مهاجرت تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

بسیاری از والدین ایرانی برای ورود فرزند خود به دانشگاه های آمریکایی، تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان را برای فرزند خود ترجیح می دهند. چراکه افرادی که دوره دبیرستان خود را در این کشور می گذرانند، آمادگی بیشتری برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کشور آمریکا داشته و از سویی دیگر شانس بیشتری در این راستا خواهند داشت. بنابراین اگر قصد دارید فرزند خود را در یکی از مدارس و دبیرستان های کشور آمریکا ثبت نام نمایید، پیشنهاد می گردد با کارشناسان و مشاوران حاضر در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که یک موسسه مهاجرتی و حقوقی برتر و برگزیده است، ارتباط برقرار نمایید تا کلیه جوانب را مورد بررسی قرار داده و مسیر ثبت نام و پذیرش فرزندان شما را فراهم سازند. این مقاله نیز از سوی همین موسسه در اختیار شما قرار گرفته است. اما سوالاتی که با مطالعه این مقاله پاسخ آنها را بدست خواهیم آورد:

 • شرایط مهاجرت تحصیلی به آمریکا و ثبت نام در دبیرستانهای آمریکایی چیست؟
 • برای ثبت نام و اخذ پذیرش از دبیرستانهای آمریکا چه مدارکی لازم است؟
 • برای تحصیل در دبیرستانهای آمریکایی دانش آموزان به چه بودجه مالی نیازمند هستند؟

بررسی روند تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

به منظور تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان، دبیرستان ها و کالج های خصوصی و دولتی وجود دارند که هر یک شرایط خاص خود را برای پذیرش تعیین نموده اند. برای مثال والدینی که تمایل دارند فرزند آنها با امکانات بیشتری به تحصیل در آمریکا بپردازد، پذیرش تحصیلی او را در دبیرستان خصوصی این کشور انجام می دهند. اگرچه دبیرستان های دولتی این کشور نیز از امکانات بسیار خوب و کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند. به دلیل این که پذیرش دانشجویان در مدارس خصوصی کمتر و تعداد آنها محدود می باشد، لذا فضای کمتر و کوچکتری به مدارس خصوصی اختصاص داده شده است. فعالیت های فوق برنامه در مدارس دولتی و خصوصی وجود دارند که البته تعداد آنها در مدارس خصوصی بیشتر خواهد بود.

ممکن است برخی دانشجویان در دروس دیپلم و پیش دانشگاهی خود دروس بالایی نداشته باشند. در این صورت صرفا واحدهایی به آنان ارائه می گردد که برای ورود به دانشگاه نیاز دارند. چراکه لازم است واحدهای درسی تخصصی را مجددا پشت سر بگذارند.

شرایط عمومی تحصیل در دبیرستان های آمریکا

دانش آموزان متقاضی در شرایط کنونی برای درخواست ثبت نام دو گزینه دبیرستان های دولتی و دبیرستان های خصوصی (SELECT) یا مدارس شبانه روزی را پیش روی دارند. همان طور که می دانید در راستای تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان شرایط و ضوابط خاصی برای متقاضیان وجود دارد که مهم ترین آنها در زیر آورده شده است:

شرایط تحصیل در دبیرستان های آمریکا (2019)
شرایط سنی متقاضیان 16 سال به بالا
شرایط مدرک زبان انگلیسی ارائه مدرک زبان ELTis یا TOEFL
حداقل معدل (GPA) لازم برای ثبت نام حداقل معدل 12 در مقطع پیشین (معادل 2.0 GPA در آمریکا)
ویزای تحصیلی مورد نیاز F-1 Visa
آخرین مهلت ثبت نام پاییزه 15 ژوئن

هزینه تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

بطور قطع به این موضوع واقف هستید که برای تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان، همانند سایر مقاطع تحصیلی باید هزینه هایی پرداخت گردد. پس از اینکه نامه پذیرش تحصیلی برای فرد متقاضی از سوی دبیرستان انتخابی در آمریکا صادر گردید، وی موظف است جهت دریافت نامه پذیرش، هزینه تحصیلی یک ترم تحصیلی را که معادل 7.000$ (دلار) می باشد، به مرکز آموزشی خود بپردازد. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که چنانچه فرد متقاضی موفق به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نگردد، مبلغ فوق به او عودت می گردد. بنابراین از این بابت احساس نگرانی نداشته باشید. اما هزینه های دانش آموزان دبیرستانی در آمریکا بدین قرار است:

نوع دبیرستان هزینه های تحصیلی در هر سال
دبیرستان های خصوصی (SELECT) $22000 الی 60000$ (دلار)
مدارس شبانه روزی (Boarding Schools) $35000 الی 60000$ (دلار)
دبیرستان های دولتی (Public High Schools) $20000 الی 40000$ (دلار)

در مجموع کمک مالی برای دانش آموزان بین المللی از سوی دولت آمریکا در نظر نگرفته شده است. آن دسته از دانش آموزانی که همراه خانواده خود به آمریکا مهاجرت کرده‌اند، برای تحصیل در مدارس دولتی آمریکا (خارج از ایالت سکونت آنان نباشد)، هیچ گونه ای نمی پردازند. اکثریت مدارس خصوصی آمریکا دارای خوابگاه دانشجویی به صورت شبانه روزی هستند. اما ممکن است مدارس دولتی این کشور دارای خوابگاه نباشند. ارائه گواهی تمکن مالی جهت پرداخت هزینه تحصیل در آمریکا الزامی است. افرادی که تحصیلات دیپلم خود را در مدارس آمریکا به پایان برسانند، موفق به اخذ مدرک grade 12 می‌ شوند.

هزینه تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

چگونگی ورود دانش‌ آموزان ایرانی به مدارس آمریکا

والدین گرامی برای تحصیل فرزند خود در کشور آمریکا، ابتدا باید پذیرش تحصیلی فرزند را از یکی از مدارس آمریکا اخذ کنند. سپس با در دست داشتن نامه پذیرش به همراه سایر مدارک مورد نیاز سفارت، اقدامات لازم را برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا انجام دهند. این نوع ویزا با نام ویزای تحصیلی F1 شناخته می شود. چنانچه والدین برای نخستین برای فرزند خود پذیرش تحصیلی از آمریکا می گیرند،‌ توصیه می گردد این پذیرش از مدارس خصوصی آمریکا باشد. چراکه اولویت ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی با متقاضیان بومی است.

ارائه توصیه نامه صادره از سوی مدرسه قبلی، ریز نمرات سال های قبل و گواهی استطاعت مالی جهت پرداخت مخارج و هزینه زندگی در آمریکا از الزامات ثبت نام و تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان است. مدارس کشور آمریکا برای پذیرش دانش آموزان اقدام به برگزاری آزمون تعیین سطح زبان و سنجش دانش آموز به نام آزمون sleep test می نمایند و متقاضی بایستی نمره قبولی کسب کند.

کلیات تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

فرد خارجی برای ورود و تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان، باید دلیل تمایل خود به تحصیل در مدرسه انتخابی را کتبا ارائه دهد. بلوغ فکری در زمینه اجتماعی از جمله شرایطی است که برای متقاضیان ورود به دبیرستان بسیار حائز اهمیت است. تمامی مدارس و دبیرستان های آمریکا دارای ترم پاییزه بوده و آغاز آن در ماه های آگوست و سپتامبر خواهد بود. مدت زمانی که طول می کشد تا دانش آموز دوره دبیرستان خود را به پایان برساند، 4 سال می باشد. پس از این که دانش آموز موفق به پایان پایه های 9 و 10 دبیرستان گردید، وارد دوره دیپلم بین المللی IB می شود که به مدت 2 ساله بوده و از ماه شهریور آغاز می گردد. این دوره مختص دانش آموزان در بازه سنی 16 الی 19 سال برگزار می گردد.

دروسی که در دوره دبیرستان برای دانش آموز ارائه می گردد، شامل ریاضی، تاریخ، هنر، تربیت بدنی، علوم، زبان، علوم آزمایشگاهی است. کسب نمرات بالا در دوره دبیرستان در آمریکا بسیار آینده ساز است. چراکه این نمرات تاثیر بسزایی در ورود به دانشگاه های آمریکا دارند. دریافت مشاوره تخصصی از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از روش تلفنی (رایگان) و حضوری میسر می باشد.

سوالات متداول در باب تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا

برخی از سوالات مهم در این حوزه عبارتند از:

 • تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان در چه نوع کالج هایی امکان پذیر است؟ دبیرستان های دولتی و دبیرستان های خصوصی (SELECT) یا مدارس شبانه روزی. والدینی که تمایل دارند فرزند آنها با امکانات بیشتری به تحصیل بپردازد، پذیرش تحصیلی او را در دبیرستان خصوصی این کشور انجام می دهند. اگرچه دبیرستان های دولتی این کشور نیز از امکانات بسیار خوب و کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند.
 • تحصیل در کالج ها در آمریکا چه شرایطی دارد؟ شرایط سنی متقاضیان 16 سال به بالا، شرایط مدرک زبان انگلیسی ارائه مدرک زبان IELTS یا TOEFL، حداقل معدل (GPA) لازم برای ثبت نام حداقل معدل 12 در مقطع پیشین (معادل 2.0 GPA در آمریکا)، ویزای تحصیلی مورد نیاز F-1 Visa
 • هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا چقدر است؟ دبیرستان های خصوصی $22000 الی 60000$ (دلار)، مدارس شبانه روزی $35000 الی 60000$ (دلار)، دبیرستان های دولتی $20000 الی 40000$ (دلار)
 • آیا بورسیه ایی برای تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا به دانش آموزان تعلق می گیرد؟ کمک مالی برای دانش آموزان بین المللی از سوی دولت آمریکا در نظر نگرفته شده است.
 • آیا به دانش آموزان خوابگاه تعلق می گیرد؟ اکثریت مدارس خصوصی آمریکا دارای خوابگاه دانشجویی به صورت شبانه روزی هستند اما ممکن است مدارس دولتی این کشور دارای خوابگاه نباشند.

61 دیدگاه برای “تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

 1. قدرت الله گفت:

  سلام یک سوال داشتم این درسته که وقتی ما به سفارت انگلیس میریم برای اخذ ویزا از ما مدرک تمکن میخوان . و اون پولی که بابت تمکن از ما مبخوان رو فقط یک بازخورد میدن و ما باید 9 ماه این پول را توی حساب نگه داریم ( اون پولی که تو حساب باید داشته باشیم تحصیل و زندگی بمدت 1 سال هست ) . این پول جایی بلوکه نمیشه و سپس بعد از اینکه روز مصاحبه تمام شد , برای افسر فقط این مهم هست که طرف این پول را ( فرقی نمیکنه از کجا ) داشته باشه و وقتی مصاحبه تمام شد و برای ما ویزا صادر شد ما اون پول را هرجایی متیونیم ببریم , . تنها هزینه ای که ما میدیم هزینه ویزا و واریزی سفارت هست که جمع 300 تا 400 پوند هم کمتر میشه . و اگر هزینه دیگه ای هم باشه اپلیکشن فی دانشگاه هست که بین 80 تا 100 پوند هست ( ممکن بیمه رو هم بخوان از اول پرداخت بشه که اون هم هزینه به 500 پوند نمیرسه برای 1 سال ) . در واقع در باطن میتونیم ویزا رو بگیریم ولی این پول را جایی استفاده نکنیم و در ظاهر فقط وانمود کنیم ( وقتی هم که ویزا صادر برای سال های بعد از ما تمکن نمیخوان )
  البته ذکر این نکته مهم هست که اگر ُسزمایه ما در باطن حداقل به مدت 1 سال نباشه به مشکل میخوریم و باید برای سال اول تامین باشیم .
  صحبت هایی که من در زمینه اخذ ویزا و مدرک تمکن مالی سفارت کردم , صحیح هستن یا نه ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   توضیحش مفصله دوست عزیز لطفا با ما تماس بگیرید

 2. مهدی گفت:

  سلام . من نروژ زندگی میکنم . و سن 17 میخوام برای سال اخر دبیرستان برم امریکا . کل سرمایه 60 هزار یورو و والدین هم ماهانه 3 تا 4 هزار یورو در امد دارن میتونن بخشی از در امد را اختصاص بدن . نمرات هم بالاست و تو اکثر دروس بالای B گرفتم و ایلتس 7 و نروژی را کاملا مسلط هستم و 10 سال نروژ زندگی میکنیم با پدر ومادر و تبعه نروژ هستیم . رشته انتخابی من هم مهندسی هست در دانشگاه .
  شغل ما ابتدا ازمایشگاه کار میکرد هم پدر و مادر ولی الان یک رستوران داریم .
  بنظرتون سرمایه و ترن اور پدر و مادر من کافیه برای سال اخر دبیرستان و لیسانس ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله شرایط مالی و سنی خوبی دارید و میتونید اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 3. نوید گفت:

  ببخشید مجددا مزاحم شدم .
  تو سایت us news که یکی از معتبرترین منابع خبری جهان هست . نوشته دانشگاه شیکاگو 59298 دلار شهریه هست و مبلغ بورسیه هم میانگین 50629 (یعنی تا تا بالای 65 هزار دلار هم بالا میره مبلغ بورسیه ) نوشته .خب این مبلغ وقتی اعطا میشه طبیعتا فول فاند نیست چون شهریه و هزینه زندگی را پوشش نمیده و کل شهریه رو هم پوشش نمیده و فقط درصد بسیار زیاد شهریه ( حدود 85 دررصد شهریه رو کاور میکنه ) . من اینو میخواستم بدونم که ایا گرفتن اینجور فاند ها ( که هر ساله توسط دانشگاه ها گفته میشه ) که اکثر دانشگاه های تاپ مثل استنفورد . mit . کلمبیا . ییل . هاروارد . پنسیلوانیا که مبلغ بالای 50 تا 53 هزار دلار هست. اینها با اون رزومه ای که من بهتون گفتم تو دیدگاه قبل ایا امکان پذیره ؟ ( به طور کلی )

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بحث بورس بسیار رقابتیه و نمیشه راجع به اینکه حتما بورس میشید یا خیر اظهارنظر دقیق کرد اما میگم که شرایطتون خوبه

 4. نوید گفت:

  سلام .ببخشید این امکان داره بشه که از دانشگاه شیکاگو در مقطع دکتری با این رزومه فول فاند دریافت کرد ؟ ( به طوری که هزینه های 100 درصد مثل شهریه و اتاق و غذا و… اینها را پوشش بده ؟ )
  با این رزومه . معدل بالای 17 . ایلتس .7.5 و 2 مقاله با ایمپکت بالای 3.3 و همچنین سن 32 در مقطع دکتری ؟ در رشته حقوق

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بطور نسبی شرایط خوبی رو دارید اما اظهارنظر قطعی نمیشه کرد چون بستگی به نظر سوپروایزر داره

   1. نوید گفت:

    ببخشید در صورتی که استاد راهنما ( امریکا مانور بورسیه چون فقط و فقط رو نظر استاد راهنما هست مانور بورسیه خوبی داره . ) از طرف خودش هم روی ما نظر خوبی داشته باشه یعنی وقتی بخواد اسم مارو به دانشگاه بده برای نامه پذیرش قطعی نطر مثبت روی ما داشته باشه امکان دریافت فول فاند از این دانشگاه ( شیکاگو ) وجود داره ؟

    1. داوری گفت:

     سلام و درود
     نمیشه به طور قطعی اظهارنظر کرد ولی این امکان وجود داره

 5. بهار دهقانی گفت:

  سلام. من یه سوال داشتم. این که شنیدم خیلیا برای تحصیل در مقطع دبیرستان به آمریکا میرن و در اونجا دوره ی 6 ماهه ی فشرده ی زبان رو میگذرونن. یعنی این که بدون مدرک آیلتس و تافل میتونن پذیرش بگیرن از دبیرستانی که مد نظرشونه. تا جایی که میدونم یکی از هم کلاسی های خودم هم همینطور بود و زبانش در سطح نسبتا متوسط بود و بعد از این که پذیرش گزفت توی آمریکا دوره ی 6 ماهه ی فشرده ی زبان رو گذروند و بعدش وارد دبیرستان شد. این درسته؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   شرایط هر شخص با دیگری متفاوته لطفا شرایط خودتون رو بفرمائید تا راهنماییتون کنم

 6. هادی گفت:

  سلام و درود .
  ما 25 سال پیش انگلیس بودیم با همسرم . از دانشگاه ساری شهر گیلفورد برای اخذ مدرک دکترا رفتم . برای همسرم حق کار فول تایم گرفتیم و من شروع به تحصیل کردم و همچنین کارم میکردم . 3 سال دکترا مهندسی عمران یا Civil engineering از دانشگاه ساری گرفتم بعد تحصیل میخواستم برگردم ولی علاقه داشتم سرمایه جمع کنم و همچنین تجربه و 3 سال دیگه موندم و قرارداد بستم با کارفرما و کار کردم و به شهر گلاسکو هم ما نقل مکان کردیم .
  در مجموع 8 سال انگلیس بودم . البته من برادرم 23 سال امریکاست الان برکلی کالیفرنیا زندگی میکنه ( برای تحصیل رفت و بعد تحصیل هم سرکار رفت و موندگار شدن و اون ها هم شایطتشون دقیق مثل ما بود یعنی همسرش کار میکرد و خودش درس میخواند ولی خب اوننها تمایل داشتن بمونن ) . اونها 2 سال بعد از ما رفتن امریکا موندن تا الان .
  من لیسانس عمران از دانشگاه شیراز گرفتم و فوق لیسانس عمران از دانشگاه شهید بهشتی . و دکترا عمران از دانشگاه ساری انگلیس . ( البته یک دوره تحقیقاتی هم دانشگاه ساری برگزار کرد بعد دکترا که 2 سال بود و در واقع من با پست داک برگشتم ولی چون جزو تحصیلات دانشگاهی یعنی مثطع دانشگاهی نیست و صرفا یک دوره تحقیقاتی من فقط گواهینامه ازش دارم )
  وقتی برگشتم اومدم دانشگاه شیراز تدریس و استاد تمام هستم و همچنین یک شرکت هم ثبت کردم و تا الان مدیریتش دارم . شیرازی هستم و شیراز زندگی میکنم .
  راستش میخوام برم امربکا یا انگلیس . و 54 ساله هستم .
  سرمایه در حدود 122 هزار دلار . میگن خیلی از سایت ها که نمیتونی بری سرمایه کمه برای سرمایه گذاری . برای کار سنت بالاست . تحصیلت را هم تا اخرین مقطع کردی . یک سری کشور های اروپایی را میگن میتونی اقدام کنی که خودم علاقه ندارم . هم مقاله مهاجرت به امریکا و هم انگلیس شما را خواندم ولی چیزی دستگیرم نشد .
  شما بفرمایید امکان مهاجرت دارم یا نه ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   یک صفحه کامل نوشتید پاسختون یک جمله نیست لطفا برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 7. Hamid گفت:

  سلام .
  خسته نباشید یک سوال داشتم .
  من تمامی سایت حداقل 200 تا دانشگاه آمریکا ( خصوصی هاشون رو با 10 از دوستانم چک کردیم ) .
  تو رشته های به ترتیب مدیریت . حقوق . پزشکی و مهندسی که به ترتیب گرانترین رشته ها در آمریکا هستند به خصوص در دانشگاه های تاپ را ما بررسی کردیم .
  مدیریت شهریه رو سالانه از 50 هزار دلار شروع شد و ( دانشگاه های خصوصی و نهایتش به تقریبا 77 هزار دلار رسید شهریه ) . که مدرسه وارتون پنسلواني گرانترین مدرسه مدیریت بود . ( یعنی به 78 هزار دلار نرسید )
  حقوق گرانترین دانشگاه در آمریکا دانشگاه کلمبیا بود با شهریه 72000 تا 73000 دلار . ( یعنی از این رقم به هیچ عنوان بیشتر نشد)
  پزشکی گرانترین دانشگاه در امریکا دانشگاه واشنگتن بود که با شهریه تقریبا 67 هزار دلار . بود .( به 68 هزار دلار نرسید )
  و مهندسی هم نهایتش 59 هزار دلار بود تقریبا یعنی ما بیشتر این مقدار پیدا نکردیم . ( تو تمام گرایش ها )
  تو دانشگاه هایی که گفتم خصوصی بودن و لتی ها هزینه بسیار کمتر دارن .
  آیا امکان داره کلا هزینه تحصیل در امریکا بیشتر 78 هزار دلار بشه ؟ تمامی رشته و مقاطع و …

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   خیلی تحقییق خوب و گسترده ای بوده اما دانشگاه های امریکا بیشتر از این حرف هاست و قیمت های بالاتر هم وجود داره
   اما هدفتون چیه از این کار؟ میخواین در گرانترین دانشگاه تحصیل کنید؟

   1. pinto گفت:

    یعنی به سالی 100 هزار دلار هم میرسه ؟
    نه به طور کلی علاقه مند شدم بدونم .
    ما بالاتر از این رقم 78 تا 79 هزار دلار پیدا نکردیم ( فقط هزینه تحصیلی ) .
    ممنون این هایی که میفرمایید وجود داره را نام ببرید و بفرمایید تو چه رشته هایی .
    ممنون

    1. داوری گفت:

     حتما به چشمم برخورد براتون ارسال میکنم

 8. حسین گفت:

  سلام .
  ببخشید این امکان وجود داره که تو هر کشوری ( آمریکا و انگلیس و … ) در آمد ها شهر به شهر تفاوت بکنه .؟
  مثلا امکان داره در آمد یک مثلا میگم مهندس مکانیک تو شهر بالتیمور با نیویورک یکی نباشه بخاطر تراکم و همچنین جمعیت و هزینه هایی که این دو شهر با هم دارن ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در کل میانگین درآمدها نزدیک به همه اما شهرهایی که هزینه ها بالاتره بالطبع درآمد در اون هم بیشتره
   در این خصوص مقاله حقوق ماهیانه کار در آمریکا رو مطالعه کنید

 9. Karnal گفت:

  سلام.
  برای ویزای تحصیلی ، نیاز به حامی یا ضامن هست ؟ یا همین نشان بدیم هزینه 1 سال تحصیل و زندگی میتونیم کاور کنیم ( همچنین با در دست داشتن جزئیات مثل اینکه باید این پول 9 ماه تو حساب نگه داریم و … ) ولی در کل تمامی مدارک فقط برای 1 سال هست و ایا برای سال های بعد و این ها ضامن و .. اینها نیاز نیست ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   تمام اینها برای اینه که برای تصمیم بگیرن برای شما ویزا صادر کنن وقتیکه اقامت اونجا رو داشته باشید برای سال های بعد از شما این موارد رو درخواست نمیکنن
   بهتره که ابتدا مقاله ویزای تحصیلی آمریکا رو مطالعه فرمائید

 10. محمد گفت:

  شرمنده که دوباره سوال میپرسم ببخشید .
  اگر ممکنه یک میانگین حقوقی در انگلیس ( شهر لندن ) اینکه معمولا افرادی که در مشاغل حرفه ای مشغول به کار هستند بفرمایید .
  چون پس از تحصیل باید سرکار بریم و کار پیدا کنیم میخواستم یک میانگین بدونم .
  خیلی ممنون از مشاور گرامی سفیران سروش سعادت .

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در این خصوص حتما مقاله 10 شغل پردرآمد در ایرلند رو مطالعه بفرمائید
   در صورت ابهام با مشاورین ما تماس حاصل فرمائید

  2. محمد گفت:

   خیلی ممنون انصافا مقاله خوبی بود . ولی من میخواستم بدونم که در امد مهندس برق در لندن چه مقدار هست ؟ که تو این مقاله ذکر نشده بود. و البته خب اطلاعات خوبی داده بود که مثلا یک مدیر بازاریابی متوسط در امد 80 هزار پوند هست ( حداقل 45 هزار پوند ) و به بالای 100 هزار پوند هم میتونه برسه به راحتی ( این در امد ها شهر به شهر متفاوت هست ) .
   ممکنه بفرمایید مهندسان برق در انگلیس و شهر لندن چه مقدار در امد دارن ( حدودی هم عرض کنید ممنون میشم ) .

   1. داوری گفت:

    سلام
    بطور میانگین بین 37 هزار پوند تا 50 هزار پوند در سال خواهد بوذ

    1. محمد گفت:

     و ببخشید این رقمی که فرمودید در انگلیس این مقدار هست . ( من تخمین زدم که 37 هزار پوند تو شهری مثل برایتون خواهد بود و 50 هزار پوند تو شهری مثل لندن ) . آیا امکان داره این رقم با مثلا کسب تجربه و سابقه کار به مدت 4 تا 5 سال و همچنین تو شهری مثل لندن به 70 تا 80 هزار پوند هم برسه ؟

     1. داوری گفت:

      تماما بستگی به کار و توانمندی شما داره

 11. محمد گفت:

  سلام با 53 هزار یورو سرمایه .و 4 سال نیم زندگی در هامبورگ و داشتن مدرک کارشناسی ارشد از دوسلدورف .ایلتس 7و و مسلط به المانی . معدل بالا GPA 2 در کارشناسی ارشد در المان و معدل 16.8 در کارشناسی . و 2 سال نیم از فارغ التحصیلی میگذره و بعد از فارغ التحصیلی هم در المان مشغول به کار شدم به مدت 2 سال نیم و کل این مبلغ 53 هزار یورو تو همین تقریبا 30 ماه بدست اومده که میشه 2 سال نیم و رشته هم مهندسی برق . در اصل گپ تحصیلی میشه 2 سال نیم البته در مدت تحصیل هم مشغول به کار بودم و وقتی تو ایران هم بودم مشغول به کار بودم و1 سال نیم دیگه میتونم اقامت دایم المان بگیرم .
  با این شرایط میشه برای دکترا اقدام کرد و به پایان رساند این مقطع در دانشگاه کینگستون لندن یا نیوکاسل لندن و بعد از تحصیل هم در همین شهر مشغول به کار شد؟
  و به طور کلی از نظر ( سرمایه . معدل . سابقه کار . گپ تحصیلی . معدل . مدرک زبان و ….. ) برای مهاجرت به انگلیس ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   هزینه های تحصیل در انگلستان زیاده اما در کل میتونید برای اون اقدام کنید
   در همین خصوص مقاله تحصیل در انگلستان رو مطالعه کنید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

   1. محمد گفت:

    ممنونم . میدونم انگلیس کشوری که هزینه تحصیل از اتحادیه اروپا . و کانادا و استرالیا بیشتر هست و همچنین این را هم شنیدم که فرصت بورسیه در انگلستان به نسبت کشور هایی مثل کانادا . آمریکا و استرالیا خیلی کمتر هست و در انگلیس بورسیه بسیار رقابتی ولی تو کشوری مثل امریکا اینجوری نیست .
    و در کل آیا با شرایط تحصیلی و سرمایه ام ا( 53 هزار یورو ) امکان اقدام برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس وجود داره ( به طور کلی نه دقیق )

    1. داوری گفت:

     بله منم عرض کردم امکانپذیره
     سوالی داشتید در خدمتتون هستم

     1. محمد گفت:

      به ممنونم .
      میخواستم بدونم امکان بورسیه در انگلستان ( با ایلتس 7.5. . 2 مقاله بین المللی . GRE 300 . . معدل هر دو مقطع بالا 17 و … )
      آیا امکان دریافت بورسیه در مقطع دکترا در صورتی که شهریه کاور بشه یا فول فاند ، امکانش هست در انگلیس ؟
      چون در آمریکا و کانادا این امکان فراهم هست در مقطع Post Graduate میشه حداقل شهریه را کاور کرد و البته فول فاند هم میشه گرفت با این رزومه .
      ولی آیا انگلستان همچین امکانی هست ؟ در مقطع دکترا در انگلستان ؟

     2. داوری گفت:

      سلام و عرض ادب
      بطور کلی این امکان وجود داره باید پوزیشن های مربوط به رشته تحصیلیتون رو پیدا کنید و برای اونهایی که بورس دارن درخواست فاند بدید

 12. علی گفت:

  سلام . یکی از دوستان من 50 هزار یورو کل سرمایه هست ، و رشته اش مدیریت و پزشکی نیست و اصرار به دانشگاه خیلی تاپ هم نداره . میخواد برای لیسانس به انگلیس ،
  سوال درباره این بود که آیا این سرمایه کافی هست ؟ کل سرمایه اش این مقدار هست یعنی اینطوری نیست که هر سال ساپورت بشه و اینها . ( البته خب باید یک کورس فاندیشن طی بشه و اون این کورس رد کرده و چون قصد داره پس از تحصیل تو انگلیس بمونه و کار کنه و بعد از لیسانس قصد ادامه دادن نداره این سوال براش پیش اومد ممکنه جواب بدید ، )
  ایا سرمایه 50 هزار یورو برای تحصیل کارشناسی در انگلیس مناسب هست ؟ ( باز هم میگم کل سرمایه این فرد این مقدار هست )

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در انگلستان این مبلغ تقریبا برای 2 سال کفایت میکنه

   1. علی گفت:

    برای سال سوم که سال آخر میشه . ( تحصیل لیسانس در انگلیس 3 سال هست ) با توجه به اینکه حق کار داره و میتونه با کار کردن بخش زیادی از هزینه ها پوشش داده بشه . و همچنین ( البته انگلیس نه چون بورسیه تو انگلیس سخته )- ولی میتونه با کارو اینها تامین کنه سال سوم را که نخواد ساپورت بشه ؟ ایشون یک همراه هم دارن که قصد دارن برای همراه هم حق کار بگیرن در این صورت چی ؟

    1. داوری گفت:

     سلام و درود
     با کار ضمن تحصیل بخشی از هزینه های زندگی پوشش داده میشه به این منظور مقاله کار در انگلستان رو مطالعه بفرمائید
     برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

     1. محمود گفت:

      میدونم . ولی اینو میخوام بدونم که این فرد با این سرمایه و شرایط پس نمیتونه بره ؟
      مقاله کار در انگلستان هم برای پس از تحصیل بود که افراد چگونگی کار پیدا کردن حقوق و مزایا این هارا گفته بود .
      چون نوشتید این سرمایه تا 2 سال کفایت میکنه خب امکان داره این فرد وقتی وارد انگلیس شد شروع کنه به کار و پس انداز و در مواقع نیاز و با احتیاط خرج کنه تا وقتی به سال سوم رسید مشکلی نداشته باشه ؟

     2. داوری گفت:

      ما احتمالات رو در نظر نمیگیریم واقعیت رو عرض میکنیم خدمتتون تصمیم گیری با شماست
      بله این احتمال وجود داره

 13. مهران گفت:

  با سلام من اگر بخواهم برای بورسیه به آمریکا در مقطع دبیرستان اقدام کنم لازم هست که تافل یا آیلتس چند داشته باشم ممنون می شم اگر جواب بدید

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در حال حاضر امکان تحصیل در امریکا در مقطع دبیرستان با بورس وجود نداره و باید برای کشورهای دیگه اقدام کنید
   در این خصوص مقاله تحصیل در کانادا رو مطالعه فرمائید

 14. مصطفی گفت:

  سلام مجدد من مصطفی هستم . گفتم من 14 سال اسپانیا زندگی میکنم فرمودید یو برم تحصیل کنم و بعد از تجصیل وارد بازار کار بشم یا یک پیشنهاد کاری بگیرم و از همین الان برای ویزای کار اقدام کنم یا ویزای سرمایه گذاری بگیرم .
  من شرایطم کامل ننوشتم . سنم 40 هست . 300 هزار یورو دارایی من هست . تابعیت اسپانیا را دارم ( برای انگلیس من تا جایی که تو مقالات شما خواندم فرمودید که کسانی که مقیم یا شهروند اتحادیه اروپا هستن هزینه هاشون برای مهاجرت به انگلستان خیلی کمتره ) . اسپانیایی که فول بلدم با انگلیسی تقریبا کامل . ایلتس 7.5 میتونم بگیرم . یا شاید بالاتر . 6 سال پیش دکترا گرفتم و 8 سال پیش فول لیسانس و هردو از دانشگاه های پلی تکنیک مادرید بوده .معدل A* بوده در هر دو مقطع . الانم کارم مدیر یک شرکت هستم . و مادرید زندگی میکنم .
  با این شرایط فکر می کنید من از بین تحصیل و کار سرمایه گذاری کدوم انتخاب کنم ؟
  تحصیل که خب پس از تحصیل میشه راحت وارد بازار کار شده و بعد از 5 سال اقامت دائم انگلیس گرفت .
  و اگر مستقیم ویزای کار هم بگیرم پس از 5 سال اقامت دائم انگلیس میگیرم .
  ولی سرمایه گذاری دقیق نمیدونم ممنون راهنمایی کنید .
  و مچکر از تیم پر تلاش سفیران سروش سعادت

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   جناب مصطفی مقاله ما رو در خصوص روش های سرمایه گذاری در انگلستان مطالعه کردید؟
   کشور انگلستان 3 نوع سرمایه گذاری داره 50هزار پوندی، 200هزارپوندی و 1 میلیون پوندی
   لطفا ابتدا مقاله های روش های سرمایه گذاری در انگلستان، سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی در انگلستان و مقایسه سرمایه گذاری 200 و 50 هزار پوندی انگلستان رو مطالعه بفرمائید
   اگر ابهامی داشتید بفرمائید در خدمتتون هستم

 15. D.H گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه و قصد دارم مقطع دبیرستان را در دبیرستان های امریکا بگذرانم . به زبان انگلیسی مسلط هستم . در مدرسه تیزهوشان تحصیل میکنم . توانایی پرداخت هزینه های تحصیل را هم دارم .
  چگونه باید اقدام کنم ؟!

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در این مقطع امکان اخذ ویزای امریکا رو ندارید باید برای تحصیل در کشورهایی مثل تحصیل در کانادا اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 16. مصطفی گفت:

  سلام . فرزند ما 14 ساله هست . من خودم دکترا دارم و 14 سال پیش من به اسپانیا اومدم و فوق لیسانس دکترا گرفتم و هم فوق لیسانس و هم دکترا در دانشگاه پلی تکنیک مادرید تمام کردم . تابعیت اسپانیا را داریم. فرزند ما 20 روزش بود که اومدیم . میخوایم همگی به آمریکا بریم چون اولویت میخوام فرزند وقتی دبیرستان تمام کرد به دانشگاه MIT بره یا هاروارد یا دانشگاه برتر آمریکا و جهان .300 هزار یورو کل دارایی ماست .سن من هم 40 هست . اگر راهی هست برای اینکه که ما به آمریکا بریم ؟ چون نوشتید کسانی والدین به آمریکا میرن تحصیل فرزندان رایگان هست .
  مچکر بابت راهنمایی

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   شما که 14 سال در اسپانیا هستید با تابعیت این کشور میتونید به راحتی به امریکا سفر کنید و مشکلی نخواهید داشت

   1. مصطفی گفت:

    انگلیس چطور ؟ ایا با این شرایط انگلیس هم میتونم ؟؟

    1. داوری گفت:

     خیر متاسفانه امکانپذیر نیست
     همون کانادا مناسب شماست
     برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

     1. مصطفی گفت:

      کانادا کدومه ؟
      گفتم من 14 سال اسپانیا زندگی میکنم . گفتید که شما که تابعیت این کشور را دارا هستید میتونید به راحتی به این کشور سفر کنید .
      بعد حلا آمریکا میشه انگلیس نمیشه ؟
      ممکن یکم بیشتر توضیح بدین .
      درضمن من علاقه ای به زندگی در کانادا ندارم 2 بار تو یان 14 سالی که از ایران مهاجرت کردم سفر کردم ( یک بار 4 سال پیش رفتم تورنتو یک بار هم 7 سال پیش رفتم برای یک کنفرانس به اتاوا ) دربرابر همین اسپانیایی که زندگی میکنم اسپانیا خیلی بهتره .
      در هر حال من اصرار به مهاجرت به انگلیس دارم راهی هست ؟

     2. داوری گفت:

      سلام
      کانادا کشوری در شمال قاره امریکاست
      یک جاب آفر از انگلستان تهیه کنید یا یک پذیرش تحصیلی بگیرید و یا سرمایه گذاری کنید
      میتونید مقالات کار در انگلستان، کار بعد از تحصیل در انگلستان و روش های سرمایه گذاری در انگلستان رو مطالعه کنید تا بتونید بهتر تصمیم گیری نمایید
      و میتونید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 17. متقاضی گفت:

  سلام. من کلاس هفتم را تمام کردم و دارم به کلاس هشتم میروم و یک سال هم جهشی خواندم. مدرک زبان آیلتس یا تافل ندارم اما به کلاس زبان میروم در حال یادگیری هستم. خواهرم هم کلاس پنجم است و به کلاس زبان میرود. چگونه میتوانیم برای ادامه تحصیل با خانواده اقدام کنیم ؟ لطفا اگر میدانید بنویسید ممنونم.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در حال حاضر برای مقطع دبیرستان در کشور امریکا امکان اقدام رو ندارید
   اما برای کشورهای دیگه مثل تحصیل در کانادا میتونید اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 18. عادل گفت:

  سلام من یکی از بستگانم در آمریکا زندگی میکنه و خودم هم مدرک تافل 70 دارم و میخواستم هر طور شده برای آمریکا یا کانادا اقدام کنم. میخواسم بدونم شانسم برای دریافت ویزای امریکا چقدر هست؟؟؟ در مورد کانادا چطور؟

  1. مجید گفت:

   سلام ،
   من سال 2014 قصد مهاجرت داشتم ، مدرک دیپلم بود ، ایلتس داشتم و همین ها تقریبا و سرمایه زیادی نداشتم . میخواستم به بریتانیا برم نشد چون سرمایه کافی نداشتم .آیلس 7.5 .
   رفتم آلمان با معدل خیلی خوب ( کلا 10 تا 12 تا درس داشتم که تو تقریبا نصفش نمره کامل گرفتم ) . بعد از تحصیل یک جا مشغول شدم به کار تا الان که حدود 2 سال نیم هست . و الان نزدیک 40 هزار پوند دارم .رشته من مهندسی هوافضا هست .
   میخوام برم اسکاتلند . فوق لیسانس و دکتری بگیرم . دیگه البته الان مثل قدیم نیست که سرمایه نداشته باشم و گیر بورسیه باشم . بورسیه خوبه ولی تا حدش . شرایط اقدام دارم ؟

   1. داوری گفت:

    سلام و عرض ادب
    در چه زمینه ای تحصیل کردید و چند سالتونه؟

    1. مجید گفت:

     سلام رشته تحصیلی من مهندسی نرم افزار هست و سنم هم 31 .
     ممنون میشم بفرمایید شرایط اقدام دارم یا خیر ؟

     1. داوری گفت:

      سلام و عرض ادب
      شرایط اقدام برای کجا دوست عزیز؟ دبیرستان در امریکا؟

    2. مجید گفت:

     آقای مشاور لطف کن سوال من را بخوان شرایط گفتم میخوام برای فوق لیسانس و دکتری به اسکاتلند برم و رشته و سن و تمکن و مدرک زبان گفتم حالا آیا شرایط اقدام دارم ؟

     1. داوری گفت:

      لطفا برای اطلاعات دقیق و کامل با ما تماس بگیرید. پاسخ به سوال شما مفصله دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *