مهاجرت تحصیلی هنگ کنگ

دانشگاه های رایگان هنگ کنگ

دانشگاه های رایگان هنگ کنگ

تحصیل در دانشگاه های رایگان هنگ کنگ و به طور کلی ادامه تحصیل به صورت رایگان در این شهر شرایط خاصی دارد که باید پیش از اقدام بررسی گردد. این نوشتار توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است تا شما عزیزان از شرایط تحصیل در دانشگاه های رایگان هنگ کنگ، روش های کاهش هزینه های تحصیل در هنگ کنگ، بورسیه های تحصیلی در این شهر و سایر موارد مرتبط آگاه شوید.

تحصیل در دانشگاه های رایگان هنگ کنگ

به دلیل ترکیب فرهنگ های شرقی و غربی و مضامین سنتی و عناصر مدرن، هنگ کنگ یکی از بهترین و مناسب ترین مقاصد برای ادامه تحصیل و زندگی به شمار می رود. هنگ کنگ یکی از قدرت های برتر اقتصادی در جهان است و لازم به ذکر است که سرمایه گذاری های زیادی در این منطقه اداری در زمینه های مختلف آموزشی و پرورشی صورت گرفته است؛ به همین دلیل، هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های رایگان هنگ کنگ اقدام به مهاجرت به هنگ کنگ می کنند این شهر دارای سه دانشگاه است که در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. هنگ کنگ یکی از پانزده مقصد برتر برای ادامه تحصیل در دوره ها، برنامه ها و رشته های تحصیلی مختلف می باشد. دانشجویان می توانند از روش های مختلف مانند کسب کمک هزینه تحصیلی هزینه های تحصیل در هنگ کنگ را به حداقل برسانند.

سال تحصیلی در هنگ کنگ شامل دو ترم است و ترم اول از اوایل سپتامبر آغاز می شود و تا اواخر دسامبر ادامه دارد، در حالی که ترم دوم از نیمه دوم ماه ژانویه تا ماه مه ادامه دارد. مهلت ثبت نام در دوره ها و برنامه های تحصیلی دانشگاه ها هنگ کنگ در بین دانشگاه های این شهر متفاوت است اما معمولاً مهلت ثبت نام در دانشگاه های هنگ کنگ بین ماه های دسامبر و مه برای برنامه هایی که از سپتامبر شروع می شود، اجرا می شود. پس از پذیرش، از دانشگاه انتظار می رود حامی متقاضی برای درخواست ویزا باشد. علاوه بر ارائه مدارک هویتی، متقاضیان باید مدارک تحصیلی مورد نیاز و بیانیه بانکی (یا از منابع مالی متقاضی یا افرادی که پیشنهاد حمایت مالی می دهند) ارائه دهند و همچنین فرم درخواست ویزا را تکمیل کنند.

شرایط تحصیل در دانشگاه های رایگان هنگ کنگ

هزینه تحصیلات عالی در هنگ کنگ بسته به دوره و اینکه آیا متقاضیان اهل هنگ کنگ هستند، از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است. برای کاهش هزینه های تحصیل در هنگ کنگ دانشجویان بین المللی می توانند از کمک هزینه های تحصیلی در هنگ کنگ بهره مند شوند. بورس های تحصیلی متعددی برای حمایت از تحصیل و زندگی در هنگ کنگ وجود دارد. تعدادی بورس های تحصیلی و جوایز توسط دولت هنگ کنگ، مؤسسات بعد از متوسطه و سایر سازمان های دولتی یا خصوصی برای کمک به دانشجویان بین المللی برای تأمین هزینه های تحصیل آنها در هنگ کنگ ارائه می شود. برخی از آنها صرفاً برای دانشجویان خارجی در دسترس هستند و برخی دیگر بدون توجه به ملیت یا وضعیت اقامت، به همه دانشجویان اعطا می شوند. بورسیه ها و جوایز برای دانشجویان بین المللی عبارتند از:

  • بورسیه تحصیلی دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ : بورسیه تحصیلی دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ دستاوردهای دانشجویان برجسته داخلی و خارجی را که در هشت دانشگاه بودجه کمیته کمک هزینه تحصیلی، آکادمی هنرهای نمایشی هنگ کنگ و شورای آموزش حرفه ای تحصیل می کنند، تشخیص می دهد. ارزش این بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی سالانه 10200$ (دلار) است.
  • بورسیه تحصیلی خود تأمین مالی پس از دوره متوسطه: بورسیه تحصیلی خود تأمین مالی پس از دوره متوسطه بورس های تحصیلی را به دانشجویان برجسته مختلف ارائه می کند که به دنبال تأمین مالی تمام برنامه های خود در سطح کارشناسی هستند. ارزش این بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی و داخلی سالانه 10300$ (دلار) است.
  • طرح کمک هزینه دکتری هنگ کنگ: طرح کمک هزینه دکتری هنگ کنگ با هدف جذب بهترین دانشجویان از سراسر جهان برای شرکت در برنامه های دکترا در هنگ کنگ است. این طرح کمک هزینه تحصیلی شامل کمک هزینه تحصیل به مبلغ 38.600$ (دلار) به صورت سالانه است.

شرایط تحصیل در دانشگاه های رایگان هنگ کنگ

کاهش هزینه های تحصیل در هنگ کنگ

علاوه بر بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در هنگ کنگ، دانشجویانی و متقاضیانی که قصد دارند در هنگ کنگ مشغول به تحصیل به صورت رایگان شوند و یا هزینه های تحصیل خود را به حداقل برسانند، می تواند به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند. دانشجویان بین المللی (به استثنای دانشجویان انتقالی) که در برنامه های تحصیلی تمام وقت معتبر دانشگاه های هنگ کنگ در مقطع کارشناسی یا بالاتر از دوره که دوره تحصیلی آنها کمتر از یک سال تحصیلی نباشد شرکت می کنند، می توانند در مدت زمان اقامت دانشجویی خود، به صورت پاره وقت در فعالیت های کارآموزی شرکت کنند. هر دانشجو و یا متقاضی خارجی که فکر کاهش هزینه های تحصیلی خود در دانشگاه های هنگ کنگ است می تواند در داخل پردیس دانشگاه و یا در سایر نقاط شهر شغل مناسبی بیابد و مشغول به درآمدزایی شود.

بهترین دانشگاه های رایگان هنگ کنگ

برای پذیرش در دانشگاه های هنگ کنگ، متقاضیان باید در آزمون ورودی شرکت کنند. لازم به ذکر است که برای ورود به برخی از دانشگاه های این منطقه اداری ممکن است از دانشجویان خواسته شود تا در مصاحبه نیز شرکت کنند. علاوه بر الزامات دانشگاهی، متقاضیان باید مراحل قانونی مانند اخذ ویزای دانشجویی را نیز سپری کنند. در برخی دانشگاه ها مسیرهای پذیرش دیگری وجود دارد. به عنوان مثال، افرادی که بیش از 23 سال سن دارند می توانند در صورت داشتن توانایی استثنایی در زمینه تحصیلی مورد نظر، پذیرش شوند. اگرچه در اولین دوره های آموزش در هنگ کنگ به زبان چینی می باشند، اما پس از دوره آموزش متوسطه از زبان انگلیسی برای تدریس دروس استفاده می شود.

در هنگ کنگ دانشگاه هایی وجود دارد که متقاضیان می توانند با داشتن شرایط لازم و کسب کمک هزینه های تحصیلی در آنها به صورت رایگان مشغول به تحصیل شوند و هزینه های تحصیل خود را به حداقل برسانند. تحصیل در دانشگاه چینی ، دانشگاه شهر هنگ کنگ، دانشگاه هنگ کنگ و همچنین دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ هزینه های بسیار کمی نسبت به سایر دانشگاه های هنگ کنگ به همراه دارند. همانطور که در بخش های قبلی گفته شد، دانشجویانی که مایل به تحصیل در هنگ کنگ هستند و یا قصد مهاجرت به هنگ کنگ از طریق تحصیل دارند می توانند با کسب کمک بورس تحصیلی هزینه های دانشجویی خود در این شهر را به حداقل برسانند. اگر قصد دارید در کشورهای مختلف مشغول به تحصیل شوید و اقدام به کسب ویزای دانشجویی کشورهای خارجی کنید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *