مهاجرت به کشور بلغارستان

پاسپورت بلغارستان

پاسپورت بلغارستان

جهت مهاجرت و اخذ پاسپورت بلغارستان روش های گوناگونی وجود دارد و متقاضیان باید با توجه به شرایط و موقعیت خود بهترین راه را انتخاب کنند. معمولا مهاجران پس از گذشت 5 سال از زمان اخذ اقامت دائم این کشور تابعیت و پس از آن پاسپورت بلغارستان را دریافت می کنند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار به بررسی شرایط اخذ پاسپورت بلغارستان می پردازند. اگر قصد مهاجرت به کشور بلغارستان را دارید یا علاقه دارید اطلاعاتی در رابطه با نحوه دریافت پاسپورت بلغارستان به دست آورید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

شرایط کلی تبديل اقامت به تابعيت در بلغارستان

بلغارستان که در سال 2007 میلادی به اتحادیه اروپا پیوست، یکی از بهترین مقاصد اروپایی برای زندگی، تحصیل، اشتغال و سرمایه گذاری به شمار می رود. شهروندان کشورهای ذکر شده اگر این شرط را برآورده کنند، می توانند اقدام به کسب مجوز اقامت دائم در کشور بلغارستان کنند که به آنها این اجازه را می دهد تا بدون محدودیت در این کشور زندگی کنند و در فعالیت های مختلف مانند سایر شهروندان بلغارستان شرکت کنند. با توجه به وضعیت متقاضیان (شاغل، خود اشتغال، کارجو، بازنشسته یا دانشجو)، متقاضیان باید مدارک خاصی را جمع آوری و ارائه دهند که این مدارک و اسناد مورد نیاز می توانند شامل موارد زیر باشد:

  • پاسپورت معتبر برای اثبات ورود قانونی به کشور بلغارستان
  • شواهدی مبنی بر اینکه متقاضی در کشور بلغارستان زندگی کرده است مانند قبض برق، آب، گاز و غیره و قراردادهای اجاره مسکن
  • شواهدی مانند صورت های بانکی و اظهارنامه مالیاتی شرکتی که در آن متقاضی مشغول به کار بوده است و یا مدارکی برای اثبات تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور بلغارستان و یا اسناد خود اشتغالی

برای کسب مجوز اقامت دائمی در کشور بلغارستان متقاضیان باید ثابت کنند که 5 سال در این کشور بدون هیچ گونه سوء پیشینه زندگی کرده اند و توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های زندگی خود را دارند. لازم به ذکر است که مجوز اقامت دائمی در کشور بلغارستان بدون هیچ محدودیت قابل تمدید است. همچنین اگر متقاضیان بیش از 2 سال متوالی در خارج از کشور بلغارستان زندگی کنند حق اقامت خود در کشور بلغارستان را از دست خواهند داد.

راه های مختلف برای تبدیل اقامت به تابعیت در بلغارستان

یکی از اصلی ترین مزیت های اقامت در بلغارستان، راه های مختلف برای تبدیل اقامت به تابعیت در بلغارستان می باشد. علاوه بر این، روند درخواست برای تبدیل اقامت به تابعیت در بلغارستان به نسبت اغلب کشورهای اروپایی راحت تر صورت می گیرد. به طور کلی تمامی اتباع کشورهای خارجی که به دنبال تبدلی اقامت به تابعیت در بلغارستان هستند، باید قبل از درخواست راه های اساسی در این زمینه را بررسی کنند. در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در این حوزه مواجه خواهند شد. یکی از اصلی ترین راه ها برای تبدیل اقامت به تابعیت در بلغارستان، از طریق سرمایه گذاری در این کشور می باشد. البته لازم به ذکر است که شرایط سرمایه گذاری در بلعارستان برای تبدیل اقامت به تابعیت در این کشور، دارای ضوابط خواصی است که باید توسط متقاضیان رعایت شود.

به طور کلی نوع خاصی از مجوز برای تبدیل اقامت به تابعیت در بلغارستان به سرمایه گذاران بین المللی در این کشور اعطا می شود. نمونه هایی از سرمایه گذاری های پذیرفته شده برای تبدیل اقامت به تابعیت در بلغارستان شامل موارد زیر می شود:

انواع روش های سرمایه گذاری برای تبدیل اقامت به تابعیت در بلغارستان توضیحات
سرمایه گذاری تا 1 میلیون BGN (لو بلغارستان) سرمایه گذرای تا 1 میلیون BGN (لو بلغارستان) یا بیشتر به منظور به دست آوردن سهام در شرکت های بلغاری فهرست شده
سرمایه گذرای بیش از 6 میلیون BGN (لو بلغارستان) این روش با سرمایه گذرای در یک شرکت بلغاری که در بورس اوراق بهادار فهرست نشده است صورت می گیرد.

درباره پاسپورت کشور بلغارستان

پاسپورت بلغارستان سند مسافرت بین المللی بوده که برای اتباع این کشور صادر می شود، همچنین پاسپورت بلغارستان می تواند به عنوان اثبات تابعیت این کشور باشد. بر اساس گزارش های ارائه شده افرادی که دارای پاسپورت جمهوری بلغارستان باشند می توانند بدون دریافت ویزا به 171 کشور در دنیا سفر کنند. در رده بندی پاسپورت های جهان در سال 2023 میلادی پاسپورت کشور بلغارستان با امتیاز 171 در جایگاه 18 قرار گرفت. طبق ماده 21 پیمان اتحادیه اروپا، شهروندان کشور بلغارستان می توانند در کشورهای اتحادیه اروپا زندگی کنند و مشغول به کار شوند و یا در دانشگاه های کشورهای عضو اتحادیه اروپا ادامه تحصیل دهند.

مزیت های اخذ پاسپورت بلغارستان

سالانه بیش از صدها تبعه خارجی ار نقاط مختلف جهان، به دنبال دریافت پاسپورت بلغارستان هستند. زیرا پاسپورت بلغارستان مزیت های ویژه ای را چه در حین درخواست و چه در طول اقامت در این کشور در اختیار متقاضیان قرار می دهد. یکی از اصلی ترین دلایل اخذ پاسپورت بلغارستان توسط اتباع کشورهای خارجی، پیشرفت های روز افزون این کشور در حوزه های مختلف می باشد. به طور کلی بلغارستان چیرهای زیادی را بریا افرادی که به دنبال اخذ پاسپورت این کشور هستند، فراهم کرده است.

در نمودار زیر می توانید روند اخذ پاسپورت بلغارستان را طی سال های اخیر مشاهده فرمایید:

روند اخذ پاسپورت بلغارستان

برای اینکه بیشتر با مزیت های اخذ پاسپورت بلغارستان آشنا شوید، جدولی را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم که در این بخش از مقاله به آن می پردازیم:

مزایا دریافت پاسپورت بلغارستان توضیحات
حق نامحدود اجتماعی دارندگان پاسپورت بلغارستان، حق نامحدود برای زندگی، کار و تحصیل در این کشور و کشورهای لغو روادید  با پاسپورت بلغارستان را خواهند داشت.
سفر بدون ویزا به کشورهای مختلف با اخذ پاسپورت بلغارستان می توانید، سفر بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و 158 کشور را تجربه کنید.
حقوق خرید و فروش آزادانه با دریافت پاسپورت بلغارستان، حق خرید و فروش زمین در بلغارستان را خواهید داشت. همچننی خرید در برخس از کشورهای اتحادیه اروپا نیز در دسترس خواهد بود.
حقوق مختلف شهروندی دارندگان پاسپورت بلغارستان حقوق مختلف برای دسترسی به سیستم های آموزشی بلغارستان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا را خواهند داشت. علاوه بر این تحصیل در بهترین مراکز آموزش و حق دریافت بورسیه تحصیلی را خواهند داشت.

درباره پاسپورت کشور بلغارستان

سرمایه گذاری جهت اخذ پاسپورت کشور بلغارستان

این کشور دروازه ای عالی برای دریافت اقامت اروپا محسوب می شود، در کشور بلغارستان شرایط بسیار ایده آلی برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است جهت اخذ اقامت دائم کشور بلغارستان متقاضیان به سرمایه ای بالغ بر BGN1000000 (لف) دارند، فرد باید این میزان از سرمایه را در اوراق قرضه دولتی به مدت 5 سال سرمایه گذاری کند. دقت داشته باشید که پس از گذشت 5 سال می توانید تمام مبلغ سرمایه گذاری شده را دریافت کنید. برای سرمایه گذاری در این کشور سن فرد باید بیشتر از 18 سال باشد و نباید سوابق کیفری داشته باشد.

برای سرمایه گذاری و مهاجرت به بلغارستان لازم نیست متقاضی در این کشور حضور داشته باشد اما برای انجام اقدامات لازم برای اخذ اقامت این کشور فرد باید حداقل به مدت 2 بار به این کشور سفر کند. از زمانی که احتمال پیوستن کشور بلغارستان به منطقه شنگن بسیار بالا رفته است تقاضای سرمایه گذاری در این کشور بیش از پیش شده است. چرا که کشور های غیر عضو در حال حاضر هزینه های کمتری را برای اخذ انواع اقامت تحمیل میکنند. اما طی ۱ الی ۲ سال آینده با پیوستن به شنگن این کشور نیز باید از سیاست های این منطقه پیروی نماید و بالطبع با افزایش هزینه های چشمگیر مواجه میگردد. پس در حال خاضر بهترین فرصت برای بهروری و اخذ اقامت بلغارستان است.

شرایط کار در کشور بلغارستان در 2023

مهاجرت کاری به کشور بلغارستان یکی از راه های مهاجرت و اقامت در این کشور است. متقاضیان خارجی و بین المللی برای کار در این کشور در سال 2023 به دعوت نامه شغلی و ویزای کار جمهوری بلغارستان نیاز دارند. با مطالعه مقاله حقوق ماهیانه کار در بلغارستان اطلاعاتی در رابطه با نحوه مهاجرت کاری و میزان حقوق و دستمزد در این کشور کسب خواهید کرد. تمامی کارکنان در این کشور باید مالیات خود را به دولت این کشور بپردازند.

میزان مالیات بر درآمد در کشور بلغارستان در مقایسه با بیشتر کشورهای اروپایی کم است. پس از گذشت 5 سال از کار مستمر در کشور بلغارستان، رعایت قوانین و پرداخت مالیات می توانید اقامت دائم این کشور را برای خود، همسر و فرزندان (کمتر از 18 سال) به دست آورید. سطح درآمد در بلغارستان نسبتا خوب است به شرح نمودار ذیل می باشد:

سطح درآمد در بلغارستان

ازدواج و اخذ پاسپورت بلغارستان

طبق قوانین وضع شده در کشور بلغارستان متقاضیان خارجی و بین المللی می توانند طی ازدواج با فردی با تابعیت کشور بلغارستان تابعیت این کشور را به دست آورند. برای ازدواج در این کشور نیز همانند سایر کشورها در دنیا شرایط و قوانینی وجود دارد:

  • سن متقاضیان باید بیشتر از 18 سال باشد (در برخی از مواقع ممکن است متقاضیان با سن 16 سال بتوانند با دریافت مجوز از دادگاه ازدواج کنند)
  • در زمان ازدواج باید زوجین مجرد باشند (اگر فردی قبلا ازدواج کرده باشد باید مدارک طلاق یا فوت همسر خود را ارائه دهد)
  • ارائه مدارکی برای اثبات واقعی بودن ازدواج ( زوجین باید اثبات نمایند که ازدواج آن ها صرفا در جهت اخذ تابعیت کشور بلغارستان نیست)
  • فرد باید آزمایشات و معایناتی انجام دهد تا مشخص شود بیماری خاصی ندارد.

اگر دارای تمامی شرایط باشید می توانید طی ملاقات با مامور وضعیت مدنی مراسم عروسی را برنامه ریزی کنید. ازدواج زوجین باید در کلیسا برگزار شود و به ثبت برسد. در مراسم ازدواج باید حتما 2 شاهد حضور داشته باشند.

تولد و اخذ پاسپورت بلغارستان

اعطا تابعیت در دنیا بر اساس سیستم خاک، سیستم خون یا هر 2 سیستم است. در کشور بلغارستان تابعیت بر اساس سیستم خون به افراد اعطا می شود، یعنی در زمان تولد باید حداقل یکی از والدین دارای تابعیت کشور بلغارستان باشد تا شهروندی این کشور به طفل اعطا شود. اگر فرزندی از پدر و مادری با تابعیت کشور بلغارستان در خاک کشوری دیگر نیز متولد شود جزو شهروندان کشور بلغارستان محسوب می شود.  با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص پاسپورت بلغارستان کسب کردید، برای اطلاع از راه های مهاجرت و اخذ پاسپورت از سایر کشورهای اروپایی می توانید مقالات بیشتری را در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه کنید. همچنین می توانید طی تماس با کارشناسان و وکلای مجرب موسسه از مشاوره های در نظر گرفته شده بهره مند شوید.

سوالات متداول در خصوص اخذ پاسپورت بلغارستان

در بخش پایانی مقاله بر آن شدیم تا به برخی از سوالات شما عزیزان در خصوص شرایط اخذ پاسپورت بلغارستان پاسخ دهیم. مهمترین سوالات شما در این زمینه عبارت اند از:

  • معمولا روند اخذ پاسپورت بلغارستان چقدر طول می کشد؟ بر خلاف اغلب کشورهای اروپایی مدرن، روند پردازش پاسپورت بلغارستان برای اتباع خارجی بسیار ساده تر است، و معمولا بین 2 تا 3 هفته زمان می برد.
  • هزینه اخذ پاسپورت بلغارستان برای متقاضیان چقدر است؟ تمامی متقاضیان اخذ پاسپورت بلغارستان، حین درخواست خود باید هزینه درخواست پاسپورت را به مبلغ 290BGN (لو بلغارستان) پرداخت کنند. این هزینه ها شامل مراحل اداری و کاغذ بازی های موجود در این راستا می باشد.
4.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *