مهاجرت تحصیلی کانادا

مدارس شبانه روزی کانادا

تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

مهاجرت به قصد تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا در این روزها بخش عمده ای از تقاضاها را در بر می گیرد و برای این امر باید با شرایط زیر آشنا شوید. این کشور یکی از جذاب ترین کشورهای هدف مهاجرت در چند دهه گذشته برای همه ایرانیان بوده است. تحصیل برای فرزندان از پایه، دغدغه عده کثیری از مردم کشورمان است. بالطبع آشنایی با کالج ها و دبیرستان های این کشور، می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات مذکور باشد.

 1. معرفی مدارس شبانه روزی در کانادا به چه صورت می باشد؟

 2. سیستم نظام آموزشی کانادا چیست؟

 3. بهترین مدارس کانادا کدام است؟

 4. هزینه تحصیل در مقالع مختلف در مدارس کانادایی چقدر است؟

آگاهی از سیستم و نحوه فعالیت مدارس شبانه روزی در کشور کانادا می تواند باعث انتخاب محیطی امن، علمی و آینده دار در بین مدارس بی شمار موجود در این کشور شود. در مقاله پیش رو به ابهامات، سوالات و در کل شفاف سازی مدارس شبانه روزی در کانادا می پردازیم. شاید بتوان گفت که کانادا بهترین، مفیدترین و ارزانترین کشور با امکانات رفاهی است که می توان برای تحصیل در آن اقدام نمود. در حال حاضر کشور کانادا راه های مهاجرتی را نسبت به گذشته افزایش داده است. یکی از راه های رسیدن به کشور کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا این است که از طریق تحصیل در کانادا به این کشور وارد شده و پس از آن اقامت دائم را در این کشور اخذ نمائید. در ادامه این نوشتار که توسط تیم تحقیقاتی سفیران سروش سعادت نگارش دشه است همراه باشید.

معرفی مدارس شبانه روزی در کانادا

مدارس شبانه روزی از دیرباز در زمره بهترین مدارس برای تحصیل دانش آموزان بین المللی و اتباع خارجی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور را داشته اند، بوده است. این مدارس به علت امکاناتی که در اختیار دانش آموزان قرار می دهد و همچنین امکان سکونت شبانه روزی دانش آموزان در آن ها بهترین فرصت را در اختیار خانواده هایی قرار می دهد که قصد دارند تا از این طریق یعنی تحصیل فرزندان در کشوری چون کانادا اقامت این کشور را در آینده بدست بیاورند.

مدارس شبانه روزی با توجه به جمیع شرایط همواره مورد توجه تمام خانواده هایی که دغدغه آنها مهاجرت تحصیلی فرزندانشان در طول دوره تحصیل است می باشد. کانادا نیز به عنوان کشوری مهاجرپذیر در صدر فهرست کشورهایی قرار دارد که با دارا بودن بهترین مدارس شبانه روزی پذیرای دانش آموزان بین المللی خواهد بود و برای این دسته از افراد به راحتی ویزای تحصیلی این کشور را صادر می کنند.

شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

برای ورود به مدارس شبانه روزی این کشور قطعا شرایطی وجود دارد هر فرد داوطلب باید آن را فراهم نماید تا امکان اخذ پذیرش از این مدارس را داشته باشد.

شرایط سنی برای ورود به کانادا ملاک عمل قرار می گیرد و دانش آموزان نباید کمتر از 10 سال و بیشتر از 19 سال سن داشته باشد اما با این اوصاف ممکن است کالج به کالج با هم اندکی تفاوت داشت باشد. از دیگر مسائل موجود مدت زمان هر دوره تحصیلی است که معمولا یکسال به طول می انجامد و دانش آموزان می توانند تا آخرین مقطع تحصیلی خود را در آن مدارس بگذرانند. از پارامترهای دیگری که برای مهاجرت تحصیلی مورد نیاز است دارا بودن مدرک یا دانش زبان آن کشور است.

اما در مورد مدارس شبانه روزی در کانادا خبر خوب این است که این مقاطع تحصیلی نیاز به مدرک زبان از دانش آموزان نخواهد داشت و دانش آموزان می توانند بدون نیاز به مدرک زبان وارد مدارس شبانه روزی شوند. شروع ترم اول معمولا در ماه سپتامبر و پایان دوره نیز در ماه ژانویه است. ترم دوم نیز در ماه فوریه شروع و در ماه ژوئن به اتمام می رسد.

تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

دانش آموزان به طور معمول در طول سال تحصیلی در مدارس شبانه روزی در کانادا اقامت نموده و به فعالیت می پردازند، عده ای نیز بعد از اتمام ساعات کلاس و درس از آن خارج و به خانه های خود باز می گردند. اکثر مدارس خصوصی بصورت شبانه روزی فعالیت می کنند. دانش آموزان در مدارس شبانه روزی در تعطیلات و یا در آخر هفته به منزل خود می روند ولی در این بین دانش آموزان بین المللی که از کشورهای خارجی آمده اند یا از نقاط دور در کانادا هستند می توانند در تعطیلات نیز در خوابگاه بمانند و از خدمات آن استفاده کنند. این مدارس علاوه بر کیفیت بالای آموزشی و مدارک معتبر تحصیلی، محیطی امن را برای دانش آموزان پدید آورده اند. محیطی که فرد در آن علاوه بر فراگیری دانش و علم، فنون و مهارت های یک زندگی استاندارد را نیز فرا می گیرد.

از مهمترین مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی کشور کانادا عبارت است از ارتقا روحیه زندگی گروهی و اجتماعی، افزایش سطح سازگای و تطابق با محیط، استفاده از امکانات به روز آموزشی متناسب با تکنولوزژی برتر دنیا، فراگیری و تقویت سطح زبان انگلیسی یا فرانسه، امکان ورود به برترین دانشگاه های کشور کانادا، امکان اخذ ویزا برای والدین، امکان استفاده از کمک هزینه های تحصیلی در صورت اخذ نمرات مطلوب درسی و امکان اخذ اقامت دائم کانادا.

سیستم آموزشی کانادا

مدارس های شبانه روزی کانادا بصورت 3 ترمی فعالیت می کنند. مزیت این نوع سیستم آموزشی این است که دانش آموزان امکان ثبت نام در هر ترم یا نیم سال را دارند. شروع ترم تحصیلی در مدارس شبانه روزی در کانادا معمولا از سپتامبر، ژانویه و می می باشد. این مدارس از بهترین اساتید جهت آموزش دانش آموزان بهره می برند تا آنها را برای اخذ بهترین کورس ها در برترین دانشگاه ها آماده کنند.

یکی از نگرانی های والدین تعداد زیاد دانش آموزان در کلاس است که مدارس شبانه روزی در کانادا با محدود کردن اندازه کلاس ها و کوچک کردن آنها فرصت بیشتری را به اساتید می دهند تا توجه و وقت بیشتری را به دانش آموزان اختصاص دهند. زبان رسمی کشور کانادا، انگلیسی است و بالطبع دانش آموزان نیز در مدارس شبانه روزی با زبان انگلیسی تعلیم می بینند. یکی از بزرگترین دغدغه های والدین، کیفیت سرپرستی و نظارت بر مدارس شبانه روزی است. توجه نمایید که کشور کانادا یکی از بهترین و مدرن ترین کشورها در این زمینه است که با برترین متد روز دنیا بر فعالیت این نوع مدارس نظارت می کنند.

بهترین مدارس شبانه روزی کانادا

در اینجا نمونه ای از بهترین مدارس شبانه روزی در کانادا را خدمت شما عزیزان معرفی می نماییم:

آکادمی Applewood برای یادگیری پیشرفته کالج کالج برنتوود کالج Stanstead آکادمی فولفورد
دانشکده کالج ACHS سنت پیتر آکادمی نیل کالج سنت اندرو مدرسه ملکه مارگارت
کالج آتول موری کالج نوتردام کالج اشبوری آکادمی بین المللی لندن آکادمی کالس
مدرسه قلب مقدس مونترال لوتر کالج دبیرستان مدرسه Trillium دانشکده کالج کوتیکو
دبیرستان بدوول کالج بین المللی Class Afloat کالج آمادگی کالج فاروفورد مدرسه جی آدیسون
دبیرستان کانادا ستاره دبیرستان های دوردست بزرگ دریاچه

هزینه تحصیل در مدارس کانادا

هزینه های تحصیل در مدارس شبانه روزی در کانادا از مدارس مشابه در بسیاری از کشورها کمتر است و همین نیز باعث رغبت بیش از پیش افراد نسبت به این کشور شده است. این هزینه ها بسته به نوع مدرسه، شهر و خدماتی که این مدارس ارائه می دهند بین 30.000 تا 60.000 $ (دلار کانادا) در سال متغیر است که بسیاری از هزینه ها را در بر می گیرد.

کالج شبانه روزی کانادا به ورزش و هنر بسیار اهمیت داده و توجه می‌ کنند. برگزاری دوره‌ های مختلف ورزشی و بهره مندی از امکانات ورزشی با بالاترین استاندارد، از ویژگی های این مدارس می باشد. فعالیت‌های مختلف در هنر و صنایع دستی، نقاشی، طراحی، مجسمه سازی، سفالگری، عکاسی و … از عمده برنامه های این مدارس برای دانش آموزان می باشد. گروه های تئاتر نیز در تمامی این مدارس بصورت برنامه ریزی شده فعالیت می نمایند.

مدارس شبانه روزی کانادا

شرایط مدارس شبانه روزی کانادا

مدارس شبانه روزی در کشور کانادا جزء مدارسی محسوب می شود که دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی می توانند در طول دوره تحصیل خود از اولین مقطع تا آخرین مقطع در دوره دبیرستان را در آن بگذرانند. این مدارس در گذشته به عنوان مدارسی در جوامع معروف بود که غالبا متمولین و مرفهین جوامع فرزندان خود را برای تحصیل راهی آنها می کردند. اما امروزه این مدارس طیف گسترده تری از دانش آموزان را در بر می گیرد.

این مدارس در گذشته صرفا برای دانش آموزانی بود که با طی بعد مسافت طولانی برای تحصیل وارد آن می شدند اما در حال حاضر با توجه به امکاناتی که این مدارس در اختیار دانش آموزان قرار می دهد حتی دانش آموزان تبعه کانادا نیز راهی این مدارس می شوند. این مدارس برای تمامی طیف سنی دانش آموزان مناسب است و امکانات یک زندگی کامل را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. مدارس شبانه روزی مدارسی هستند که عمدتا دانش آموزان در طول تحصیل خود در آنها اقامت می نمایند.

انواع مدارس شبانه روزی کانادا

مدارس شبانه روزی در کشور کانادا خود انواع مختلفی دارند که به موارد زیر تقسیم می شوند: مدارس شبانه روزی به صورت تمام وقت، مدارس شبانه روزی به صورت پاره وقت (5 روز در هفته)، مدارس شبانه روزی متوسطه، مدارس نظامی، مدارس دخترانه، مدارس پسرانه، مدارس مختلط، مدارس مذهبی (مربوط به ادیان خاص) و مدارس پیش دانشگاهی هنر از جمله مدارس موجود در کانادا می باشند. معرفی تعدادی از مدارس شبانه روزی در کانادا را در ادامه ارائه خواهیم داد. جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مقاله فوق را مطالعه فرمائید.

لیست مدارس شبانه روزی کانادا

در اینجا لیست کاملی از مدارس شبانه روزی در کانادا را مدارس این کشور به شما معرفی خواهیم نمود:

The Bishop Strachan School Balmoral Hall School Ashbury College Appleby College Albert College Pickering College
Athol Murray College of Notre Dame Lakefield College School King’s Edgehill School Havergal College Concordia High School Branksome Hall
Brentwood College School Bishop’s College School The Bishop Strachan School Balmoral Hall School Athol Murray College of Notre Dame Ashbury College
Appleby College Albert Colleg Upper Canada College Trinity College School St. Michaels University School Trafalgar Castle School
Rothesay Netherwood School Stanstead College St. Margaret’s School St. John’s-Ravenscourt School St. George’s School St. Andrew’s College
Shawnigan Lake School Rosseau Lake College Ridley College Pikering College King’s Edgehill School Havergal College
Queen Margaret’s School Lakefield College School Concordia High School Brentwood College School Branksome Hal

کالج اپلبی و کالج کلمبیا در کانادا

این کالج در سال 1911 در منطقه اوکویل در اونتاریو تاسیس شد که از مقطع هفتم تا دوازدهم بصورت مختلط دروس را ارائه می نماید. معمولا دانش آموزانی که در این مدرسه تحصیل کرده اند شانس بیشتری برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی در کانادا خواهند داشت. هزینه تحصیل در این کالج بین 33.000 تا 66.000$ (دلار) در سال متغیر است. کالج بین المللی کلمبیا در سال 1979 در اونتاریو تاسیس شد که همانند کالج اپل بای در مقطع هفتم تا دوازدهم به ارائه خدمات مشغول می باشد و بصورت مختلط است. فارغ التحصیلان این مدارس می توانند در دانشگاه کلمبیا ادامه تحصیل دهند و هزینه تحصیل در این کالج 23.000 $ (دلار) هر مقطع می باشد.

میتوان گفت اکثر مدارس خوب کانادا در این ایالت واقع شده اند.

آکادمی لینوکس و آکادمی شبانه روزی رابرت لند 

کالج لینوکس در سال 204 در اونتاریو، تاسیس شد و در مقطع هفتم تا دوازدهم بصورت مختلط ارائه خدمات می کند. این آکادمی یک دبیرستان خصوصی در منطقه میسی سویج می باشد که عمده فعالیت آن آموزش تکنولوژی، مهندسی و طراحی است. فارغ التحصیلان این مدرسه در زمان پذیرش در دانشگاه ها نسبت به همسالان خود از موقعیت بالاتری برخوردارند. هزینه تحصیل در این آکادمی بین 10.000 تا 13.000 $ (دلار) در سال نوسان دارد. آکادمی شبانه روزی رابرت لند در سال 1978 در اونتاریو تاسیس شد که در مقطع پنجم تا دوازدهم برای دانش آموزان پسر خدمات ارائه می دهد. این آکادمی مدرسه ای شبانه روزی بر اساس ساختار مدارس نظامی می باشد که به پسران در راستای رسیدن به توانایی های خود و تضمین قبولی آن ها در مقاطع تکمیلی بعدی به ارائه خدمات مشغول است.

این مدرسه نیز یکی از برترین مدارس کانادایی است. با هزینه تحصیلی معقول.

مدرسه بین المللی چمبرلین 

این مدرسه در سال 1976 در ماساچوست تاسیس و در مقطع ششم تا دوازدهم بصورت مختلط، به دانش آموزان 11 تا 12 سال خدمات ارائه می دهد. ارائه خدمات به دانش آموزان معلول، OCD، مضطرب، ADHD، NLD، ASD، اختلال وابستگی، اختلال دو قطبی و افسردگی از جمله مزایای این مدرسه است که آن را از مدارس دیگر متمایز کرده است. هزینه تحصیل در این مدارس از 58.000 تا 142.000 $ (دلار) در سال متغیر است.

از توضیحات فوق بر می آید که گرچه تحصیل در مدارس شبانه روزی این کشور اقدام نیکویی است که می تواند زمینه مناسبی برای رشد و موفقیت آنان در تحصیل در کانادا فراهم شود ولی همچنین باید دانست که به صرف این پذیرش و به تبع آن، صدور احتمالی ویزا برای والدین از سوی دولت کانادا، به معنای مهاجرت خانوادگی و جواز اقامت دائم قانونی آن ها در خاک آن کشور نمی باشد و بدان منظور لازم است که فرایند مستقل دیگری را طی نمایند.

در انتها باید گفت که کالج شبانه روزی کانادا یکی از سریعترین روش های فراگیری زبان به دانش آموزان می باشد و راه پذیرش در بهترین دانشگاه های کانادا را برای آنها هموار می سازد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در خصوص مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور پیشرفته می باشد. پیشنهاد می کنیم در این خصوص با کارشناسان برتر و وکلای زبده این موسسه مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

سوالات پرتکرار درباب مدارس شبانه روزی کانادا

افرادی که تمایل به تحصیل در مدارس شبانه روزی این کشور دارند با سوالات زیر روبرو می شوند:

 • بهترین زمان برای ورود به مدارس شبانه روزی برای دانش آموزان در چه سنی است؟ بهترین سن برای ورود به مدارس شبانه روزی برای دانش آموزان 13 سالگی است.
 • هزینه یک سال تحصیلی در مدارس شبانه روزی این کشور چه میزان است؟ هزینه سالیانه این مدارس در حدود 22000$ (دلار کانادا) است.
 • چرا هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی زیاد است؟ اکثر مدارس شبانه روزی در این کشور خصوصی هستند و دلیل اصلی هزینه های بالای این مدارس همین نکته است.
 • آیا مدارس شبانه روزی در دو روز آخر هفته تعطیل است؟ خیر، این مدارس در این دو روز، زمینه مشارکت کودکان در فعالیت های اجتماعی را فراهم می کنند.
 • مهم ترین مزیت مدارس شبانه روزی در این کشور چیست؟ مهم ترین نکته در خصوص مدارس شبانه روزی در کانادا آن است که این کلاس ها با تعداد دانش آموزان کم برگزار می شود و دانش آموزان ارتباط طولانی تری با معلم خود دارند.

9 دیدگاه برای “مدارس شبانه روزی کانادا

 1. علی گفت:

  13 سالمه و می خوام برای مقطع نهم اقامت بگیرم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب بسیار هم عالی با شماره های ۰۲۱۲۶۷۰۵۳۵۶ تماس بگیرید کارشناسان ارشد در خدمتتون هستند

  2. Katayoun گفت:

   سلام
   من ۱۷ سال راتمام کرده ۲ ماه هست که وارد ۱۸ سال شدم
   ومیخواهم سال ۱۲ ام را در کانادا بخوانم

   1. ف.فرجی گفت:

    سلام و عرض ادب خدمت شما برای مهر ماه باید اکنون اقدام کنید با شماره های موسسه تماس بگیرید

 2. آتی گفت:

  سلام
  ۱۷ سالم هست و میخوام برای مقطع ۱۲ اقامت تحصیلی بگیرم
  شرایطش چگونه است؟؟؟؟!

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما با شماره های موسسه تماس بگیرید

 3. محمدرضا حمیدی گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت شما. بنده پانزده سال دارم و میخواهم از دبیرستان های کانادا بورسیه بگیرم. لطفا کمکم کنید. (ممنون میشم از طریق پست الکترونیکی مکاتبه کنیم)

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما متاسفانه امکان اخذ بورس برای مدرسه وجود نداره باید هزینه پرداخت کنید

 4. دنیا گفت:

  سلام من 13 سالمه 2 تاهم مدرک جهانی مسابقات ریاضی دارم هر دو برنز گرفتم و میخوام ببینم بورسیه تحصیلی کانادا چطوری است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *