مهاجرت

دریافت مستر کارت استرالیا

دریافت مستر کارت استرالیا

استرالیا از جمله مقاصد سنتی مهاجرت ایرانیان محسوب می شود و اطلاع از شرایط دریافت مستر کارت استرالیا می تواند به فرآیند اقامت متقاضیان کمک کند. افراد با هر دلیلی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا داشته باشند، نیازمند تهیه برخی ملزومات اقامتی از جمله اجاره خانه و کارت اعتباری هستند. در حقیقت، داشتن کارت اعتباری در کشور استرالیا می تواند روند و شرایط زندگی در این کشور را برای مهاجران خارجی راحت و آسان سازد.

 • شرایط و مدارک لازم برای اخذ مستر کارت استرالیا چیست؟
 • بهترین مستر کارت استرالیا کدام است؟
 • مزیت دریافت مسترکارت در کشور استرالیا چیست؟
 • هزینه دریافت و نگهداری مسترکارت در استرالیا چقدر است؟
 • شرایط خرید بدون مسترکارت در استرالیا چیست؟
 • آیا افتتاح حساب و اخذ مستر کارت استرالیا برای متقاضیان رایگان است؟

نکته جالب درباره افتتاح حساب و اخذ مستر کارت در این کشور آن است که شرط افتتاح حساب در این کشور گرفتن 100 امتیاز از طریق معیارهای شناسائی شخصی منتخب دولت می باشد. بنابرین مدارک لازم برای کسب حداقل 100 امتیاز لازم شامل گواهی تولد، پاسپورت، گواهی شهروندی و غیره می باشد. باید توجه کرد که امکان افتتاح حساب به صورت حضوری و مجازی در کشور استرالیا امکانپذیر بوده و بانک های زیادی به ارائه خدمات می پردازند. نهایتا شما در این مقاله که توسط تیم کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است با شرایط کلی افتتاح حساب و اخذ مستر کارت کشور استرالیا آشنا می شوید.

نظام بانکی و بانکداری استرالیا 2024

سیستم بانکداری استرالیا جزء برترین و متکامل ترین نظام های بانکی دنیا است. بانک های کوچک و بزرگ و دولتی و خصوصی مختلفی در استرالیا وجود دارند که در زمینه افتتاح حساب و ارائه کارت های پرداخت مختلف فعال می باشند. باید بدانید که کلا بانکداری استرالیا تحت تسلط چهار بانک اصلی زیر می باشند:

نمودار سیستم بانکداری استرالیا


یکی از معیارهای مهم و اساسی در رنکینگ و رتبه بندی بانک های برتر استرالیا در سال 2024 بررسی توسط شاخص دارایی ها و اموال آن بانک ها می باشد. اگر بخواهیم که برترین بانک های استرالیا را بر این اساس رتبه بندی کنیم ما به لیست زیر از این بانک ها دست می یابیم:

برترین بانک های استرالیا بر طبق دارایی

نگاهی به تعریف مستر کارت

همانند انگلستان، در کشور استرالیا نیز Debit Mastercard یا همان کارت اعتباری مستر کارت رقیب Visa Debit Cards یا ویزاکارت ها می باشد. در حالی که هر دو کارت از نوع کارت اعتباری بوده اما شبکه تراکنشی و نیز کمی هم امتیازات آنها از هم متفاوت است. مستر کارت برای اولین بار در کشور استرالیا توسط بانک Westpac به عنوان کارت جایگزین دارندگان کارت Cirrus این بانک معرفی شد. در ادامه بانک ها و موسسات اعتباری زیادی در استرالیا مطرح شدند که برای مشتریان خود مستر کارت صادر می کردند.

از موسسات و بانک های دیگر استرالیایی فعال در زمینه صدور مستر کارت می توان به Commonwealth Bank و ME Bank اشاره نمود که جزء تنها بانک هایی هستند که برای هر دارنده حساب سن 16 ساله به بالا مستر کارت صادر می کنند. در حالی که شرط موسسات دیگر استرالیایی جهت صدور مسترکارت این است که متقاضیان سنی بالاتر از 18 سال داشته باشند. جالب است بدانید که Bendigo Bank نیز برای دانش آموزان 12 سال به بالا هم مستر کارت صادر می کند.

ویزا کارت استرالیا چیست؟

ویزا کارت یک نوع کارت اعتباری برای تسهیل انواع معاملات و مبادلات تجاری در کشور استرالیا است که توسط شرکت ویزا توسعه داده شده است. دفتر مرکزی خود شرکت ویزا Visa Inc. در شهر سن فرانسیسکو ایالت کالیفرنیا آمریکا قرار دارد. شرکت ویزا هیچ نوع کارتی را صادر نمی کند در عوض این شرکت موسسات مالی را همراه با محصولات پرداخت برند دار را در سراسر جهان مدیریت می کند. صدور انواع ویزا کارت توسط این بانک ها و موسسات انجام می شود.

ویزاکارت ها در کشور استرالیا در انواع مختلف شامل ویزاکارت اعتباری یا کردیت ویزاکارت و نیز ویزاکارت بدهی یا دبیت ویزا کارت برای متقاضیان صادر می شود. این کارت ها در کشور استرالیا توسط بانک ها و موسسات مالی مختلفی آفر می شوند. از معروفترین بانک های صادرکننده این نوع کارت های بانکی نیز می توان به بانک های زیر اشاره کرد:

منبع: canster.com.au

لزوم افتتاح حساب در استرالیا و اخذ مستر کارت

استرالیا از دیرباز به عنوان مقصد مهاجرتی جذابی برای متقاضیان ایرانی محسوب می شود. غالبا مهاجران ایرانی در قالب نقش هایی مثل دانشجو، کارگر و یا توریست به این کشور مهاجرت می کنند. البته نباید از این نکته نیز غافل شویم که برخی از ایرانیان نیز متاسفانه به ناچار راه غیرقانونی و پر خطری برای مهاجرت به استرالیا یعنی پناهندگی در استرالیا را انتخاب کرده و در این مسیر خود و خانواده همراه را دچار مسائل و مشکلات متعددی می کنند.

به هر ترتیب این روند مهاجرتی ایرانیان به کشور استرالیا در طول سالیان ادامه یافته و هم اکنون نیزمتقاضیان خاص خود را دارد. اما قبل از موعد سفر و درست همزمان با ارائه درخواست ویزا افراد باید به چند فاکتور حیاتی نیز توجه نمایند. اولا آنها نیازمند محل اقامت در کشور استرالیا بوده و ثانیا برای انجام تراکنش ها و معاملات روزانه نیازمند افتتاح حساب و اخذ کارت اعتباری هستند.کارت های اعتباری مختلفی از جمله مستر کارت، ویزا کارت، دیسکاور و یا اکسپرس آمریکا در استرالیا برای انجام تراکنش های اعتباری پذیرفته می شود. پس متقاضیان بایستی در اسرع وقت (به صورت حضوری یا مجازی) درخواست داده و برای دریافت مستر کارت استرالیا یا هر کارت اعتباری دیگر آماده شوند.

شرایط دریافت مستر کارت استرالیا

شرایط دریافت مستر کارت استرالیا

بانک ها و موسسات مالی استرالیا بنا به خواست مشتریان خود برای آنها انواع مستر کارت شامل World Mastercard، Standard Matercard و نیز Platinum Mastercard صادر می کنند. متقاضیان با توجه به شرایط خود می توانند متقاضی افتتاح حساب و دریافت یکی از مستر کارت های فوق باشند. اما از جمله شرایط افتتاح حساب و دریافت مستر کارت استرالیا داشتن حداقل AU$5000 (دلار استرالیا) در حساب اصلی می باشد.

جالب است بدانید که افتتاح حساب در کشور استرالیا امتیاز محور است و بانک ها در این زمینه از سامانه شناسائی شخصی منتخب دولت استفاده می کنند که 100 امتیازی است. مشتریانی که با تهیه مدارک لازم بتوانند حداقل 100 امتیاز کسب کنند می توانند برای دریافت کارت اعتباری اقدام نمایند. مدارکی که بانک ها و موسسات مالی استرالیا از مشتریان برای صدور مستر کارت می خواهند شامل:

مدارک لازم جهت دریافت مستر کارت استرالیا 2022شرح
شناسنامه، پاسپورت یا گواهی شهروندی70 امتیاز
گواهینامه رانندگی، گواهی شکار، کارت شناسائی کارکند خدمات عمومی40 امتیاز
نرخ های زمین (این فاکتور تنها برای مالکان خانه به کار می رود)35 امتیاز

دریافت بهترین مستر کارت استرالیا

همانطوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، انواع سه گانه مستر کارت توسط بانک ها و موسسات مالی استرالیایی برای متقاضیان صادر می شود. نکته مهم درباره انواع مستر کارت کشور استرالیا این است که متقاضیان می توانند با توجه به معیارها و پارامترهایی از جمله نرخ سود بر میزان تراکنش های مالی، حداقل شرط درآمدی و غیره مستر کارت خود را انتخاب نمایند. با این توصیف، بهترین مسترکارت های استرالیا در سال 2022 عبارتند از:

عنوان مستر کارتبهترین به خاطر
HSBC Platinum Credit Cardپیشنهاد 0% سود بر تراکنش
Qantas Premier Platinumپیشنهاد بزرگترین پاداش جهت خرید از بازار
American Express Velocity Platinum cardپیشنهاد 50000 امتیاز velocity به هنگام درخواست
St.George Vertigoپیشنهاد 0% سود بر تراکنش

تقاضا برای مهاجرت به استرالیا در بین دانشجویان و کارگران بسیار بالا است و این تنها به دلیل کیفیت بالای آموزش عالی این کشور توسعه یافته و نیز وجود بازار کار جذاب می باشد. اما برای مهاجرت به این کشور تنها شرط لازم اخذ ویزای مهاجرتی نمی باشد. بلکه متقاضیان به موارد دیگری از جمله افتتاح حساب بانکی و اخذ کارت اعتباری نیازمند می باشند.

شرایط افتتاح حساب و اخذ ویزا کارت برای ایرانیان

متاسفانه در شرایط فعلی راهکاری برای افتتاح حساب در استرالیا از داخل ایران وجود ندارد و دلیل آن هم فقط تحریم است. جدیدا شرکت های واسطه پیدا شده اند که با اخذ مبالغ زیاد اقدام به افتتاح حساب برای ایرانیان می کنند. راهکار دیگر برای هموطنان ایرانی که تا حدودی سخت هم می باشد، اخذ اقامت کشورهای همسایه مثل ترکیه یا آذربایجان و اقدام از این طریق می باشد. با همه اوصاف باید بدانید که شما مجبور به حضور فیزیکی در استرالیا جهت افتتاح حساب نبوده و از طریق آنلاین هم می توانید سریعا حساب جاری در استرالیا افتتاح و درخواست ویزا کارت دهید. بهترین گزینه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای هموطنان علاقه مند مهاجرت به استرالیا و دریافت ویزا کارت از دو طریق زیر می باشد:

 • افتتاح حساب آنلاین از طریق 4 بانک بزرگ استرالیایی یعنی ANZ، Commonwealth Bank، NAB و نیز Westpac که تسهیلات ویژه افتتاح حساب را 12 ماه قبل از ورود شما به استرالیا فراهم می کنند. کل این فرآیند 5 تا 10 دقیقه زمان می برد. پس از ورود نیز شما می توانید مدارک خود را تحویل و حساب را شارژ کنید.
 • افتتاح حساب TransferWise Borderless با امتیازاتی مثل ارسال، دریافت و سازماندهی بین المللی وجوه، هزینه ها و کارمزدهای پایین.

پرسش های کلیدی درباره دریافت مسترکارت استرالیا

استرالیا یکی از کشورهایی است که مسترکارت در آن معتبر است. در حقیقت می توان به کمک آن خریدهای اولیه خود را به صورت کامل انجام داد. در حال حاضر افراد زیادی هستند که این مسترکارت ها و حتی ویزاکارت ها را مورد استفاده قرار می دهند. در شرایط کنونی می توان به این نکته توجه داشت که استرالیا یکی از کشورهایی است که امکان خرید با پول نقد در آن در پایین ترین سطح خود قرار دارد. افرادی که می خواهند در این کشور زندگی کنند، باید در نظر داشته باشند که برای رفاه حال خود نیز به این کارت معتبر نیاز خواهند داشت.

پرسش هایی در این رابطه مطرح می شوند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • آیا دریافت مسترکارت استرالیا یک الزام است؟ افرادی که می خواهند در این کشور اقامت داشته باشند، باید یک کارت بانکی معتبر داشته باشند. در حقیقت این کارت بانکی معتبر است که اهمیت دارد. این که فرد حتما مسترکارت داشته باشد مهم نیست.
 • آیا شهروندان ایرانی می توانند در استرالیا مسترکارت دریافت کنند؟ همه افرادی که موفق به افتتاح حساب بانکی شوند، این امکان را خواهند داشت که از مسترکارت نیز استفاده کنند. شهروندان ایرانی نیز باید بتوانند یک حساب بانکی افتتاح کنند تا در نهایت به مسترکارت دست پیدا کنند.
 • چه مزیتی برای دریافت مسترکارت استرالیا وجود دارد؟ افرادی که بتوانند مسترکارت استرالیا را به دست آورند، این امکان را خواهند داشت که در اکثر فروشگاه های جهان خرید کنند. مسترکارت استرالیا در اکثر کشورهای جهان اعتبار دارد.
4/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *