مهاجرت تحصیلی بلژیک

معرفی دانشگاه های بلژیک

معرفی دانشگاه های بلژیک

در این نگارش، قبل از تشریح موضوع معرفی دانشگاه های بلژیک ما شما را با موسسات آموزش عالی بلژیک و شرایط اخذ پیرش آشنا می کنیم. بدین طریق، ما با داشتن پیش زمینه خوبی از ویژگی ها و شرایط موسسات آموزش عالی بلژیک به سمت معرفی دانشگاه های بلژیک هدایت شویم. مقاله حاضر با رویکرد کل نگرانه به معرفی دانشگاه های بلژیک می پردازد. امید است که مطالب ارائه شده در جهت آشنایی هر چه بیشتر شما با دانشگاه های بلژیک باشد. آموزش عالی در جامعه فلمی توسط دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی تهیه می شود. دانشگاهها برنامه های آکادامیک محور بلژیکی را فراهم می کنند. برنامه لیسانس، ارشد و PhD را در دانشگاه های جامعه فلمی ارائه می دهند. کالج های دانشگاهی: این موسسات هم غالبا برنامه های حرفه ای و عملی را اجرایی می کنند هر چند که برنامه های آکادمیکی هم دارند.

آموزش عالی جامعه فرانسوی در بلژیک

آموزش عالی در جامعه فرانسوی توسط موسسات زیر تهیه می شود: دانشگاه های فرانسوی تحصیل را در زمینه تحصیل منتخب تهیه می کنند. دانشگاه های فرانسوی تایید شده و تامین بودجه شده توسط فدراسیون والونیا بروکسل بوده و شامل همه رشته های تحصیلی همانند اقتصاد و مدیریت، مهندسی، سیاست، معماری، ادبیات، اطلاعات و ارتباطات، زبان ها، علوم پزشکی و روان شناسی هستند.

برنامه های پیشنهادی توسط دانشگاه ها در 3 سطح تحصیلی سازماندهی شده اند. دوره های لیسانس: به مدت 3 سال طول می کشد و به اخذ مدرک کارشناسی می انجامد. مطالعات تحصیلات تکمیلی: که به اخذ مدرک ارشد می انجامد و پس از اتمام موفق دوره و به همراه ارائه دفاع و رساله دکترا، عنوان آکادمیکی دکتر داده میشود.کالج دانشگاه ها موسسات آموزش عالی غیر دانشگاهی با ماهیت تهیه مهارت های حرفه ای برای دانشجوبان هستند. این موسسات آموزش عالی دوره های کاردانی و کارشناسی در 8 رشته تحصیلی را ارائه می دهند:

 • هنرهای کاربردی
 • اقتصاد
 • داروشناسی
 • فناوری
 • آموزش
 • اجتماعی
 • زراعت
 • ترجمه و تفسیر

لازم به ذکر است که پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه های بلژیک اصولا بر مبنای صلاحیت فردی و قبولی در آزمون ورودی می باشد.

CIF در معرفی دانشگاه های بلژیک

CIF در معرفی دانشگاه های بلژیک

این موسسه آموزش عالی خصوصی، تاسیس شده در سال 1954 با دفتر مرکزی اش در نیس فرانسه و دفاتر تابعه اش در برلین، بروکسل و استانبول میباشد. CIFE جایزه ویژه ای را در چارچوب برنامه Monnet Jean اتحادیه اروپایی دریافت کرد. CIFE نماینده Center international de formation europeenne- مرکز بین المللی تحصیلات اروپایی می باشد.

همه ساله دانشجویان از تمام قاره ها و از همه کشورها برای ثبت نام در برنامه های این موسسه درخواست می دهند که این برنامه به اخذ لیسانس همتراز با مدرک سطح مدرک ارشد (EQF 7) به رسمیت شناخته شده توسط دولت فرانسه می انجامد. فارغ التحصیلان برنامه ارشد CIFE به عنوان کارمندان ارشد در موسسات اروپایی، کارکنان دیپلماتیک در چارچوب UN ،مدیران، مشاووران و لابیست ها کار می کنند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در باب کار در بلژیک به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

دانشگاه مونز در معرفی دانشگاه های بلژیک

دارای 7000 دانشجو بوده و رتبه 257 اروپا و در جهان 591 می باشد. دانشگاه مونر دانشگاه فرانسوی زبان است. این دانشگاه تقریبا 50 کیلومتر از بروکسل فاصله دارد . دانشگاه مونز در سال 2009 پس از ادغام بین دانشگاه مونزهینوزر و دانشکده مهندسی مونز ساخته شد. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در باب تحصیل در بلژیک به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

دانشگاه نامور در معرفی دانشگاه های بلژیک

این دانشگاه هم در سال 1831 توسط جامعه عیسوی پایه گذاری شد. دانشگاه نامور یا University of Namur حامل ارزش های سنت انسانگرایانه از طریق تدریس و تحقیق می باشد:

 • دانشگاه
 • کیفیت
 • تعهد اخلاقی
 • مناعت طبع

این دانشگاه دانشگاه کیفی و عملگرا است. 19 برنامه آموزشی و 6600 دانشجو دارد. مقاله حاضر تحت عنوان معرفی دانشگاه های بلژیک درصدد بود که شما را سیستم آموزش عالی و انشگاه های برتر آن آشنا کند. مسلما پیمودن قانونی مهاجرت تحصیلی به این راحتی نیست. به شما توصیه می شود که در این مورد با کارشناسان حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کرده و مشاوره های رایگان کسب کنید. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در باب مهاجرت به بلژیک به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *