هزینه زندگی

هزینه زندگی در دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا در سال 2024 ارزان و مقرون به صرفه بوده و همین امر انگیزه خوبی برای اخذ پذیرش از این کشور محسوب می شود. البته نباید از این نکته مهم نیز غافل شد که این هزینه بیش از هر چیزی به محل زندگی افراد و نیز سبک زندگی آنها بستگی دارد. بر طبق آمار، متوسط ماهیانه هزینه زندگی دانشجویی در دومینیکا $700 (دلار) می باشد. اما هزینه دانشگاهی در دومینیکا بیش از هر چیزی به نوع دانشگاه مورد نظرتان بستگی دارد. عزیزان در جریان باشند که یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت دومینیکا از طریق برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا می باشد. برای مشاوره جهت سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت دوم از کشور دومینیکا نیز با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

 • آیا شرایط تحصیل در دومینیکا مناسب است؟
 • شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور چگونه است؟
 • آیا می توانید اقامت پس از تحصیل دومینیکا را به دست آورید؟

هزینه های زندگی در دومینیکا در 2024

ابتدا قبل از هر چیزی باید بدانید که پول رایج و رسمی دومینیکا، دلار کارائیب شرقی (EC$) است. در واقع آگاهی از فاکتور هزینه زندگی در دومینیکا می تواند یکی از بهترین ابزارهای ارزیابی شرایط و کیفیت زندگی در این کشور حوزه کارائیب باشد. طی سال 2024 هزینه زندگی در کشور دومینیکا که شامل هزینه غذا، اجاره مسکن، حمل و نقل و غیره است با توجه به سبک زندگی افراد و شهر محل اقامتشان ماهانه بین 750$ تا 1100$ (دلار آمریکا) است. در راستای مهاجرت به دومینیکا موضوع هزینه زندگی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.


هزینه سوپرمارکت در دومینیکا

در اینجا ما به طور جداگانه ای به بررسی هزینه زندگی در کشور دومینیکا مطابق سایت numbeo می پردازیم. در جدول زیر به برخی از هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی در دومینیکا می پردازیم:

نوع/ آیتم هزینههزینه به دلار آمریکا
هزینه یک وعده غذا در رستوران7.35$
یک لیتر شیر4.99$
یک عدد نان تازه سفید 500 گرمی2.54$
یک کیلو برنج1.12$
یک کیلو فیله مرغ4.63$
حمل و نقل ماهیانه28.9$
یک کیلو گوشت گوساله9.38$
بلیط یک طرفه (حمل و نقل)1.11$
یک لیتر بنزین1.05$
آپارتمان یک خواب وسط شهر481.03$
آپارتمان یک خواب بیرون شهر240.51$

اطلاعات بیشتر در باب سوپرمارکت های حلال در دومینیکا

مقایسه هزینه زندگی در دومینیکا و کشورهای دیگر

آن چه که در اولین بررسی از هزینه زندگی در دومینیکا بر می آید، اشاره به این نکته مهم است که هزینه های زندگی در این کشور علی الخصوص در روسئو پایتخت آن به مراتب ارزانتر از بقیه کشورها و مقاصد مهاجرتی معروف همانند هزینه زندگی در ایتالیا یا آمریکا است. اما هنوز مقدار آماری شاخص هزینه زندگی در کشور دومینیکا معلوم نیست. اما با انجام مقایسه های تطبیقی با سایر کشورهای دنیا نتایج زیر به دست می آید:

 • هزینه زندگی در روسئو (پایتخت دومینیکا) مشابه هزینه زندگی در بغداد است.
 • هزینه زندگی در روسئو در حدود 15% ارزانتر از ارآی پنسلوانیا است.
 • هزینه زندگی در روسئو در حدود 20% ارزانتر از سئول پایتخت کره جنوبی است.
 • هزینه زندگی در روسئو حدودا 19% ارزانتر از رجینا ایتالیا است.
 • هزینه زندگی در روسئو حدود 25% ارزانتر از بیرمنگام انگلستان است.
 • همچنین هزینه زندگی در روسئو 12% ارزانتر از سان ژوزه در کاستا ریکا است.

از نظر مقایسه با همه کشورهای جهان، هزینه های زندگی در دومینیکا به شرح زیر است:

مقایسه هزینه های زندگی در دومینیکا

مراقبت های بهداشتی بخشی از هزینه زندگی در دومینیکا

تمامی متققاضیانی که به دنبال مهاجرت به دومینیکا هستند، باید قبل از ورود به این کشور با هزینه زندگی در دومینیکا به ویژه در بخش مراقبت های بهداشتی آشنا شوند. هزینه مراقبت های بهداشتی در دومینیکا به نسبت اغلب کشورهای حوزه کارائیب بسیار مقرون به صرفه تر است. از سوی دیگر، درکنار پایین بودن هزینه مراقبت های بهداشتی در دومینیکا، کیفیت بالایی را در این حوزه به اتباع کشورهای خارجی ارائه می دهند. علاوه بر این سیستم مراقبت های بهداشتی در دومینیکا بسیار کارآمد است.

نکته قبال توجه در خصوص هزینه مراقبت های بهداشتی در دومینیکا این است که، شهروندان این کشور از پرداخت هزینه درمان با بیمه درمانی معاف هستند. اما به طور کلی هزینه مراقبت های بهداشتی در دومینیکا برای یک تبعه خارجی در این کشور حدود 1900XCD تا 2500XCD (دلار کارائیب شرقی) در ماه می باشد. همچنین در تمام شهرها و روستاها می توانید مراکز سلامتی پیشرفته ای را در دومینیکا پیدا کنید. طبق آمار به دست آمده در کل 37 مرکز سلامت و تندرستی، 4 بیمارستان دولتی، 1 بیمارستان خصوصی و یک بیمارستان روانپزشکی در دومینیکا وجود دارد. تمامی شهروندان و ساکنان دومینیکا می توانند از شرایط درمان رایگان در مراکز بهداشتی بهره مند شوند.

مقایسه هزینه زندگی در دومینیکا و کشورهای دیگر

هزینه زندگی در دومینیکا در بخش اقامتگاه

تمامی اتباع کشورهای خارجی که به دنبال ادامه زندگی در دومینیکا هستند، در قدم اول باید با هزینه زندگی در دومینیکا، به ویژه در بخش اقامتگاه آشنا شوند. زیرا هزینه اقامتگاه ها در دومینیکا، بخش عمده ای از بودجه ماهانه افراد را در این کشور به خود اختصاص داده است. به عبارت دیگر خانواده های اتباع خارجی در دومینیکا، در طول ماه با هزینه های گوناگونی در خصوص اقامتگاه های دومینیکایی مواجه هستند. اما نگران نباشید، زیرا هزینه زندگی در دومینیکا به ویژه در بخش اقامتگاه، بسیار پایین تر از کشورهای همسایه می باشد.

البته لازم به ذکر است که بدانید به دلیل بالا بودن هزینه های خرید املاک در این کشور به دلیل جمعیت بالای چین، اغلب مهاجران در دومینیکا از اقامتگاه های اجاره ای در این کشور استفاده می کنند. به این نکته مهم نیز در خصوص هزینه زندگی در دومینیکا به ویژه در بخش اقامتگاه توجه فرمایید که، هزینه اقامتگاه در این کشور بسته به منطقه مورد نظر متقاضیان برای زندگی متفاوت خواهد بود. به طور مثال، هزینه اجاره اقامتگاه در مرکز دومینیکا به نسبت سایر شهرهای این کشور بالاتر خواهد بود.

برای اینکه بیشتر با هزینه هزینه اجاره اقامتگاه های مختلف در دومینیکا آشنا شوید، به جدول زیر مراجعه فرمایید:

انواع مختلف اقامتگاه های اجاره ای در دومینیکاهزینه اجاره ماهانه به (دلار آمریکا)
واحد مسکونی 1 خوابه در مرکز شهر378$
واحد مسکونی 1 خوابه خارج از شهر261$
واحد مسکونی 2 خوابه در مرکز شهر1088$
واحد مسکونی 2 خوابه خارج از شهر675$

هزینه خرید خانه در دومینیکا

خرید ملک در دومینکا یکی از روش های سرمایه گذاری است. این یکی از امتیازهایی است که می توان به کمک آن اقامت نیز به دست آورد. در حال حاضر، Livingcost گزارش می دهد که هزینه های خرید خانه در این کشور به شرح زیر است:

 • 1312$ (دلار) برای هر متر مربع خانه در مراکز مهم و کلیدی
 • 966$ (دلار) برای هر مترمربع خانه در مراکز کمتر توسعه یافته

باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، خرید خانه در این کشور می تواند امتیازهای زیادی را به همراه داشته باشد. شهروندان خارجی با سرمایه گذاری در این رابطه، می توانند آن را به اجاره بسپارند.

هزینه تفریح در دومینیکا

دومینیکا یکی از کشورهایی است که به شدت برای تفریح مورد توجه قرار می گیرد. بسیاری از افراد یک دوره تفریحی را در این کشور سپری می کنند و از تفریحات ساحلی آن بهره می برند. بسیاری از تفریحات ساحلی در این کشور رایگان است ولی افراد برای این که بتوانند برخی از تفریحات دیگر را تجربه کنند، باید هزینه هایی را پرداخت کنند. مهم ترین این هزینه ها عبارتند از:

 • عضویت در باشگاه ورزشی ماهانه 37$ (دلار)
 • بلیت سینما 9.22$ (دلار)
 • بلیت تئاتر 14$ (دلار)

به همین دلیل است که هزینه های تفریحات در این کشور نیز چندان ارزان نیست. حتی به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی می توان آن را سنگین تر دانست.

هزینه مراقبت های بهداشتی در دومینیکا

افرادی که می خواهند در دومینیکا زندگی کنند، به مراقبت های بهداشتی نیاز خواهند داشت. به هر ترتیب ممکن است فرد دچار بیماری شود و نیاز به مراجعه به پزشک پیدا کند. هزینه مراجعه به پزشک در این کشور 42$ (دلار) است. پزشکان متخصص معمولا بیش از 60$ (دلار) هزینه دریافت می کنند و این هزینه نسبتا بالایی برای درمان به نسبت بسیاری از کشورهای جهان است. در حال حاضر می توان گفت که دومینیکا یکی از کشورهای گرانقیمت جهان برای جهان از نظر درمان است.

بهتر است بدانید که تیم وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی کامل دارند تا راهنمائی و هدایت پرونده مهاجرتی شما برای اخذ پاسپورت دوم کشور دومینیکا را برعهده بگیرند.

سوالات پرتکرار در خصوص هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا

با توجه به سوالات مکرر شما عزیزان در خصوص هزینه زندگی و تحصیل در دومینکا، قصد داریم تا در این بخش از مقاله به برخی از کلیدی ترین آنها پاسخ دهیم. مهمترین سوالات شما در این حوزه عبارت اند از:

 • آیا هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا برای اتباع خارجی مطلوب است؟ برای کشورهای جهان سومی یا کشورهای ثالث، که به دومینیکا مهاجرت می کنند، هزینه تحصیل و زندگی بسیار به نظر می آید.
 • هزینه زندگی و تحصیل در دومینکا به نسبت ایالات متحده آمریکا چگونه است؟ هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا به نسبت ایالات متحده آمریکا، به مراتب پایین تر خواهد بود.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *