ویزای تحصیلی

رشته پزشکی در گرجستان

رشته پزشکی در گرجستان

رشته پزشکی در گرجستان در دانشگاه های متعددی ارائه می شود ولی باید به این نکته نیز توجه داشت که کیفیت کافی را به همراه ندارد. برای این که بتوان بهترین دانشگاه رشته پزشکی در این کشور را مورد بررسی قرار داد، باید لیست بلند بالایی از دانشگاه های جهان را پشت سر گذاشت. در حال حاضر گرجستان یکی از مقاصد اصلی ایرانی ها برای تحصیل در این رشته به حساب نمی آید. دانشجویان ایرانی نیز مدت ها است که تمایلی به تحصیل در این کشور ندارند. دانشگاه های گرجستان دیگر در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ایران قرار ندارند. همین مسئله سبب شده است که تمایل به تحصیل در این کشور بسیار کمتر شده باشد.

  • شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان چگونه است؟
  • هزینه تحصیل پزشکی در این کشور چقدر است؟
  • بهترین دانشگاه های پزشکی گرجستان کدامند؟
  • چه محدودیت هایی برای تحصیل پزشکی در این کشور وجود دارد؟
  • شرایط کار پزشکان در گرجستان چگونه است؟
  • آیا گرجستان را می توان به عنوان یک مقصد ارزشمند برای تحصیل پزشکی معرفی کرد؟

باید به این نکته توجه داشت که در شرایط کنونی، گرجستان یک کشور درجه چندم برای تحصیل به حساب می آید. زمانی که صحبت از رشته پزشکی در میان باشد، انتخاب کشوری مانند گرجستان سخت تر نیز می شود. به همین دلیل است که به بسیاری از افراد توصیه می شود تا این کشور را برای آینده خود انتخاب نکنند. گزینه های متعددی که امروزه در دسترس هستند، این کشور را به گزینه ای نه چندان منطقی برای تحصیل تبدیل کرده اند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در این زمینه همراه شما باشند.

شرایط پزشک شدن در گرجستان

افرادی که می خواهند به عنوان یک پزشک به کار خود ادامه دهند، باید یک مدرک معتبر پزشکی در اختیار داشته باشند. گرجستان نیز کشوری است که امکان دریافت این مدرک را به افراد زیادی می دهد. باید به این نکته اشاره کرد که در شرایط کنونی، ورود به گرجستان به عنوان دانشجوی پزشکی در دانشگاه های مختلفی امکان پذیر شده است. هیچ یک از این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت نیستند. به همین دلیل است که نباید این دانشگاه ها را برای خود انتخاب کرد.


دوره آموزش پزشکی در گرجستان یک دوره 6 ساله است. دانشجویان پس از این که مدرک تحصیلی خود را در این کشور دریافت کردند، وارد دوره کارآموزی می شوند و پس از آن وارد دوره رسمی کار می شوند. به همین دلیل است که می توان فرایند تحصیل در این کشور را شبیه بسیاری از کشورهای دیگر دانست.

شرایط کلی تحصیل پزشکی در ترکیه

دانشگاه های برتر پزشکی در گرجستان

باید به این نکته اشاره کرد که دانشگاه های زیادی برای تحصیل رشته پزشکی در گرجستان وجود دارد. این دانشگاه ها رتبه جهانی خوبی در اختیار ندارند. بهترین دانشگاه های ارائه کننده رشته پزشکی در این کشور رتبه های زیر را در جهان به دست آورده اند:

2943- دانشگاه دولتی و پزشکی تفلیس

3063- دانشگاه دولتی ایوان خاواخیشویلی تفلیس

3675- دانشگاه دولتی ایلیا

4913- دانشگاه فنی گرجی

5850- دانشگاه کائوکاسوس

5858- دانشگاه دولتی باتومی

بهترین دانشگاه های رشته پزشکی در سوئد

هیچ یک از این دانشگاه ها در سطح بین المللی جایگاه مناسبی در اختیار ندارند. در این شرایط است که نمی توان انتظار داشت افراد بتوانند در این کشور مدرک معتبری دریافت کنند. از طرفی باید به این نکته اشاره کرد که انتخاب این کشور برای علاقمندان به کار در ایران نیز یک اشتباه بسیار بزرگ است.

دانشگاه های برتر پزشکی در گرجستان

بررسی درآمد یک پزشک در گرجستان

افرادی که قصد دارند به عنوان یک پزشک در گرجستان کار کنند، باید موارد متعددی را در نظر داشته باشند. سطح درآمد در این کشورچندان مناسب نیست. می توان گفت که پزشکان در گرجستان از سطح درآمد خوبی برخوردار خواهند بود. آن ها می توانند به حقوقی دسترسی داشته باشند که از نظر کلی زندگی آن ها در این کشور را تقویت می کند. با این حال به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر، درآمد کمتری خواهند داشت.

بررسی متوسط درآمد سالانه یک پزشک در گرجستان به لاری

به همین دلیل است که می توان گفت که پزشکان در گرجستان شرایط مناسبی خواهند داشت اما در مجموع زندگی با کیفیتی در این کشور نمی توان ایجاد کرد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر اطلاعاتی که در اختیار دارند، می توانند مسیر مهاجرت تحصیل آن هم در رشته پزشکی را برای متقاضیان خارجی فراهم کنند.

پرسش های کلیدی درباره رشته پزشکی در گرجستان

پرسش های مختلفی در رابطه با این رشته تحصیلی وجود دارد که باید به آن ها پاسخ داد. برخی از مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

  • دوره آموزش پزشکی در این کشور چه مدت به طول می انجامد؟ دانشجویان رشته پزشکی باید یک دوره آموزشی 6 ساله را پشت سر بگذارند.
  • آموزش رشته پزشکی در گرجستان به چه زبانی انجام می شود؟ این رشته به زبان انگلیسی ارائه می شود.
  • هزینه تحصیل رشته پزشکی در این کشور چقدر است؟ این رشته با شهریه تقریبی 7000$ (دلار) در سال ارائه می شود. در برخی از دانشگاه ها ممکن است این هزینه بیشتر یا کمتر باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *