مهاجرت سرمایه گذاری در کرواسی

اقامت از طریق کارآفرینی در کرواسی

اقامت از طریق کارآفرینی در کرواسی

برای متقاضیان کار و تحصیل در اروپا همواره یکی از بهترین کشورها که از هزینه پایین برای زندگی بهره مند است کشور کرواسی می باشد؛ اقامت از طریق کارآفرینی در کرواسی در میان راه های مهاجرت به این کشور راه ساده اما پر هزینه ای برای متقاضیان این امر می باشد. کرواسی به علت موقعیت جغرافیایی خاص خود که در مرکز اروپا واقع شده است و طبیعت بکر و زیبا بسیار مورد توجه مهاجران خارج قرار می گیرد.

خوب است بدانید میزان جنایت در کشور کرواسی بسیار پایین است و مردم این کشور بسیار مهربان و آرام هستند. برای شهروندان کرواسی تحصیلات فرزندان تا پایان مقطع دبیرستان به صورت رایگان می باشد که مزیت بزرگی محسوب می شود. این مقاله توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت سرمایه گذاری به کرواسی نگارش شده است و لازم به ذکر است که این موسسه در حال حاضر خدماتی در این خصوص ارائه نمی دهد.

 • آیا کارآفرینی در کشور کرواسی منجر به اخذ اقامت این کشور می شود؟
 • بودجه مورد نیاز برای کارآفرینی در کشور کرواسی چیست؟
 • آیا می توان از طریق کارآفرینی به درآمد بالایی دست پیدا کرد؟
 • دولت کرواسی چه حمایت هایی را از کارآفرینان به عمل می آورد؟
 • شرایط مهاجرت از طریق برنامه کارآفرینی چگونه است؟

شرایط اقامت از طریق کارآفرینی در کرواسی در 2022

به طور کلی کرواسی کشوری جوان است که از سال 1991 میلادی استقلال یافت و از نظر مناظر طبیعی با دریای آدریاتیک خط ساحلی و مناظر طبیعی جذابی دارد. در سال های گذشته صنعت واردات، صادرات و گردشگری در کشور کرواسی با نرخ رشد روز افزون روبرو شده است و این اتفاق بیانگر اقتصاد رو به رشد این کشور است. اگر شما شهروند کشورهای غیر از اتحادیه اروپا هستید برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در کرواسی نیاز به دریافت مجوز اقامت موقت این کشور دارید.

متقاضیان برای اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در کرواسی طی سال 2022 در مرحله اول باید جواز تجاری از مقامات مشخص در کرواسی دریافت کنند. فرآیند اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در کرواسی بعد از 5 سال اقامت موقت با پرداخت منظم مالیات در این کشور امکان پذیر است. از بزرگ ترین شرایط اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در کرواسی اثبات مالکیت 51% از سهام شرکت یا اثبات نقش کلیدی در یک شرکت تجاری خواهد بود. در لیست زیر بعضی از قوانین برای متقاضیان سرمایه گذاری و کارآفرینی در کرواسی ذکر شده است:

 • انجام پروژه های سرمایه گذاری در راستای منافع کشور کرواسی
 • داشتن سن حداقل 18 سال تمام برای متقاضی و سهام داران
 • معرفی بیمه درمانی مشخص و معتبر با امکانات مناسب
 • اثبات حسن نیت و تجربه تجاری برای کارآفرینی در کرواسی
 • رعایت قوانین و موافقت نامه های بین المللی کرواسی با اتحادیه اروپا

کرواسی علاوه بر این که عضو اتحادیه اروپا می باشد عضو پیمان شنگن نیز هست و دارنده ویزای کرواسی می تواند آزادانه به کشورهای حوزه شنگن سفر کند. امکان کار آزادانه و تحصیل آزاد را در تمام کشورهای حوزه اتحادیه اروپا برای دارنده ویزای کرواسی فراهم است و از این نظر ویزای آن ارزش و اعتبار زیادی دارد.

شرایط اقامت از طریق کارآفرینی در کرواسی

مزایای اخذ اقامت دائم از طریق کارآفرینی در کرواسی

علاوه بر امکان اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در کرواسی راه های دیگری مانند ازدواج یا ویزای کار برای اقامت این کشور وجود دارند که متقاضیان با توجه به شرایط خود می توانند از آن طریق اقدام کنند. امنیت زندگی در کرواسی بسیار بالاست و میزان جرم و جنایت در این کشور به شکل قابل توجهی پایین است. یکی از بزرگ ترین مزایای اقامت دائم کرواسی امکان تحصیل رایگان برای فرزندان متقاضی تا پایان دوره دبیرستان است.

مردم کشور کرواسی یک جمعیت آرام و مهربان هستند که از نظر شاخص درآمد و سطح رفاه زندگی هر چند در شرایط ایده آل قرار ندارند اما وضعیت آن ها مطلوب است. برای شهروندان کشور کرواسی و افرادی که موفق به دریافت اقامت دائم این کشور می شوند خدمات پزشکی به صورت رایگان ارائه می شود. کرواسی در واقع کشوری جوان است که از هرگونه مشکل و مسئله نژاد پرستی یا مذهبی به دور است و رشد اقتصادی بسیار کند اما پیوسته ای دارد. برای همراهان متقاضی در کشور کرواسی امکان صدور ویزای همراه وجود دارد که بتوانید همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود را به کرواسی بیاورید.

مدارک لازم برای اقامت از طریق کارآفرینی در کرواسی

مانند دیگر کشورهای پیشرفته جهان ارائه مجموعه ای از اسناد و مدارک برای اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در کرواسی مورد نیاز است که در لیست زیر شرح داده می شود:

 • ثبت درخواست اقامت دائم
 • یک قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • کپی پاسپورت با اعتبار کافی
 • سند توان مالی برای زندگی در کرواسی
 • سند بیمه سلامت معتبر
 • مدرک تسلط بر زبان کرواسی
 • شناسنامه و مدارک شناسایی کشور مبدا
 • اثبات 5 سال اقامت موفق پیوسته در کرواسی

حضور چند مرتبه ای در دفاتر پلیس مهاجرت به کرواسی برای افرادی که درخواست اقامت دائم دارند عجیب نیست و ممکن است مصاحبه های بسیاری انجام دهید. سوالات افسر مهاجرت از متقاضی ویزای اقامت دائم کرواسی درباره ازدواج وی و تمکن مالی و تعداد فرزندان و دیگر اطلاعات شخصی خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت از طریق تحصیل در کرواسی یا بررسی شرایط بورسیه تحصیلی در کرواسی با کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

73  +    =  82