مهاجرت کاری قبرس

ویزای کار قبرس

ویزای کار قبرس

ویزای کار قبرس از سال 2004 که این کشور به عضویت اتحادیه اروپا پیوست متقاضیان زیادی را جذب خود نموده است. برای کار در قبرس شما نیازمند اخذ ویزا می باشید. استخدام اتباع خارجی در قبرس تحت نظارت وزارت کار است. طبق قانون، اشخاص غیر اتحادیه اروپا باید در اداره ثبت احوال و مهاجرت ثبت نام کنند، در حالی که شهروندان اتحادیه اروپا می توانند بدون محدودیت در قبرس کار کنند. تمام اشخاصی که تبعه خارج از حوزه اتحادیه اروپا می باشند برای اقامت بیشتر از 3 ماه در این کشور نیازمند اخذ ویزا می باشند.

وضعیت اشتغال در این کشور با توجه به نرخ بیکاری آن، مناسب نیست و به همین دلیل بازار کار در این کشور به شدت رقابتی می باشد. صنعت گردشگری بزرگترین بخش تولید ناخالص داخلی قبرس را تشکیل می دهد. بازار کار در جنوب قبرس عموما قوی تر از شمال است. برای اخذ ویزای کار قبرس متقاضی نیازمند داشتن یک شغل و یا پیشنهاد شغلی می باشد. کارفرمای شخص باید درخواست خود را در خصوص استخدام به اداره وزارت کار ارسال نماید و این اداره درخواست شما در صورتی می پذیرد که یک کارمند واجد شرایط در کشور قبرس یافت نشود و باید فرایندی را در جهت اخذ اقامت شما انجام دهد که در ادامه به صورت اختصار مراحل را شرح خواهیم داد.

شرایط اخذ اقامت از طریق ویزای کار قبرس

برای استخدام نیروی کار که از اتباع خارج از اتحادیه اروپا می باشد کارفرما باید مراحلی را در جهت اخذ ویزا و اقامت متقاضی انجام دهد:

مرحله اول ارائه درخواست اولیه به وزارت کار قبرس: در یک درخواست اولیه برای وزارت کار قبرس کارفرمای قبرس باید اسناد زیر را قبل از ورود شخص به کشور قبرس ارائه دهد:

 • فرم M58: تکمیل شده، امضا شده توسط کارفرما و مهر و موم شده ارائه می شود.
 • فرم M64: توسط کارفرما تکمیل شده و به مهر و امضا رسیده باشد.
 • کپی از صفحات گذرنامه که شامل اطلاعات شخصی متقاضی و تاریخ انقضاء است که حداقل تا تاریخ دوره شغلی باید اعتبار داشته باشد و تاریخ دوره فعالیت شما باید در قرارداد کاری بیان شده باشد.
 • ارائه گواهی اصلی مدرک سوء پیشینه که باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.
 • گواهی نامه های پزشکی که نشان دهنده سلامت کامل متقاضی می باشد و از زمان ارائه این مدارک نباید 4 ماه گذشته باشد و این مدارک نیز باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.
 • متقاضی باید نامه تمکن مالی ارائه دهد. تمکن مالی شما برای 1 سال اقامت در این کشور شامل 350 تا 850 یورو می باشد.
 • گواهی نامه تأییدیه مالیاتی نیز باید کارفرما ارائه دهد و همچنین فهرست کارکنان موجود به همراه کارمند جدید باید ارائه شود.
 • صورت های مالی حسابرسی شرکت در سال قبل به همراه گزارش های مالی باید ارائه شود. کلیه این مدارک باید به اداره وزارت کار ارسال شود.

سایر شروط اخذ اقامت کاری قبرس

مرحله دوم درخواست مجوز برای اداره مهاجرت: پس از اخذ توصیه نامه از اداره کار، کارفرمایان می توانند درخواست خود را مبنی بر استخدام مجوز نیروی کار برای اداره مهاجرت خارجی ارائه دهند. اداره مهاجرت پیش شرط لازم را برای اعطای ویزا بر این مبنا قرار داده است که کارمندی طبق مهارت های مورد نیاز در کل اتحادیه اروپا وجود نداشته باشد. زمان انتظار شما معمولا بین 4 تا 6 هفته بعد از ارسال درخواست پیش بینی شده است ولی ممکن است درخواست شما حدود 6 ماه طول بکشد تا بررسی شود.

مرحله سوم دریافت مجوز اقامت:پس از اخذ مجوز کار، اتباع خارجی می توانند اجازه اقامت را برای مدت یکسال دریافت نمایند. مجوز برای اشخاص قابل تمدید است.

سایر شروط اخذ اقامت کاری قبرس

میانگین حقوق در قبرس

اگر قصد دریافت ویزای کار قبرس را فرد داشته باشد باید اطلاعاتی را در مورد حداقل و میانگین حقوق آن کشور به دست آورد. با گذر از اینکه می توان اطلاعاتی در خصوص کار در آسیا را در سرفصل هایی همچون ویزای کار عمان مشاهده نمود، حقوق ناخالص در قبرس عموما کمی کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی است. حقوق در بازار کار قبرس براساس سطح مهارت، تعداد سال های تجربه، اندازه شرکت، بخش صنعت و مکان متفاوت خواهد بود. در زیر نمونه هایی از حقوق متوسط ​​در یک سال در کشور قبرس برای مجموعه نمونه ای از حرفه ها که در سال های گذشته جمع آوری شده است را ارائه می دهیم:

عنوان شغلی حداقل () حداکثر ()
دبیر 15.000 30.000
حسابدار 20.000 45.000
مدیریت منابع انسانی 15.000 65.000
وکیل واجد شرایط 25.000 75.000
مدیرفناوری اطلاعات 30.000 60.000

نرخ مالیات در ویزای کار قبرس

در طی چند سال گذشته دولت قبرس، کاهش مقررات مالیاتی برای مهاجرانی که برای اولین بار قصد کار و زندگی در قبرس دارند، تعیین نموده است. نرخ مالیاتی طبق حقوق دریافتی شما تعریف شده است و به صورت کلی می توان موارد زیر را برای پرداخت مالیات لحاظ نمود:

درآمد سالانه () نرخ مالیات
0 تا 19.500 یورو 0%
19.500 تا 28.000 یورو 20%
28.000 تا 36.300 یورو 25%
36.300 تا 60.000 یورو 30%
بیشتر از 60.000 یورو 35%

علاوه بر این، 11.5٪ حق بیمه اجتماعی توسط تمام کارکنان شاغل در قبرس پرداخت می شود.

مزایای کارمندی در ویزای کار قبرس

همان طور که در تمام کشورها برای کارمندان مزایایی را لحاظ می کنند در کشور قبرس نیز با اخذ ویزای کار قبرس می توانید مزایایی را به عنوان یک کارمند دریافت نمائید و البته این مزایا بسته حوزه فعالیت و کارفرمای فرد متفاوت است اما به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

 • پاداش سالانه
 • بیمه درمانی خود و خانواده خود
 • بیمه عمر
 • کمک های بازنشستگی

یک هفته کاری استاندارد در یک محیط شرکت در قبرس تقریبا حدود 40 ساعت در هفته می باشد. حداقل حقوق بازنشستگی 21 روز و در طول زمان می تواند تا 25 روز افزایش یابد. در این مقاله سعی نمودیم کلیه اطلاعات را در خصوص ویزای کار قبرس خدمت متقاضیان کار در این کشور ارائه دهیم. اخذ ویزای کار در این کشور نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی و کارفرما می باشد و همینطور که در این مقاله ذکر گردید مراحل اخذ این ویزا بسیار مشکل است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به سال ها تجربه در زمینه مهاجرت مفتخر است شما را در جهت انتخاب بهترین و سهل الوصول ترین راه جهت مهاجرت به قبرس راهنمایی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *