل کشور انگلستان است.

و صد البته که قیمت اجاره خانه در لندن بسته به  نوع خانه یا مسکن و نیز محلات مختلف لندن به صورت زیر متفاوت است:

الف) استودیو ها و آپارتمان 1 خواب:

محله اجاره استودیو به پوند اجاره آپارتمان 1خوابه به پوند
کنزینگتون و چلسی £1,427 £2,062
ایسلینگتون £1,383 £1,565
تاور هاملتز £1,398 £1,547
وستمینستر £1,371 £2,113
لامبس £1,240 £1,595
هاورینگ £669 £891
کرویدون £762 £964
ساتون £776 £923
بارکینگ و داگنهام £729 £981
بکسلی £688 £854

ب) آپارتمان های 2 و 3 خواب:

محله اجاره آپارتمان 2 خوابه به پوند اجاره آپارتمان 3خوابه به پوند
وستمینستر £2,920  £4,152
کامدن £2,254  £2,880
کنزینگتون و چلسی £3,030 £4,938
ایسلینگتون £1,934 £2,487
هامراسمیت و فولام £1,922 £2,653
بکسلی £1,105 £1,281
هاورینگ £1,120 £1,384
ردبریج £1,293 £1,589
ساتون £1,163 £1,498
والتهام فارست £1,364 £1,649

قیمت خانه های کوچک در لندن

مهاجرانی که به انگلستان و مخصوصا شهر لندن مهاجرت می کنند در ابتداء به دنبال خانه و سرپناهی برای خودشان می گردند. دسته بزرگی از آنها خانه یا منزلی را در لندن اجاره می کنند. ولی دسته کوچکی از آنها نیز درصدد خرید خانه مخصوصا خانه کوچک در لندن برمی آیند. مطابق آمار نیز متوسط قیمت آپارتمان (فلت) در شهر لندن در حدود £2985278 (پوند) بوده ولی متوسط قیمت خانه یا هاوس در این شهر £2985278 (پوند) است. در این میان کوچکترین و ارزانترین خانه در لندن استودیو Studio است که متوسط قیمت آن در حدود £459769 (پوند) است.

هزینه محل سکونت و زندگی در انگلستان

میزان اجاره بها در انگلستان بنا به نوع مسکن، مناطق شهری متفاوت و امکانات، متفاوت خواهد بود:

آپارتمان موقعیت هزینه به پوند
اجاره یک ماه آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر بین 476£ تا 1686£
اجاره یک ماه آپارتمان تک خوابه خارج از مرکز شهر بین 400£ تا 1250£
اجاره یک ماه آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر بین 690£ تا 3120£
اجاره یک ماه آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر بین 570£ تا 2050£

معمولا دانشجویان برای زندگی در این کشور ترجیحشان اجاره ملک است، اما فرد می تواند برای خرید ملک قیمت برخی از املاک را با امکانات متفاوت که در اینجا معرفی شده بررسی نماید:

آپارتمان موقعیت هزینه به پوند
هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز شهر متری 2000£ تا 11150£
هزینه خرید یک آپارتمان خارج از مرکز شهر متری 1500£ تا 6500£

قوانین تحصیل در انگلیس

در میان هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان، دانشجویان علاقه مند به تفریحات سالم می توانند به مراکز تفریحی و فرهنگی بروند که میزان هزینه های استفاده از این مراکز به صورت زیر است:

اقلام هزینه به پوند
هزینه یک ماه ثبت نام در باشگاه بین 16£ تا 52£
هزینه یک سانس سینما بین 5£ تا 14£
هزینه اجاره زمین تنیس برای یک ساعت در هفنه بین 5£ تا 15£

هزینه محل سکونت و زندگی در انگلستان

هزینه حمل و نقل در انگلستان

اگر قبل از عملی کردن برنامه مهاجرت تحصیلی به انگلستان سعی شود محل سکونت نزدیک به دانشگاه انتخاب شود در میزان هزینه های رفت و آمد صرفه جویی می شود. همچنین دانشجویان بر اساس عرف و فرهنگ این کشور برای رفت و آمد از وسایل نقلیه عمومی و یا دوچرخه استفاده می نمایند. هزینه حمل و نقل عمومی به شرح ذیل است:

اقلام هزینه به پوند
بلیط یک طرفه بین 1.80£ تا 2.4£
یک لیتر بنزین بین 1.2£ تا 1.36£

مهاجرین می توانند برای تهیه پوشاک به مراکز خرید متفاوتی مراجعه و برندهای متنوعی را برای خود انتخاب نمایند که بهترین آنها در انگلستان وجود دارند، در اینجا به معرفی برخی از این اقلام اشاره شده است:

اقلام هزینه به پوند
خرید یک عدد شلوار 30£ تا 85£
یک تی شرت تابستانی 15£ تا 50£
یک جفت کتانی ورزشی 40£ تا 900£

هزینه زندگی در شهرهای انگلستان

هزینه زندگی در شهرهای مختلف انگلستان متفاوت خواهد بود. در این جدول، شاخص هزینه های زندگی و رتبه شهرهای مختلف انگلستان ذکر گردیده:

رتبه شهر خرج زندگی اجاره مواد غذایی قیمت رستوران
1 لندن 87.99 74.77 64.33 91.79
2 برایتون 82.52 45.93 63.80 90.87
3 ردینگ 79.50 43.59 68.46 77.22
4 گیلفورد 77.67 52.27 63.78 73.18
5 ادینبورگ 76.82 38.27 61.15 90.18
6 کمبریج 76.73 46.29 59.18 85.40
7 بریستول 76.26 40.70 57.76 91.07
8 ابردین 75.89 20.93 61.07 83.51
9 ناتینگهام 75.22 26.16 63.46 78.02
10 بورنموث 75.08 33.48 61.17 87.38

شرایط اعزام دانشجو به انگلستان 2023

خدمات بهداشتی در انگلستان

بیشتر مردم در این کشور از خدمات درمانی و بهداشتی برخوردار هستند. خدمات بهداشتی به صورت رایگان و توسط پزشک عمومی و یا پزشک محلی صورت می گیرد. باید به این نکته اشاره کرد که در موارد اضطراری بدون در نظر گرفتن اینکه فردی دارای اقامت این کشور می باشد یا خیر، از خدمات درمانی به صورت رایگان بهره مند می شود.

اقلام درمانی و پزشکی هزینه به پوند
هزینه درمان سرما خوردگی 2.42£
هزینه آنتیبیوتیک (12 عدد)
هزینه ویزیت دکتر خصوصی 76£
هزینه خمیر دندان 1.58£
هزینه دستمال کاغذی (4 رول) 1.84£

میزان هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

این اطلاعات بر اساس تعداد زیادی متغیر در 18 ماه گذشته ثبت شده و آخرین بروز رسانی قیمت ها مربوط به ژانویه 2023 است. ممکن است در آینده این اعداد و ارقام دستخوش تغییر شوند. البته در انگلستان تورم زیادی وجود ندارد و ثبات قیمت ها یکی از شاخصه های بارز در این کشور است و تغییرات قیمت در نهایت در حدود 1% تا 2% خواهد بود. هزینه زندگی ماهیانه برای دانشجویان ماهیانه بین 1000£ تا 1100£‌ (پوند) می باشد. تورم پایین یکی دیگر از عواملی است که باعث شده اعزام دانشجو به انگلستان بسیار پرطرفدار باشد.

هزینه های تحصیل در انگلستان بسته به مقطع و رشته تحصیلی نیز متغیر است ولی در مجموع می توان هزینه های تحصیل در این کشور را به 2 گروه مجزا تقسیم بندی کرد که شامل هزینه تحصیل در لندن و خارج لندن است. در باب هزینه های تحصیل و نظام آموزش تحصیلی می توان به ساختار سیستم آموزشی خصوصی همانند سایر کشورهای انگلیسی زبان اشاره کرد.

میزان ساعات کار دانشجویی در انگلستان و درآمد آن

در انگستان دانشجویان بین المللی می توانند 6 ماه پس از ورود به این کشور تقاضای اخذ مجوز کار کنند. در سال 2023 میزان درآمد کار در انگلستان برای دانشجویانی که تنها در ساعات محدودی در هفته امکان اشتغال به آن وجود دارد ماهیانه بین 300£ تا 900£ (پوند) در ماه است. این که فرد چه میزان حقوق بگیرد بستگی به شغل و ساعات کاری وی دارد و اینکه چه تعداد ساعت در هفته اجازه کار داشته باشد بستگی به مقطع تحصیلی دانشجو دارد که در جدول ذیل نشان داده شده است:

مقطع تحصیلی تعداد ساعات کار در هفته 
کارشناسی 20ساعت
کارشناسی ارشد 20 ساعت
دکتری 30 ساعت

در انگلیس مشغول به کار شو

روش های دیگر برای تامین هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

به جز روش کار نیمه وقت در انگلستان روش های دیگری نیز برای تامین مخارج زندگی در اختیار دانشجویان خارجی قرار دارد. این روش ها شامل اخذ بورس تحصیلی در انگلستان و نیز انتخاب ارزانترین دانشگاه های انگلیسی است. معمولا بورسیه های اعطایی توسط دولت انگلستان به دانشجویان خارجی به صورت فول فاند بوده و یا تنها بخشی از هزینه های آنها را شامل می شود. از جمله این بورسیه ها می توان به برنامه های زیر اشاره نمود:

 • فلوشیپ های چونینگ
 • بورسیه های سالتیر اسکاتلند
 • بورسیه تراست ای. اس. هورنبی
 • گریت اسکالرشیپز
 • بورسیه های دولت بریتانیا به زنان در رشته های علوم پایه و غیره

اما روش دوم برای کاهش هزینه های دانشجویی انتخاب ارزانترین دانشگاه های انگلستان 2023 می باشد که اسامی برخی از آنها را در نمودار زیر مشاهده می کنید:

اسامی برخی از ارزانترین دانشگاه های انگلستان

متقاضیان تحصیل در انگلستان می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات متداول در خصوص هزینه زندگی در انگلستان

متقاضیان زندگی در انگلستان در خصوص هزینه های اقامت در سال 2023 پرسش های زیر را مد نظر قرار می دهند:

 • میزان هزینه زندگی در انگلستان در مقایسه با ایران چگونه است؟ با توجه به واحد پول انگلستان که پوند می باشد و اختلاف فاحش آن با واحد پولی ایران، زندگی در این کشور گران است.
 • هزینه زندگی هر نفر در انگلستان چقدر است؟ هزینه زندگی در انگلستان برای هر نفر حدود €2324 (یورو) می باشد
 • نرخ تورم انگلستان چقدر است؟ این کشور با نرخ تورمی 11.1% هم اکنون جزء کشورهای با تورم بالاست.
 • میزان هزینه وعده های غذایی در انگلستان چه مقدار است؟ برای خرید یک کیلو مرغ 3£ تا 8.25£ (پوند)، گوشت قرمز 4£ تا 13.92£ (پوند) و خرید برنج کیلویی 1.02£ (پوند) هزینه می شود.
 • میزان بهای اجاره یک ملک در انگلستان چقدر می باشد؟ اجاره یک آپارتمان یک خوابه در انگلستان بنا به منطقه و شهر متفاوت بوده و می توان 400£ تا 3200£ (پوند) برای آن هزینه کرد.
 • هزینه ها برای رفت و آمد در انگلستان چگونه بوده و کدام نوع تردد به صرفه است؟ مترو بهترین نوع تردد و اقتصادی است، برای خرید یک بلیط یکطرفه هزینه ای حدود 1.8£ تا 4.20£ (پوند) بایستی پرداخت نمود.
 • ارزانترین شهرهای انگلستان برای زندگی کدامند؟ ارزانترین شهرها برای زندگی دانشجویی در انگلستان عبارتند از لینکلن، کاردیف، بلفاست، لستر و نیوکاستل می باشند.
 • روش های کاهش هزینه دانشجویی در انگلستان 2023 چیست؟ اخذ بورس تحصیلی، کار دانشجویی و انتخاب دانشگاه ارزان از آن جمله روش هاست.
 • ارزانترین دانشگاه انگلستان چیست؟ دانسگاه کومبریا از ارزانترین دانشگاه های انگلستان محسوب می شود.
4.9/5 - (49 امتیاز)

2 دیدگاه برای “هزینه زندگی در انگلستان

 1. مهشید گفت:

  با سلام من با مدرک دیپلم انسانی میخوام برم انگلیس و نیخوام کار کنم اصلا نمیخوام تحصیل کنم مدرک کاشت ناخن دارم از ۱۶ سالگیم دارم تو ارایشگاه کار میکنم زبانم بلدم میتونم از پس هزینه های زندگی در انگلستان بر بیام ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید از پس هزینه های زندگی خودتون بر بیایید ولیه مسئله اصلی این هست که دلیل مهاجرت به انگلستان برای شما مشخص نیست.
   اگر به دنبال کار در انگلستان هستید باید بدونید که در این شرایط به راحتی به شما ویزا داده نخواهد شد.
   توصیه می کنم با مشاورین ما با شماره 02191003232 تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *