مهاجرت تحصیلی اسکاتلند

بورسیه تحصیلی در اسکاتلند

بورسیه تحصیلی در اسکاتلند

یکی از جاذبه های تحصیل در اسکاتلند وجود بورسیه تحصیلی در اسکاتلند میباشد که برای بسیاری از دانشجویان خارجی با رزومه تحصیلی مناسب در دسترس است. بورسیه تحصیلی در اسکاتلند نیازمند داشتن شرایطی است که اکثر دانشگاه های انگلستان هم آنها را از پارامترهای لازم جهت پذیرش تحصیلی لحاظ میکنند. هزینه تحصیل در اسکاتلند کم نیست که اگر متقاضی بتواند به کمک هزینه تحصیلی و بورسیه تحصیلی در اسکاتلند دست یابد میتواند شانس ویزای تحصیلی خود را نیز افزایش دهد.

 • انواع بورس تحصیلی در اسکاتلند برای دانشجویان خارجی چیست؟
 • شاخص های صلاحیت بورسیه تحصیلی اسکاتلند چیست؟

همه ساله انواع بورس تحصیلی در اسکاتلند برای دانشجویان خارجی توسط دانشگاه های اسکاتلند پیشنهاد می شود. این بورسیه های تحصیلی در واقع تعهد دانشگاه در گسترش دسترسی تحصیلی به دانشجویان خارجی را منعکس می کند. وکلای حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تلاش هستند که مشاوره و راهنمایی تضمینی و راحت برای موفقیت مهاجرتیتان ارائه دهند.

معیارهای اخذ بورس در اسکاتلند

پارامترهای مهمی جهت رسیدن به بورسیه تحصیلی همه کشورهای دنیا مد نظر قرار میگیرد. عمده شرایط لازم جهت رسیدن به بورسیه شروط زیر است:

 • شرایط سنی
 • مدرک تحصیلی معتبر
 • مدرک زبان معتبر
 • فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر دنیا
 • معدل خوب
 • داشتن مقاله بین المللی

بورسیه تحصیلی در واقع مبلغی به عنوان کمک هزینه جهت تحصیل برای دانشجویان از طرف دانشگاه می باشد. بودجه بورسیه تحصیلی را دولت، موسسات آموزش عالی و یا موسسات خیریه تامین بودجه می کنند. بورسیه های اسکاتلند جهت کمک به دانشجویان مقیم اسکاتلند برای هزینه های زندگیشان در طی تحصیلاتشان در دسترس است. در واقع میتوان گفت که بورس تحصیلی در اسکاتلند بر اساس دو معیار به دانشجویان خارجی اعطا می شود:

 1. ملیت
 2. شایستگی

بورسیه تحصیلی در این کشور ساپورت مالی بین £500 (پوند) و £2000 (پوند) را برای دانشجویان لیسانس مقیم اسکاتلند فراهم می کند. این بورسیه با پاداش های بالای £3000(پوند) برای دانشجویانی در دسترس است که معیارهای دیگری راهم تامین کنند.

انواع بورسیه تحصیلی در اسکاتلند

انواع بورسیه تحصیلی در اسکاتلند در 2021

انواع بورسیه ها در اسکاتلند طی سال 2021 عبارتند از:

 1. بورسیه دانشجویان جوان (YSB)
 2. بورسیه دانشجویان مستقل (ISB)
 3. بورسیه دانشجوی مجرب مراقبتی (CESB) باشند

جدول ذیل میزان بورسیه ها را بررسی می کند:

بورسیه دولتی سطح بورسیه دولتی (پوند)
بورسیه تحصیلی اسکاتلند (پوند)
بورسیه تحصیلی پیشرفته اسکاتلندی برای دانشجویان صلاحیت دار (پوند)
بورسیه دانشجویان جوان £1875 £2000 £3000
بورسیه دانشجویان جوان £1125 £1000
بورسیه دانشجویان جوان £500 £500
بورسیه دانشجویی مستقل £875 £2000 £3000
بورسیه دانشجوی مجرب مراقبتی CESB £8100 £3000

معرفی بورسیه تحصیلی در اسکاتلند در 2021

انواع بورسیه های تحصیلی اسکاتلند در 2021 توسط دانشگاه های این کشور با کمک موسسات خیریه ارائه می شود. در مطالب زیر ما دسته بندی از این بورسیه ها را به منظور آشنایی بهتر شما ارائه می دهیم:

 • بورسیه های تحصیلی British Chevening: برنامه بورسیه تحصیلی جهانی دولت UK برای دانشجویان خارجی است. این برنامه بورسیه تحصیلی توسط اداره خارجه و مشترک المنافع (FCO) و سازمانهای شریک، تامین بودجه می شود. برنامه مذکور برای دوره های تحصیلی تمام وقت سطح کارشناسی ارشد، معولا هم سال نخست کارشناسی ارشد، درنظر گرفته می شود. این برنامه بورسیه تحصیلی مخصوص دانشجویان کشورهای مشترک المنافع می باشد.
 • طرح پژوهانه و بورسیه تحصیلی مشترک المنافع (CSFP): طرح پژوهانه بورسیه تحصیلی مشترک المنافع (CSFP) برای دانشجویان کشورهای مشترک المنافع، امکان تحصیل در UK را تهیه می کند. بسته به اینکه از کدام کشور مشترک المنافع باشید، شما حق برخورداری از پژوهانه های بورسیه تحصیلی CSFP را خواهید داشت. این پژوهانه ها شامل بورسیه های تحصیلی برای دوره های دکترا، بورسیه ها برای برنامه های کارشناسی ارشد و تحصیلات کارشناسی می باشد. همچنین، شامل بورسیه های آموزش از راه دور، پژوهانه های آکادمیکی و پژوهانه های حرفه ای نیز می باشد.
 • برنامه دریافت کننده بورسیه فولبرایت: برنامه مذکور یک دامنه وسیعی از بورسیه ها را به شهروندان US جهت تحصیل در اسکاتلند ارایه می دهد. این بورسیه ها شامل بورسیه های ارشد و بورسیه ها برای اساتیید جهت تدریس، تحقیق در UK می باشد.
 • گرانت های انجمن سلطنتی: انجمن سلطنتی یک سری گرانت ها به عنوان پژوهانه تحقیقات علمی تهیه می کند. این گرانت ها شامل پژوهانه های پسا-دکترا، طرحهای کاری ارشد، پژوهانه های کار اولیه و غیره می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بورسیه های تحصیلی در اسکاتلند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :