ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

خرید ملک در مونته نگرو

خرید ملک در مونته نگرو

خرید ملک در مونته نگرو یکی از راه هایی است که به کمک آن می توان اقامت و همچنین پاسپورت این کشور را به دست آورد. در حال حاضر این کشور یکی از کشورهای عضو ناتو و اتحادیه اروپا است که می توان به کمک آن به امتیازات بسیار زیادی دست پیدا کرد. فرایند مهاجرت به این کشور شامل راه های مختلفی است و می توان با استفاده از این مسیرها به اقامت کشوری دست یافت که در سطح جهانی دارای اعتبار و ارزش بالایی است و به همین دلیل می توان گفت که افراد زیادی ممکن است تمایل داشته باشند تا مونته نگرو را به عنوان مقصد نهایی مهاجرت خود انتخاب کنند.

خرید ملک در برخی از کشورهای جهان می تواند منجر به دریافت اقامت شود و مونته نگرو نیز یکی از کشورهایی است که از این طریق امکان دریافت اقامت را به شهروندان خارجی می دهد. یکی از مزیت های خرید ملک در این کشور آن است که متقاضیان هزینه های کمتری نسبت به برخی از کشورهای اروپایی دیگر پرداخت می کنند و می توانند در یک بازه زمانی کوتاه مدت به خواسته های خود در این زمینه دست پیدا کنند. محدودیت های کمی برای مهاجرت به مونته نگرو از طریق خرید ملک وجود دارد و این مسئله می تواند برای بسیاری ارزشمند باشد و همین خود دلیل روشنی برای مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است به به توضیح شرایط رسیدن به این خواسته بپردازند.

 • شرایط خرید ملک در مونته نگرو چگونه است؟
 • هزینه خرید ملک در مونته نگرو چقدر است؟
 • برای رسیدن به اقامت مونته نگرو از طریق خرید ملک، به چه بودجه ای نیاز است؟
 • فرایند خرید املاک در مونته نگرو چگونه است؟

بررسی قیمت خرید ملک در مونته نگرو

برای خرید املاک در مونته نگرو Montenegro حداقل مبلغ در نظر گرفته شده است و شاید برای بسیاری از افراد این سوال پیش آید که با استفاده از حداقل بودجه تعیین شده، چه متراژی را می توان خریداری کرد؟ شهرهای مختلف مونته نگرو شرایط مالی متفاوتی را ایجاد می کنند و به همین دلیل است که دولت نیز بودجه های مختلفی را در این زمینه تعیین کرده است. جدول زیر هزینه خرید ملک در برخی از مهم ترین شهرهای این کشور را به تصویر کشیده است:

نام شهرهر مترمربع ملک در مرکز شهر (یورو)هر مترمربع ملک خارج از مرکز شهر (یورو)
مونته نگرو (متوسط کشور)€1721€1266
پودگوریتسا€1600€1237
بار€1450€1200
بودوا€2833€1733
نیکسیچ€950€600
تیوات€2500€2200

از دیگر سو و برای اطلاع دقیق تر از سطح قیمت املاک در کشور مونته نگرو می توان به داده های قیمتی سایت numbeo مراجعه کرد که شامل:

 • هر متر مربع آپارتمان وسط شهر: EUR2186.49 (یورو)
 • هر متر مربع آپارتمان حومه شهر: EUR1687.14 (یورو)

برنامه اخذ تابعیت مونته نگرو از طریق خرید ملک

مونته نگرو یکی از کشورهایی است که به شهروندان خارجی این فرصت را می دهد که با سرمایه گذاری در مونته نگرو در بخش املاک بتوانند به تابعیت دست پیدا کنند و این یکی از بهترین فرصت هایی است که می توان برای رسیدن به اقامت در اروپا از آن استفاده کرد. برای خرید ملک در مونته نگرو دو راهکار عمومی وجود دارد که شهروندان خارجی می توانند از آن استفاده کنند.

دولت مونته نگرو در حال سرمایه گذاری بر روی قسمت های شمالی این کشور متمرکز است تا بتواند توسعه شهری و زندگی را در آن به نهایت خود برساند و به همین دلیل است که می توان با مبلغی نسبتا ناچیز (نسبت به هزینه اصلی خرید ملک در این کشور) اقامت آن را نیز به دست آورد.  در کل  برای سرمایه گذاری در املاک مونته نگرو دو گزینه مناطق شمالی و جنوبی وجود دارد و حداقل سرمایه لازم برای اخذ تابعیت از طریق خرید ملک در این مناطق عبارت است از:

 • مناطق کمتر توسعه یافته در شمال مونته نگرو: EUR250000 (یورو)
 • مناطق توسعه یافته در جنوب این کشور: EUR450000 (یورو)

سوال مهم این است که در مجموع، حداقل سرمایه لازم برای اخذ تابعیت مونته نگرو از طریق خرید ملک چقدر است؟ در واقع حداقل سرمایه لازم برای اخذ تابعیت مونته نگرویی از طریق خرید ملک EUR250000 (یورو) برای خرید ملک در مناطق شمالی+ EUR100000 (یورو) سرمایه اهدایی به دولت مونته نگرو حدود EUR350000 (یورو) است.

گزینه های خرید ملک برای اخذ تابعیت مونته نگرو

به عنوان یک سرمایه گذار مهاجر، شما گزینه های متنوعی برای سرمایه گذاری در بخش املاک مونته نگرو در اختیار دارید که اینها شامل:

 • املاک مسکونی: شامل آپارتمان ها، ویلاها و خانه ها
 • املاک تجاری: شامل ادارات و دفار و مغازه ها و کارخانجات مختلف
 • املاک مربوط به صنعت گردشگری: شامل هتل ها، تفریحگاه ها و سایر بیزینس های مهمانپذیری

به نقل montenegroguides منتها نبایستی فراموش کنید که اولا حداقل 50% مالکیت ملک  را در اختیار داشته باشید. دوما سرمایه گذاری املاک مونته نگرو ایجاب می کند که در خانه یا ملک خریداری شده از این کشور حداقل 12 مترمربع فضای قابل زیست برای هر نفر وجود داشته باشد.

هزینه های مربوط به اخذ تابعیت از طریق خرید ملک در مونته نگرو

علاوه بر اثبات حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در بخش املاک مونته نگرو، متقاضیان همچنین بایستی هزینه های مربوطه برای درخواست تابعیت مونته نگرویی را هم داشته باشند. هزینه هایی که بایستی به حساب  gov.me پرداخت شود که شامل:

متقاضیمبلغ مربوط به هزینه درخواست به واحد یورو
تک متقاضیEUR15000
برای خانواده تا 4 عضوEUR10000
برای خانواده تا 5 عضو یا بیشترEUR50000

مدارک لازم برای خرید ملک در مونته نگرو

کلا از طرق مختلفی از جمله مراجعه به وب سایت ها جستجوی خانه و یا آژانس املاک در مونته نگرو می توان به دنبال ملکی دلخواه در این کشور بود. به محض نهایی شدن قرارداد خرید و تامین همه شرایط لازم نیز متقاضیان می توانند برای درخواست تابعیت مونته نگرو از طریق ارایه مدارک زیر اقدام بکنند:

 • فوتوکپی از پاسپورت معتبر
 • مدرک تحصیلی
 • تاییدیه عدم سوء پیشینه
 • تاییدیه تمکن مالی کافی در حدود EUR3650 (یورو) در حساب بانک مونته نگرو یا ارایه فیش حقوقی صادره از طرف کارفرمایتان با حقوق ماهانه حداقل حدود EUR350 (یورو)
 • اثبات سرمایه لازم برای برنامه اشهروندی اقتصادی مونته نگرو
 • سند ملک خریداری شده به صورت ثبتی و رسمی
 • گواهی ازدواج
 • گواهی تولد
 • بیمه سلامت
 • رسید واریز هزینه درخواست

بررسی هزینه خرید ملک در مونته نگرو

برای خرید املاک در مونته نگرو حداقل مبلغ در نظر گرفته شده است و شاید برای بسیاری از افراد این سوال پیش آید که با استفاده از حداقل بودجه تعیین شده، چه متراژی را می توان خریداری کرد؟ شهرهای مختلف مونته نگرو شرایط مالی متفاوتی را ایجاد می کنند و به همین دلیل است که دولت نیز بودجه های مختلفی را در این زمینه تعیین کرده است. جدول زیر هزینه خرید ملک در برخی از مهم ترین شهرهای این کشور را به تصویر کشیده است.

نام شهرهر مترمربع ملک در مرکز شهر (یورو)هر مترمربع ملک خارج از مرکز شهر (یورو)
مونته نگرو (متوسط کشور)1721€1266€
پودگوریتسا1600€1237€
بار1450€1200€
بودوا2833€1733€
نیکسیچ950€600€
تیوات2500€2200€

حداقل مبلغ مورد نیاز خرید ملک در مونته نگرو

مونته نگرو یکی از کشورهایی است که به شهروندان خارجی این فرصت را می دهد که با سرمایه گذاری در بخش املاک این کشور بتوانند به اقامت دست پیدا کنند و این یکی از بهترین فرصت هایی است که می توان برای رسیدن به اقامت در اروپا از آن استفاده کرد. برای خرید ملک در مونته نگرو دو راهکار عمومی وجود دارد که شهروندان خارجی می توانند از آن استفاده کنند.

دولت مونته نگرو در حال سرمایه گذاری بر روی قسمت های شمالی این کشور است تا بتواند توسعه شهری و زندگی را در آن به نهایت خود برساند و به همین دلیل است که می توان با مبلغی نسبتا ناچیز (نسبت به هزینه اصلی خرید ملک در این کشور) اقامت آن را نیز به دست آورد.

تصویر زیر نشان می دهد که برای دریافت اقامت مونته نگرو از طریق خرید املاک، به چه بودجه ای نیاز خواهد بود.

هزینه مورد نیاز خرید ملک در مونته نگرو

بررسی مزایای خرید خانه در مونته نگرو

حال ممکن است این سوال پیش آید که به چه دلیل فرد باید سرمایه خود را در این کشور سرمایه گذاری کرده و اقدام به خرید ملک کند. در این مسیر مزایای بسیار زیادی وجود دارد که هریک از آن ها می تواند خود عاملی اثرگذار در این رابطه باشد. برخی از مهم ترین مزایای خرید املاک در مونته نگرو عبارتند از:

 • هزینه های نسبتا مناسب خرید ملک در مونته نگرو
 • محدودیت گزینه های مرتبط با خرید ملک در اروپا
 • امکان دریافت پاسپورت به همراه اعضای خانواده
 • بدون نیاز به مدرک زبان
 • امکان دریافت شهروندی در 6 ماه
 • عدم وجود اجبار در اقامت در مونته نگرو
 • بدست آوردن حق زندگی و اقامت در مونته نگرو
 • نرخ مالیات بسیار کم
 • امکان به اجاره سپردن ملک

بررسی مزایای خرید خانه در مونته نگرو

شهروندان خارجی این اجازه را دارند که مالکیت 100% یک ملک در این کشور را به دست آورند ولی امکان مالکیت بر زمین در مونته نگرو برای شهروندان خارجی وجود ندارد. با این حال باید به این نکته اشاره کرد که در حال حاضر فرایند مهاجرت به مونته نگرو از طریق خرید ملک دارای محدودیت های زمانی نیست و فرد می تواند بلافاصله پس از فراهم کردن بودجه کافی برای خرید خانه مورد نظر خود، اقدامات لازم در این زمینه را پیگیری کند و در یک بازه کوتاه مدت این مسیر را به پایان ببرد. در صورتی که شما نیز در جستجوی مسیری برای سرمایه گذاری در خارج از کشور هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *