مهاجرت به کشور دانمارک

اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

اقامت دانمارک از طریق ازدواج

با توجه به کیفیت زندگی در دانمارک، مقصد مهاجران بسیاری شده است که از طرق گوناگونی از جمله اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج به این کشور مهاجرت می نمایند. امکان اقدام برای اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج در زمان حال سخت تر شده است. در این مقاله به بررسی چگونگی اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج، شرایط، قوانین و مدارک لازم جهت اخذ اقامت از این طریق می پردازیم.

تعدد راه، برای مهاجرت به دانمارک زیاد است. از این راه ها تنها تعداد اندکی مستقیما منجر به اخذ اقامت دائم دانمارک می شوند. به عنوان مثال می توان اخذ اقامت گرین کارت دانمارک را نام برد. به منظور آگاهی از ویزای مهاجرت کاری(گرین کارت) دانمارک مقاله ای با همین عنوان را مطالعه نمایید. در کشور دانمارک طبق قوانین مرد و زن می توانند با افراد خارجی ازدواج نمایند. ضمن این که طبق قوانین هر دو قادر به اخذ اقامت برای زوج خود می باشند. برای اخذ این اقامت باید اسناد و مدارک برای اثبات رسمیت و واقعیت ازدواج ارائه گردد.

شرایط اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت از طریق ازدواج در کشور دانمارک ملزم به رعایت شرایط لازم می باشید و این شرایط به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

 • آماده بودن ملزومات زندگی مثل مسکن و…
 • زوجین بیشتر از 24 سال داشته باشند
 • فراهم نمودن مدارک لازم جهت اخذ اقامت (در ادامه عنوان شده است)

علت شرط سنی در دانمارک برای زوجین جلوگیری از سوء استفاده می باشد. افرادی که فرزند کمتر از سن فانونی دارند می توانند آنها را خود همراه نموده و برایش اقامت اخذ نمایند. امکان استفاده از قانون الحاق نیز وجود دارد. به جز در موارد استثنائی همچون پناهندگان بقیه افراد قادر به ازدواج در دانمارک می باشند.

بطور کلی شرایط پناهندگی به هیچ وجه مناسب نمی باشد، اما در صورت نیاز مقاله پناهندگی در دانمارک را می توانید مطالعه بفرمائید. متقاضیان ازدواج در دانمارک باید تقاضای اخذ تابعیت نمایند در صورت عدم اقدام پرونده اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج باز و بی نتیجه می ماند. اعطای تابعیت نیز صورت نمی گیرد. به مظور اقدام باید مدارک ارسال گردد برای تهیه این مدارک بهتر است با وکیل بین المللی مشورت نمایید. انجام امور و اقدامات از طریق وکیل پیچیدگی این راه را کم می نماید.

قوانین اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

ازدواج یکی از راه های اخذ اقامت است که چندان ساده و راحت نمی باشد. اقدام برای ویزا از این طریق با مدارک خاصی امکان پذیر خواهد بود. جهت ازدواج در اکثر کشورهای اروپایی و دانمارک مدارک مربوط به تمکن مالی و سیتی زنی باید ارائه گردد. در شرایطی که زوج تابع دانمارک نباشند مسائل پیچیده تر می شود. در چنین وضعی مدارک بیشتری باید ارائه شود. مثل مدارک مربوط به مدت زمان آشنایی زوجین و…

به صورت کلی فرآیند اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج و دیگر کشورهای اروپایی به صورت زیر می باشد:

ارسال تقاضا به همراه فرم اولیه تقاضای ازدواج با فرد تابع دانمارک فراهم و تکمیل نمودن مدارک لازم

شرایط اخذ اقامت دائم کشور دانمارک

شرایط زیر داشتن موارد خاصی را ایجاب می نماید. این شرایط خاص به شکل زیر می باشد:

 • نداشتن تابعیت دانمارکی از سوی همسر
 • نداشتن تابعیت کشورهای شمال اروپا از سوی همسر
 • پناهندگی همسر در دانمارک

متقاضیان زوج با شرایط مذکور قادر به اخذ اقامت دائم دانمارک از طریق ازدواج نمی باشند. با شرط زندگی این زوجین در دانمارک با رعایت موارد زیر می توانند برای این منظور اقدام نمایند:

 • نباید جرمی با بیش از 18 ماه حبس یا بازداشت مرتکب شده باشند.
 • نباید متهم به ارتکاب جرم های علیه امنیت با بیش از 60 روز حبس شده باشند.
 • تنها با اخذ مجوز بدهی معوق دولتی می تواند وجود داشته باشد. بدون مجوز اصلا بدهی معوق قابل قبول نمی باشد.
 • براساس قانون ادغام و قانون سیاسی فعال در 3 سال اخیر الزاما نباید کمکی دریافت شده باشد.
 • باید در امتحانات زبان دانمارکی یا معادل آنها شرکت و پذیرفته شده باشند.

موارد مذکور در مورد تقاضاهای پس از تاریخ 26 مارس 2010 موثر نمی باشد. این موارد در خصوص تقاضاهای پیش از این تاریخ صدق می نماید.

اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

الحاق همراه در کشور دانمارک

همانطور که پیش تر ذکر شد قانون الحاق به خانواده در دانمارک وجود دارد. متقاضیان جهت اخذ اقامت دائم باید 3 سال از 5 سال حضور در دانمارک را به کار اشتغال داشته باشند. استثناء در این بخش به بازنشسته ها مربوط می گردد. زوجین نیز جهت اقدام اخذ اقامات یا باید به کار یا به تحصیل اشتغال داشته باشند. اگر اداره مهاجرت با قوانین اجازه الحاق به خانواده را ندهد، فرد قادر به زندگی در دانمارک نیست. در این شرایط فرد ملزم به ترک دانمارک می باشد. البته قوانین استثنائاتی نیز وجود دارد. این استثنائات در این امر به موارد حق ولایت و سرپرستی فرزندان خردسال با احساس تعلق زیاد به دانمارک، مجوز دیدار با فرزندان خردسال و  بیماری سخت و صعب العلاج مربوط می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت کشور دانمارک

مدارک اصلی و الزامی برای اخذ اقامت از طریق ازدواج موارد زیر می باشد:

 • شناسنامه
 • سند و مدرک در خصوص وضعیت تجرد (اسناد فوت یا طلاق مدارک باید ارائه شود.)
 • اثبات تمکن مالی
 • تحویل فرم تکمیل شده ازدواج

افزون بر موارد یاد شده ممکن است به مدارک دیگری نیاز باشد. از طریق مراجعه به وکیلان از این مدارک می توانید آگاه گردید. پیچیدگی راه ازدواج برای اخذ اقامت روز به روز در حال افزایش می باشد. علت این امر افزایش ازدواج های سوری می باشد. پس چنانچه در مرحله اول قادر به اخذ اقامت از طریق ازدواج نشدید، راه های دیگری را امتحان نمایید. بعد از اقدام از راه دیگری می توانید مجدد این راه را امتحان نمایید.

مطمئنا مقاله روش های مهاجرت به دانمارک کمک شایانی در کسب اطلاعات شما خواهد داشت. اقدام بهتر در این زمینه مستلزم اخذ مشاوره در این زمینه از افراد حاذق و کارآمد می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دارای این مشاورین حاذق و کارآمد در این زمینه می باشد. فراموش ننمایید که حتما پیش از تصمیم گیری سطح هزینه ها در دانمارک را بررسی نمایید. برای بررسی این هزینه ها کافیست مقاله هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک را مطالعه نمایید. همانطور که گفته شد برای اطلاع دقیق تر از مدارک باید به وکیلان مهاجرتی مراجعه نمود. وکیلان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه مهاجرت قابل اعتماد و اتکا می باشند. موسسه سفیران سروش سعادت قادر به آسان تر نمودن این فرآیند برای متقاضیان می باشد.

17 دیدگاه برای “اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

 1. diana گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون
  اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج برای کسی که سن بالایی دارد، ایا مقدور است؟
  ممنونم

 2. عادل گفت:

  سلام من شرایطم رو براتون ایمیل کردم میخوام ببینم اگر امکانش هست و اگر شانس ویزا شدن دارم بهم بگین تا برای مشاوره با کارشناسای تخخصی تون خدمت برسم

 3. ناصر زارعی گفت:

  سلام
  ی سوال تاکیدی داشتم …
  اشاره کردین که طرف ازدواج با تبعه دانمارک باید زبان دانمارکی بدونه ..آیا چنانچه به زبان انگلیسی مسلط باشه کافی نیست و اساسا آیا از الزامات میباشد؟

 4. عادل گفت:

  سلام اولا ممنونم بابات مطالب خوبتون که به اشتراک میزارین. دوما من شرایطم رو براتون ایمیل کردم میخوام ببینم اگر امکانش هست و اگر شانس ویزا شدن دارم بهم بگین تا برای مشاوره با کارشناسای تخخصی تون خدمت برسم. بازم تشکر

 5. عادل گفت:

  با سلام و خسته نباشید. آیا شرایط اطدواجی که توضیح دادین فقط برا دانمارکه یا شرایط سایر کشور های اروپام همینه؟؟؟

 6. عادل گفت:

  سلام اخذ اقامت دانمارک چقدر رمان بر هست؟؟؟؟؟؟

 7. leilakk گفت:

  مقاله کاملا جامع و مفیدیه. متشکر از شما

 8. اهوند گفت:

  آیا در موسسه شما کیسی برای ازدواج در دانمارک معرفی میشه

 9. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج تشکر می کنم اگه امکانش هست در موردشرایط سرمایه گذاری در دانمارک هم مطلب بذارید.

 10. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خوبی بود.
  با تشکر

 11. عرشیا گفت:

  اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج مزایای ویژه ای داره؟

 12. یلدا گفت:

  با داشتن یک پیشنهاد از یک شخصی که در ایران همسر داره اما تو دانمارک اقامت داره امکان پذیره؟

 13. امید گفت:

  چگونه به همراه خانواده می توان اقامت کشور دانمارک را اخذ کرد؟

 14. Deniz گفت:

  Its very suitable article

 15. Deniz گفت:

  سلام. دانمارک ویزای طلایی برای سرمایه گذادان داره

 16. رضا گلزاری گفت:

  اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج چه مدتی به طول می انجامد

 17. قراری گفت:

  سایت مفید و جالبی داری ،ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 12 =