مهاجرت کاری قبرس

ویزای کار قبرس

ویزای کار قبرس

نرخ بیکاری پایین و میانگین درآمدی کار بالا باعث شده است که رغبت همگانی به درخواست ویزای کار قبرس در سال 2021 افزایش یابد. این ویزا مخصوص اقامت کارگران ماهری است که صلاحیت کار در مشاغل مورد نیاز قبرس را دارند. به علاقه مندان و متقاضیان مهاجرت کاری به قبرس توصیه می شود که برای اطلاع دقیق از آخرین شرایط و مقررات درخواست این نوع ویزای قبرس علاوه بر مطالعه این مقاله حتما از مشاوره های تخصصی همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز برخوردار شوند.

 • چگونه می توان از کشور قبرس ویزای کاری گرفت؟
 • نجوه کاریابی بهینه در کشور قبرس چیست؟
 • مدت زمان رسیدگی به درخواست در سفارت قبرس چقدر است؟
 • هزینه ویزای کاری از قبرس چقدر می باشد؟
 • آیا ایرانیان نیز می توانند در قبرس کار کنند؟

وضعیت درآمد در قبرس 2021

قبرس به دلیل شرایط جغرافیایی و اقتصادی خود از بهترین وضعیت سرمایه گذاری و کارآفرینی در قاره اروپا برخوردار است. شرایط درآمد در قبرس با نرخ بیکاری حدود 8.9% و میانگین درآمدی در حدود 2160€ (یورو) برای یک کارگر ایرانی تازه وارد بسیار ایده آل می باشد. جالب است بدانید که قبرس بهترین فرصت های کاری را برای دسته مشاغل پزشکی و مهندسی دارد. این دسته از مشاغل همچنین در قبرس بالاترین درآمد را از آن خود می کنند. واقعیتی که نمودار زیر هم به خوبی مبین آن است:

میانگین درآمد سالیانه در قبرس

متوسط درآمد در کشور قبر به گونه ای تنظیم شده است که نیروی کار نیازی به نگرانی در این رابطه نخواهد داشت و می تواند به راحتی هزینه های زندگی خود در این کشور را تامین کند. مشاغل رده بالا در قبرس این فرصت را به نیروی کار می دهد که به راحتی هزینه های زندگی یک خانواده را نیز تامین کند. با این حال برای رسیدن به بهترین شرایط زندگی، بهتر است تا یک زوج در این کشور به کار مشغول شوند و به راحتی رفاه اقتصادی خانواده خود را تامین کنند.

شرایط درخواست ویزای کار قبرس

قبرس یکی از کشورهای پیشرفته اتحادیه اروپایی (EU) با نرخ رشد اقتصادی بالا است و به همین دلیل مهاجرت به قبرس در اولویت برخی از هموطنان می باشد. هموطنانی که با کار در قبرس هم به دنبال دریافت اقامت اروپایی بوده و هم به فکر کسب درآمد بسیار بالا هستند. اما این دسته از متقاضیان بایستی در جریان باشند که کار در قبرس قانونا مستلزم دریافت 3 نوع مجور در طی فرآیند درخواست می باشد. این 3 نوع مجوز در قبرس عبارتند از:

ویزا/ مجوز تصاویر مدارک مربوطه شرایط
مجوز کار قبرس تصویر مجوز کار قبرس که کارفرمای قبرسی مربوطه باید در قبرس به دنبال آن باشد.
ویزای کار قبرس تصویر ویزای کار قبرس که متقاضی در ایران و از طریق سفارت قبرس آنرا پیگیری می کند. این نوع ویزا به شخص اجازه ورود به قبرس با هدف اقامت بلند مدت و اشتغال را می دهد. ضمنا ویزای مذکور بر روی صفحه خالی پاسپورت چاپ میشود.
کارت اقامت قبرس تصویر کارت اقامت قبرس که پس از سفر به قبرس با مراجعه و ثبت نام در اداره پلیس محلی اخذ می شود. این مجوز نیز اقامت بیش از 90 روز را برای متقاضیان فراهم می کند.

پس کلیه کارگران ماهر خارجی تا زمانی می توانند صلاحیت اخذ ویزای کار قبرس را داشته باشند که اولا برای تصدی پست شغلی مورد نظر هیچ شهروند اروپایی یا قبرسی وجود نداشته باشد. ثانیا هم پست شغلی آنها در قالب یکی از سه دسته درآمدی زیر قرار داشته باشد:

 • مدیر اجرایی با حداقل درآمد سالانه حدود 41000€ (یورو)
 • کارمند مدیریت رده متوسط با میانگین درآمد متوسط بین 21000€ تا 40000€ (یورو)
 • کارمند پشتیبان که تحت هیچ یک از دو دسته قبلی قرار نگرفته اما در صورت عدم وجود نیروی کار قبرسی یا اروپایی برای شغل مورد نظر مناسب تشخیص داده شود.

نحوه درخواست روادید کار قبرس

خوشبختانه فرآیند درخواست ویزای کاری قبرس یک پروسه نسبتا ساده ای است و افراد به منظور اخذ این ویزا ابتداء بایستی با شرکت قبرسی قرارداد کاری داشته باشند. در این بخش از فرآیند، کارفرمای قبرسی مسئول درخواست و اخذ مجوز کار از ادارات ذیربط قبرسی است. خود این فرآیند شامل دو مرحله دریافت تاییدیه از اداره کار قبرس و درخواست مجوز کار قبرسی در اداره مهاجرت و ثبت مدنی می باشد. در صورت تایید نهایی، اداره کار توصیه نامه ای صادر می کند که کارفرمای قبرسی در مرحله درخواست مجوز کار باید از آن استفاده کند.

پس از اینکه اداره کار توصیه نامه را صادر کرد، کارفرما نیز بایستی با مراجعه به اداره مهاجرت و ثبت مدنی به دنبال اخذ مجوز کاری قبرس باشد. از طرف دیگر، متقاضی یا کارجو نیز در کشور مبدا با مراجعه به سفارت قبرس و ارائه مدارک لازم ویزای کار قبرس (ویزای ورود) درخواست می کند. شما در تصویر زیر به صورت شماتیکی می توانید با شرایط درخواست ویزای کار قبرس در سال 2020 آشنا شوید:

شرایط درخواست ویزای کار قبرس

مدارک لازم برای دریافت روادید اشتغال در قبرس

متقاضیان پس از عقد قرارداد با کارفرمای قبرسی و به محض دریافت تاییدیه فعالیت در این کشور می توانند برای درخواست این ویزا قدام کنند. معمولا زمان رسیدگی به درخواست متقاضیان کار در قبرس بین 4 الی 6 هفته از زمانی است که اداره مهاجرت کلیه مدارک لازمه را دریافت کند. اما در این اثناء ارائه مدارک زیر برای دریافت این نوع ویزای قبرس الزامی است:

 • فرم های درخواست امضاء و مهر خورده توسط کارفرما (فرم M58 جهت صدور ویزای ورود به کشور قبرس و فرم M64 جهت صدور مجوز کاری قبرس)
 • فتوکپی ها از صفحات مربوطه پاسپورت (شامل اطلاعات شخصی، تاریخ صدور و انقضاء، ویزاهای قبلی)
 • قرارداد کاری اصلی و معتبر
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی تسویه حساب مالیاتی شرکت استخدام کننده
 • مدرک تمکن مالی کافی جهت زندگی در کشور قبرس
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • دفترچه بیمه سلامت

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ضمن آگاه سازی هموطنان درباره شرایط کار در قبرس 2021 آنها را تا پایان فرآیند اخذ ویزای کشور قبرس همراهی می کنیم.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار قبرس

سوالاتی درباب ویزای کاری قبرس

سوالاتی که درباره شرایط قبرس و کار در این کشور توسط متقاضیان پرسیده می شود عبارتند از:

 • شرایط پاسپورت متقاضیان برای درخواست ویزای کار قبرس چیست؟ پاسپورت ها حداقل بایستی تا زمان اتمام قرارداد کار اعتبار داشته باشد.
 • نحوه درخواست ویزای کار در کشور قبرس چگونه است؟ افراد به منظور اخذ این ویزا ابتداء بایستی با شرکت بومی قرارداد کاری داشته باشند. در این بخش از فرآیند، کارفرمای قبرسی مسئول درخواست و اخذ مجوز کار از ادارات ذیربط قبرسی است. خود این فرآیند شامل دو مرحله دریافت تاییدیه از اداره کار قبرس و درخواست مجوز کار قبرسی در اداره مهاجرت و ثبت مدنی می باشد. متقاضی نیز همزمان باید برای درخواست این ویزا به سفارت قبرس مراجعه کند.
 • میزان تمکن مالی در ویزای کاری کشور قبرس چقدر است؟ بسته به هر کشور این مبلغ حدود 350€ الی 850€ (یورو) می باشد که از طریق صورت حساب بانکی به اثبات می رسد.
 • هزینه درخواست ویزای کار کشور قبرس چقدر می باشد؟ هزینه درخواست این نوع ویزای کشور قبرس حدود 60€ (یورو) برای هر متقاضی می باشد.
 • مدت زمان اعتبار ویزای کاری جمهوری قبرس چقدر می باشد؟ اعتبار این ویزا حداکثر تا 4 سال بوده و قابل تمدید نیز می باشد.
 • چگونه می توان از طریق کار در قبرس به ویزای اقامت دائم این کشور رسید؟ افراد پس از زندگی و کار حدود 5 ساله در قبرس می توانند به این مهم دست یابند.
5/5 - (23 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *