ویزای تحصیلی

دانشگاه شفیلد انگلستان

دانشگاه شفیلد انگلستان

اگر شما هم به دنبال دانشگاهی معتبر و قدیمی جهت تحصیل در انگلستان هستید، مسلما دانشگاه شفیلد انگلستان می تواند گزینه مطلوبی برای شما باشد. تحصیل در برترین دانشگاه های کشور انگلستان، پلی برای رسیدن به کار و درآمد در این کشور موفق است. دانشگاه شفیلد بک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شفیلد، جنوب یورک شایر انگلستان می باشد. این دانشگاه در سال 1897 با ادغام مدرسه پزشکی شفیلد، فیرث کالج و مدرسه صنعتی شفیلد تاسیس شد و در سال 1905 نیز عنوان سلطنتی را دریافت نمود. برای اطلاع از جزییات اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و اعزام دانشجو به این کشور، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگوئی به سوالات شما هستند.

معرفی شهر شفیلد در انگلستان

شفیلد یکی از شهرهای دانشجویی در کشور انگلستان است. بیش از 60 هزار نفر از جمعیت 560 هزار نفری این شهر مشغول تحصیل در دانشگاه هستند. از همین رو هزینه های زندگی در این شهر نیز نسبت به سایر شهرهای کشور انگلستان کمتر است. در حقیقت این شهر یکی از 5 شهر ارزان قیمت کشور انگلستان به حساب می آید. این شهر پس از لندن به عنوان پایتخت کشور انگلستان، دومین شهر پیشرو در زمینه هنر است. اگر به شهرهای سبز علاقه دارید شفیلد بهترین گزینه برای زندگی شما خواهد بود.

بیش از 250 پارک در شهر شفیلد ساخته شده و 60% این شهر را پوشش گیاهی تشکیل داده است.همچنین حضور 2 تیم فوتبالی در شهر شفیلد آخر هفته های پرهیجانی را در فضای شهری ایجاد می کند. این شهر یکی از شهرهای کشور انگلستان است و همواره دانشگاه شفیلد معروف ترین دانشگاه این شهر محسوب می شود.

شرایط تحصیل در دانشگاه شفیلد انگلستان

دانشگاه شفیلد کشور انگلستان یکی از 75 دانشگاه برتر جهانی بر طبق رنکینگ دانشگاهی جهان (QS) می باشد. فقط در سال 2023، این دانشگاه میزبان بیش از 5000 دانشجوی خارجی از 125 کشور جهان است. دانشگاه شفیلد به واسطه ترکیبی از کیفیت بالای آموزشی، محیطی دانشجوئی و آکادمیک و هزینه های مقرون به صرفه در انگلستان به عنوان مقاصد اصلی دانشجویان و متقاضیان علاقه مند به تحصیل در انگلستان می باشد.

دانشجویان خارجی در دانشگاه شفیلد انگلستان می توانند در انواع برنامه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه شفیلد در مقاطع کارشناسی (3 سال)، کارشناسی ارشد (1 الی 2 سال) و دکترا یا (PhD 4 سال) به تحصیلات خود ادامه دهند. این دانشگاه از امکانات پیشرفته ای شامل کتابخانه های مجهز، آزمایشگاه های پیشرفته و مراکز تحقیقاتی برتر برخوردار است. خوابگاه دانشگاه شفیلد گزینه مناسبی برای دانشجویان خارجی جهت صرفه جویی در مخارج خود محسوب می شود.

خوابگاه دانشجوئی مزیت دیگری هم که دارد نزدیک دانشگاه بوده و فاصله آن تا دانشگاه 5 الی 20 دقیقه است. دانشگاه شفیلد از دانشگاه های معتبر در زمینه تحصیل در رشته های مهندسی و فنی است که به دانشجویان کمک می نماید با اخذ مدرک تحصیلی از انگلستان بتوانند در این کشور و یا هر کشور دیگری به کار اشتغال ورزند.

معرفی امکانات دانشگاه شفیلد در انگلستان

یکی دیگر از فاکتورهایی که در معرفی دانشگاه شفیلد در انگلستان دارای اهمیت است، امکانات ویژه آن است. این امکانات می تواند در زمینه های مختلف علمی، ورزشی یا اجتماعی تقسیم بندی شود. یکی از شاخص ترین امکانات دانشگاه شفیلد در انگلستان، کتابخانه مجلل و زیبای این دانشگاه است. کتابخانه الماس، دسترسی به کتاب های چاپی، مقالات و کتاب های الکترونیکی را فراهم می آورد. در این ساختمان مجلل 1300 فضای آموزشی و 120 هزار نسخه از اسناد علمی وجود دارد. درب این ساختمان در 24 ساعت روز و 7 روز هفته به روی دانشجویان باز است. در این ساختمان دسترسی به اینترنت، کامپیوتر و پرینتر رایگان برای همه دانشجویان فراهم شده است.

350 باشگاه ورزشی و موسسه اجتماعی وابسته به این دانشگاه در انگلستان فعال هستند. در حقیقت شما می توانید تصمیم بگیرید که می خواهید کوهنوردی کنید یا یک روزنامه نگار دانشجویی باشید. در صورتی که توانایی های ورزشی خوبی داشته باشید می توانید در تیم های ورزشی نیز عضو شوید.

تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه شفیلد انگلستان

دانشجویان در مقطع لیسانس دانشگاه شفیلد با طیفی از برنامه های تحصیلی تدریس می شود و معمولا اتمام این دوره در دانشگاه مذکور 3 سال طول می کشد. در حال حاضر، برنامه های تحصیلی لیسانس در دانشگاه شفیلد دامنه وسیعی از رشته ها شامل علوم انسانی، مهندسی، علوم پایه، بازرگانی، ریاضیات، پزشکی، حقوق و علوم اجتماعی را شامل می شود. جهت اخذ پذیرش از دوره لیسانس دانشگاه شفیلد، متقاضیان ایرانی نیازمند مدرک دیپلم متوسطه یا پیش دانشگاهی و نیز قبولی در آزمون ورودی باشند. همچنین ارائه نمره 4 یا گرید C در آزمون زبان انگلیسی GCSE یا مدرک زبان انگلیسی معتبر همانند IELTS و TOEFL برای داوطلبان الزامی است. نمرات آزمون های زبان مورد قبول دانشگاه شفیلد به شرح زیر است:

نوع آزمون زبان انگلیسیحداقل نمره لازم
آزمون زبان IELTS6 برای مقطع لیسانس و 6.5 برای متقاضیان فوق لیسانس و دکترا
آزمون زبان (TOEFL (iBT80

شیوه و محتوای آموزش در دوره لیسانس دانشگاه شفیلد معمولا در قالب دروس کلاسی، سمینارها و کار گروهی و انجام پروژه به دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می شود. لازم به ذکر است که مهلت درخواست پذیرش دوره های مختلف از 1 سپتامبر تا 15 ژوئیه ادامه دارد اما، مهلت پذیرش در دوره های پزشکی و دندانپزشکی بین 1 سپتامبر و 15 اکتبر است. شهریه های سالیانه دانشجویان لیسانس دانشگاه شفیلد در حدود 16800£ (پوند) برای سال تحصیلی 2023-2022 است. البته میزان دقیق شهریه بستگی به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی علاقمندان به دانشگاه شفیلد خواهد داشت.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه شفیلد انگلستان

دوره های فوق لیسانس در دانشگاه شفیلد انگلستان معمولا 1 الی 2 سال طول می کشد و دانشجویان خارجی می توانند در هر 2 دوره آموزشی به صورت تمام وقت و پاره وقت ادامه تحصیل دهند. شرط ورود به مقطع فوق لیسانس در دانشگاه شفیلد، اتمام دوره لیسانس و قبولی در آزمون و مصاحبه دانشگاه است. اما شهرت دانشگاه شفیلد کشور انگلستان در بین دانشجویان خارجی بیشتر به دلیل تحصیل در برنامه فوق لیسانس M.B.A است.

لازم به ذکر است که سال تحصیلی در این دانشگاه 2 ترم تقسیم می شود و از سپتامبر تا ماه مه ادامه دارد. امتحانات میان ترم دانشجویان فوق لیسانس دانشگاه شفیلد در اکتبر و مارس هر سال برگزار می شود و آزمون های نهایی نیز در پایان از کلیه دانشجویان گرفته می شود. از شرایط اصلی برای تحصیل در این دوره نیز ارائه نمره مدرک آزمون زبان انگلیسی است. شهریه های سالیاته دانشجویان فوق لیسانس دانشگاه شفیلد در حدود 16800£ (پوند) برای سال تحصیلی 2023-2022 است.

تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه شفیلد انگلستان

مقطع PhD در دانشگاه های انگلستان

مقطع PhD دوره کاملا تخصصی و پژوهش محور دانشگاه شفیلد می باشد. متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا (PhD) از دانشگاه شفیلد بایستی مدرک فوق لیسانس و نیز مدرک نمره مهارت زبان انگلیسی خود را به هنگام اخذ پذیرش به دانشگاه شفیلد ارائه دهند. تحصیل در دوره دکترا دانشگاه شفیلد در حدود 3 و نهایتا 4 سال طول می کشد. برنامه های تحصیلی اصلی در مقطع PhD دانشگاه شفیلد به شرح ذیل است:

 • اقتصاد و مدیریت
 • مهندسی
 • حقوق
 • علوم بهداشتی
 • علوم محض و کاربردی
 • علوم انسانی
 • علوم اجتماعی و آموزشی
 • هنر

نحوه و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه شفیلد انگلستان

نحوه و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه شفیلد بسیار ساده است به شرط اینکه متقاضیان در تمامی مراحل درخواست پذیرش از A تا Z صبور باشند و به دقت مدارک و شرایط لازم را تهیه نمایند. کلیه متقاضیان برنامه های تحصیلی تمام وقت دانشگاه شفیلد بایستی از طریق اداره خدمات پذیرش کالج ها و دانشگاه های انگلستان (UCAS) اقدام به درخواست پذیرش نمایند. معمولا از داوطلبان این دانشگاه جهت پذیرش، مصاحبه ای به عمل نمی آید.

برای پذیرش از دانشگاه شفیلد شرکت در آزمون ورودی دانشگاه برای کلیه داوطلبان الزامی است. داوطبان بایستی نمره 4 یا Grade C آزمون GCSE به زبان انگلیسی را کسب کرده باشند. همچنین، یکی دیگر از شرایط اصلی پذیرش از دانشگاه شفیلد ارائه مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره حداقل 6.5 و 6.0 در هر بخش یا مدرک زبان انگلیسی معادل است. نهایتا، متقاضیان جهت درخواست پذیرش نیازمند ارسال مدارک زیر به اداره خدمات پذیرش کالج ها و دانشگاه های انگلستان (UCAS) هستند:

 • اسکن دیپلم متوسطه
 • اسکن ریزنمرات تحصیلی 3 سال متوسطه
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • اسکن مدرک دیپلم متوسطه یا پیش دانشگاهی
 • CV یا رزومه متقاضی
 • نمرات آزمون ورودی و زبان انگلیسی
 • مدارک بورسیه یا فاند تحصیلی
 • 2 الی 3 توصیه نامه
 • نمونه کارها و نمونه مقاله نگارش شده

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله ویزای تحصیلی انگلستان را مطالعه نمایید.

دوره های آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه شفیلد

دانشجویان بین المللی قبل از شروع تحصیل در دانشگاه می توانند در دوره های زبان آموزی شرکت داشته باشند. شما باید ابتدا در آزمون آیلتس شرکت کرده و نمره خود را به دانشگاه ارسال کنید. بر اساس نمره آیلتس مشخص می شود که شما تا چه حد به مطالعه زبان انگلیسی نیاز دارید. این دوره ها فقط برای دوره های مطالعاتی قبل از دوره کارشناسی ارشد است. در جدول زیر به بررسی این مورد خواهیم پرداخت؛

نمره آیلتسطول دوره
0-4.5غیر قابل قبول
4.55 ترم
54 ترم
5.53 ترم
62 ترم

علاوه بر این دوره های بسیار زیادی در این دانشگاه برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. دانشگاه شفیلد در کشور انگلستان دارای چند موسسه خوابگاهی در درون محیط دانشگاه است. دانشجویان تمام وقت همه مقاطع تحصیلی می توانند از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنند. مزیت اصلی استفاده از خوابگاه دانشجویی، کاهش چشمگیر هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان است. خوابگاه های این دانشگاه شامل موارد زیر می شود:

 • Ranmoor
 • Endcliffe
 • City

هزینه خوابگاه هایی به صورت سوئیت برای متقاضیان کارشناسی برای حدودا 42 هفته مبلغ 5294£ (پوند) می باشد، همچنین هزینه اتاق هایی با حمام مشترک در این خوابگاه برای 42 هفته حدودا 2036£ (پوند) است. متقاضیان کارشناسی ارشد برای اجاره هزینه خوابگاه به صورت سوئیت باید حدودا 6429£ (پوند) برای مدت 51 هفته بپردازند. اما اجاره در نظر گرفته شده برای خوابگاه هایی با حمام مشترک برای مدت 42 هفته حدودا مبلغ 4704£ (پوند) است.

هزینه تحصیل در دانشگاه شفیلد انگلستان در 2023

از دیگر بخش های مهم در معرفی دانشگاه شفیلد در انگلستان برآورد هزینه تحصیل در انگلستان و این دانشگاه است. در جدول زیر شهریه تحصیل در دانشگاه شفیلد به تفکیک رشته ارائه شده است. توجه فرمایید که هزینه ها مربوط به سال تحصیلی 2023-2022 در مقطع کارشناسی است:

رشته تحصیلیشهریه به پوند
هنر، حقوق، مدیریت، علوم اجتماعی، علوم شهری و شهرسازی£17600
معماری و مهندسی£22600
مطالعات شرق آسیا، زمین شناسی، روزنامه نگاری، طراحی منظر، ریاضی، موسیقی و باستان شناسی£18900
پزشکی£33500
دندانپزشکی£35800

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد با مراجعه به سایت دانشگاه می توانند از شهریه خود باخبر شوند. این امکان در سایت دانشگاه وجود دارد که با انتخاب ملیت خود از میزان کمک هزینه تحصیلی با خبر شوید. کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش و تجربه چندین ساله خود در تلاش هستند تا با ارائه مشاوره های تخصصی به شما هموطنان عزیز در هر زمینه از پذیرش تحصیلی و اعزام دانشجو به کشور انگلستان یاری کننده و همراه شما باشند.

سوالات پرتکرار در خصوص دانشگاه شفیلد

برای تحصیل در دانشگاه شفیلد ابهامات زیر باید مرتفع گردد:

 • چه تعداد دانشجوی خارجی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند؟ دانشگاه شفیلد در سالی که گذشت پذیرای بیش از 5000 دانشجوی خارجی از 125 کشور مختلف دنیا بوده است.
 • مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه شفیلد چه نمره ای است؟ این دانشگاه مدرک آیلتس 6 را برای پذیرش از دانشجویان در مقطع کارشناسی و 6.5 برای ارشد و دکترا را طلب می کند.
 • دانشجویان خارجی چگونه محیای ورود به دانشگاه شفیلد شوند؟ این دانشگاه برای آماده سازی دانشجویان خارجی دوره های Foundation را مخصوصا برای دانشجویان مقطع کارشناسی پیش بینی نموده است.
 • مزیت دوره های Foundation چیست؟ دانشجویان می توانند با شرکت در دوره های آماده سازی با شرایط تحصیل در نظام آموزشی انگلستان آشنا شوند، زبان خود را بهبود ببخشند، نحوه نوشتن مقاله را یاد بگیرند و رشته آینده خود را بهتر انتخاب نمایند.
4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *