مهاجرت تحصیلی کلمبیا

رشته های تحصیلی در کلمبیا

رشته های تحصیلی در کلمبیا

داشتن اطلاعات کافی پیرامون شرایط رشته های تحصیلی در کلمبیا موجب می گردد متقاضیان با هدف گذاری صحیح تری در این مسیر گام بردارند و در جهت نیل به آمال و آرزوهای خود مقصد را به راحتی در دسترس و اختیار خود ببینند. وجود امکانات تحقیقاتی و پژوهشی فراوان در شهرهایی چون بوگوتا (Bogota) که هماهنگ با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد همراه با سطح بالای کیفی ارائه آموزش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور کلمبیا موجب شده است تا اشخاص از اقصی نقاط جهان خواهان دریافت ویزای تحصیلی کلمبیا و مهاجرت به این کشور پهناور باشند. همچنین از دیگر مزیت های کلمبیا می توان به وجود تفریحات طبیعی و گردشگری فراوان اشاره کرد که دانشجویان می توانند در زمان فراغت خود به خوشگذرانی در جنگل های سرسبز و یخچال های طبیعی متعدد بپردازند.

کلمبیا کشوری بزرگ بوده که دارای جمعیت 49 میلیون نفری می باشد؛ از مهم ترین دغدغه های مردم این کشور می توان به برقراری صلح و امنیت اشاره کرد که امضای قراردادهای مربوط در سال 2016 خاتمه ای بر جنگ های متمادی سالیان دراز نیروی نظامی این کشور بود. اگرچه افراد با اهداف گوناگون نظیر سرمایه گذاری و کارآفرینی نیز به کلمبیا مهاجرت می کنند، اخذ ویزای تحصیلی این کشور از متداول ترین شیوه های اقامت در شهرهای مدرن کلمبیا بوده و علت آن را می توان در هزینه های بسیار معقول دانشگاه و انواع بورسیه های تحصیلی ارائه شده جست. در ادامه این مقاله که توسط تیم نگارش موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده است برآنیم تا همراه شما به بررسی انواع برنامه ها و رشته های تحصیلی دانشگاهی در کلمبیا بپردازیم.

درباره رشته های تحصیلی در کلمبیا

کشور کلمبیا یکی از پرمتقاضی ترین سرزمین های آمریکای جنوبی جهت تحصیل افراد در طیف وسیع رشته های ارائه شده از سوی موسسات آموزشی و دانشگاه ها می باشد. اگرچه اکثر امکانات آموزشی چون دانشگاه های معتبر دولتی و خصوصی در شهرهای مدلین، بوگوتا و بارانکیبا واقع شده اند، سایر مراکز آموزشی این کشور نیز در فهرست اعلام شده از سوی QS جای دارند. نظام آموزشی پیش از ورود به دانشگاه برای شهروندان کلمبیایی 11 ساله بوده که 6 سال آن به دوره متوسطه و دبیرستان اختصاص می یابد. انواع رشته های تحصیلی دانشگاه های کلمبیا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه شده و اگرچه ارائه دیپلم زبان اسپانیولی DELE جهت اخذ پذیرش از بسیاری مراکز الزامی می باشد، اشخاص مسلط بر زبان انگلیسی نیز قادر به تحصیل در شاخه های حقوق، اقتصاد، پزشکی، مهندسی، هنر و سایر علوم تجربی می باشند.

بررسی بهترین رشته های تحصیلی در کلمبیا

اگرچه امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های کلمبیا برای مهاجرین بین المللی فراهم نمی باشد، شهریه های هر ترم به فراخور رشته تحصیلی هدف بسیار مقرون به صرفه بوده و انواع بورسیه های تحصیلی ارائه شده علی الخصوص در مقاطع دکتری و فوق دکتری کمک شایانی به پرداخت هزینه های افراد خواهد کرد. تحصیل مقطع کارشناسی در کلمبیا نیازمند زمانی 4 ساله می باشد؛ همچنین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 و اخذ مدرک دکتری 3 الی 5 سال زمان بر خواهند بود. در مقطع کارشناسی بیشترین برنامه های ارائه شده مربوط به رشته های علوم انسانی با 12 برنامه می باشد. علوم طبیعی نیز دارای شرایط مشابه بوده و در جایگاه بعدی علوم اجتماعی قرار دارند. شاخه های هنر MA در طبقه بعدی این فهرست قرار گرفته و علوم بهداشت و سلامت به همراه مدیریت در انتهای لیست قرار می گیرند.

بررسی بهترین رشته های تحصیلی در کلمبیا

رشته های تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در کلمبیا

با توجه به اینکه مدر اخذ شده از سوی 4 دانشگاه ارائه دهنده علوم پزشکی از جمله University of The Andes در کلمبیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد، بسیاری از هموطنان ما در سال های اخیر اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کلمبیا و سپری کردن ترم های دانشگاهی در این رشته ها کرده اند. تحصیل پزشکی در کلمبیا نیازمند 5 الی 6 سال زمان بوده و متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی ملزم به ارائه مدرک آیلتس 6 می باشند. از حداقل مدارک موردنیاز اخذ پذیرش از دانشگاه های علوم پزشکی کلمبیا می توان به دیپلم 12 ساله با ریز نمرات، ارائه مقالات معتبر و قبولی در آزمون ورودی به عمل آمده اشاره کرد. برخی از مهم ترین دوره های ارائه شده در رشته های تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در کلمبیا به شرح زیر می باشد:

  • فارماکولوژی
  • آناتومی بدن انسان
  • فیزیولوژی بالینی
  • ارتوپدی
  • بهداشت فرد و جامعه

معرفی برترین دانشگاه های کشور کلمبیا

تحصیل در کلمبیا و دانشگاه های آن از اعتبار مناسبی برخوردار بوده و مدرک اخذ شده از دانشگاه های برتر این کشور در سایر کشورهای آمریکای جنوبی و همچنین در سرزمین های اروپایی معتبر خطاب می گردد. دو دانشگاه Los Andes و Nacional de Colombia در بین 15 دانشگاه برتر آمریکا قرار داشته که یکی از آن ها به جمع 300 دانشگاه برتر جهان طبق اعلام QS راه یافته است. همچنین دانشگاه های Pontificia و Antioquia در فهرست برترین دانشگاه های این کشور قرار دارند و همه ساله به جذب تعداد زیادی از دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در رشته های گوناگون مبادرت می ورزند. در ادامه به بررسی تغییرات درصد شهروندان کلمبیایی وارد شده به دانشگاه در سال های اخیر پرداخته ایم:

درصد جوانان وارد شده به دانشگاه سال میلادی
42% 2000
57% 2012
62% 2018

هزینه انواع رشته ها جهت تحصیل در کلمبیا

اگرچه دانشجویان انواع رشته های تحصیلی چون MBA در مقطع کارشناسی ارشد قادر خواهند بود بورسیه های تحصیلی ارائه شده از سوی دولت و موسسات خصوصی را اخذ نمایند، افرادی که موفق به دریافت این تسهیلات نمی گردند نیز ملزم به پرداخت شهریه ای گزافی نخواهند بود؛ به گونه ای که دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه های دولتی برای هر ترم تحصیلی به طور میانگین هزینه ای معادل 6000000COL (پزوی کلمبیا) پرداخت کرده که رقم بالایی محسوب نمی گردد. متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کلمبیا دو برابر این مبلغ می باشد. در پایان امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما عزیزان مفید بوده و بتوانید پس از ارتباط با همکاران مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین تصمیم را پیرامون تحصیل در کلمبیا اتخاذ نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *