ویزای کاری

کار در پاراگوئه

کار در پاراگوئه

کار در پاراگوئه نیازمند تهیه مجوزهای کار و اقامت لازم می باشد که شرط اخذ این مجوزها نیز برخورداری از قرارداد کاری معتبر و رسمی است. اقتصاد کشور پاراگوئه به سرعت در حال رشد است و این کشور با کمبود نیروهای کار متخصص مواجه است. از این روی، دولت پاراگوئه ناچار به قبول مهاجرت متقاضیان خارجی به این کشور است. اما این روند مهاجرت کاری به پاراگوئه دارای شروط و محدودیت هایی است که باید قبل از هر اقدامی به آن توجه کرد. در این مقاله، 3 پرسش کلیدی در کانون توجه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قرار دارد:

 • شرایط کار در کشور پاراگوئه چگونه است؟
 • چگونه و با چه مدارکی می توان ویزای کار پاراگوئه را دریافت نمود؟
 • آیا پاراگوئه برای مهاجران خارجی کشوری گران است یا خیر؟
 • متوسط درآمد در بازار کار پاراگوئه چقدر است؟
 • نرخ بیکاری در پاراگوئه بالا است؟

بررسی شرایط کار در پاراگوئه

اگر چه پاراگوئه در مقایسه با کشورهای مجاور در آمریکای جنوبی، کشوری کوچک به شمار می رود. اما نمی توان از رشد اقتصادی همه جانبه این کشور چشم پوشی کرد. اقتصاد پاراگوئه نیز مبتنی بر صنایع کشاورزی و تولید نفت و مواد شیمیایی است. به همین دلیل جای تعجب نیست که تولید به تنهایی 25% از سهم تولید ناخالص داخلی (GDP) پاراگوئه را تشکیل می دهد. صنایع معدن، فولاد، سنگ آهن، سیمان از محصولات عمده و کلیدی بخش صنعتی پاراگوئه محسوب می شود. همچنین لازم است بدانید که درصد بالایی از کارکنان خارجی در بخش های تولیدی و معدن استخدام شده اند.


از جمله مشاغل دارای بازار کار همیشگی جهت کار در پاراگوئه می توان به معلمان زبان انگلیسی (TESL) اشاره کرد. چرا که پاراگوئه کشوری تماما اسپانیایی زبان است و افراد زیادی نیازمند آموزش انگلیسی هستند. از دیگر مشاغل مورد نیاز در کشور پاراگوئه می توان به رشته های مهندسی و پزشکی اشاره کرد. این مشاغل نیز با کمبود نیروی ماهر در پاراگوئه مواجه هستند.

شرایط مهاجرت کاری به پاراگوئه در 2024

پاراگوئه کشوری است که فرصت های شغلی بالقوه زیادی را به افراد جویای کار ارائه می کند. چرا که تقاضا برای کارگران ماهر یا اسکیل ورکر در پاراگوئه نیز درحال افزایش است. ابتداء امر متقاضیان عزیز باید بدانند که شهروندان خارجی مایل به کار در کشور پاراگوئه می توانند به منظور ورود به پاراگوئه و کاریابی در این کشور، درخواست ویزای توریستی یا تجاری دهند.

در حال حاضر، تنها این دو نوع ویزا است که در سفارت پاراگوئه در خارج صادر می شود. اما در سال 2024 افراد مایل به انجام کار در پاراگوئه نیازمند درخواست مجوز کار/ اقامت به هنگام ورود به پاراگوئه هستند. به بیانی بهتر، این کشور برای متقاضیان خارجی دارای 3 نوع مجوز اقامت کاری بدین شرح است:

نوع مجوز کاریشرایط درخواست
مجوز مشروطمعتبر برای مدت زمان 6 ماه
مجوز اقامت موقتیمعتبر برای حداکثر 1 سال
مجوز اقامت دائمی (مجوز بسیار مناسب برای متقاضیان)معتبر تحت قراردادهای کاری بلند مدت

بنابراین، برای اخذ مجوز اقامت دائمی پاراگوئه، متقاضیان ابتدا باید مدارک زیر را جمع آوری کنند. کلیه مدارک مذکور بایستی کپی شده و به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شود. توجه شود که در صورت عدم تایید رسمی مدارک، مدارک لازم را می توان در نزدیکترین سفارت پاراگوئه نیز به تایید رسمی رساند. مدارک مذکور برای دریافت اقامت دائم پاراگوئه عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • قرارداد کاری رسمی
 • شناسنامه
 • گواهی سلامت (منتشره در پاراگوئه)

هزینه زندگی برای متقاضیان کار در پاراگوئه

امکان اخذ شهروندی با کار در پاراگوئه

اخذ اقامت کشور پاراگوئه از طریق کار با تاسیس کمپانی، سرمایه گذاری، خرید سهام و همچنین خرید املاک و مستغلات در این کشور امکان پذیر است. البته به یاد داشته باشید که متقاضیانی که قصد دارند در یک کمپانی به عنوان کارمند کار کنند و همچنین اقدام به کسب اقامت در پاراگوئه کنند، حتما باید توان مالی کافی داشته باشند و شرایط لازم برای زندگی در کشور پاراگوئه را داشته باشند. با کسب اقامت در کشور پاراگوئه متقاضیان و ساکنین این کشور می توانند از مزایای بی شماری بهره مند شوند و سپس با گذشت مدت زمان مشخص اقدام به کسب شهروندی و پاسپورت کشور پاراگوئه کنند. پاسپورت کشور پاراگوئه یکی از معتبرترین پاسپورت ها در بین کشورهای آمریکای جنوبی است.

تاثیر مهاجرت در اقتصاد پاراگوئه

پاراگوئه بدنبال تشویق مهاجران و سرمایه گذاران ماهر برای مهاجرت به پاراگوئه جهت ترویج اقتصاد این کشور است و این بخشی از دلایلی است که سیاست های آن باعث می شود مهاجرت به پاراگوئه بسیار سریع و بدون دشواری باشد. با مهاجرت سرمایه گذاران، متخصصان و موسسان شرکت های بزرگ که برای اقتصاد کشور پاراگوئه سودمند هستند، شرایط اقتصادی در کشور پاراگوئه بهتر می شود. دولت کشور پاراگوئه مشوق های سرمایه گذاری و اشتغال مختلفی را برای سرمایه گذاران و متخصصان خارجی در نظر گرفته است که موجب جذب آنها می شود. به طور کلی هیچ گونه محدودیتی در مالکیت خارجی شرکت های داخلی در پاراگوئه وجود ندارد. همچنین هیچ محدودیتی در حواله های سود و جریان سرمایه در خارج از کشور وجود ندارد و لازم به ذکر است که حقوق کارکنان، سرمایه گذاران و تجار داخلی و خارجی در پاراگوئه یکسان است.

شرایط اشتغال و کار در پاراگوئه برای پناهندگان

پناهندگان در پاراگوئه مانند شهروندان این کشور به سیستم آموزش عمومی دسترسی دارند. دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد هزینه های تحصیل کودکان پناهنده را پرداخت می کند. این پرداخت هزینه های سالانه لباس و مواد غذایی در مدارس پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه پوشش می دهد. پناهندگان از طریق سازمان های حمایتی و همچنین کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از شرایط بازار کار و اشتغال در پاراگوئه آگاه می شوند و در این زمینه راهنمایی و آموزش کسب می کنند و سازمان های ذکر شده به پناهندگان کمک می کنند تا بلافاصله بعد از داشتن شرایط مورد نیاز در کشور پاراگوئه کار پیدا کنند و مشغول به کار شوند. در سال 2015 در کل 462000 مهاجر در پاراگوئه زندگی می کردند. این افراد ساکنانی هستند که به طور دائم در پاراگوئه زندگی می کنند اما در کشور دیگری متولد شده اند.

دولت پاراگوئه آموزش های فنی را در زمینه آشپزی، لوله کشی، رایانه و سایر مهارت های کاری به پناهندگان می دهد. جلسات آموزش های فنی در زمینه های ذکر شده به پناهندگان رایگان است و این امر پناهندگان را از هزینه های اضافی رهایی می بخشد. از تاریخ ورود پناهندگان به خاک کشور پاراگوئه، به آنها در این کشور یک ماه حقوق ارائه می شود تا بتوانند هزینه های مختلف را پرداخت کنند و سپس اقدام به کاریابی کنند. با وجود مدیریت صحیح، این کمک هزینه می تواند هزینه های مصرفی، غذایی و سایر هزینه ها پناهندگان را پوشش دهد. همچنین این کمک هزینه برای پرداخت هزینه های پوشاک نیز استفاده می شود. دولت پاراگوئه به پناهندگان مواد غذایی، مسکن و کمک پزشکی ارائه می دهد. سازمان امداد و نجات دولت پاراگوئه نیز آماده ارائه خدمات به پناهندگان در زمینه های مختلف بهداشتی و درمانی است.

هزینه زندگی برای متقاضیان کار در پاراگوئه

مهاجرت و کار در پاراگوئه دارای مزایای مختلفی برای مهاجران خارجی است. از جمله این مزایا و امتیازات می توان به هزینه زندگی پایین، رشد اقتصادی قوی به واسطه بخش خدمات و کشاورزی در حال توسعه، نظام سلامت کارآمد، فرصت های سرمایه گذاری بی بدیل، بازار املاک ارزان، سیستم حمل و نقل در دسترس اشاره کرد.

آسانسیون به عنوان پایتخت پاراگوئه جزو ارزان ترین شهرهای دنیا در جهان محسوب می شود. برآوردها حاکی از آن دارد که هزینه زندگی ماهانه در کشور پاراگوئه برای دو نفر با سطح مصرفی متوسط در حدود 950$ (دلار آمریکا) است. نکته مثبت در زمینه مهاجرت به پاراگوئه، هزینه های زندگی بسیار پایین و ارزان در این کشور است. این امر زمانی برای ما ملموس می شود که این هزینه ها را با هزینه زندگی در کانادا، آمریکا و هر کشور غربی مقایسه کنیم.

نحوه کاریابی در کشور پاراگوئه

شهروندان خارجی که به دنبال کار در پاراگوئه هستند باید اطمینان حاصل کنند که آنها مدارک کاری مرتبط را به همراه دارند. از جمله مدارک مهم که در هر مرحله به کار می آید، رزومه یا CV متقاضی است. نخستین جایی که این متقاضیان جهت جستجوی کار می توانند بروند، وب سایت های کاریابی است. تحقیقات میدانی ما و نظر کارشناسان امر بر این است که 3 وب سایت کاریابی در پاراگوئه جزء برترین سایت ها می باشند. پس اولویت جستجوی کار در پاراگوئه بایستی این وب سایت ها قرار گیرد. اینها شامل موارد زیر می باشند:

 • Opcion Empleo
 • Compu Trabajo
 • (ESL Employment (Paraguay

صرفا از این طریق می توان به نتیجه سریع و دلخواهی جهت کاریابی در پاراگوئه دست یافت. توجه شود که تحت قوانین مهاجرتی کشور پاراگوئه، خارجیانی که بدون مدارک لازم و مجوزهای قانونی در این کشور می مانند در معرض اعمال جریمه قرار دارند. حتی ممکن است که این کار به دیپورت از پاراگوئه و یا زندان منجر شود. به منظور اطلاع یابی از شیوه های مهاجرتی ، اقامت از طریق پناهندگی در پاراگوئه و اخذ اقامت کشورهای مختلف همانند مهاجرت به سوئیس، ایتالیا، ترکیه، آلمان و غیره با دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کنید.

سوالاتی درباره شرایط کار در پاراگوئه

افرادی که می خواهند در پاراگوئه به کار مشغول شوند، باید از امتیازهایی که ممکن است دراین مسیر به دست آورند با خبر باشند. در حال حاضر، پاراگوئه یکی از کشورهایی است که استانداردهای کاری در آن نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر جهان کمتر است. همین مسئله سبب می شود تا فرد نتواند به سادگی آماده ورود به بازار کار در این کشور شود. در حال حاضر، روند کاریابی برای شهروندان خارجی در پاراگوئه نیز دشوار است. به همین دلیل نمی توان به سادگی انتظار داشت که افراد با انتخاب این کشور برای تحصیل، امتیازهای زیادی را به دست آورند. برخی از مهم ترین پرسش هایی که درباره کار در پاراگوئه مطرح می شوند عبارتند از:

 • مهم ترین امتیاز کار کردن در پاراگوئه چیست؟ در حال حاضر، امکان دریافت اقامت در این کشور، مهم ترین امتیاز است.
 • آیا سطح درآمدها در پاراگوئه بالا است؟ در حال حاضر می توان گفت که پاراگوئه متوسط درآمد بالایی ندارد. در شرایط کنونی، پاراگوئه این امکان را ایجاد نمی کند که فرد به راحتی بتواند یک درآمد در سطح جهانی داشته باشد.
 • آیا می توان با زبان انگلیسی در این کشور کار کرد؟ در حال حاضر، در بسیاری از مشاغل، امکان کار کردن در این کشور به زبان انگلیسی وجود ندارد.
3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *