مهاجرت تحصیلی اروگوئه

ویزای تحصیلی اروگوئه

ویزای تحصیلی اروگوئه

مطلع بودن از شرایط دریافت ویزای تحصیلی اروگوئه امری بسیار ضروری برای دانشجویانی است که قصد دارند در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوند. به همین دلیل، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کاملی درباره شرایط تحصیل در اروگوئه و دریافت ویزای تحصیلی اروگوئه جمع آوری کرده اند تا هموطنان عزیز در این زمینه اطلاعات کامل کسب کنند. اروگوئه با داشتن فضای سبز سرسبز و سواحل زیبا به یکی از محبوب ترین مقاصد آمریکای جنوبی برای گردشگران تبدیل شده است. اینها در کنار دانشگاه های مقرون به صرفه کشور، اروگوئه را به یک انتخاب جدید برای دانشجویان با بودجه تبدیل کرده است. در اروگوئه تنها تعداد انگشت شماری دانشگاه دولتی و خصوصی وجود دارد و چهار مورد از این ها در رتبه بندی دانشگاه های آمریکای لاتین گنجانده شده اند. همانند سایر کشورها، متقاضیان مقطع کارشناسی برای درخواست در موسسات اروگوئه باید گواهی تحصیلات متوسطه ارائه دهند.

این کشور کوچک در جنوب آمریکای جنوبی یک مکان عالی برای تحصیل در خارج از کشور است. اروگوئه با آب و هوای گرمسیری، فرصت‌ های علمی شگفت ‌انگیز و فعالیت‌ های فرهنگی فراوان، مطمئناً برای یک ترم یا حتی یک سال، یک مکان مطالعه دلپذیر و سرگرم‌کننده خواهد بود. فرهنگ این کشور هم تحت تأثیر قبایل بومی و هم بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا و ایتالیا است. دانشجویان خارجی در صورتی که تحصیل در اروگوئه را انتخاب کنند، نقاشی امپرسیونیست اسپانیایی، موسیقی سنتی تانگو و بخش ‌های بی ‌شماری سرگرم ‌کننده، غیر معمول و فراموش نشدنی فرهنگ اروگوئه را تجربه خواهند کرد. با فرصت ‌های بسیار موجود در اروگوئه، همیشه سرگرم خواهند بود و با دیدگاهی کاملاً جدید از آمریکای جنوبی را ترک خواهند کرد. اما قبل از انجام هر کاری، دانشجویان می بایست ویزای تحصیلی اروگوئه را کسب کنند که در ادامه بررسی شده است.

شرایط تحصیل در اروگوئه

دانشگاه های اروگوئه طیف گسترده ای از برنامه ها را در زمینه های مختلف ارائه می دهند، بنابراین پیدا کردن برنامه تحصیلی مناسب در این کشور اکثر موسسات دارای شاخه های تحقیقاتی، آموزشی و آموزشی به خوبی توسعه یافته هستند که پایه و اساس علمی و حرفه ای عالی برای مشاغل خود را برای دانش آموزان فراهم می کند. ترکیبی از سبک زندگی باکیفیت و آرام، خط ساحلی خیره کننده، فرهنگ پر جنب و جوش و شهرهای توسعه یافته، تحصیل در اروگوئه را به یک گزینه عالی تبدیل کرده است. تا قبل از شروع آموزش عالی، متقاضیان در مدارس دولتی اروگوئه بدون پرداخت شهریه مشغول به تحصیل می شوند.

برای تحصیل در دانشگاه های اروگوئه برخی از محبوب ترین رشته ها عبارتند از:

 • حقوق
 • پزشکی
 • مهندسی
 • اقتصاد
 • علوم اجتماعی

زبان اسپانیایی زبان اصلی تحصیل در اروگوئه است، بنابراین دانستن زبان اسپانیایی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در آنجا هستند ضروری است.

در نمودار زیر به تعداد دانش آموزان و دانشجویان مقاطع مختلف در اروگوئه اشاره شده است:

تعداد دانش آموزان و دانشجویان مقاطع مختلف در اروگوئه

دانشجویان و متقاضیان برای یادگیری زبان اسپانیایی می تواند در دوره های یک ساله آموزش زبان شرکت کنند تا برای ادامه تحصیل در اروگوئه و دانشگاه های این کشور آماده شوند.

در نمودار زیر به بهترین دانشگاه ها برای ادامه تحصیل در اروگوئه اشاره شده است:

نام دانشگاه رتبه در اروگوئه رتبه در آمریکای لاتین رتبه جهانی
University of the Republic 1 65 1410
University of Montevideo 2 213 3267
University of Montevideo 3 293 4128
Technological University of Uruguay 4 504 7447
ORT Uruguay University 5 516 7554
Latin American Center for Human Economics University Institute 6 550 8002
University of Enterprise 7 696 9231
Postgraduate University Institute of Psychoanalysis 8 1093 11538

شرایط دریافت ویزای تحصیلی اروگوئه

دانشجویان بین المللی که برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا وارد اروگوئه می شوند نیاز به ویزای دانشجویی تحصیل در اروگوئه دارند. برای درخواست این کار، باید پاسپورت معتبر، نامه پذیرش از دانشگاه معتبر اروگوئه، عکس هایی با اندازه پاسپورت، فرم درخواست ویزا تکمیل شده و در برخی موارد گزارش پزشکی (الزامی برای اتباع برخی کشورها) ارائه شود. همچنین دانجشویان باید ثابت کنند که پول کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود دارند. ویزای تحصیلی اروگوئه می تواند توسط کسانی که قصد تحصیل، استفاده از بورسیه تحصیلی یا کارآموزی در برنامه های رسمی، دولتی یا تبادلی در موسسات فعال یا موسسات دولتی را دارند، دریافت شود.

ویزای دانشجویی در اروگوئه به یک تبعه خارجی امکان مهاجرت موقت به اروگوئه را برای گذراندن دوره تحصیلی در این کشور می دهد. تحصیل در اروگوئه یک گزینه محبوب برای دانشجویان کارشناسی در سراسر جهان است. اروگوئه با انبوهی از مؤسسات آموزشی، سابقه ای طولانی از تعالی در یادگیری ارائه می دهد. مهاجرت به اروگوئه در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است که بخشی از آن به دلیل سیاست مهاجرت نسبتا لیبرال همراه با کیفیت بالای زندگی است که می توان در این کشور به دست آورد. ویزای تحصیلی اروگوئه به دارندگان این امکان را می دهد که تا زمانی که برای کمک به حمایت از خود و هر وابستگان نیاز دارند در اروگوئه زندگی و کار کنند (به صورت محدود).

شرایط دریافت ویزای تحصیلی اروگوئه

معیارهای واجد شرایط بودن جهت درخواست ویزای تحصیلی اروگوئه

یکی از مهمترین اصل ها در روند درخواست ویزای تحصیلی اروگوئه، رعایت معیارهای واجد شرایط بودن جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. زیرا بدون رعایت شرایط اخذ ویزای تحصیلی اروگوئه، متقاضیان با مشکلات گسترده ای در روند درخواست ویزای خود مواجه خواهند شد. به طور کلی در قدم اول جهت درخواست ویزای تحصیلی اروگوئه باید در یک موسسه معتبر در اروگوئه پذیرفته شده باشید. در غیر این صورت نباید درخواست دهید، زیرا حتی اگر در مدرسه پذیرفته شوید، ویزای تحصیلی اروگوئه را دریافت نمی کنید.

در جدول زیر می توانید معیارهای واجد شرایط بدون جهت درخواست ویزای تحصیلی اروگوئه را مشاهده فرمایید:

معیارهای واجد شرایط بودن جهت درخواست ویزای تحصیلی اروگوئه توضیحات
اثبات کفایت مالی دانشجویان بین المللی باید ثابت کنند که وجوه کافی در حساب های بانکی خود برای تامین دهزینه های تحصیل و زندگی در اروگوئه را دارند. البته این مورد دلیل بر این نیست که دانشجویان نیز توانند برای بورسیه های تحصیلی در اروگوئه درخواست دهند.
تسلط به زبان انگلیسی یا اسپانیایی یکی از اصلی ترین الزامات جهت درخواست ویزا آشنایی با زبان های انگلیسی یا اسپانیایی می باشد. متقاضصیان درخواست ویزای تحصیلی اروگوئه باید ثابت کنند که می توانند به یکی از این دو زبان صحبت کنند. همچنین دانشجویان می توانند مهارت های زبان خود را با شرکت در آزمون های استاندارد مهارت زبان انگلیسی مانند تافل یا آیلتس اثبات کنند.
ثبت نام در دانشگاه مورد نظر دانشجویان باید در یک دانشگاه معتبر در اروگوئه به صورت تمام وقت ثبت نام کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی اروگوئه

مهمترین مدارک درخواست ویزای تحصیلی اروگوئه عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا کامل
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • عکس سایز گذرنامه (جدید)
 • پاسپورت معتبر و سالم با حداقل 6 ماه اعتبار (انقضا)
 • فتوکپی پاسپورت.
 • مدرک ثبت نام یا پذیرش مؤسسه یا مرکز آموزشی دولتی یا خصوصی که متقاضی تحصیل، بهره مندی یا توسعه دوره کارآموزی را در آن انجام خواهد داد (باید روی سربرگ و امضای نماینده قانونی موسسه باشد و حاوی اطلاعات شخصی نماینده و همچنین شماره ثبت یا مجوز وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ باشد).
 • فتوکپی مدرک هویتی مرجع در اروگوئه
 • مدرک درآمد معتبری که بتواند تامین هزینه های زندگی و اقامت در اروگوئه را برای مدت اقامت اعلام شده توسط متقاضی توجیه کند (برای مثال صورت حساب های بانکی سه ماه گذشته، گواهی حقوق، کارت اعتباری بین المللی، فتوکپی فقط یک طرف، تمام موارد فوق و غیره)

هموطنان محترم می توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند و از شرایط و روش های مهاجرت به اروگوئه و اقامت در این کشور زیبا اطلاعات کامل و بسیار مفید دریافت کنند.

متداول ترین سوالات ویزای تحصیلی اروگوئه

در این بخش به مهم ترین سوالات پاسخ می دهسم:

 • شرایط دریافت ویزای تحصیلی اروگوئه چگونه است؟ دانشجویان بین المللی که برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا وارد اروگوئه می شوند نیاز به ویزای دانشجویی تحصیل در اروگوئه دارند. برای درخواست این کار، باید پاسپورت معتبر، نامه پذیرش از دانشگاه معتبر اروگوئه، عکس هایی با اندازه پاسپورت، فرم درخواست ویزا تکمیل شده و در برخی موارد گزارش پزشکی (الزامی برای اتباع برخی کشورها) ارائه شود. همچنین دانجشویان باید ثابت کنند که پول کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود دارند. ویزای تحصیلی اروگوئه می تواند توسط کسانی که قصد تحصیل، استفاده از بورسیه تحصیلی یا کارآموزی در برنامه های رسمی، دولتی یا تبادلی در موسسات فعال یا موسسات دولتی را دارند، دریافت شود.
 • معیارهای واجد شرایط بودن جهت درخواست ویزای تحصیلی اروگوئه کدام اند؟ یکی از مهمترین اصل ها در روند درخواست ویزای تحصیلی اروگوئه، رعایت معیارهای واجد شرایط بودن جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. زیرا بدون رعایت شرایط اخذ ویزای تحصیلی اروگوئه، متقاضیان با مشکلات گسترده ای در روند درخواست ویزای خود مواجه خواهند شد. به طور کلی در قدم اول جهت درخواست ویزای تحصیلی اروگوئه باید در یک موسسه معتبر در اروگوئه پذیرفته شده باشید. در غیر این صورت نباید درخواست دهید، زیرا حتی اگر در مدرسه پذیرفته شوید، ویزای تحصیلی اروگوئه را دریافت نمی کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *