مهاجرت به کشور برزیل, مهاجرت به کشور فنلاند

تفاوت زندگی در برزیل و فنلاند

تفاوت زندگی در برزیل و فنلاند

بررسی تفاوت زندگی در برزیل و فنلاند می تواند مقیاس استانداردی از چگونگی سنجش المان ها گوناگون زندگی در دو کشور مذکور را مشخص کند. همانطور که استحضار دارید شرایط بسیار ایده آل زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا با بهره مندی از مزایایی چون استانداردهای بالای رفاه اجتماعی، بهداشت و درمان سامان یافته و وضع مطلوب اقتصادی همراه بوده و طی سالیان اخیر مخاطبان بی شماری را مجذوب خود کرده است؛ از سمتی نقاط مثبت زندگی در برزیل نظیر هزینه های پایین و همچنین تعدد فرصت های شغلی با توجه به مساحت و جمعیت آن موجب شده تا محبوبیت این کشور سیری صعودی را طی نماید. در ادامه این مقاله کارشناسان زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با بررسی نکاتی چند پیرامون شرایط زندگی در این دو کشور همراه شما عزیزان خواهند بود.

  • تفاوت های بارز زندگی و اقامت در فنلاند و برزیل به چه شرحی است؟
  • زندگی تحصیلی در کدام کشور دارای مزیت های بیشتری بوده و هزینه های مرتبط با آن از چه قرار می باشد؟
  • مهاجرت با هدف دستیابی به موقعیت متناسب شغلی در کدام یک از سرزمین های مذکور محتمل تر بنظر می رسد؟
  • آب و هوا و اقلیم فنلاند و برزیل تا چه اندازه متفاوت می باشند؟
  • آیا رتبه کیفی زندگی در فنلاند با توجه به تعدد شاخصه های مثبت این کشور بالاتر از برزیل است؟

تفاوت های عمده زندگی در برزیل و فنلاند

برزیل بزرگترین سرزمین واقع در آمریکای لاتین بوده و به علت شمار بالای مهاجرین حاضر در شهرهای آن که از اقصی نقاط جهان گردهم آمده اند، تعدد فرهنگ ها و سنن گوناگون میان مردم آن بسیار ملموس می باشد.پر جمعیت ترین شهر برزیل سائوپائولو بوده و عموم شهروندان این کشور به زبان پرتغالی صحبت می کنند؛ اگرچه به عقیده بسیاری از کارشناسان برزیل نهمین اقتصاد برتر جهان به حساب می رود، رقم پایین میزان تولید ناخالص داخلی این کشور موجب گشته تا در بین 30 کشور نخست دنیا حضور نداشته باشد. سطح بهداشت عمومی برزیل طی دو دهه اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و بسیاری از خدمات درمانی به صورت رایگان به شهروندان ارائه می گردند. تهیه مسکن بیشترین هزینه را برای متقاضیان زندگی در برزیل به همراه خواهد آورد و شایان ذکر است که هزینه های خوراک، حمل و نقل و خدمات بسیار معقول می باشد.

مقایسه درصد مهاجرین خارجی حاضر در برزیل و فنلاند

کشور فنلاند اما شرایط متفاوتی را جهت اقامت و زندگی مهاجرین بین المللی رقم زده است؛ به رغم اینکه مساحت این کشور بسیار کمتر از برزیل بوده و جمعیت آن نیز کمتر از 1% جمعیت برزیل را شامل می شود، طبق آمار مقصد محبوب تری برای مهاجرین خارجی به حساب می آید. فنلاند در شمال اروپا واقع شده و جهت تسهیل شرایط زندگی در آن اشخاص می بایست بر یکی از زبان های سوئدی یا فنلاندی تسلط کافی داشته باشند. فنلاند برخلاف برزیل در زمره کم تراکم ترین کشورهای حاضر در اروپا بوده و کیفیت زندگی شهروندان این سرزمین در مقایسه با برزیل در سطح بالاتری قرار می گیرد. از وجوه اشتراک این دو کشور می توان به برخورداری از جاذبه های طبیعی گسترده و جنگل های سرسبز اشاره کرد.

تحصیل در برزیل و فنلاند

شماری از دانشگاه های معتبر برزیل چون دانشگاه استادوال دِ کمپیناس دارای سطح علمی بالایی در بین موسسات آموزش عالی آمریکای لاتین هستند و پایین تر بودن شهریه های اخذ شده از سوی این مراکز در مقایسه با دانشگاه های ممتاز اروپایی از مزیت های بارز آن ها به شمار می رود. تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های برزیل 4 سال به طول انجامیده و شایان ذکر است که دانشجویان مجاز به 10 ساعت کار طی هفته می باشند. درباره هزینه تحصیل در برزیل باید اظهار داشت اغلب دانشگاه های دولتی این کشور امکان تحصیل به صورت رایگان را برای شهروندان برزیلی و همچنین متقاضیان خارجی فراهم آورده اند اما متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه های خصوصی شهرهایی چون ریودژانیرو 5200€ (یورو) برآورد شده است.

فنلاند نیز طی سال های اخیر به موفقیت هایی چشمگیری در حوزه آموزش و پیشرفت نظام تحصیلی خود دست یافته است اما امکان تحصیل رایگان در این کشور وجود ندارد. از محبوب ترین رشته های تحصیلی دانشگاهی در فنلاند می توان به داروسازی، حقوق، پرستاری و گرایش های مختلف مهندسی اشاره نمود. شهریه تحصیل در دانشگاه های فنلاند به فراخور رشته انتخابی و دانشگاه هدف از 5000€ الی 18000€ (یورو) متفاوت بوده و ذکر این نکته حائز اهمیت است که هزینه زندگی در شهرهای اصلی فنلاند ماهیانه 790€ (یورو) تخمین زده می شود که در مقایسه با برزیل رقم بالاتری است.

برترین دانشگاه های برزیل رتبه در جهان برترین دانشگاه های فنلاند رتبه در جهان
University of Sao Paulo 128 University of Helsinki 87
UNICAMP – University of Campinas 305 Aalto University 186
Federal University of Santa Catarina 581 Tampere University 398

تفاوت شرایط زندگی در برزیل و فنلاند

تفاوت شرایط زندگی در برزیل و فنلاند

به رغم اینکه تعداد فرصت های شغلی مطلوب در برزیل با توجه به رقم بالاتر تعداد موسسات و شرکت های معتبر بیشتر به نظر می رسد، نرخ بیکاری بالاتر آن در مقایسه با فنلاند اشاره به معضل همیشگی موجود در این سرزمین دارد. نرخ بیکاری بیکاری برزیل از سال 2017 تاکنون هرگز تک رقمی نبوده و باید خاطرنشان کرد در برهه ای از زمان حتی از 14% نیز تجاوز کرده است؛ این درحالی است که نرخ بیکاری فنلاند 7% در سال 2020 اعلام شده است. از سایر تفاوت های دو کشور می توان به شرایط اقلیمی آن ها اشاره نمود؛ برزیل دارای طیف گسترده ای از شرایط آب و هوایی بوده و در اغلب نواحی آن آب و هوای گرمسیری غالب می باشد. در طرف مقابل اما جریان هایی چون گلف استریم موجب شده اند تا فنلاند دارای آب و هوای ملایمی باشد اگرچه زمستان ها بسیار سرد می باشند.

طبق بررسی انجام گرفته در سال 2020 کشور برزیل رتبه 28 را از لحاظ سطح کیفی شهروندان به خود اختصاص داد و این امر در شرایطی رقم خورد که کشور فنلاند رتبه 14 جهان را از آن خود کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در این رده بندی ویژگی هایی چون قدرت خرید مردم، سطح امنیت اجتماعی، قدرت نظام های آموزشی و همچنین درصد رضایت از خدمات بهداشتی لحاظ گشته اند. در پایان شما عزیزان قادر خواهید بود جهت دستیابی به اطلاعات وسیع تر پیرامون این موضوع با کارشناسان باسابقه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط حاصل فرمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.