مهاجرت به کشور هلند

ویزای بازنشستگی هلند

ویزای بازنشستگی هلند

کشور هلند همواره در لیست کشورهای محبوب برای مهاجرت بوده و متقاضیان متعددی دارد. دولت هلند در سال 2020 روش های متعددی برای اخذ اقامت فراهم کرده است. اخذ ویزای بازنشستگی هلند را می توان تضمینی برای زندگی در رفاه و آرامش دانست، مزایایی که بسیاری افراد در هنگام بازنشستگی به دنبال آنند. به همین دلیل در ادامه این مقاله به بررسی این مسیر مهاجرتی پرداخته ایم. کشور هلند به دلیل فراهم کردن زندگی با استانداردهای سطح بالا، همواره توانسته تا رضایت ساکنین و مهاجران را جلب نماید و از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت محسوب گردد. پایین بودن نرخ بیکاری و تورم نیز یکی دیگر از دلایل انتخاب هلند به عنوان مقصدی ایده آل برای مهاجرت می باشد. همکاران ما در تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تهیه این مقاله به سوالات شما عزیزان در زمینه اخذ اقامت هلند در دوران بازنشستگی پاسخ داده اند.

معرفی راه های مهاجرت به هلند

هلند یکی از کشورهای واقع شده در شمال غربی اروپا می باشد که در همسایگی کشورهای آلمان و بلژیک قرار گرفته است. پایتخت هلند، آمستردام بوده که در سال 2020 جمعیتی بالغ بر 1.1 میلیون نفر را جای داده و هم زمان لقب بزرگترین شهر این کشور را به خود اختصاص داده است. دومین شهر بزرگ این کشور، بندر روتردام می باشد که با توجه به دلیل در بر گرفتن اسکله های متعدد و مساحت بالا، بزرگترین بندر اروپا نیز به شمار می رود. درصد زیادی از جمعیت این کشور کوچک مسیحی پروتستان بوده اما جمعیتی یک میلیون نفری از مسلمانان نیز در این کشور زندگی می کنند. زبان رسمی کشور هلند زبان هلندی می باشد که شباهت زیادی با زبان آلمانی دارد؛ با این وجود، اکثر ساکنین این کشور به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند.

نمودار رشد نرخ تورم در هلند

اقتصاد هلند از جایگاه خوبی در جهان برخوردار می باشد و نرخ بیکاری در این کشور یکی از پایین ترین نرخ ها در اروپا را به خود اختصاص داده است. هلند، مقام اول تجارت و پرورش گل در جهان را داراست و هم چنین در سایر حوزه های تجاری، از جمله صادرات نفت و گاز نیز شهرت قابل توجهی کسب کرده است. از سایر حوزه های اقتصادی مهم در هلند می توان به دامپروری و ماشین آلات اشاره کرد. کشور هلند با فراهم کردن فرصت های گوناگون، توجه سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب نموده است و امکان اقامت در هلند و اخذ ویزای اقامتی از این طریق برای افراد خارجی فراهم است. همانند سایر کشورهای اروپایی، مهاجرت به هلند نیز از راه های گوناگونی امکان پذیر است. از روش های مهاجرت به این کشور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت
  • مهاجرت کاری
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق پناهندگی

معرفی ویزای بازنشستگی هلند

به دلیل سهولت مهاجرت و افزایش آمار مهاجران در سراسر جهان، بسیاری از افراد در سنین مختلف به دنبال روش های گوناگون برای مهاجرت می باشند. بازنشستگان نیز در گروه متقاضیان مهاجرت قرار گرفته و سالانه بر آمار بازنشستگان مهاجر افزوده می شود. برخی کشورها از جمله مالزی و اسپانیا، برنامه های ویژه ای برای مهاجرت بازنشستگان فراهم کرده و مسیری آسان تر از سایر کشورها برای این افراد به وجود آورده اند. بسیاری از کشورها، از جمله هلند، روش مجزایی برای مهاجرت بازنشستگان فراهم نکرده اند و در این کشورها ویزایی تحت عنوان ویزای بازنشستگی ارائه نمی گردد. با این حال، متقاضیان می توانند با استفاده از روش های جایگزین، به اخذ اقامت کشور مورد نظر خود بپردازند. یکی از این روش ها، سرمایه گذاری در کشور مقصد است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

معرفی ویزای بازنشستگی هلند

شرایط اخذ ویزای بازنشستگی هلند

به طور کلی ویزاهای ارائه شده توسط دولت هلند، به دو دسته ویزای اقامت کوتاه مدت 90 روزه و ویزای اقامت بلند مدت یا MVV تقسیم می گردند. طبق موارد گفته شده، یکی از روش های جایگزین برای اخذ اقامت هلند در دوران بازنشستگی سرمایه گذاری در این کشور می باشد. طبق اعلام دولت این کشور، سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری مبلغی برابر با 1250000€ (یورو) در حوزه های مختلف، جهت اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند. مبلغ ذکر شده می تواند هزینه لازم برای ثبت شرکت در این کشور را تشکیل داده و یا به صندوق سرمایه گذاری در هلند وارد گردد. هم چنین امکان خرید ملک و یا اشتغال خصوصی در این کشور با مبلغ ذکر شده وجود دارد. هزینه خرید ملک در کشور هلند در سال 2020 به شرح زیر است:

هزینه خرید مسکن در هلند به یورو
هزینه خرید هر فیت مربع آپارتمان در مرکز شهراز 266€ الی 706€
هزینه خرید هر فیت مربع آپارتمان در اطراف شهراز 204€ الی 482€

نحوه اخذ ویزای بازنشستگی هلند

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری هلند و انجام اقدامات لازم جهت مهاجرت به این کشور، افراد باید پروسه مربوطه را از طریق اداره مهاجرت هلند پیگیری نمایند. قابل ذکر است که با سرمایه گذاری در هلند و در صورت تایید مدارک لازم، به فرد اقامت موقت داده می شود که به این گونه اجازه اقامت در این کشور را تا 3 سال آینده دریافت خواهد نمود. در صورت عدم وجود مشکل در طول مدت 3 ساله اقامت در این کشور، در نهایت فرد می تواند درخواست خود را جهت اخذ اقامت دائم هلند به اداره مهاجرت این کشور ارائه نمایند. از مدارک کلی برای اخذ این نوع ویزا می توان به پاسپورت با اعتبار بیش از 6 ماه، مدارک هویتی از جمله شناسنامه، چند عدد عکس پاسپورتی، گواهی عدم سو پیشینه و گواهی سلامت اشاره نمود.

مدارک مربوط به سرمایه گذاری انجام شده و قراردادهای منعقد شده نیز باید ضمیمه سایر مدارک گردند. در صورت مهاجرت به همراه همسر و فرزندان غیر مستقل زیر 18 سال، ارائه مدارک ازدواج و گواهی های تولد به همراه مدارک تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی در هلند نیز از موارد الزامی می باشد. به دلیل وجود شرکت های تجاری معتبر در کشور هلند، سرمایه گذاری در این کشور اقدامی هوشمندانه می باشد و می تواند با سود قابل توجهی همراه باشد. علاقه مندان برای اطلاع از نحوه مهاجرت به هلند از طریق سایر روش ها، می توانند مقاله تحصیل در هلند را مطالعه نمایند. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی، کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده یاری شما در فرآیند حساس مهاجرت می باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *