مهاجرت سرمایه گذاری در فرانسه

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

مهاجرت و اخذ اقامت در دنیای امروز مورد توجه قرار گرفته و راه های فراوانی برای آن وجود دارد؛ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک یکی از این طرق است. کشورهای زیادی وجود دارند که شما با خرید ملک می توانید اقامت را به دست بیاورید. که ما در این مقاله سعی داریم اطلاعاتی را در باب اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک از طریق سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان ارائه دهیم. در این مقاله به پاسخ سوالات زیر دست می یابیم:

 • آیا از طریق خرید ملک در کشور فرانسه می توان ویزای اقامت این کشور را دریافت کرد؟
 • شرایط و مدارک لازم جهت اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق خرید ملک چیست؟

خرید ملک در فرانسه در 2021

پایین بودن نرخ تورم در فرانسه اولین نکته ای است که توجه همه را به خود جلب می کند:

پایین بودن نرخ تورم در فرانسه

برخورداری از درآمد یا حضور اعضای خانواده که در فرانسه یا اتحادیه اروپا دارای درآمد هستند، همچنین درآمد حاصل از اجاره ملک، شانس موفقیت را برای تمدید ویزا بالا می برد. خانواده هایی که در سال 2021 قصد خرید ملک در این کشور را دارند باید به موارد زیادی از جمله قیمت ملک در این کشور، نرخ ملیات در این کشور، شرایط اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق خرید ملک و غیره را مورد توجه قرار دهند. قبل از انجام اقدامات لازم فرد باید بررسی کند که با وجود خرید ملک این کشور، آیا به او اقامت را می دهند و با او به عنوان تبعه ای از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا همکاری های لازم را در این خصوص انجام میدهند یا خیر؟

پارامتر شرح
امکان خرید ملک در فرانسه برای خارجی ها وجود دارد
افزایش قیمت جاری %8
بهترین شیوه جستجوی ملک از طریق بنگاه های املاک
 

معروف ترین بنگاه های ملکی در فرانسه

 

Leggett Immobilier
SMJ Immobilier
Lomange Immobilier
Gascony Properties
French Character Homes

امکان خرید خانه توسط اتباع خارجی در فرانسه

در حال حاضر هیچ محدودیتی در مورد خرید ملک برای اشخاص تبعه خارج از اتحادیه اروپا در فرانسه وجود ندارد. در این خصوص اگر فرد با یک فرد آشنا به امور املاک و مستغلات اقدام کند، این فرآیند را راحت تر و با اطمینان بیشتر می تواند انجام دهد در حالیکه اگر بخواهد به طور مستقیم از صاحب ملک خریداری کند، ممکن است قیمت ملک خود را به صورت واقعی اعلام نکند و یا حتی احتمال دارد قیمت ملک را تا دو برابر هزینه آنچه که ممکن است به یک فرد فرانسوی ارائه دهد به افراد ارائه دهد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که اخذ پاسپورت از طریق خرید ملک به طور مستقیم حاصل نمی شود ولی این کار روند اخذ پاسپورت از کشور فرانسه را سرعت می بخشد.

هزینه ها در اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

تاثیر خرید ملک در فرانسه بر اخذ اقامت

کشور فرانسه ویزای افراد را برای مدت طولانی تمدید نمی کند. بنابراین برای اقامت طولانی تر، اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باید برای یک مجوز اقامتی درخواست دهند. این مجوزها عموما برای یک سال اعتبار دارند و می توانند اقامت شما را سال به سال به صورت متوالی تمدید کند. به منظور تمدید هر نوع مجوز اقامتی، متقاضی باید نشان دهد که در جامعه فرانسه، پیوند خود با کار، تحصیل، مشارکت در سازمان های خیریه و باشگاه ها، پرستاری از کودکان یا مدرسه و همچنین سطح زبان فرانسوی خود که ماحصل تحصیل در کالج زبان در فرانسه است را ارتقا داده است.

منتهی همان طور که ملاحظه می شود، خرید ملک به تنهایی منجر به اخذ اقامت فرانسه نخواهد شد و کسانی که اقامت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری فرانسه را به دست آورده اند پس از خرید ملک همچنان همان ویزای پیشین خود را دارند. این در حالی است که برخی از کشورهای جهان از جمله پرتغال، ایتالیا، قبرس، یونان، اسپانیا، ترکیه و غیره، نه تنها اجازه خرید ملک را به خارجی ها می دهند، بلکه اگر قیمت ملک از حداقل تعیین شده توسط قوانین این کشورها بیشتر باشد، به این واسطه به خریدار و خانواده وی اقامت و تابعیت آن کشور نیز داده می شود.

هزینه ها در اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

مهم ترین هزینه قیمت خرید ملک در فرانسه است که در نمودار ذیل نشان داده شده است:

مهم ترین هزینه قیمت خرید ملک در فرانسه

یکی از مواردی که افراد به عنوان یک متقاضی باید آن را بررسی کنند قیمت و وضعیت املاک در کشور فرانسه است. در حال حاضر وضعیت بازار املاک فرانسه در وسط یک شیب پایدار است و در طی 2 سال گذشته نیز به همین صورت بوده است. قیمت املاک در فرانسه در مقایسه با برخی از همسایگان فرانسوی مانند اسپانیا و هلند که در مقایسه با 20% و 40% کاهش یافته است، در طول بحران اقتصادی جهانی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. فرانسه یکی از هسته های اصلی بازار مسکن در اروپا است و همچنان به جذب سرمایه گذاران بین المللی با رشد سالیانه قیمت پایدار ادامه می دهد.

در واقع، در 3 ماهه آخر سال 2020، قیمت سالیانه 3.3% افزایش یافته است. با آپارتمان های قدیمی 4.5% هزینه را افزایش می دهد. بزرگترین افزایش در پاریس، جایی که اموال دست دوم در 3 ماهه آخر سال 2020 به میزان 5.1% افزایش یافت و در سال گذشته 8.6% بود. در سال 2009 و پس از آن در سال 2013، قیمت مسکن بسته به نوع و محل اقامت فرانسه از طریق خرید ملک تا 8% افزایش یافته است. بازار مسکن فرانسه به طور کلی نسبتا قوی است.

شرایط کسب سود در فرانسه از طریق خرید ملک

مورد دیگری که باید قبل از خرید ملک به آن توجه کرد زمان خرید ملک است و باید شرایط خرید ملک و روند صعودی یا تنزلی آن را مورد توجه قرار داد تا در بهترین زمان مناسب که متحمل ضرر و زیان نشوید اقدام کنید. تا کنون در سال 2021، قیمت ها با ثبات بوده اند، هرچند میزان معامله در مقایسه با سال قبل کاهش چشمگیری داشته است. روند صعودی بازار املاک در فرانسه از سال 2015 تا حد زیادی توسط نرخ های وام مسکن کم شده است، که در فوریه 2020 بسیار پایین بود فقط 1.61% در ماه فوریه 2021 بود. خریداران همچنین می توانند با اجاره ملک خود درآمد داشته باشند. نرخ اجاره مسکن در فرانسه به شرح نمودار ذیل است:

نرخ اجاره مسکن در فرانسه

هزینه ها در کشور فرانسه

هزینه ها ممکن است شامل هزینه های مشخصی برای فروش باشد که این هزینه ها توسط دولت تعیین شده و بستگی به مقررات مالیاتی ملک دارد. مالیات در این کشور بر حسب متر مربع محاسبه می شود و با توجه به متراژ ملک برای شهروندان تبعه اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا متغیر می باشد. پیشنهاد وکلای موسسه ما این می باشد که در صورت موجود، حتی الامکان فرد از راه های کم هزینه و آسان تری برای مهاجرت به فرانسه اقدام نماید، به عنوان مثال فرد میتواند با هزینه ای بسیار پایین تر از خرید ملک، با اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقاطع مختلف دانشگاهی و یا برای خواندن زبان فرانسه در فرانسه اقدام نماید.

با پرداخت مالیات چه از طریق اقامت فرانسه از طریق خرید ملک و یا مهاجرت به فرانسه از طریق کار فرد قادر خواهد بود درخواست اقامت فرانسه به صورت دائم را از اداره مهاجرت این کشور نماید. در این مقاله سعی ما بر این بود که اطلاعات لازم را در خصوص مهاجرت و دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک خدمتتان ارائه دهیم اگر شما متقاضی خرید ملک و دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک هستید لازم است قبل از هر اقدامی ما مشاورین ما در این حوزه مشورت کنید و از مشاوره تخصصی بهره ببرید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر است شما را در این امر همراهی کند.

4.9/5 - (15 امتیاز)

12 دیدگاه برای “اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

 1. آرمان والافر گفت:

  سلام آیا درست است که در این روش – خرید ملک – چنانچه خانواده دارای فرزند باشند، درخواست آنها رد می شود؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله رو تا انتها مطالعه کنید و اگر سوالی بود بفرماییدتا راهنمایی بشید

  2. آرمان والافر گفت:

   واقعا مقاله را تا انتها خواندم ولی متوجه نشدم خانواده های دارای فرزند می توانند از این طریق اقدام کنند یا خیر. ممنون از پاسخگویی شما

   1. امیر جلالی گفت:

    سلام
    خیر اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک ممکن نیست.
    خرید ملک در اسپانیا، ترکیه، یونان، پرتغال و غیره باعث اقامت میشه.

 2. مرتضی احمدی گفت:

  مشاوره حضوری در مورد مهاجرت به فرانسه میخواستم..لطفا راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا با ما تماس بگیرید

 3. مرتضی احمدی گفت:

  سلام.من قصد دارم از طریق خرید ملک و تمکن مالی به فرانسه مهاجرت کنم. لطفا راهنمایی کنید. در صورت امکان مشاوره حضوری داشته باشم..ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   در این خصوص مقاله رو مطالعه نمایید و برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 4. ناشناس گفت:

  سلام با ۴ میلیارد در کدام کشور یه آپارتمان معمولی ۶۰ متری میدن و با انجام کار های دیسگ مسل ویزا پاسپورت اقامت و بلیط

  1. داوری گفت:

   سلام
   در ترکیه میتونید آپارتمان بگیرید اما در کشورهای اروپایی با این مبلغ میشه سرمایه گذاری کرد و یک آپارتمان رو اجاره کنید

 5. لیلا گفت:

  سلام. وقتتون بخیر. میخواستم بدونم این ملک رو با حداقل قیمت هفتاد هزار یورو، در هر شهر و حومه ای از فرانسه میتوان خرید؟محدودیتی در این زمینه نیست؟
  سوال دیگر من این هست که چطور در مرحله بعد میتوان اجازه کار در آن کشور را داشت؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   محدودیتی از بابت لوکیشن در خرید خونه وجود نداره. و برای کار هم ابتدا مقاله کار در فرانسه برای ایرانیان رو مطالعه کیند در خدمتتون هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.