مهاجرت تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

بسیاری از والدین ایرانی برای ورود فرزند خود به دانشگاه های آمریکایی، تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان را برای فرزند خود ترجیح می دهند. چراکه افرادی که دوره دبیرستان خود را در این کشور می گذرانند، آمادگی بیشتری برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کشور آمریکا داشته و از سویی دیگر شانس بیشتری در این راستا خواهند داشت. بنابراین اگر قصد دارید فرزند خود را در یکی از مدارس و دبیرستان های کشور آمریکا ثبت نام نمایید، پیشنهاد می گردد با کارشناسان و مشاوران حاضر در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که یک موسسه مهاجرتی و حقوقی برتر و برگزیده است، ارتباط برقرار نمایید تا کلیه جوانب را مورد بررسی قرار داده و مسیر ثبت نام و پذیرش فرزندان شما را فراهم سازند. این مقاله نیز از سوی همین موسسه در اختیار شما قرار گرفته است. اما سوالاتی که با مطالعه این مقاله پاسخ آنها را بدست خواهیم آورد:

 • شرایط مهاجرت تحصیلی به آمریکا و ثبت نام در دبیرستانهای آمریکایی چیست؟
 • برای ثبت نام و اخذ پذیرش از دبیرستانهای آمریکا چه مدارکی لازم است؟
 • برای تحصیل در دبیرستانهای آمریکایی دانش آموزان به چه بودجه مالی نیازمند هستند؟

بررسی روند تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

به منظور تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان، دبیرستان ها و کالج های خصوصی و دولتی وجود دارند که هر یک شرایط خاص خود را برای پذیرش تعیین نموده اند. برای مثال والدینی که تمایل دارند فرزند آنها با امکانات بیشتری به تحصیل در آمریکا بپردازد، پذیرش تحصیلی او را در دبیرستان خصوصی این کشور انجام می دهند. اگرچه دبیرستان های دولتی این کشور نیز از امکانات بسیار خوب و کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند. به دلیل این که پذیرش دانشجویان در مدارس خصوصی کمتر و تعداد آنها محدود می باشد، لذا فضای کمتر و کوچکتری به مدارس خصوصی اختصاص داده شده است. فعالیت های فوق برنامه در مدارس دولتی و خصوصی وجود دارند که البته تعداد آنها در مدارس خصوصی بیشتر خواهد بود.

ممکن است برخی دانشجویان در دروس دیپلم و پیش دانشگاهی خود دروس بالایی نداشته باشند. در این صورت صرفا واحدهایی به آنان ارائه می گردد که برای ورود به دانشگاه نیاز دارند. چراکه لازم است واحدهای درسی تخصصی را مجددا پشت سر بگذارند.

شرایط عمومی تحصیل در دبیرستان های آمریکا

دانش آموزان متقاضی در شرایط کنونی برای درخواست ثبت نام دو گزینه دبیرستان های دولتی و دبیرستان های خصوصی (SELECT) یا مدارس شبانه روزی را پیش روی دارند. همان طور که می دانید در راستای تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان شرایط و ضوابط خاصی برای متقاضیان وجود دارد که مهم ترین آنها در زیر آورده شده است:

شرایط تحصیل در دبیرستان های آمریکا (2019)
شرایط سنی متقاضیان 16 سال به بالا
شرایط مدرک زبان انگلیسی ارائه مدرک زبان ELTis یا TOEFL
حداقل معدل (GPA) لازم برای ثبت نام حداقل معدل 12 در مقطع پیشین (معادل 2.0 GPA در آمریکا)
ویزای تحصیلی مورد نیاز F-1 Visa
آخرین مهلت ثبت نام پاییزه 15 ژوئن

هزینه تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

بطور قطع به این موضوع واقف هستید که برای تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان، همانند سایر مقاطع تحصیلی باید هزینه هایی پرداخت گردد. پس از اینکه نامه پذیرش تحصیلی برای فرد متقاضی از سوی دبیرستان انتخابی در آمریکا صادر گردید، وی موظف است جهت دریافت نامه پذیرش، هزینه تحصیلی یک ترم تحصیلی را که معادل 7.000$ (دلار) می باشد، به مرکز آموزشی خود بپردازد. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که چنانچه فرد متقاضی موفق به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نگردد، مبلغ فوق به او عودت می گردد. بنابراین از این بابت احساس نگرانی نداشته باشید. اما هزینه های دانش آموزان دبیرستانی در آمریکا بدین قرار است:

نوع دبیرستان هزینه های تحصیلی در هر سال
دبیرستان های خصوصی (SELECT) $22000 الی 60000$ (دلار)
مدارس شبانه روزی (Boarding Schools) $35000 الی 60000$ (دلار)
دبیرستان های دولتی (Public High Schools) $20000 الی 40000$ (دلار)

در مجموع کمک مالی برای دانش آموزان بین المللی از سوی دولت آمریکا در نظر نگرفته شده است. آن دسته از دانش آموزانی که همراه خانواده خود به آمریکا مهاجرت کرده‌اند، برای تحصیل در مدارس دولتی آمریکا (خارج از ایالت سکونت آنان نباشد)، هیچ گونه ای نمی پردازند. اکثریت مدارس خصوصی آمریکا دارای خوابگاه دانشجویی به صورت شبانه روزی هستند. اما ممکن است مدارس دولتی این کشور دارای خوابگاه نباشند. ارائه گواهی تمکن مالی جهت پرداخت هزینه تحصیل در آمریکا الزامی است. افرادی که تحصیلات دیپلم خود را در مدارس آمریکا به پایان برسانند، موفق به اخذ مدرک grade 12 می‌ شوند.

هزینه تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

چگونگی ورود دانش‌ آموزان ایرانی به مدارس آمریکا

والدین گرامی برای تحصیل فرزند خود در کشور آمریکا، ابتدا باید پذیرش تحصیلی فرزند را از یکی از مدارس آمریکا اخذ کنند. سپس با در دست داشتن نامه پذیرش به همراه سایر مدارک مورد نیاز سفارت، اقدامات لازم را برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا انجام دهند. این نوع ویزا با نام ویزای تحصیلی F1 شناخته می شود. چنانچه والدین برای نخستین برای فرزند خود پذیرش تحصیلی از آمریکا می گیرند،‌ توصیه می گردد این پذیرش از مدارس خصوصی آمریکا باشد. چراکه اولویت ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی با متقاضیان بومی است.

ارائه توصیه نامه صادره از سوی مدرسه قبلی، ریز نمرات سال های قبل و گواهی استطاعت مالی جهت پرداخت مخارج و هزینه زندگی در آمریکا از الزامات ثبت نام و تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان است. مدارس کشور آمریکا برای پذیرش دانش آموزان اقدام به برگزاری آزمون تعیین سطح زبان و سنجش دانش آموز به نام آزمون sleep test می نمایند و متقاضی بایستی نمره قبولی کسب کند.

کلیات تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

فرد خارجی برای ورود و تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان، باید دلیل تمایل خود به تحصیل در مدرسه انتخابی را کتبا ارائه دهد. بلوغ فکری در زمینه اجتماعی از جمله شرایطی است که برای متقاضیان ورود به دبیرستان بسیار حائز اهمیت است. تمامی مدارس و دبیرستان های آمریکا دارای ترم پاییزه بوده و آغاز آن در ماه های آگوست و سپتامبر خواهد بود. مدت زمانی که طول می کشد تا دانش آموز دوره دبیرستان خود را به پایان برساند، 4 سال می باشد. پس از این که دانش آموز موفق به پایان پایه های 9 و 10 دبیرستان گردید، وارد دوره دیپلم بین المللی IB می شود که به مدت 2 ساله بوده و از ماه شهریور آغاز می گردد. این دوره مختص دانش آموزان در بازه سنی 16 الی 19 سال برگزار می گردد.

دروسی که در دوره دبیرستان برای دانش آموز ارائه می گردد، شامل ریاضی، تاریخ، هنر، تربیت بدنی، علوم، زبان، علوم آزمایشگاهی است. کسب نمرات بالا در دوره دبیرستان در آمریکا بسیار آینده ساز است. چراکه این نمرات تاثیر بسزایی در ورود به دانشگاه های آمریکا دارند. دریافت مشاوره تخصصی از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از روش تلفنی (رایگان) و حضوری میسر می باشد.

سوالات متداول در باب تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا

برخی از سوالات مهم در این حوزه عبارتند از:

 • تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان در چه نوع کالج هایی امکان پذیر است؟ دبیرستان های دولتی و دبیرستان های خصوصی (SELECT) یا مدارس شبانه روزی. والدینی که تمایل دارند فرزند آنها با امکانات بیشتری به تحصیل بپردازد، پذیرش تحصیلی او را در دبیرستان خصوصی این کشور انجام می دهند. اگرچه دبیرستان های دولتی این کشور نیز از امکانات بسیار خوب و کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند.
 • تحصیل در کالج ها در آمریکا چه شرایطی دارد؟ شرایط سنی متقاضیان 16 سال به بالا، شرایط مدرک زبان انگلیسی ارائه مدرک زبان IELTS یا TOEFL، حداقل معدل (GPA) لازم برای ثبت نام حداقل معدل 12 در مقطع پیشین (معادل 2.0 GPA در آمریکا)، ویزای تحصیلی مورد نیاز F-1 Visa
 • هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا چقدر است؟ دبیرستان های خصوصی $22000 الی 60000$ (دلار)، مدارس شبانه روزی $35000 الی 60000$ (دلار)، دبیرستان های دولتی $20000 الی 40000$ (دلار)
 • آیا بورسیه ایی برای تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا به دانش آموزان تعلق می گیرد؟ کمک مالی برای دانش آموزان بین المللی از سوی دولت آمریکا در نظر نگرفته شده است.
 • آیا به دانش آموزان خوابگاه تعلق می گیرد؟ اکثریت مدارس خصوصی آمریکا دارای خوابگاه دانشجویی به صورت شبانه روزی هستند اما ممکن است مدارس دولتی این کشور دارای خوابگاه نباشند.

یک دیدگاه برای “تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

 1. عادل گفت:

  سلام من یکی از بستگانم در آمریکا زندگی میکنه و خودم هم مدرک تافل 70 دارم و میخواستم هر طور شده برای آمریکا یا کانادا اقدام کنم. میخواسم بدونم شانسم برای دریافت ویزای امریکا چقدر هست؟؟؟ در مورد کانادا چطور؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *