مهاجرت کاری پاراگوئه

کار در پاراگوئه برای پناهندگان

کار در پاراگوئه برای پناهندگان

شرایط زندگی و کار در پاراگوئه برای پناهندگان به طور کلی ممکن است با شرایط کار و زندگی پناهندگان در کشورهای اروپایی متفاوت باشد. کشور پاراگوئه که یکی از کشورهای آمریکایی می باشد و در بخش جنوبی این قاره در همسایگی کشورهایی چون آرژانتین، برزیل، اروگوئه و سایر کشورهای این منطقه قرار گرفته است. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شرایط مهاجرت از طریق پناهندگی به پاراگوئه، شرایط اشتغال و کار در پاراگوئه برای پناهندگان و زندگی در این کشور اشاره خواهند کرد و هموطنان گرامی را از حقوق پناهندگان در کشور پاراگوئه به صورت کامل مطلع و آگاه خواهند ساخت.

  • شرایط کار در کشور پاراگوئه برای شهروندان خارجی چیست؟
  • آیا پناهجویان در این کشور امکان کار خواهند داشت؟
  • آیا کشور پاراگوئه مقصد مناسبی برای اعلام پناهندگی است؟
  • شرایط دریافت اقامت پاراگوئه از طریق پناهندگی چیست؟
  • مزایای دریافت اقامت پاراگوئه چیست؟

شرایط مهاجرت از طریق پناهندگی به پاراگوئه در 2022

پناهندگان برای یافتن امنیت، صلح و سایر موارد ضروری که در سرزمینشان وجود ندارد، کشورهای خود را ترک می کنند. در پاراگوئه، پناهندگان از طریق روند سازگاری با شیوه های زندگی، سبک زندگی و جامعه هدایت می شوند. جمهوری پاراگوئه با حمایت کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای حمایت و پشتیبانی از پناهجویانی که زندگی، ایمنی، آزادی و سایر حقوق اساسی بشر آنها در معرض تهدید است. به طور کلی تمایز بین معیارهای تشخیص وضعیت پناهندگی پناهجویان و معیارهای پناهندگان و قانون ملی صلاحیت وضعیت پناهندگی را تعیین می کنند. قانون عمومی 1938 در مورد پناهندگان از 2 ژوئیه 2002، وضعیت پناهندگی را در کشور پاراگوئه تعریف و تنظیم می کند. در 2022 پناهندگان در پاراگوئه می توانند از طریق منابع و خدمات اداره ملی به مراقبت های بهداشتی رایگان دسترسی پیدا کنند. در سال اول، برخی از داروها و هزینه ها طبق قوانین تعیین شده رایگان نیستند.

شرایط اشتغال و کار در پاراگوئه برای پناهندگان

شرایط اشتغال و کار در پاراگوئه برای پناهندگان

پناهندگان در پاراگوئه مانند شهروندان این کشور به سیستم آموزش عمومی دسترسی دارند. دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد هزینه های تحصیل کودکان پناهنده را پرداخت می کند. این پرداخت هزینه های سالانه لباس و مواد غذایی در مدارس پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه پوشش می دهد. پناهندگان از طریق سازمان های حمایتی و همچنین کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از شرایط بازار کار و اشتغال در پاراگوئه آگاه می شوند و در این زمینه راهنمایی و آموزش کسب می کنند و سازمان های ذکر شده به پناهندگان کمک می کنند تا بلافاصله بعد از داشتن شرایط مورد نیاز در کشور پاراگوئه کار پیدا کنند و مشغول به کار شوند. در سال 2015 در کل 462000 مهاجر در پاراگوئه زندگی می کردند. این افراد ساکنانی هستند که به طور دائم در پاراگوئه زندگی می کنند اما در کشور دیگری متولد شده اند.

دولت پاراگوئه آموزش های فنی را در زمینه آشپزی، لوله کشی، رایانه و سایر مهارت های کاری به پناهندگان می دهد. جلسات آموزش های فنی در زمینه های ذکر شده به پناهندگان رایگان است و این امر پناهندگان را از هزینه های اضافی رهایی می بخشد. از تاریخ ورود پناهندگان به خاک کشور پاراگوئه، به آنها در این کشور یک ماه حقوق ارائه می شود تا بتوانند هزینه های مختلف را پرداخت کنند و سپس اقدام به کاریابی کنند. با وجود مدیریت صحیح، این کمک هزینه می تواند هزینه های مصرفی، غذایی و سایر هزینه ها پناهندگان را پوشش دهد. همچنین این کمک هزینه برای پرداخت هزینه های پوشاک نیز استفاده می شود. دولت پاراگوئه به پناهندگان مواد غذایی، مسکن و کمک پزشکی ارائه می دهد. سازمان امداد و نجات دولت پاراگوئه نیز آماده ارائه خدمات به پناهندگان در زمینه های مختلف بهداشتی و درمانی است.

شرایط زندگی و کار در پاراگوئه برای پناهندگان

در کشور پاراگوئه که به عنوان قلب آمریکا شناخته می شود فرصت های رشد و پیشرفت مختلفی برای مهاجران و متقاضیان بین المللی وجود دارد. پاراگوئه یکی از بهترین کشورهای آمریکایی می باشد که در بخش جنوبی این قاره قرار گرفته است و مهاجرانی که وارد خاک این کشور می شوند می توانند در صورت داشتن شرایط مورد نیاز و مناسب اقدام به کسب اقامت دائمی کنند. هزینه زندگی در پاراگوئه در مقایسه با سایر کشورهای دنیا بسیار ارزان تر است و افرادی که در این کشور شغل مناسب دارند می توانند تمامی هزینه های زندگی خود را به عهده بگیرند و همچنین بخشی از درآمد خود را پس انداز کنند. البته لازم به ذکر است که یافتن کار یا شغل در کشور پاراگوئه بسیار رقابتی می باشد و متقاضیان و مهاجران خارجی که قصد دارند در این کشور مشغول به کار شوند باید توانایی های خود را اثبات کنند.

زندگی کردن در پاراگوئه نیاز به داشتن آشنایی با زبان اسپانیایی و یا گوارانی دارد. به یاد داشته باشید که مردم پاراگوئه علاوه بر این دو زبان به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند. در پاراگوئه بیش از 7 میلیون نفر زندگی می کنند. از نوع نژاد، فرهنگ و آداب اجتماعی، پاراگوئه یکی از یکدست ترین مردمان را در آمریکای لاتین دارد. حدود 95% مردم از نژاد مستیزو اند که ترکیب نژادهای اسپانیایی و گوارانی سرخپوست است. حدود 56% آن ها در نواحی شهری زندگی می‌کنند. تعداد کمی از مردم پاراگوئه در ناحیه شرقی و نزدیک پایتخت و بزرگترین شهر، آسونسیون زندگی می‌کنند که 10% جمعیت کشور را دربردارد. برای مهاجرت به پاراگوئه برای اشتغال، تحصیل، سرمایه گذاری و یا سایر اهداف و همچنین کسب ویزای کار پاراگوئه می توانند مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *