مهاجرت تحصیلی مجارستان

رشته قلب و عروق در مجارستان

رشته قلب و عروق در مجارستان

رشته قلب و عروق در مجارستان از جمله رشته های وابسته به گروه علوم پزشکی است که با کیفیت بسیار بالایی در حال ارائه شدن است. اگرچه تعداد کمی از دانشگاه های مجارستان این رشته را ارائه می کنند اما باید در نظر داشت که از نظر کیفیت آموز در سطح بسیار مناسبی قرار دارند و بسیاری از افراد برای ورود به دانشگاه های مجارستان، به این دلیل که رزومه خوبی در مقطع قبلی تحصیل خود به دست نیاورده اند، امکان ادامه تحصیل را نخواهند داشت. در شرایط فعلی می توان گفت که مجارستان یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپای شرقی در رشته قلب و عروق به حساب می آید.

طول دوره تحصیل در رشته قلب و عروق در این کشور معمولا 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان با شرکت در دوره های انترنی تخصص قلب و عروق، آماده ورود به بازار کار در این کشور خواهند شد. در چنین شرایطی می توان گفت که مجارستان یکی از کشورهای مناسب حوزه شنگن است که می توان به کمک آن به اقامت دست پیدا کرد و این درحالی است که افراد نیاز به در اختیار داشتن بودجه های سنگین نخواهند داشت. برای تحصیل در مجارستان نیاز به در اختیار داشتن مدرک زبان نیز نیست و این یک کمک بزرگ برای علاقمندان است و به همین دلیل، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله شرایط تحصیل رشته قلب و عروق در مجارستان را تشریح می کنند.

  • بهترین دانشگاه های مجارستان برای تحصیل در رشته قلب و عروق کدامند؟
  • آیا هزینه تحصیل رشته قلب و عروق در مجارستان مناسب است؟
  • شرایط کار در مجارستان برای پزشکان چگونه است؟
  • آیا متخصصان قلب و عروق در مجارستان درآمد مناسبی دارند؟

شرایط تحصیل رشته قلب و عروق در مجارستان

شرایط تحصیل رشته قلب و عروق در مجارستان

مجارستان یکی از بهترین کشورهای حال حاضر شرق اروپا برای تحصیل است. تحصیل پزشکی در مجارستان می تواند از روش های مناسب مهاجرت به اروپا باشد. افراد می توانند بدون نیاز به مدرک زبان به کشور مجارستان مهاجرت کرده و در دوره های آموزش زبان در این کشور شرکت کرده و به طور همزمان دوره های پیش پزشکی را نیز پشت سر بگذارند و مدرک خود را در این کشور به دست آورند. باید در نظر داشت که تنها با دریافت مدرک پزشکی است که می توان به تحصیل رشته قلب و عروق پرداخت.

در جمع بهترین دانشگاه های جهان در رشته قلب و عروق، نام دانشگاه سملوایز در رتبه 199 جهان و 69 اروپا قرار دارد. این دانشگاه که در سال 1769 فعالیت علمی خود را آغاز کرده است، 12500 دانشجو دارد. با فاصله کم از این دانشگاه نیز نام دانشگاه سگد دیده می شود که رتبه 282 جهان را در اختیار گرفته است. دانشگاه دبرسن نیز به عنوان سومین دانشگاه برتر در رشته قلب و عروق، رتبه 365 جهان را به خود اختصاص داده است. در رابطه با سایر دانشگاه های کشور مجارستان در این رشته می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • پچ در رتبه 385
  • دانشگاه تکنولوژی و اقتصاد بوداپست در رتبه 1129

امتیازات تحصیل رشته قلب و عروق در مجارستان

افرادی که تحصیل در خارج از کشور را انتخاب می کنند، باید در نظر داشته باشند که چه امتیازاتی را می توانند با مهاجرت خود به دست بیاورند. مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل یک امتیاز بزرگ برای هر فرد است که می توان با استفاده از آن آینده خود را به طور کامل تغییر داد. برخی از مهم ترین امتیازاتی که تحصیل در مجارستان به همراه خواهد داشت عبارتند از:

برخی از مهم ترین امتیازات تحصیل در مجارستان

یکی دیگر از مواردی که باید در این رابطه به آن توجه داشت، هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور است. برای تحصیل در رشته قلب و عروق هر فرد به طور متوسط به 11600€ تا 16000€ (یورو) نیاز خواهد داشت و شانس دریافت کمک هزینه های تحصیلی از دانشگاه های این کشور زیاد نیست. از طرف دیگر باید در نظر داشت که هزینه زندگی در این کشور بسیار مقرون به صرفه است و دانشجویان باید به طور متوسط ماهانه بودجه ای در حدود 500€ (یورو) را در اختیار داشته باشند. امکان کار دانشجویی به مدت 24 ساعت در هفته، به دانشجویان اجازه می دهد تا هزینه های زندگی خود در این کشور را کاملا پوشش دهند.

شرایط کار متخصصین قلب و عروق در کشور مجارستان

افرادی که برای کار پزشکی به کشور مجارستان مهاجرت می کنند، نیاز خواهند داشت تا مدرک پزشکی خود را معادلسازی کنند اما افرادی که دوره تحصیل خود در این کشور را به پایان برسانند، قادر خواهند بود تا کار در مجارستان به عنوان پزشک را تجربه کنند. در چنین شرایطی فرد واجد شرایط خواهد بود تا خود را به عنوان یکی از مدعیان دریافت اقامت دائم این کشور معرفی کند. در این شرایط است که می توان گفت تحصیل در مجارستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

1730000HUF (فورینت مجارستان) متوسط درآمدی است که یک پزشکی متخصص قلب و عروق در این کشور کسب می کند و این مقدار برای زندگی خانوادگی در رفاه کامل نیز کافی است. مجارستان یکی از کشورهای خوب در حوزه شنگن است که می توان اقامت دائمی آن را نیز از طریق تحصیل به دست آورد. در صورت تمایل به زندگی در این کشور، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.