ویزای مسافرتی آرژانتین

تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین

تحصیل دندانپزشکی در کشور آرژانتین

شمار زیادی از افراد، علاقمند به تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین بوده و از این طریق تصمیم به مهاجرت به کشور زیبای آرژانتین می گیرند. این کشور دانشگاه های بسیار خوب و قوی دارد و دارای سیستم آموزشی و کیفیت بالایی است. بنابراین می توانید برای تحصیل در این کشور در رشته های مختلف، راهی آرژانتین شوید. اما قبل از هر اقدامی بایستی با شرایط تحصیلی در این کشور آشنا شوید که مقاله ذیل می تواند کمک بسیار زیادی برای شما باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای

کشور آرژانتین در قسمت جنوبی قاره آمریکای جنوبی قرار گرفته و 4000 کیلومتر وسعت دارد. شهر بوئنوس آیرس به عنوان پایتخت آرژانتین شناخته شده است. این کشور جمعیتی در حدود 45 میلیون نفر دارد که به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند. واحد شمارش پول در این کشور، پزو است. این کشور در نظام رتبه بندی جهانی از لحاظ وسعت، توانسته است پس از کشور برزیل، رتبه دوم را در آمریکای جنوبی و رتبه هشتم را در میان کشورهای دنیا به خود اختصاص دهد.

وضعیت و شرایط اقتصادی کشور آرژانتین در سطح بالایی بوده و در رتبه سوم آمریکای لاتین قرار گرفته است. از این رو سطح زندگی و رفاه اجتماعی در این کشور بسیار ایده آل و بالا می‌باشد. طبق آمارهای به دست آمده به میزان 92 % مردم کشور آرژانتین از دین مسیحیت پیروی می‌کنند. 9/1 % نیز مسلمان بوده و مابقی مردم یا از سایر دین‌ها پیروی می‌کنند و یا دین خاصی ندارند. در خصوص شرایط جوی، می‌توان بیابان‌های سرد و یخ زده دید و در شمال آن علفزارهای وسیع و جنگل‌های انبوه قرار دارد. از جمله محصولات صادراتی این کشور می‌توان به جو، گوشت گاو، نیشکر، ذرت و گندم اشاره نمود که 60 % صادرات این کشور را شامل می‌گردد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین

رشته دندانپزشکی از جمله رشته هایی است که علاقه شرط اول برای تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین است. در واقع فرد دانشجو بایستی به اندازه کافی به این رشته علاقمند باشد تا بتواند به موفقیت برسد. چرا که انواع بیماری های دهان و دندان وجود دارد که فرد بایستی صبر و علاقه لازم را داشته باشد. با همه این ها، این رشته در میان مردم دنیا و خصوصا ایرانی ها جایگاه ویژه ای داشته و بسیار مورد استقبال قرار دارد.

کیفیت و سیستم آموزشی در کشور آرژانتین در سطح مطلوب و بالایی است. از این رو افراد زیادی از نقاط مختلف جهان جهت تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین روانه این کشور می شوند. دانشگاه هایی که در این کشور وجود دارند بر دو نوع هستند: دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی دریافت پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت و دشوار می باشد. اما برای متقاضیان امکان پذیر است.

زبان خارجی در تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین

اولین شرط برای درخواست پذیرش در دانشگاه های آرژانتین و موفقیت در آن، تسلط به زبان اسپانیایی است. متقاضیانی که تمایل به تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین را دارند، در درجه اول بایستی به زبان رسمی این کشور مسلط باشند. چرا که زندگی روزمره مردم این کشور و زبان تحصیلی در دانشگاه ها و همچنین دوره هایی برای دانشجویان ارائه می گردد، به زبان اسپانیایی است. اگرچه زبان بین المللی و تجاری، زبان انگلیسی است. بنابراین ضروری است دانشجویان گواهی مهارت های زبان اسپانیایی (CELU) را از ساختمان آموزش و امور دانشجویان بین المللی و خارجی دریافت نموده و ارائه نمایند. این گواهی میزان تسلط و مهارت دانشجو در زبان اسپانیایی را مشخص نموده و نشان می دهد. این آزمون در هر سال، 2 بار برگزار می گردد که مکان برگزاری آن نیز در دانشگاهی خاص می باشد.

شرایط اخذ پذیرش تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین

از جمله شرایط و مدارکی که برای اخذ پذیرش در دانشگاه و تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین لازم است، می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • آشنایی و تسلط کامل به زبان اسپانیایی
  • آن دسته از متقاضیانی که تمایل دارند در دانشگاه های دولتی این کشور به تحصیل بپردازند، بایستی دوره های اینفرماسیون ناسیونال را که به مدت یک سال می باشد، پشت سر بگذارند.
  • متقاضیان در بدو ورود به دانشگاه بایستی دوره CBC را بگذرانند.
  • متقاضیان مقطع کارشناسی بایستی مدرک دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی را همراه با ریز نمرات ارائه نمایند.

تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین

هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین

کشور آرژانتین یک کشور اروپایی است و با این که کیفیت و سطح آموزش در این کشور بسیار بالا می باشد، لذا در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا از هزینه هایی پایین تر و کمتری برای تحصیل دانشجویان برخوردار است. از این رو، دانشجویانی که می خواهند به تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین بپردازند، می توانند برای مهاجرت تحصیلی، ضمن مدیریت هزینه های خود، با خیالی آسوده روانه این کشور شوند.  هزینه ها و مخارج تحصیلی در دانشگاه های دولتی این کشور نسبت به دانشگاه های خصوصی کمتر است. به طوری که این هزینه ها در دانشگاه های خصوصی تقریبا مبلغی بین 5000 الی 12000 $ به ازای هر سال تحصیلی خواهد بود که بایستی توسط دانشجو پرداخت گردد.

برای تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین، هزینه های زندگی از جمله مسائلی است که حائز اهمیت می باشد. به طور قطع می توان گفت هزینه های زندگی در این کشور نیز بسیار مقرون به صرفه و ارزان است. این مبالغ که شامل هزینه های مسکن، خوراک، حمل و نقل و… می باشد، به ازای هر ماه مبلغی در حدود 800 الی 1000 $ خواهد بود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در آرژانتین

نوع دانشگاه انتخابی برای تحصیل دندانپزشکی در آرژانتین مهم ترین بخش تحصیلی در این کشور است. دانشگاه های بسیار زیادی در این کشور وجود دارد. اما از جمله دانشگاه های آرژانتین که از سوی وزارت بهداشت و علوم ایران مورد تایید واقع گردیده است، عبارتند از: دانشگاه بوئنوس آیرس University Buenos Aires (UBA)، دانشگاه ملی روساریو University National the Rosario (UNR)

ويژگي‌هاي دانشگاه بوئنوس آیرس: این دانشگاه هیچ گونه خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان بین المللی ندارد. بنابراین دانشجویان می توانند برای اسکان خود در این کشور از منازل مسکونی و شخصی استفاده نمایند.

رشته های تحصیلی در آرژانتین: تعداد رشته هایی که در این دانشگاه برای دانشجویان ارائه می گردد، 105 رشته تحصیلی است که دانشجویان می توانند با توجه به علاقه خود آنها را انتخاب نمایند.

سیستم آموزشی دانشگاه های دندانپزشکی آرژانتین

سیستم آموزشی به صورت ترمی بوده و هر ترم به مدت 4 ماه می باشد. البته این مدت زمان در دانشگاه های مختلف، متغیر خواهد بود. برخی از دانشکده های این کشور به صورت غیر حضوری آموزش می دهند. در واقع نیازی به حضور دانشجو نبوده و وی می تواند به صورت آموزش از راه دور به ادامه تحصیل بپردازد. این گونه آموزش ها دارای دوره ها و فعالیت های عملی و شفاهی می شود. برای آگاهی از شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به آرژانتین و مهاجرت به این کشور از روش های مختلف مانند تحصیلی و…، با مشاوران و متخصصان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و به صورت حضوری یا تلفنی مشورت بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *