مهاجرت تحصیلی بلژیک

معرفی دانشگاههای بلژیک

معرفی دانشگاههای بلژیک جهت تحصیل
Rate this post

در این نگارش، قبل از رفتن به سراغ معرفی دانشگاههای بلژیک، ما شما را با موسسات آموزش عالی بلژیک و شرایط اخذ پیرش آشنا می کنیم. بدین طریق، ما با داشتن پیش زمینه خوبی از ویژگی ها و شرایط موسسات آموزش عالی بلژیک به سمت معرفی دانشگاه های بلژیک هدایت شویم. مقاله حاضر با رویکرد کل نگرانه به معرفی دانشگاههای بلژیک می پردازد. امید است که مطالب ارائه شده در جهت آشنایی هر چه بیشتر شما  با دانشگاه های بلژیک باشد.

آموزش عالی جامعه فلمی در بلژیک

آموزش عالی در جامعه فلمی توسط دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی تهیه می شود. دانشگاهها برنامه های آکادامیک محور بلژیکی را فراهم می کنند. برنامه لیسانس، ارشد و PhD را در دانشگاه های جامعه فلمی ارائه می دهند. کالج های دانشگاهی: این موسسات هم غالبا برنامه های حرفه ای و عملی را اجرایی می کنند هر چند که برنامه های آکادمیکی هم دارند.

آموزش عالی جامعه فرانسوی در بلژیک

آموزش عالی در جامعه فرانسوی توسط موسسات زیر تهیه می شود: دانشگاه های فرانسوی تحصیل را در زمینه تحصیل منتخب تهیه می کنند. دانشگاه های فرانسوی تایید شده و تامین بودجه شده توسط فدراسیون والونیا بروکسل بوده و شامل همه رشته های تحصیلی همانند موارد زیر هستند:

اقتصاد و مدیریت مهندسی معماری
سیاست ادبیات اطلاعات و ارتباطات
زبان ها علوم پزشکی روان شناسی

برنامه های پیشنهادی توسط دانشگاه ها در 3 سطح تحصیلی سازماندهی شده اند. دوره های لیسانس: به مدت 3 سال طول می کشد و به اخذ مدرک کارشناسی می انجامد. مطالعات تحصیلات تکمیلی: که به اخذ مدرک ارشد می انجامد و پس از اتمام موفق دوره و به همراه ارائه دفاع و رساله دکترا، عنوان آکادمیکی دکتر داده میشود.کالج دانشگاه ها موسسات آموزش عالی غیر دانشگاهی با ماهیت تهیه مهارت های حرفه ای برای دانشجوبان هستند. این موسسات آموزش عالی دوره های کاردانی و کارشناسی در 8 رشته تحصیلی را ارائه می دهند:

هنرهای کاربردی اقتصاد داروشناسی فناوری
آموزش اجتماعی زراعت ترجمه و تفسیر

لازم به ذکر است که پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه های بلژیک اصولا بر مبنای صلاحیت فردی و قبولی در آزمون ورودی می باشد.

CIF در معرفی دانشگاههای بلژیک

این موسسه آموزش عالی خصوصی، تاسیس شده در سال 1954 با دفتر مرکزی اش در نیس فرانسه و دفاتر تابعه اش در برلین، بروکسل، و استانبول میباشد. CIFE جایزه ویژه ای را در چارچوب برنامه Monnet Jean اتحادیه اروپایی دریافت کرد. CIFE نماینده Center international de formation europeenne– مرکز بین المللی تحصیلات اروپایی می باشد.

همه ساله دانشجویان از تمام قاره ها و از همه کشورها برای ثبت نام در برنامه های این موسسه درخواست می دهند که این برنامه به اخذ  لیسانس همتراز با مدرک سطح مدرک ارشد (EQF 7) به رسمیت شناخته شده توسط دولت فرانسه می انجامد. فارغ التحصیلان برنامه ارشد  CIFE به عنوان کارمندان ارشد در موسسات اروپایی، کارکنان دیپلماتیک در چارچوب UN ،مدیران، مشاووران و لابیست ها کار می کنند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در باب کار در بلژیک به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

KU Leuven در معرفی دانشگاههای بلژیک

برترین دانشگاه بلژیک و تراز اول در سطح جهانی با رتبه 48 جهانی و 15 اروپا محسوب می شود. دانشگاه KU Leuven موسسه آموزشی و پژوهشی با جذب بین المللی می باشد. تمامی برنامه ها در این دانشگاه بر مبنای تحقیق ابتکاری اساتید و دانشمندان اش می باشند. دانشگاه KU Leuven از دانشگاه های تحقیقاتی پیشرو در اروپاست. اخذ مدرک از KU Leuven در کل دنیا خیلی ارزشمند تلقی می شود و به شما برتری رقابتی را می دهد. KU Leuven متعلق به 50 دانشگاه در دنیا و 20 دانشگاه برتر در اروپاست.

رتبه بندی سال رتبه جهانی رتبه اروپایی
رتبه بندی دانشگاهی جهانی QS 2019 81 27
رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز آموزش عال جهان 2019 48 15

رتبه بندی دانشگاه های جهان

شانگای جیائو اجوکیشن آکادمیک

2018 86 31

University catholique de Louvain در بلژیک

از زمان پایه گذاری اش در سال 1425، UCL هم خودش را به سطح دنیا رسانده است و هم اینکه دنیا را به خود جذب کرده است. UCL با برنامه ها و دوره های متنوع خود همه ساله میزبان دانشجویان خارجی است.

Universite de Liege در بلژیک

دارای رتبه 148 اروپایی و رتبه 301 جهانی است. دانشگاه Universite de Liege، تنها دانشگاه دولتی کامل در جامعه فرانسوی زبان بلژیکی می باشد. دانشگاه Liege خودش را مفتخر به دید کثرت گرا و پیشرو در زمینه تدریس، تحقیق، و ابتکار می داند. این دانشگاه بین المللی بوده و همه ساله در دوره های مختلف اقدام به جذب دانشجو می کند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در باب هزینه زندگی در بلژیک به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

Univwesite libre de Bruxelles در بلژیک

از دانشگاه های تاپ بلژیک است. دانشگاه ULB به سال 1834 تاسیس شد. رتبه اروپایی ش 58 و رتبه جهانی ش 151 می باشد. دانشگاه ULB مجموعا دارای 13 دانشکده با 22 برنامه تحصیلی در سه مقطع است. برخی از برنامه های ارشد دانشگاه فرا رشته ای هستند در حالیکه دیگر برنامه ها بیشتر تاکیدشان روی روابط بین المللی از طریق مدارک ارشد اروپایی یا برمبنای چند زبانی هستند.

Universite Saint-Louis-Bruxelles در بلژیک

این دانشگاه دارای قدمت تاریخی است. درست در مرکز پایتخت بروکسل قراردارد. این دانشگاه به صورت تخصصی بر روی مقاطع ارشد و دکترا متمرکز است. در حال حاضر تقریبا 3600 دانشجو از 60 کشور مختلف جذب کرده است.

معرفی دانشگاههای بلژیک

دانشگاه مونز در معرفی دانشگاههای بلژیک

دارای 7000 دانشجو بوده و رتبه 257 اروپا, و در جهان 591 می باشد. دانشگاه مونر دانشگاه فرانسوی زبان است. این دانشگاه تقریبا 50 کیلومتر از بروکسل فاصله دارد . دانشگاه مونز در سال 2009 پس از ادغام بین دانشگاه مونزهینوزر و دانشکده مهندسی مونز ساخته شد. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در باب تحصیل در بلژیک به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

دانشگاه نامور در معرفی دانشگاههای بلژیک

این دانشگاه هم در سال 1831 توسط جامعه عیسوی پایه گذاری شد. دانشگاه نامور یا  University of Namur حامل ارزش های سنت انسانگرایانه از طریق تدریس و تحقیق می باشد:

  • دانشگاه
  • کیفیت
  • تعهد اخلاقی
  • مناعت طبع

این دانشگاه دانشگاه کیفی و عملگرا است. 19 برنامه آموزشی و 6600 دانشجو دارد. مقاله حاضر تحت عنوان معرفی دانشگاههای بلژیک درصدد بود که شما را سیستم آموزش عالی و انشگاه های برتر آن آشنا کند. مسلما پیمودن قانونی مهاجرت تحصیلی به این راحتی نیست. به شما توصیه می شود که در این مورد با کارشناسان حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کرده و مشاوره های رایگان کسب کنید. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در باب مهاجرت به بلژیک به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − سه =