ویزای توریستی

ویزای توریستی تاجیکستان

ویزای توریستی تاجیکستان

برای افرادی که به کوهنوردی و بازدید از آثار تاریخی و فرهنگ های جذاب علاقه مند هستند سفر و اخذ ویزای توریستی تاجیکستان بسیار ایده آل است. کشور تاجیکستان با دره های زیبا و کشتزارهای پنبه و تاکستان های بزرگ قطعاً دل هر گردشگری را به دست خواهد آورد. پس از بازدید از این کشور راضی خواهید بود. جمعیت این کشور حدود 10 میلیون نفر تخمین زده می‌شود. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن دوشنبه است. این کشور با افغانستان از سمت جنوب، ازبکستان از سوی غرب، قرقیزستان از سمت شمال، و چین از جهت شرق مرز مشترک دارد. زبان رسمی این کشور فارسی تاجیکی است که اقامت و گشت و گزار در این کشور را برای ایرانیان راحت تر می نمیاد. نکته قابل توجه برای مشتاقان بازدید از این کشور این است که همه افراد برای سفر به تاجیکستان برای گردشگری نیاز به اخذ ویزای توریستی این کشور دارند. ویزای گردشگری یکی از انواع ویزا می باشد که با استفاده از آن متقاضی می تواند به کشور مورد نظر سفر کند و در مدت معین بازگردد. این مقاله توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت توریستی به تاجیکستان نگارش شده است.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی تاجیکستان

سرزمین تاجیکستان از جالب ترین کشورهای آسیای مرکزی محسوب می شود. این کشور مناطق توریستی جالب و جذاب بسیاری در خود دارد. به طور کلی ویزای توریستی تاجیکستان به صورت یک بار ورود صادر می شود و قابل تمدید نخواهد بود. دارنده ویزای تاجیکستان می تواند 30 روز در این کشور زیبا اقامت کند. در کل ویزای توریستی این کشور 3 ماه اعتبار خواهد داشت.

اخذ ویزای توریستی تاجیکستان دشواری خاصی ندارد و با مراجعه به سفارت این کشور در تهران می توانید برای ثبت درخواست ویزای توریستی اقدام کنید. از لحظه ثبت درخواست برای ویزای توریستی تاجیکستان اگر مدارک شما کامل باشد و مشکلی وجود نداشته باشد مدت زمان صدور ویزای الکترونیکی تنها 3 روز خواهد بود. مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی آذربایجان به شرح زیر خواهد بود:

  • گذرنامه معتبر با حداقل 9 ماه اعتبار
  • کپی بلیط هواپیما برای تاریخ مشخص
  • کپی مدارک وجود اقامتگاه در تاجیکستان
  • پرداخت هزینه های سفارت برای صدور ویزا

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی تاجیکستان

مناطق گردشگری برای اخذ ویزای توریستی تاجیکستان

در این بخش برترین مناطق گردشگری تاجیکستان را معرفی خواهیم کرد تا با چشم باز و هدفمند به این کشور سفر کنید:

  • دریاچه علاءالدین: این دریاچه زیبا که در دره علاءالدین قرار گرفته است به آب شفاف و زلال خود شهرت جهانی دارد. جالب است که در این دریاچه هیچ نوع ماهی زندگی نمی کند و در طول آن جنگل انبوه درختان قرار دارد.
  • تئاتر اپرا باله تاجیکستان: محلی زیبا و جذاب برای اجرای موسیقی و کنسرت های کلاسیک و اپرا که در ساختمانی با شکوه قرار گرفته است. در ساختمان تئاتر اپرا باله تاجیکستان توجه خاصی به هنر تئاتر و موسیقی و رقص شده است.
  • رشته کوهستان فان: این کوهستان که در واقع یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی تاجیکستان است. برای کوهنوردی واقعا ایده آل است. دریاچه های زیبا در داخل کوهستان که به رنگ های آبی فیروزه ای و سبز دیده می شوند زیبایی خاصی به کوهستان شگفت انگیز “فان” بخشیده است.
  • قلعه حصار تاجیکستان: یک بنای تاریخی باشکوه در دره ای با همین نام که به عنوان یکی از قدیمی ترین اماکن کشور تاجیکستان شناخته می شود.

نکات مهم در دریافت ویزای توریستی تاجیکستان

افرادی که خانوادگی یا دوستانه قصد سفر توریستی به تاجیکستان دارند لازم است دقت کنند. چون برای هر نفر باید فرم جداگانه پر شود و جداگانه درخواست ویزا کنید. در برخی موارد با پرداخت هزینه حدوداً 5€ (یورو) امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای چند بار ورود وجود دارد. البته موارد آن باید با سفارت هماهنگ شود. اگر پس از ثبت درخواست و پرداخت هزینه بررسی صدور ویزا به هر دلیل از سفر به تاجیکستان منصرف شده اید پول شما مسترد نخواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های هزینه زندگی در تاجیکستان با مطالعه مقالات نگارش شده توسط مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، می توانید به این هدف دست پیدا کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *