مهاجرت کاری استرالیا

کار در استرالیا برای ایرانیان

کار در استرالیا برای ایرانیان

در سالهای اخیر به دلیل فراهم بودن فرصتهای شغلی و نیز استاندارد زندگی بالا، کار در استرالیا برای ایرانیان به یک هدف مهاجرتی اصلی تبدیل شده است. اهمیت کار در استرالیا برای هموطنان ایرانی بیشتر به خاطر اخذ اقامت سریع از این کشور می باشد. موضوعاتی همانند شرایط کار در استرالیا، نحوه کاریابی، لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا و شرایط اخذ ویزای کار استرالیا از جمله مباحثی است که در این مقاله به طور مبسوطی مورد بررسی قرار می گیرد.

 • چه مشاغلی در سال 2022 از سوی اداره مهاجرت استرالیا در لیست مشاغل مورد نیاز قرار دارند؟
 • آیا بدون پیشنهاد کاری هم می توان برای اخذ ویزای کار استرالیا اقدام نمود؟
 • میزان درآمد یک نیروی کار متخصص با تحصیلات دانشگاهی و سطح زبان خوب در استرالیا چه میزان است؟
 • چه محدودیت هایی برای کار در استرالیا برای ایرانیان وجود دارد؟
 • کار در استرالیا برای ایرانیان چه مزایایی به همراه خواهد داشت؟

اطلاع از فهرست مشاغل مورد نیاز، مدرک زبان انگلیسی، داشتن سابقه کار و برخورداری از مدرک دانشگاهی معتبر از جمله شرایط لازم برای متقاضیان ایرانی کار در استرالیا می باشد. اگر شما هم جزو طرفداران و متقاضیان کار در استرالیا هستید ولی اطلاع کامل و اشراف همه جانبه ای بر این موضوع ندارید، پیشنهاد می شود که از مشاوره های تخصصی کارشناسان و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخوردار شوید.

شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان در 2022

کشور استرالیا به داشتن سیستم کار مدرن و پیشرفته برای احقاق حقوق کارفرمایان و کارگران معروف است. مولفه های اصلی این سیستم شامل یک مجموعه از استانداردهای ملی کار برای کلیه کارکنان، مقررات بهداشت شغلی و ایمنی در کار، بیمه و تامین اجتماعی و نیز پرداختی های بازنشستگی می باشد. سیستم کار برابر (FWO) و سیستم کار استرالیا (FWA) دو سازمان کلیدی در سیستم روابط محیط کار استرالیایی می باشند. بر اساس گزارش اداره آمار کانادا در سال 2022، میانگین درآمد سالانه هر فرد در استرالیا در حدود 90800$ (دلار استرالیا) می باشد و بالاترین سطح درآمدی نیز مربوط به سیدنی، پایتخت استرالیا می باشد.

جهت مقایسه میزان درآمد در ایالات مختلف استرالیا در 2022، جدول زیر را ملاحظه نمائید:

ایالت میانگین درآمد سالانه به دلار استرالیا
تاسمانی $71718
استرالیای جنوبی $75369
کوینزلند $80304
ویکتوریا $80610
نیو ساوت والز $83517
نورسرن تریتوری $86762
وسترن استرالیا $90496
قلمرو پایتختی $94224

درآمد حاصل از کار در استرالیا برای ایرانیان

در طی 12 ماه گذشته، میزان درآمدها در استرالیا تا 2.6% افزایش یافته است که این افزایش سطح درآمدی مشمول ایرانیان نیز می شود. از جمله شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان اخذ شماره پرونده مالیاتی یا TFN می باشد. TFN در حقیقت شماره مخصوص هر کارگری در استرالیا است که از طریق آن می توان از سوابق مالیاتی متقاضیان اطلاع کسب کرد. بر این اساس، پرداخت مالیات بر درآمد برای کلیه کارگران ایرانی همانند کارگران استرالیایی الزامی است اما مقدار این مالیات بر اساس میزان درآمد افراد مشخص می شود.

ویزای کار در استرالیا برای ایرانیان

مطابق قوانین مهاجرتی کشور استرالیا، کار در استرالیا برای ایرانیان منوط به اخذ ویزای کار این کشور می باشد. اما متقاضیان کار در کشور استرالیا برای درخواست ویزای کار استرالیا 3 گزینه ویزایی در اختیار دارند. هر 3 ویزای کار کشور استرالیا دارای شرایط و الزامات خاص خود می باشند. متقاضیان توجه داشته باشند که جهت اقدام برای درخواست ویزای کار استرالیا باید رشته شغلی آنها در لیست مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا وجود دااشته باشد.

انواع ویزاهای کاری استرالیا به شرح جدول زیر است:

نوع ویزا دسته بندی توضیحات
ویزای مستقل- مهارتی زیر دسته 189 ویژه متقاضیان اخذ اقامت دائم (PR) استرالیا. از مزایای این نوع ویزا می توان به انتخاب آزاد ایالت محل اقامت اشاره کرد.
ویزای اسپانسردار- مهارتی زیر دسته 190 این نوع ویزا از نوع اقامت موقت بوده و برای مدت 2 سال معتبر است و در ضمن متقاضی هیچ اختیاری در انتخاب ایالت ندارد و تابع تصمیم اسپانسر ایالتی خود است.
ویزای منطقه ای زیر دسته 489 تعیین محل اقامت و کار توسط اسپانسر ایالتی صورت می گیرد.

اما از آنجایی که سیستم انتخاب متقاضیان کار در استرالیا همانند انگلستان از نوع سیستم امتیاز محور است، پس بنابراین اخذ حداقل 65 نمره بر اساس امتیازبندی در 4 فاکتور سنی، تحصیلی، سابقه کار و نیز مدرک زبان برای متقاضیان کار در استرالیا برای ایرانیان الزامی است. در این میان ارائه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای استرالیایی از اهمیت بسزایی برخوردار است و قبل از اقدام برای اخذ ویزای کار استرالیا، شما برای کاریابی و نیز جهت به توافق رسیدن با کارفرما می توانید از ویزای توریستی استرالیا با مدت اعتبار 3 ماهه استفاده نمائید.

ویزای کار در استرالیا برای ایرانیان

نحوه کاریابی در استرالیا برای ایرانیان

همواره یکی از دل مشغولی های ایرانیان مهاجر در استرالیا پیدا کردن کار مناسب با شرایط شخصی می باشد. اما رعایت چند نکته اساسی در باب کاریابی مطمئنا می تواند راهگشای هموطنان عزیز در این مرحله از شرایط مهاجرت به استرالیا باشد. پیش از هر چیزی لازم به یادآوری است که شما در هر مرحله از پروسه کاریابی خود در کشور استرالیا نیازمند ارائه رزومه (CV) قوی و نیز نامه همراه (Cover Latter) می باشید. چراکه کلید موفقیت شما در ارائه تصویر کاری و شخصیتی مناسب برای کارفرمای خود در استرالیا می باشد. پس از تهیه رزومه و نامه همراه، شما برای کاریابی در استرالیا می توانید از گزینه های مختلفی بهره گیرید.

وی سایت های کاریابی را می توان سریع ترین و آسان ترین راه برای کاریابی در استرالیا دانست. سایت هایی همانند LinkedIn ، AllJobs، Australian JobSearc، CareerOne و Seek از جمله وبسایت های معروف کاریابی در کشور استرالیا می باشند که در دسترس ایرانیان نیز می باشد. اما در این بین، بهترین راه کاریابی و جستجوی کار در استرالیا برای ایرانیان، ایجاد یک اکانت LinkedIn و اضافه کردن کارفرماها به حساب شخصی خود و از آن طریق پیدا کردن کار مناسب می باشد. چرا که LinkedIn سایت محبوب اکثر کارجوها و کارفرماهای استرالیایی می باشد. همچنین روزنامه های محلی مثل سیدنی مورنینگ هرالد تلگراف و فاینانشال رویو از جمله ابزارهای کاریابی در استرالیا به شمار می روند.

مشاغل مورد نیاز جهت کار در استرالیا برای ایرانیان

همه ساله فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا توسط دولت این کشور منتشر می شود. امسال نیز لیست مشاغل مهارتی (SOL) استرالیا جهت کار در استرالیا برای ایرانیان منتشر شده است. در واقع شما به عنوان متقاضی کار در استرالیا از طریق اطلاع یابی درباره لیست مشاغل مهارتی (SOL) استرالیا به راحتی می توانید درباره احراز صلاحیت اولیه خود مطمئن شوید و سپس به فکر تامین شرایط دیگر باشید. در فهرست زیر می توان با گروه مشاغل مورد نیاز کار در استرالیا برای ایرانیان آشنا شد:

 • علوم و بیوتکنولوژی
 • حوزه پزشکی و سلامت
 • آموزش
 • مهندسی و ساخت و ساز
 • مدیریت منابع انسانی
 • مشاغل ساختمانی

بهترین رمز ورود به استرالیا برای ایرانیان

دشواری هایی که اخذ امتیاز برای ویزاهای کاری استرالیا دارد سبب شده تا کسانی که تمکن مالی خوبی دارند، به فکر تحصیل در استرالیا باشند. به این ترتیب نه تنها امتیاز اقامت و تحصیل در استرالیا را نیز اخذ می نمایند، بلکه با فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های مطرح می توانند به سادگی پس از فارغ التحصیلی خود شغل مناسبی پیدا کنند. همچنین تحصیل در استرالیا سبب می شود سطح زبان انگلیسی افراد ارتقای زیادی پیدا کند. برخی از بهترین دانشگاه های استرالیا در سال 2022 عبارت هستند از:

بهترین دانشگاه های استرالیا THE Ranking
QS Ranking
Melbourne Business School 32 41
University of Melbourne 32 41
Australian National University 50 31
University of Sydney 60 40
University of Queensland 66 46

ولی دانشجویان باید هزینه زندگی در استرالیا و شهریه دانشگاه را مد نظر داشته باشند که به شرح ذیل می باشد:

شهریه سالانه دانشگاه های استرالیا (دلار استرالیا) هزینه زندگی در استرالیا به صورت سالانه (دلار استرالیا)
از 14000$ تا 37000$ از 12000$ تا 19000$

در پایان، در صورت هر گونه سوال یا ابهامی در خصوص مهاجرت به استرالیا و کار در استرالیا برای ایرانیان حتما توصیه می شود که از راهنمایی های گام به گام و دقیق کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر خوردار شوید. این موسسه تا دست یابی به هدفتان همراه شما است.

سوالات متداول درباب کار ایرانیان در استرالیا

ایرانیانی که تمایل به کار در کشور استرالیا دارند سوالات زیر را مطرح می کنند:

 • میزان درآمد در کدام ایالت های استرالیا بیشتر است و به چه ترتیبی است؟ تاسمانی $71718، استرالیای جنوبی $75369، کوینزلند $80304، ویکتوریا $80610، نیو ساوت والز $83517، نورسرن تریتوری $86762، وسترن استرالیا $90496 و قلمرو پایتختی $94224.
 • ویزای کار در استرالیا برای ایرانیان در چه قالب هایی صادر می شود؟ متقاضیان کار در کشور استرالیا برای درخواست ویزای کار استرالیا 3 گزینه ویزایی در اختیار دارند. ویزای مستقل- مهارتی 189، ویزای اسپانسردار- مهارتی 190 و ویزای منطقه ای 489.
 • در امتیازبندی ویزاهای کاری استرالیا کدام مولفه ها لحاظ می شود؟ اخذ حداقل 65 نمره بر اساس امتیازبندی در 4 فاکتور سنی، تحصیلی، سابقه کار و نیز مدرک زبان برای ایرانیان متقاضی کار در استرالیا الزامی است.
 • ایرانیان از چه طریقی می توانند به کاریابی در استرالیا بپردازند؟ سایت هایی همانند LinkedIn ،AllJobs ،Australian JobSearc ،CareerOne و Seek از جمله وبسایت های معروف کاریابی در کشور استرالیا می باشند که در دسترس ایرانیان نیز می باشد.
4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

37  +    =  44