شرایط فیلیپین

هزینه زندگی در فیلیپین

هزینه زندگی در فیلیپین

کشور فیلیپین در واقع به عنوان یکی از کشورهای در حال توسعه آسیا شناخته می شود که زیادی برای ویزای توریستی و ویزای تحصیلی این کشور درخواست می دهند. برای افرادی که قصد مهاجرت به فیلیپین را دارند اطلاع از شرایط کلی و البته هزینه زندگی در فیلیپین اولین نکته ای است که باید به آن توجه کنند. کشور فیلیپین بیش از 110 میلیون نفر جمعیت دارد و اقتصاد این کشور با توجه به جمعیت کثیر کارگران در جایگاه 34 جهان از نظر تولید ناخالص داخلی قرار دارد. عمده صادرات کشور فیلیپین در زمینه پوشاک و تولیدات مس و بنزین و روغن نارگیل و البته میوه و سبزیجات است. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی جامع و کامل علاقه مندان مهاجرت به فیلیپین تهیه و نگارش شده است.

تطابق درآمد با هزینه زندگی در فیلیپین

با نظر به این که فیلیپین یک کشور تازه صنعتی شده محسوب می شود و در دوره گذار از کشاورزی به صنعت تولید و خدمات قرار دارد. در دسامبر سال 2014 میلادی نرخ تورم در فیلیپین به 3.7% نزول کرد و قدرت خرید مردم با توجه به عدم تغییر درآمدها افزایش زیادی پیدا کرد. در بحث هزینه زندگی در فیلیپین مسائل گوناگون مانند اجاره مسکن و تهیه غذا و هزینه های استفاده از حمل و نقل عمومی و بهای انرژی جای می گیرد.

میزان درآمدها در این کشور به گونه ای محاسبه شده است که شاید از نظر شهروندان اتحادیه اروپا پایین به نظر برسد اما با میزان مخارج در فیلیپین همخوانی دارد. علاوه بر بحث تحقق درآمدها کاریابی در فیلیپین برای افرادی که تحصیل کرده مقاطع تکمیلی هستند و یا تخصص فنی و حرفه ای دارند سخت تر از افراد بی تجربه و بدون تخصص می باشد. در فیلیپین مشاغل پست مانند کارگری یا فعالیت های بدنی که از نظر درآمد شرایط خوبی ندارند در واقع بیشتر از مشاغل تخصصی یافت می شوند. افرادی که تخصص خاص دارند یا تحصیل کرده مقاطع تکمیلی هستند باید در موسسات کاریابی برای ارتباط با کارفرمایان و مشاغل سطح بالا ثبت نام کنند.

تطابق درآمد با هزینه زندگی در فیلیپین

هزینه مسکن در فیلیپین در 2021

مهم ترین بخش در هزینه زندگی در فیلیپین در 2021 بحث اجاره ماهیانه برای خانه در این کشور است و بعد از آن هزینه تهیه غذا و حمل و نقل مطرح می شود.

نوع آپارتمانمیانگین اجاره ماهانه در فیلیپین (دلار آمریکا)
اجاره ماهانه یک خانه 85 متری به صورت مبله در مناطق گران فیلیپین$345
اجاره ماهانه یک خانه 85 متری به صورت مبله در مناطق ارزان فیلیپین$190
اجاره آپارتمان 3 خوابه به صورت مبله در مناطق گران فیلیپین$690
اجاره آپارتمان 3 خوابه به صورت مبله در مناطق ارزان فیلیپین$390

نمودار ذیل نشان می دهد نرخ تورم در فیلیپین پایین است پس قیمت ها به مرور در این کشور افزایش چشمگیری نخواهد داشت:

نرخ تورم در فیلیپین

تامین هزینه زندگی در فیلیپین

در آخرین بررسی میزان درآمد کارگران ساده در فیلیپین برای رفع معیشت یک خانواده دو نفره کفایت می کند؛ اما با توجه به عدم حمایت کامل دولت از خانواده ای که دارای فرزند می شوند اگر درآمد کافی نداشته باشید تامین معیشت فرزندان در فیلیپین آسان نخواهد بود. افرادی که از نظر مالی در شرایط متوسط قرار دارند و دارای تحصیلات خوبی یا تخصص مشخص می باشند می توانند در فیلیپین با نظم و تلاش پیشرفت کنند و به درآمد بالا برسند. اما در مجموع فیلیپین را نمی توان جزو مقاصد مناسب مهاجرتی قلمداد نمود.

لازم با ذکر است که امکان کار دانشجویی برای افرادی که مهاجرت به فیلیپین از طریق تحصیل در فیلیپین را انتخاب کرده اند، وجود دارد و هرچند درآمد اندک است اما برای تامین هزینه های جزئی زندگی در فیلیپین کافی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت کشورهای برتر جهان از طریق کار یا مهاجرت تحصیلی به این کشورها با وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید؛ در مسیر مهاجرت همکاران با تجربه ما مشاور و راهنمای شما خواهند بود.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *