هزینه زندگی

ساعت به وقت رومانی

ساعت به وقت رومانی

ساعت به وقت رومانی در حالت استاندارد به وقت اروپای شرقی است که به صورت UTC +02:00 نشان داده می شود به صورت مخفف EET شناخته می شود. رومانی دارای امتداد شرقی غربی 9.2 درجه طول جغرافیایی است. با توجه به موقعیت رومانی در اروپای شرقی، این حدود 710 کیلومتر است. با این گسترش نسبتاً کوچک، مسیر خورشید در موقعیت‌های مختلف کشور فقط کمی متفاوت است. موقعیت خورشید در غرب کشور تنها حدود 37 دقیقه با موقعیت خورشید در شرق متفاوت است. این بدان معناست که خورشید 37 دقیقه دیرتر در غرب طلوع و غروب می کند تا در شرق. رومانی با مساحت 92043 مایل مربع (238391 کیلومتر مربع) بزرگترین کشور در جنوب شرقی اروپا است. اندازه آن تقریباً به اندازه انگلستان است و کمی کوچکتر از ایالت اورگان آمریکا است. زبان رومانیایی که در حال حاضر توسط بیش از 25 میلیون نفر صحبت می شود، 1700 سال قدمت دارد.

رومانی از سال 1948 تا سال 1989 تحت حاکمیت کمونیستی بود، زمانی که رژیم نیکلای چائوشسکو، رهبر رومانیایی سرنگون شد. انتخابات آزاد در سال 1990 برگزار شد. در سال 2004 این کشور به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پیوست و در سال 2007 به عضویت اتحادیه اروپا (EU) درآمد. تلاش های رومانی بر تسریع اصلاحات ساختاری و تقویت نهادها برای همگرایی بیشتر با اتحادیه اروپا متمرکز است. رشد اقتصادی این کشور یکی از بالاترین ها در اتحادیه اروپا از سال 2010 بوده است. رومانی با داستان های جذاب، مکان های منحصر به فرد، مناظر زیبا و شخصیت های شگفت انگیز، سرزمینی شگفت انگیز است. متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کاملی درباره ساعت به وقت رومانی و خود این کشور اروپایی جمع آوری کرده اند تا هموطنان در ادامه نوشتار از آن بهره مند شوند.

اطلاعات بیشتر: هزینه زندگی در رومانی

ساعت به وقت رومانی

ساعت به وقت رومانی تنها شامل یک منطقه زمانی می باشد که 2 ساعت از ساعت هماهنگ جهانی جلوتر است (UTC +02:00) و به وقت اروپای شرقی می باشد. در ساعت به وقت رومانی، ساعت 24 ساعته برای اهداف رسمی، از جمله برنامه های حمل و نقل استفاده می شود، اما در مکالمات روزمره رومانیایی ها معمولا از ساعت 12 ساعته استفاده می کنند. در زمان تابستان، مانند سایر کشورهایی که ساعت تابستانی را رعایت می کنند، ساعت این کشور به یک ساعت جلوتر کشیده می شود. این امر مزایای مختلفی دارد و از سال 1979 میلادی هر ساله در رومانی ساعت تابستانی رعایت شده است. تفاوت ساعت ایران با ساعت رومانی 1 ساعت و 30 دقیقه می باشد و ساعت ایران از این کشور 1 ساعت و 30 دقیقه جلوتر است.


این تفاوت ساعت در تابستان نیز ثابت است زیرا هر دو کشور ساعت تابستانی را رعایت می کنند.

در نمودار زیر به تفاوت ساعت این کشور با سایر نقاط دنیا اشاره شده است:

تفاوت ساعت به وقت رومانی با سایر نقاط دنیا

درباره زمان تابستانی ساعت به وقت رومانی

افرادی که به فکر مهاجرت کاری، سرمایه گذاری یا مهاجرت از طریق تحصیل در رومانی هستند و یا قصد دارند با اهداف توریستی وارد خاک این کشور شوند، حتما باید با تغییرات ساعت به وقت رومانی آشنا باشند. زمان تابستانی (DST) در ساعت رومانی (به طور محلی با نام “Ora de Vară” شناخته می شود) در ابتدا در سال 1932 (بین 22 مه و 2 اکتبر) معرفی شد. بین سال ‌های 1933 و 1940، DST یا زمان تابستانی در ساعت رومانی در اولین یکشنبه ماه آوریل شروع شد و در اولین یکشنبه ماه اکتبر به پایان رسید. DST در ساعت این کشور در سال 1941 کنار گذاشته شد و در سال 1979 مجدداً معرفی شد.

هم اکنون زمان تابستانی ساعت در آخرین یکشنبه ماه مارچ در ساعت 03:00 صبح شروع می شود و در آخرین یکشنبه ماه اکتبر در ساعت 04:00 صبح به پایان می رسد.

در جدول زیر تغییرات تابستانی ساعت رومانی به طور دقیق بررسی شده اند:

سالتاریخساعتتغییراتآفست بعد از آن
202227 مارچ03:00EET به EESTUTC +03:00
30 اکتبر04:00EEST به EETUTC +02:00
202326 مارچ03:00EET به EESTUTC +03:00
29 اکتبر04:00EEST به EETUTC +02:00
202431 مارچ03:00EET به EESTUTC +03:00
27 اکتبر04:00EEST به EETUTC +02:00
202530 مارچ03:00EET به EESTUTC +03:00
26 اکتبر04:00EEST به EETUTC +02:00

شایان ذکر است که EET به معنای زمان اروپای شرقی و EEST به معنای زمانی تابستانی اروپای شرقی می باشد.

درباره زمان تابستانی ساعت به وقت رومانی

تغییرات ساعت بخارست در تابستان

هر ساله افراد زیادی برای کار یا تحصیل اقدام به مهاجرت کاری یا مهاجرت از طریق تحصیل در رومانی می کنند و در پایتخت این کشور ساکن می شود. تمامی این افراد باید از تغییراتی که در ساعت بخارست رخ می دهد مطلع باشند. همانطور که در بخش قبلی ذکر شد، ساعت بخارست دارای تغییراتی می باشد که در زمان تابستان انجام می شود. در حالت عادی و استاندارد، منطقه زمانی ساعت بخارست رومانی منطقه زمانی اروپای شرقی یا EET می باشد اما زمانی که به ساعت تابستانی تبدیل می شود، منطقه زمانی آن به منطقه زمانی تابستانی اروپای شرقی یا EEST تبدیل می شود.

در حال عادی، ساعت بخارست از ساعت هماهنگ جهانی 2 ساعت جلوتر می باشد و زمانی که به ساعت تابستانی تغییر می کند، اختلاف آن با ساعت هماهنگ جهانی 3 ساعت می شود زیر در تغییرات ساعت تابستانی ساعت بخارست رومانی، زمان به 1 ساعت جلوتر کشیده می شود.

تاریخ تغییر ساعت بخارست رومانی در تابستان به صورت زیر است:

  • در آخرین یکشنبه ماه مارچ هر سال در ساعت 03:00 صبح به یک ساعت جلو کشیده می شود.
  • در آخرین یکشنبه ماه اکتبر هر سال در ساعت 04:00 صبح یک ساعت عقب کشیده می شود.

متقاضیان و داوطلبانی که مایل به مهاجرت به رومانی هستند و قصد دارند از روش های مختلف وارد خاک این کشور شوند و سپس اقامت دریافت کنند می توانند برای مطلع شدن از تمامی مراحل، هزینه های اخذ ویزا، شرایط اقدام و تکمیل مدارک و همچنین و روش های مهاجرت با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

پرسش های کلیدی درباره ساعت رومانی

رومانی یکی از کشورهایی است که  در سال های اخیر توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. افرادی که می خواهند به این کشور سفر کنند، باید جزئیات کاملی از شرایط زندگی در آن را بدانند. اختلاف های ساعتی نیز از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. در حال حاضر افرادی که در این کشور بخواهند با ایران در ارتباط باشند، باید از نظر زمانی اختلاف ساعت را بسنجند. از طرف دیگر، افرادی که می خواهند با رومانی در ارتباط باشند نیز باید نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشند. اختلاف های زمانی می توانند از نظر کلی مهم ترین شاخص ارتباط باشند. برخی از مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

  • اختلاف ساعت در بخارست و تهران چقدر است؟ رومانی یکی ازکشورهای بلوک شرقی اروپا است. به همین دلیل فاصله زمانی بین این کشور با ایران فقط 30 دقیقه در فصل تابستان و 1:30 دقیقه در فصل زمستان است.
  • آیا رومانی دارای چند منطقه زمانی است؟ خیر! ساعت در سراسر این کشور یکسان است.
  • اهمیت ساعت و اختلاف زمانی در این کشور با ایران در چیست؟ رومانی در سال های اخیر، به کشوری تبدیل شده است که مقصد مهاجرت ایرانی ها است. مسیرهای کار و تحصیل در این کشور باز شده است. به همین دلیل اختلاف ساعت برای آگاهی از زمان و چگونگی برقراری ارتباط لازم است.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *