مهاجرت به کشور کلمبیا

پاسپورت کلمبیا

پاسپورت کلمبیا

جهت مهاجرت و اخذ پاسپورت کلمبیا روش های مختلفی وجود دارد و متقاضی باید با توجه به شرایط خود بهترین راه را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کند. معمولا مهاجران پس از گذشت 5 سال از اقامت در این کشور اقامت دائم کشور کلمبیا را به دست می آورند و پس از گذشت مدتی می توانند اقدامات لازم را جهت اخذ تابعیت و سپس پاسپورت کلمبیا انجام دهند. در این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است، سعی داریم به بررسی شرایط اخذ پاسپورت کلمبیا بپردازیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را به دست آورید.

 • شرایط دریافت گذرنامه کلمبیا چیست؟
 • آیا می توان با تحصیل در این کشور پاسپورت آن را به دست آورد؟
 • مزایای دریافت پاسپورت کلمبیا چیست؟
 • راه های دریافت پاسپورت کلمبیا چیست؟
 • شرایط دریافت پاسپورت کلمبیا از طریق سرمایه گذاری در این کشور چیست؟

اطلاعات مختصری در رابطه با کشور کلمبیا

جمهوری کلمبیا با مساحتی بالغ بر 1141748 کیلومتر مربع یکی از کشورهای زیبا یا طبیعتی چشم نواز در آمریکا لاتین است. کشور کلمبیا دارای جمعیتی بالغ بر 49819638 نفر می باشد، شهروندان این کشور به زبان اسپانیایی به مکالمه می پردازند و پایتخت جمهوری کلمبیا شهر بوگوتا است. همچنین کشورکلمبیا دارای مرزهای آبی مشترکی با دریای کارائیب و اقیانوس آرام می باشد.

علاوه بر این، کلمبیا دارای مرزهای زمینی مشترک با کشورهای پرو، اکوادور، پاناما، ونزوئلا، برزیل و اکوادور می باشد. نظام حکومتی در کشور کلمبیا جمهوری است که در این حکومت شاخه اجرایی بر ساختار دولت غالب می باشد. سیستم اقتصادی کشور کلمبیا طرفدار بازار است، در این سیستم اقتصادی قیمت خدمات و کالاها بر اساس قیمت های آزاد تعیین میشوند. واحد پول رایج در کشور کلمبیا پزو با علامت اختصاری COP است.

تحصیل و اخذ پاسپورت کلمبیا در 2022

متقاضیانی که قصد دارند در سال 2022 مهاجرت تحصیلی به کشور کلمبیا را تجربه کنند، باید بدانند که از این طریق امکان اخذ پاسپورت کلمبیا وجود ندارد. برای تحصیل در کشور کلمبیا لازم است فرد ابتدا پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را به دست آورد و پس از آن اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهد. برای اطلاع از شرایط تحصیل در کشور کلمبیا پیشنهاد می شود به مطالعه مقاله شرایط اعزام دانشجو به کلمبیا را مطالعه کنید. اگر قصد دارید پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در کلمبیا اقامت داشته باشید باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار یا ویزای سرمایه گذاری تبدیل کنید و پس از رعایت قوانین و پرداخت مالیات ابتدا اقامت دائم و سپس پاسپورت کلمبیا را به دست آورید.

تحصیل و اخذ پاسپورت کلمبیا

کار و اخذ پاسپورت کلمبیا

دریافت پاسپورت کلمبیا از طریق کار امکان پذیر می باشد، مهاجرت کاری به کلمبیا یکی از روش های رایج و پرمخاطب برای مهاجرت به این کشور محسوب می شود. برای کار در این کشور لازم است در اولین قدم از کارفرمایی در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت کنید و پس از آن اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار انجام دهید. افرادی که به مدت 5 سال در این کشور کار کرده و مالیات بپردازند می توانند اقامت دائم کلمبیا را به دست آورند. پس از گذشت 5 سال دیگر فرد می تواند تابعیت و پاسپورت کلمبیا را دریافت کند. جهت دریافت ویزای کار کشور کلمبیا لازم است متقاضیان مدارک زیر را به سفارتخانه کلمبیا ارائه نمایند. دقت نمایید که اعتبار این ویزا 3 ساله می باشد و متقاضی باید پیش از پایان اعتبار ویزا آن را به مدت 2 سال دیگر تمدید نماید:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن
 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن (فرم DP-FO-67)
 • 3 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک پزشکی تایید شده
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده از کارفرما یا موسسه ای در این کشور

تولد و پاسپورت کلمبیا

پاسپورت این کشور از طریق تولد قابل وصول است، از آنجایی که کشور کلمبیا از سیستم خاک پیروی می کند کودکی که در خاک این کشور متولد می شود شهروند کشور کلمبیا محسوب می شود. به شرط آن که حداقل یکی از والدین دارای اقامت دائم کشور کلمبیا یا دارای تابعیت کشور کلمبیا باشد. اگر کودکی از والدینی با تابعیت کشور کلمبیا خارج از خاک این کشور متولد شود می تواند پس از بازگشت به این کشور و یا طی مراجعه به سفارتخانه کشور کلمبیا درخواست دریافت تابعیت و پاسپورت کلمبیا را اعلام نماید. برای اطلاع از شرایط اخذ پاسپورت کلمبیا از طریق تولد فرزند به مقاله تولد در کلمبیا مراجعه کنید.

سرمایه گذاری در کشور کلمبیا

دریافت تابعیت و پاسپورت کلمبیا از طریق سرمایه گذاری در این کشور نسبت به سایر روش ها آسان و سهل است. حداقل میزان سرمایه برای سرمایه گذاری در کشور کلمبیا 150000$ (دلار آمریکا) است. سرمایه گذاران می توانند این سرمایه را در زمینه املاک، مستغلات، خرید شرکت و یا مشارکت در شرکت ها و موسسات سرمایه گذاری کنند. در این روش ابتدا به سرمایه گذار مجوز اقامت 5 ساله اعطا خواهد شد، پس از گذشت این مدت و موفق بودن فرد می تواند اقامت دائم کلمبیا را به دست آورده و پس از گذشت 5 سال دیگر تابعیت این کشور را به دست خواهند آورد.

در این مقاله سعی داشتیم به بررسی شرایط اخذ پاسپورت کلمبیا بپردازیم. اگر قصد مهاجرت به کشورهای مطرح در دنیا را دارید و به دنبال انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به این کشورها با توجه به شرایط خود هستید می توانید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *