مهاجرت تحصیلی فیلیپین

ویزای تحصیلی فیلیپین

ویزای تحصیلی فیلیپین

کشور فیلیپین با مساحت 300 هزار کیلومتر مربع در جنوب شرقی آسیا و بین دریای چین و اقیانوس آرام قرار گرفته است. فیلیپین در سال 1946 میلادی از آمریکا استقلال یافته و امروزه یکی از کشورهای مهاجر پذیر و جذاب برای گردشگران محسوب می شود. تعداد متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی فیلیپین از سال 2003 میلادی تا 2018 میلادی 7% رشد داشته است که رقم قابل توجهی محسوب می شود.

کشور فیلیپین متشکل از بیش از 7 هزار جزیره است که به سه بخش جغرافیایی تقسیم می شود و از نظر آب و هوایی بسیار ایده آل و جذاب است. کشور فیلیپین در جایگاه 34 از اقتصادهای بزرگ دنیا قرار گرفته است نرخ بیکاری در این کشور شاید مانند کشورهای برتر اروپایی پایین باشد اما با توجه به اقتصاد آن قابل توجه است. مقاله توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقمندان مهاجرت تحصیلی به فیلیپین تهیه و تنظیم شده است.

شرایط پذیرش و ویزای تحصیلی فیلیپین

در میان دانشگاه های آسیایی همواره تحصیل در فیلیپین به متقاضیان تحصیلات تکمیلی توصیه می شود. زیرا این کشور با ام‍کانات مطلوب پذیرایی دانشجویان بین المللی می باشد. مهاجرت تحصیلی به فیلیپین یکی از راه های آسان و سریع برای اخذ اقامت این کشور محسوب می شود که به غیر از پرداخت هزینه زندگی و شهریه دانشگاه برای متقاضی هزینه دیگری ندارد. دانشگاه های فیلیپین معمولاً سالانه در ماه ژوئن و نوامبر درخواست های مبنی بر پذیرش متقاضیان را دریافت می کنند و بررسی می کنند.

برخی از دانشگاه های فیلیپین برای پذیرش دانشجو آزمون های ورودی برگزار می کنند که علاوه بر رزومه تحصیلی متقاضی کسب نمره بالا در این آزمون ملاک پذیرش خواهد بود. زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی می باشد و تسلط به این زبان برای اخذ پذیرش از اهمیت زیادی برخوردار است و مدارک آکادمیک آیلتس یا تافل از متقاضی درخواست می شود. دریافت ویزای دانشجویی فیلیپین افراد را ملزم می کند که مجموعه ای از اسناد و مدارک به سفارت یا کنسولگری فیلیپین در کشور مبدا ارائه کنند.

  • ارائه گذرنامه معتبر با شش ماه اعتبار
  • تکمیل و تحویل فرم درخواست ویزای دانشجویی
  • گواهی سلامت پزشکی و ارائه گزارش آزمایشگاه
  • چهار قطعه عکس پاسپورتی با زمینه سفید
  • گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی
  • ارائه گواهی تاییدیه تحصیلی در فیلیپین

توجه داشته باشید که بعد از ارائه مدارک و موافقت اولیه سفارت وقت مصاحبه حضوری داده می شود که نتیجه مصاحبه تاثیر مستقیم در پذیرش درخواست ویزا دارد. پرداخت هزینه بررسی درخواست ویزای دانشجویی به سفارت کشور فیلیپین الزامی است و اگر درخواست متقاضی رد شود مبلغ مسترد نخواهد شد.

شرایط پذیرش و ویزای تحصیلی فیلیپین

هزینه تحصیل و زندگی در فیلیپین 2022

دانشجویان بین المللی که با هدف تحصیل به فیلیپین مهاجرت می کنند از هزینه های زندگی در این کشور خرسند خواهند بود. هزینه زندگی در فیلیپین برای دانشجویان با توجه به شرایط زندگی آن ها در 2022 از 450$ تا 700$ (دلار آمریکا) در سال متغیر خواهد بود که بسیار ارزان تر از اروپا می باشد. علاوه بر هزینه زندگی در این کشور باید گفت که هزینه تحصیل در فیلیپین هم بسیار ارزان است. در دانشگاه های دولتی این کشور در رشته های غیر پزشکی می توانید با شهریه سالانه 1000$ (دلار آمریکا) به تحصیل بپردازید.

تحصیل در دانشگاه های خصوصی فیلیپین می تواند هزینه های از 1200$ تا 2500$ (دلار آمریکا) در سال در رشته های غیر پزشکی برای متقاضیان داشته باشد. لازم به ذکر است که امکان کار نیمه وقت دانشجویی در کشور فیلیپین نیز وجود دارد و هر چند در آمده آن اندک است. اما برای پوشش هزینه های جزئی مثل تهیه غذا دانشجویان کفایت می کند. ارائه گواهی سلامت پزشکی در فیلیپین الزامی می باشد و دانشجویان باید قبل از مهاجرت به این کشور تمام واکسن های خواسته شده را بزنند و گواهی سلامت پزشکی ارائه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی به فیلیپین با وکلای متخصص و مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *