مهاجرت به کشور مکزیک

شرایط مهاجرت اتباع افغانستان به مکزیک

شرایط مهاجرت اتباع افغانستان به مکزیک

طی سال های اخیر به دلیل شرایط نامساعد زندگی در کشور افغانستان، درصد زیادی از مردم این کشور تصمیم به ترک وطن خود و زندگی در کشورهای دیگر می گیرند. شرایط مهاجرت اتباع افغانستان به مکزیک می تواند از موارد سوال برانگیز برای آن دسته از عزیزانی که قصد مهاجرت به کشورهای آمریکای جنوبی را دارند، باشد. تیم ترجمه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی داشته است تا با تهیه این مقاله به سوالات شما عزیزان در این حوزه از جمله:

 • روش های مناسب برای مهاجرت به این کشور کدامند؟
 • آیا تحصیل در این کشور برای اتباع افغانستان امکان پذیر است؟
 • شرایط پناهندگی در مکزیک برای اتباع افغانستان چیست؟
 • آیا می توان در مکزیک زندگی با کیفیت را تجربه کرد؟
 • محدودیت های مهاجرت به افغانستان چیست؟

و غیره پاسخ دهند.

نگاهی اجمالی به شرایط زندگی در مکزیک

مکزیک یا ایالات متحده مکزیک، یکی از کشورهای واقع شده در آمریکای جنوبی و در همسایگی ایالات متحده آمریکا و کشورهای گواتمالا و بلیز می باشد. این کشور با در بر گرفتن جمعیتی بالغ بر 128932000 نفر، بزرگترین کشور اسپانیایی زبان جهان بوده و حدود یک سوم از اسپانیایی های دنیا در این کشور زندگی می کنند. مکزیک با برخورداری از منابع نفت و گاز طبیعی فراوان و توسعه صادرات خود در این دو حوزه علیرغم وجود مشکلات اقتصادی، به یازدهمین اقتصاد بزرگ دنیا تبدیل شده است. وجه رایج مکزیک پزو نام دارد که هر واحد آن برابر با 0.045 دلار آمریکا ارزش گذاری شده است.

مکزیک یک کشور کوهستانی و مرتفع است و در آن تنوع آب هوایی دیده می شود؛ به طوری که شمال این کشور خشک و غیر قابل کشت و جنوب آن گرم و مرطوب است. آب و هوای مطبوع نیز یکی از مواردی است که توجه توریست ها را به این کشور جلب کرده و کمک شایانی به توسعه اقتصاد مکزیک کرده است. به دلیل جنگ های پیاپی در کشور افغانستان، شرایط زندگی شهروندان این کشور نا به سامان شده و بسیاری از آنان تصمیم به مهاجرت به کشورهای مختلف گرفته اند. کشور مکزیک نیز علیرغم دوری از افغانستان می تواند یکی از گزینه های مناسب جهت مهاجرت این دسته از افراد باشد. اتباع افغانستان می توانند از طریق راه های مختلفی اقدام به مهاجرت به کشور مکزیک کنند و شرایط زندگی خود را از این طریق بهبود ببخشند.

نمودار میزان رشد تولید ناخالص داخلی مکزیک

روش ها و شرایط مهاجرت اتباع افغانستان به مکزیک

مکزیک با فراهم کردن روش های متفاوت جهت مهاجرت به این کشور، امکان بهره مندی از امکانت شهروندی خود را برای علاقه مندان قابل دسترس تر کرده است. روش های قانونی مهاجرت به مکزیک شامل موارد زیر است:

 • از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی
 • مهاجرت از طریق خرید ملک
 • از طریق اشتغال در کشورهای مختلف
 • مهاحرت از طریق ازدواج با یک تبعه مکزیک

مکزیک با افزایش فرصت های سرمایه گذاری در صنایع و بخش های مختلف، امکان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را برای متقاضیان بیشتر کرده است. به دلیل گردش مالی بالای مکزیک و همکاری آن با شرکای متعدد، افراد با سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور وارد بازار بزرگی شوند و شرایط مالی خود را بهبود بخشند. مهاجرت از طریق تحصیل و کار در این کشور نیز زوش های محبوبی جهت اقامت در این کشور می باشند. اتباع افغانستان نیز باید متناسب با وضعیت مالی، کاری و تحصیلی خود بهترین روش را جهت مهاجرت به این کشور انتخاب کنند.

شرایط مهاجرت اتباع افغانستان به مکزیک از طریق کار

اتباع کشور افغانستان می توانند جهت مهاجرت به کشور مکزیک از طریق فرصت های اشتغال نسبت به این امر اقدام کنند. جهت دریافت اجازه کار در کشور مکزیک، نیروهای متخصص ابتدا باید یک پیشنهاد کار از سوی یک کارفرما در این کشور دریافت کرده باشند. متقاضیان می توانند با جست و جو در سایت های کاریابی کشور مکزیک و ارائه رزومه کاری خود، موفق به اخذ پیشنهاد کار در این کشور شوند. افراد با در دست داشتن پیشنهاد کار و مدارک لازم باید با اداره مهاجرت و سفارت مکزیک در کشور خود مراجعه کرده و نسبت به اخذ ویزای کار این کشور مبادرت ورزند. کشور مکزیک به افراد شاغل دو نوع ویزا ارائه می دهد که به شرخ زیر است:

 • ویزای MF-2 برای افراد دارای بیش از 5 سال سابقه کار در این کشور
 • ویزای MF-3 برای افراد شاغل در این کشور که به همراه اعضای خانواده خود به این کشور رفت و آمد می کنند.

متقاضیان برای اخذ ویزای کار مکزیک علاوه بر توانایی بالا در زمینه تخصصی خود باید از دانش کافی در حوزه زبان اسپانیایی و یا انگلیسی نیز بهره مند باشند. پس از ارائه درخواست صدور مجوز کار برای متقاضی از سوی کارفرما، اداره ملی مهاجرت کشور مکزیک طی یک نامه به کنسولگری خود در کشور متقاضی وی را جهت ارائه مدارک مورد نیاز احضار می کند. مدارک لازم برای اخذ ویزای کار مکزیک علاوه بر گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه، تکمیل فرم های درخواست ویزا و چهار قطعه عکس 3 در 4، شامل گواهی پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای معتبر در این کشور و اطلاعاتی در زمینه شرح وظایف شغلی و میزان درآمد ماهیانه می باشد. پس از تایید کنسولگری کشور مکزیک و صدور ویزای کاری، فرد متقاضی اجازه کار در این کشور را کسب خواهد کرد.

شرایط مهاجرت اتباع افغانستان به مکزیک از طریق کار

مهاجرت به مکزیک از طریق تحصیل برای اتباع افغانستان

یکی دیگر از روش های محبوب جهت مهاجرت به مکزیک، اقدام از طریق اخذ ویزای تحصیلی است. اتباع افغانستان می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های مکزیک، نسبت به دریافت ویزای تحصیلی این کشور مبادرت ورزند. از موارد مهم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مکزیک می توان به سابقه تحصیلی خوب و داشتن مدرک زبان اشاره کرد. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی مکزیک عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه
 • گواهی تمکن مالی
 • نامه اخذ پذیرش از مراکز آموزشی
 • ارائه مدرک زبان
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • گواهی عدم سو سابقه کیفری
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزا

اکثر رشته های تحصیلی در مکزیک به زبان اسپانیایی ارائه می شود، اما کورس هایی به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های خصوصی این کشور یافت می شوند که می توانند گزینه بسیار مناسبی برای اتباع افغانستان باشد. با داشتن مدرک آیلتس با نمره مورد نظر دانشگاه، می توان در کورس های ذکر شده شرکت و مدرکی معتبر در سطح جهانی دریافت نمود. هزینه تحصیل در این کشور به طور کلی بین $378 الی $818 (دلار آمریکا) در سال است که این رقم در دانشگاه های خصوصی مبلغ $1636 الی $16353 (دلار آمریکا) می باشد. هم چنین دولت این کشور امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی را برای دانشجویان واجد شرایط فراهم آورده که این مورد نیز یکی دیگر از مزایای تحصیل در مکزیک بشمار می رود.

متقاضیان مهاجرت به مکزیک می توانند با مطالعه مقاله های ما در زمینه بهترین شهرهای مکزیک برای کار و سرمایه گذاری در مکزیک و غیره، با آگاهی بیشتری در این زمینه تصمیم بگیرند. در صورت نیاز به مشاوره، کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه دانش و تجربه خود به شما عزیزان می باشند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

6 دیدگاه برای “شرایط مهاجرت اتباع افغانستان به مکزیک

 1. Mortaza ghilami گفت:

  سلام من چطور میتوانم ویزای توریستی مکزیک را بیگرم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مدارک مورد نظر سفارت رو تهیه کنید، از سفارت وقت بگیرید و مدارکتون رو در اون زمان تحویل سفارت بدید.
   در این صورت می تونید شانس داشته باشید که ویزا بگیرید

 2. SAYED ISLAMDIN HASHIMI گفت:

  سلام مابخاطر امنیت خراب ونبود زمینه علم ودانش برای اطفال خود ونداشتن حق زنده گی برای اقلیتها مجبور به فرار از وطن میشویم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   امیدوارم روزی برسه که در جهان و کشور هم مرز ما افغانستان صلح و آرامش حکم فرما بشه

   1. Asif Jawadi گفت:

    خوشم آمد از نوع اطلاع رسانی و ارائه جوابات شما

    1. امیر جلالی گفت:

     شما اگر دوست دارید که در وضعیت کنونی زندگی کنید، برای شما همین وضعیتی که در اون هستید رو آرزو می کنیم تا به رستگاری برسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *