مهاجرت کاری دانمارک

کار رادیولوژی در دانمارک

کار رادیولوژی در دانمارک

اصولا یکی از بخش های شغلی مورد نیاز دانمارک بخش سلامت و شاغلین این حوزه است و کار رادیولوژی در دانمارک جزو مشاغل مورد نیاز دانمارک محسوب می شود. دانمارک کشوری است که به شادترین کشور دنیا در سال 2019 معروف است و این نامگذاری اتفاقی نیست. علت این نامگذاری رفاه و سطح استاندارد زندگی بالای مردمان کشور دانمارک می باشد که موجب رضایت خاطر افراد از شرایط زندگی خود می شود. در این میان به علت فراهم شدن موقعیت مهاجرتی به کشور دانمارک، متقاضیان زیادی از مشاغل مهارتی مختلف قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

اگر شما نیز علاقه مند به شغل تخصصی رادیولوژی در دانمارک هستید و اطلاع چندانی از فرآیند استخدام و شرایط کار رادیولوژیست ها ندارید، مطمئنا مطالعه این مقاله می تواند راهنمای خوبی برای اتخاذ تصمیمات مهم برای شما باشد. قبل از هر چیز باید بدانید که شرایط کار رادیولوژی در دانمارک چگونه است و با اطلاع از شرایط کار می توانید گام بعدی را با کسب صلاحیت از طریق ثبت نام و اخذ مجوز کار  محکم بردارید. شما عزیزان در این مسیر تنها نیستید و کارشناسان و مشاورین خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا دست یابی به هدف نهایی همراه شما عزیزان می باشند.

سیستم مراقبت های درمانی دانمارک

همگان دانمارک را مثل سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی به خاطر استاندارد بالای زندگی مردمانش می شناسند و به همین دلیل این کشور نیز از جمله مقاصد مطلوب مهاجرتی متقاضیان خارجی محسوب می شود. اساسا کشور دانمارک همانند دیگر کشورهای توسعه یافته صنعتی در قاره اروپا دارای زیرساخت های مدرن و پیشرفته ای همچون سیستم درمانی جامع و کارآمد می باشد. خدمات مراقبت درمانی در کشور دانمارک منحصرا عموم مردم دانمارک را تحت پوشش قرار داده و توسط 5 منطقه تامین مالی می گردد.

خدمات بهداشتی در بخش مراقبت درمانی اولیه (GP ها و دکترهای متخصص) و بخش مراقبت درمانی ثانوی (بیمارستان ها و واحدهای سرپایی) سازماندهی شده اند. یعنی به عبارت دیگر، GP ها به عنوان نگهبانانی برای بیمارستان ها و دکترهای متخصص عمل می کنند. در دانمارک علاوه بر بیمارستان های دولتی، کیلینیک های خصوصی نیز در تعداد زیادی وجود دارد که معالجه و درمان در این کیلینیک ها نیز به تبع گرانتر از بیمارستان های دولتی است. به همین دلیل بالاترین نسبت بیماران همچنان از خدمات درمانی موسسات دولتی استفاده می کنند.

شرایط کار رادیولوژی در دانمارک

همانطوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، دولت دانمارک از مهاجرت متخصصین بخش های مختلف حرفه ای مطابق فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک استقبال می کند. گروه شاغلین حوزه سلامت من جمله رادیولوژیست ها جزو این دسته از مهاجرین خارجی می باشند و اطلاع از شرایط کار رادیولوژی در کشور دانمارک برای این افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. میانگین حداقل دستمزد سالانه برای کار رادیولوژی در کشور دانمارک در حدود 104.000 EUR (شامل مستمری و پاداش) می باشد و کل ساعت کاری رادیولوژیست ها در دانمارک برابر 37 ساعت در هر هفته می باشد.

در حقیقت، توسعه پیوسته روش های درمان سرطان در دانمارک، درمان و کنترل های رادیولوژیکی بیشتری را ضرورت می بخشد و به همین دلیل دانمارک با کمبود نیرو در این بخش مواجه است. رادیولوژیست ها در دانمارک اساسا در بیمارستان های دولتی کار می کنند تا علت بیماری های مختلف را تشخیص دهند. بخش های رادیولوژی با شیوه های تشخیصی و درمانی تصویر محور با انواع تجهیزات شامل اولتراسوند جهت تصویربرداری رزونانسی مغناطیسی (MRI)، توموگرافی محاسباتی (CT) اسکن و اشعه X کار می کنند. به عنوان رادیولوژیست شما باید با متخصصان پزشکی مختلفی از بخش های دیگر مثل رادیوگرافرها و پرستار ها همکاری نزدیکی هم داشته باشید.

شرایط کار رادیولوژی در دانمارک

فرآیند کار به عنوان رادیولوژیست در دانمارک

اگر شما متخصص رادیولوژیست دارای مدرک دانشگاهی از کشوری خارجی غیر از اتحادیه اروپایی (EU) می باشید، شما برای یافتن کار رادیولوژی در دانمارک باید صلاحیت لازم جهت اخذ مجوز کار به عنوان رادیولوژیست در کشور دانمارک را پیدا کنید و برای این منظور شما باید مدرک لیسانس در رشته رادیولوژی، مدرک زبان دانمارکی و نیز نمره قبولی از آزمون مربوطه را ارائه نمائید.

فرآیند اخذ مجوز کار و تاییدیه دانمارکی نیز به شرح زیر می باشد:

مرحله اول تکمیل فرم درخواست و تایید مدارک لازم
مرحله دوم شرکت در آزمون زبان دانمارکی و اخذ نمره حداقل 10,7,7
مرحله سوم شرکت در آزمون کتبی و مصاحبه
مرحله چهارم کارورزی برای آشنایی و انطباق با شرایط محیط کار دانمارک

لازم به ذکر است اخذ تاییدیه یا گواهی دانمارک و مجوز کار دو چیز متفاوتی هستند و این دو مدرک باید مستقل از هم درخواست شود. مدت زمان مربوط به فرآیند درخواست و صدور مجوز کار رادیولوژی مستقیما به سطح مهارت زبانی شما و قبولی در آزمون مربوط است. متولی ارزیابی درخواست ها و صدور مجوز نیز اداره خدمات سلامت بیمار دانمارک می باشد.

مهاجرت جهت کار رادیولوژی در دانمارک

بر طبق قوانین مهاجرتی کشور دانمارک، متقاضیان کار رادیولوژی در دانمارک جهت ورود به این کشور نیازمند اخذ ویزای کار و اقامت دانمارک می باشند. در دانمارک، انواع مختلف ویزای کار وجود دارد که شامل ویزای کار حین تحصیل، ویزای کار درآمد مشروط، ویزای کار لیست مثبت، ویزای هالیدی ورکینگ، ویزای کار فارغ التحصیلان، گرین کارت دانمارک یا ویزای جستجوی کار از جمله این نوع ویزاها می باشد. مطابق قانون، درخواست متقاضیان بر اساس امتیازبندی مورد ارزیابی قرار گرفته و به متقاضیان صلاحیتدار بر اساس نوع درخواستشان، گرین کارت دانمارک جهت جسجوی کار یا ویزای کاری دانمارک صادر می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار دانمارک به شرح ذیل است:

  • فرم درخواست تکمیل شده
  • مدارک هویتی متقاضی
  • پاسپورت معتبر بین المللی
  • 2 قطعه عکس پاسپورتی
  • انگیزه نامه
  • رسید بلیط دو سره (رفت و برگشت به کشور دانمارک)
  • مدرک رزرو هتل یا محل اقامت
  • بیمه مسافرت با پوشش حداقل €30000 (یورو)
  • پیشنهاد کاری در قالب قرارداد کار با کارفرمای دانمارکی
  • مدرک اثبات تمکن مالی

کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه چندین ساله خود در امر مهاجرتی و اخذ انواع ویزاها و اقامت های کشورهای مختلف، این آمادگی را دارند تا با ارائه برترین خدمات مشاوره سهمی در موفقیت هموطنان عزیز در نیل به اهدافشان داشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *