مهاجرت به کشور انگلستان, مهاجرت به کشور هلند

تفاوت زندگی در هلند و انگلستان

تفاوت زندگی در هلند و انگلستان

تفاوت زندگی در هلند و انگلستان از این حیث مهم است که در سال های اخیر تعداد ایرانیان متقاضی مهاجرت به این دو کشور افزایش پیدا کرده است. با توجه به شرایط اقتصادی، کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی موجود در هلند و انگلستان، مهاجرت به این دو کشور طرفداران زیادی دارد. در کل، زندگی در هر دو کشور مزایای زیادی دارد ولی بسیاری معتقدند انگلستان مقصد بهتری برای مهاجرت می باشد. در واقع، زندگی در انگلستان رویای افراد زیادی در سرتاسر جهان است. مقاله حاضر توسط تیم کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده است تا ایرانیانی که قصد مهاجرت به هلند یا انگلستان در سال 2022 را دارند اطلاعات به روزتری را کسب نمایند و مهاجرت آگاهانه و موفقی داشته باشند.

 

مقدمه ای بر تفاوت زندگی در هلند و انگلستان

مهاجرت و زندگی در هر یک از این دو کشور بزرگ و شناخته شده اروپایی می تواند رویای هر کسی باشد. هلند علیرغم این که کشور کوچکی می باشد سهم بزرگی در تجارت و بانکداری جهانی دارد. این کشور هجدهمین اقتصاد برتر جهان است. در طرف دیگر این مقایسه، کشور بزرگ و قدرتمند انگلستان با اقتصادی بسیار قوی و پایدار قرار دارد که از اتحادیه اروپا جدا شد. مقایسه کلی بین دو کشور هلند و انگلستان نشان می دهد:

 • هلند 5% گران تر از انگلستان است.
 • سرانه تولید ناخالص داخلی انگلستان $44100 (دلار) است در حالی که در هلند $53600 (دلار) می باشد.
 • در انگلستان 0% زیر خط فقر زندگی می کنند در حالی که این رقم در هلند 8.8% است.
 • بالاترین نرخ مالیات در انگلستان 0% می باشد در هلند، بالاترین نرخ مالیات 52.0% است.
 • در انگلستان 8% بزرگسالان چاق هستند در حالی که در هلند این تعداد 20.4% از مردم است.
 • در انگلستان تقریبا 9 زن در هر 100000 تولد در هنگام زایمان می میرند. اما این رقم در هلند 7 زن است.
 • تقریبا 3 کودک قبل از رسیدن به 1 سالگی در انگلستان می میرند. در مقابل، این رقم در هلند 3.6 کودک است.
 • انگلستان 1% و هلند 10.9% از کل تولید ناخالص داخلی خود را برای مراقبت های بهداشتی هزینه می کنند.

مزایای زندگی در هلند

در هلند حق اعتراض و آزادی زیادی وجود دارد. در سرتاسر این کشور مراکز غذایی رایگان وجود دارد و کارکنان این مراکز همه داوطلب هستند. جاده های هلند عالی هستند. هزینه های زیادی برای مراقبت از جاده ها می شود و این نشان می دهد بدون چاله های غیر منتظره یا جاده های نیمه تمام یا خطرناک هستند. دولت هلند برای کمک به والدین در تأمین هزینه های فرزندان تا 18 سال، به آن ها کمک هزینه سه ماهه پرداخت می کند. حداکثر برای سه فرزند همزمان می توان از مزایای کودک بهره مند گردید. وقتی کودک 6 ساله و 12 ساله شد، میزان مزایا افزایش می یابد.

والدین می توانند نه تنها برای کودکان بیولوژیکی بلکه برای فرزند خوانده های خود نیز از مزایای کودک بهره مند شوند. زندگی در هلند فرد را موظف به داشتن بیمه درمانی می کند. شهروندان هلندی که در هلند زندگی می کنند همیشه بدون پرداخت هزینه های اضافی از کمک های پزشکی برخوردار می شوند. همچنین هلند جزو کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه واحد پولی یورو و حوزه شنگن می باشد. به علاوه، هلندی ها می توانند به آسانی انگلیسی صحبت کنند.

مقدمه ای بر تفاوت زندگی در هلند و انگلستان

مزایای زندگی در انگلستان

در انگلستان فرصت های شغلی زیادی وجود دارد و هیچ توانایی بدون استفاده باقی نمی ماند. انگلستان می تواند مکانی عالی برای پیشرفت حرفه ای و یا حتی شروع یک کار جدید باشد. انگلستان کشوری زیبا و دارای آب و هوای ویژه و منحصر به فرد است. تاریخ این کشور بسیار غنی است. این کشور جاذبه های منحصر به فرد دارد. انگلستان دارای اقتصاد بسیار قوی و پایداری می باشد و بنابراین کار و زندگی در این کشور امنیت زیادی را برای افراد تامین می کند. دانشگاه های معتبر و پرآوازه ای مانند آکسفورد و کمبریج در این کشور قرار دارند.

این کشور علاوه بر این که از قدرت های اقتصادی و سیاسی جهان است، در بسیاری از حوزه های علوم و صنایع نیز پیشگام بوده است. انگلستان کشور امنی است و از نظر امکانات رفاهی و تفریحی از برترین کشورهای جهان به شمار می آید. زندگی در انگلستان می تواند رویای هر کسی باشد. مردم این کشور از استانداردهای بالای زندگی و سیستم آموزشی بسیار مطلوبی که دارای شهرت جهانی است برخوردار می باشند. همچنین، مراقبت های بهداشتی در انگلستان رایگان است.

تفاوت هزینه زندگی در هلند و انگلستان

مقایسه هزینه ها و قیمت ها نشان می دهد که هلند به طور کلی کشور گران تری نسبت به انگلستان است. تفاوت شاخص ها نشان می دهد:

 • قیمت مصرف کننده در هلند 93% بیشتر از انگلستان است.
 • قیمت مصرف کننده با احتساب اجاره در هلند 52% بیشتر از انگلستان است.
 • اجاره در هلند 27% بیشتر از انگلستان است.
 • هزینه رستوران در هلند 73% بیشتر از انگلستان است.
 • قیمت مواد غذایی در هلند 26% بیشتر از انگلستان است.

با این حال، قدرت خرید محلی در هلند 0.47% کمتر از انگلستان است. جدول زیر تفاوت قیمت های برخی اقلام مصرفی در هلند و انگلستان در میانه سال 2022 را نشان می دهد:

آیتم انگلستان (دلار آمریکا) هلند (دلار آمریکا) تفاوت
شیر معمولی (1 لیتر) 1.18$ 1.09$ -7.72%
قرص نان سفید تازه (500 گرم) 1.29$ 1.43$ +10.70%
برنج سفید (1 کیلوگرم) 1.30$ 2.17$ +67.54
فیله مرغ (1 کیلوگرم) 7.31$ 9.78$ +33.79%
گوشت گاو (1 کیلوگرم) 9.89$ 16.57$ +67.44%
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 2.33$ 2.96$ +27.16%
سیب زمینی (1 کیلوگرم) 1.54$ 1.65$ +7.59%

مقایسه نرخ تورم دو کشور نشان می دهد نرخ تورم سالانه هلند در آگوست 2022 به 0.7% کاهش یافته است. براساس آمار منتشر شده، تورم اصلی سالانه این کشور به کمترین میزان 26 ماهه از 2.4% در جولای به 1.2% در آگوست کاهش یافته است. در مقابل، نرخ تورم سالانه در انگلستان در ژوئیه سال 2022 از 0.6% در ژوئن به 1% رسیده است.

نمودار زیر متوسط حقوق خالص ماهیانه پس از کسر مالیات در هلند، انگلستان و چند کشور دیگر اروپایی در میانه سال 2022 را نشان می دهد:

متوسط حقوق خالص ماهیانه پس از کسر مالیات در هلند، انگلستان و چند کشور دیگر

براساس نمودار فوق، متوسط حقوق خالص ماهیانه پس از کسر مالیات در هلند بیشتر از انگلستان و سایر کشورهای اروپایی مقایسه شده می باشد.

تفاوت کیفیت زندگی در هلند و انگلستان

مقایسه شاخص کیفیت زندگی در میانه سال 2022 در بین کشورهای جهان نشان می دهد، هلند در رتبه 5 و انگلستان در رتبه 19 جهان قرار گرفته است. جدول زیر تفاوت شاخص کیفیت زندگی در این دو کشور در میانه سال 2022 را نشان می دهد:

شاخص انگلستان هلند
شاخص قدرت خرید 89.48 متوسط 89.05 متوسط
شاخص ایمنی و امنیت 55.20 متوسط 73.05 بالا
شاخص مراقبت های بهداشتی 74.94 بالا 75.52 بالا
شاخص آب و هوا 87.79 بسیار بالا 87.11 بسیار بالا
شاخص هزینه زندگی 67.75 متوسط 77.08 متوسط
نسبت قیمت ملک به درآمد 9.62 متوسط 7.41 پایین
شاخص زمان تردد در ترافیک 34.48 پایین 27.62 پایین
شاخص آلودگی 40.40 متوسط 26.30 پایین
شاخص کیفیت زندگی 162.07 بسیار بالا 184.93 بسیار بالا

مطابق جدول فوق، شاخص کیفیت زندگی در هر دو کشور بالاست ولی در مقایسه بین هلند و انگلستان، هلند برتری دارد. نمودار زیر تفاوت شاخص کیفیت زندگی در هلند، انگلستان و چند کشور دیگر اروپایی در میانه سال 2022 را نشان می دهد:

شاخص کیفیت زندگی در هلند، انگلستان و چند کشور دیگر

نمودار فوق نشان می دهد که شاخص کیفیت زندگی در هلند نسبت به انگلستان و اکثر کشورهای اروپایی مورد مقایسه بالاتر است. به علاقه مندان مهاجرت به هلند و انگلستان توصیه می شود علاوه بر مراجعه به مقاله های مرتبط برای کسب اطلاعات پیرامون مشکلات زندگی در هلند و انگلستان با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند و از مشاوره ها و راهنمایی های آنان در زمینه شرایط مهاجرت به انگلستان و هلند نیز استفاده نمایند.

1.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :