ویزای تحصیلی

مقطع کارشناسی در اسپانیا

مقطع کارشناسی در اسپانیا

یکی از راه های مهاجرت به کشور اسپانیا، مهاجرت تحصیلی می باشد و مقطع کارشناسی در اسپانیا برای متقاضیان خارجی و بین المللی امکان پذیر می باشد. دانشجویان باید به این نکته توجه داشته باشند که برای تحصیل در این کشور قوانینی وضع شده است که رعایت آنها الزامی می باشد. از مزایای تحصیل در این کشور می توان به تحصیل در معتبر ترین دانشگاه ها، هزینه های تحصیل و زندگی مقرون به صرفه، آب و هوای مناسب، شرایط اقتصادی بسیار مناسب و جاذبه های طبیعی اشاره کرد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت در عرصه مهاجرت در مقاله پیش رو سعی دارند به بررسی موضوع مقطع کارشناسی در اسپانیا بپردازند. اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا را دارید تا پایان ما را همراهی کنید. اما توجه داشته باشید اخذ ویزای تحصیل اسپانیا در سال 2024 برای ایرانی ها سخت است.

شرایط مقطع کارشناسی در اسپانیا در 2024

این دوره تحصیلی در کشور اسپانیا با نام Grado نیز شناخته می شود، در مقطع کارشناسی امکان تحصیل در رشته های مختلفی وجود دارد، اما در سال 2024 رشته های پر مخاطب شامل: قانون، بازاریابی، مدیریت مهمانداری، علوم پایه، هنر، علوم انسانی و دارایی و سرمایه گذاری می شود. در باب اعزام دانشجو به اسپانیا لینک فوق را مطالعه کنید.


طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی 4 ساله می باشد و متقاضیان هر ساله در 2 نوبت (ماه ژانویه و ماه سپتامبر) فرصت دارند درخواست خود را به دانشگاه های اسپانیا ارسال نمایند. روند بررسی درخواست شما بین 3 تا 4 ماه می باشد. همان طور که گفته شد برای تحصیل در اسپانیا شرایطی وجود دارد، که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا را دارید باید بدانید که تحصیل در این مقطع به زبان اسپانیایی امکان پذیر می باشد. اگر دانشجویی به زبان اسپانیایی تسلط نداشته باشد می تواند پیش از ورود به دانشگاه در دوره های آموزش زبان اسپانیایی شرکت نماید. همچنین متقاضیان باید مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود را ارائه نمایند.

برای ورود به دانشگاه های اسپانیا دانشجو باید به مدت 5 تا 9 ماه دوره های آموزشی لازم را گذرانده و پس از آن در آزمون ورودی شرکت نماید. دانشجویی که حداقل نمره تعیین شده را کسب نماید می تواند وارد دانشگاه های این کشور شود. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی را دارند باید پس از آزمون ورودی دوره های لازم را بگذرانند و پس از آن وارد دانشگاه شوند. در باب رشته پزشکی در اسپانیا لینک فوق را بخوانید.

معرفی دانشگاه های برتر مقطع کارشناسی در اسپانیا

اگر قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید باید بدانید که در این کشور 70 دانشگاه معتبر وجود دارد، بیشتر دانشگاه ها در شهر بارسلونا، مادرید و والنسیا وجود دارد. بسیاری از دانشگاه های معتبر این کشور رنکینگ های جهانی زیر 550 را کسب کرده اند. در ادامه سعی داریم به معرفی دانشگاه های معتبر اسپانیا بپردازیم.

 • دانشگاه مستقل مادرید (uam.es)
 • دانشگاه بارسلونا (web.ub.edu) (برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این دانشگاه مقاله معرفی دانشگاه بارسلونا را مطالعه نمایید)
 • دانشگاه کمپلوتنسه (ucm.es)
 • دانشگاه ناوارا (en.unav.edu)
 • دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا
 • دانشگاه چارلز سوم مادرید
 • دانشگاه فابرا پومپئو
 • دانشگاه پلی تکنیک والنسیا
 • دانشگاه ساراگوسا

معرفی دانشگاه های برتر مقطع کارشناسی در اسپانیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

پس از آنکه دانشجو پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را بدست آورد باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا انجام دهد. برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است دانشجو مدارک زیر را آماده و در زمان مصاحبه به سفارت خانه یا کنسولگری اسپانیا ارائه نماید.

 • دریافت فرم مربوط به اخذ ویزای تحصیلی و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های مربوطه و ارائه رسید آن
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • ارائه اصل و فتوکپی پاسپورت
 • ارائه اصل و فتوکپی مدارک شناسایی
 • ارائه بیمه سلامت
 • ارائه رزومه کاری
 • ارائه مدرک زبان

بهترین شهرهای دانشجویی برای تحصیل مقطع کارشناسی در اسپانیا

یکی از بهترین مزیت های تحصیل مقطع کارشناسی در اسپانیا، امکان تحصیل در بهترین شهرهای اسپانیا برای کار و تحصیل می باشد. در شهرهای بزگ اسپانیا دانشگاه های انگلیسی زبان زیادی وجود دارد، که برخی از آنها سابقه طولانی دارند. ب طور کلی اسپانیا با شهرهای دانشجویی متعدد خود گزینه بسیاری مطلوبی برای اقامت دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی می باشد. به غیر از شهرهای بزرگ مانند مادرید و بارسلونا، می توانید برای دیگر شهرهای اسپانیا نیز برای شروع تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کنید.

در جدول ارائه شده در این بخش از مقاله می توانید با برخی از مهمترین شهرهای اسپانیا برای تحصیل در مقطع کارشناسی آشنا شوید:

بهترین شهرهای دانشجویی برای تحصیل مقطع کارشناسی  در اسپانیاخصوصیات
مادریدمادرید به عنوان پایتخت اسپانیا دارای دانشگاه های متعددی در مقطع کارشناسی می باشد. یکی از اصلی ترین مزیت های تحصیل در این شهر آموزش با کیفیت بالا با فعالیت های تحقیقاتی است.
بارسلونادلایل زیادی برای تحصیل در بارسلونا وجود دارد، که می تواند به تعداد زیاد دانشگاه ها، مراکز مطالعاتی و مدارک تحصیلی معتبر اشاره کرد.
ماربلادر کنار تجربه یک زندگی ایده آل در ماربلا می توانید از آب و هوای فوق العاده در این کشور لذت ببرید.
والنسیاوالنسیا جذابیت منحصر به فردی دارد و شلوغی یک شهر بزرگ را با فضای آرام و گسسته یک جامعه کوچک ترکیب  می کند.

در نمودار ارائه شده در این بخش از مقاله می توانید با آمار فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در اسپانیا بر اساس جنسیت آشنا شوید:

بهترین شهرهای دانشجویی برای تحصیل مقطع کارشناسی در اسپانیا

الزامات زبانی برای تحصیل مقطع کارشناسی در اسپانیا

تمامی دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل مقطع کارشناسی در اسپانیا هستند، باید به خوبی با الزامات زبانی موجود دانشگاه های اسپانیا آشنا شوند. همچنین از آنجایی که هر دانشگاه فرآیند پذیرش خود را دارد، هر موسسه آموزشی در اسپانیا  روش های مختلفی را برای تایید سطح زبان اسپانیایی می پذیرد. به طور کلی، تمامی اتباع کشورهای خارجی که به دنبال تحصیل در اسپانیا  هستند، باید به زبان های اسپانیایی و انگلیسی آشنایی کافی داشته باشند. البته نگران نباشید زیرا اغلب دانشگاه های اسپانیا دوره های زبان متعددی را به اسپانیایی به دانشجویان ارائه می دهند. آزمون زبان اسپانیایی توسط دانشگاه های این کشور برگزار می شود و همزمان با سایر آزمون های ورودی در محوطه دانشگاه های این کشور برگزار می شود. در نهایت اینکه، برای پذیرش در دانشگاه های ارزان اسپانیا باید با سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی یا اسپانایی آشنا شوید.

در نموداری که در این بخش از مقاله برای شما عزیزان تهیه کرده ایم، می توانید با آمار دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در اسپانیا آشنا شوید:

الزامات زبانی برای تحصیل مقطع کارشناسی در اسپانیا

بررسی پروسه تحصیل مقطع کارشناسی در اسپانیا

طی سالهای اخیر دانشجویان بی شماری از نقاط مختلف جهان برای تحصیل مقطع کارشناسی در اسپانیا به این کشور زیبا در قاره اروپا نقل مکان کرده اند. علاوه بر این، اسپانیا یکی از آسان ترین مکان ها برای پیدا کردن دوستان جدید، تجربه یک جشن واقعی و لذت بردن از آب و هوای دوست داشتنی در حین تحصیل است. جدای از فضای کلی هیجان انگیز در طول تحصیل مقطع کارشناسی در اسپانیا، این کشور میزبان بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها است، که هر ساله میزبان هزاران دانشجوی بین المللی از نقاط مختلف جهان است. یکی از بزرگترین مزیت های تحصیل مقطع کارشناسی در اسپانیا هزینه تحصیل مقرون به صرفه در این کشور می باشد. هزینه تحصیل در اسپانیا به ویژه در مقطع کارشناسی بسیار پایین تر از اغلب کشورهای مدرن اروپایی می باشد.

همچنین شایان ذکر است که، شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی در اسپانیا به  نسبت برخی از کشورهای مدرن اروپایی ساده تر خواهد بود. علاوه بر این، دانشگاه های اسپانیا به ویژه در مقطع کارشناسی سخنرانی های سنتی را با کار تحقیقاتی و سمینارهایی ترکیب می کنند. که در آن دانشجویان می توانند بحث های آزاد و دوستانه با اساتید داشته باشند، و در مورد موضوعات چالش برانگیز در زمینه انتخابی خود بحث کنند. بر خلاف اغلب کشورهای غربی، نباید انتظار برنامه انعطاف پذیری در طول تحصیل مقطع کارشناسی در اسپانیا داشته باشید، زیرا سمینارها و سخنرانی ها دارای جدول زمانی مشخصی هستند. در نهایت اینکه، برای اکثر برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی، باید برای یک امتحان میان ترم و یک آزمون سال آخر برای هر دوره آماده شوید.

بورسیه مقطع لیسانس در کشور اسپانیا

متقاضیانی که قصد تحصیل کارشناسی در اسپانیا را دارند نمی توانند به راحتی از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند، در مقطع کارشناسی بورسیه تحصیلی محدود بوده و به دانشجویانی ارائه می شود که دارای مدال های جهانی، اختراعات خاص و شرایط ویژه ای هستند. اگر چه دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی کاری دشوار می باشد، اما دانشجویان می توانند در این مقطع تحصیلی به مدت 20 ساعت در طول هر هفته در مشاغل پاره وقت مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند.

متقاضیان مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی اسپانیا را دارند باید سالیانه مبلغی بین 750€ تا 2100€ (یورو) به عنوان شهریه پرداخت نمایند که میزان شهریه با توجه به رشته تحصیلی متفاوت می باشد. متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی را دارند باید هزینه های بیشتری را پرداخت نمایند.

علاوه بر هزینه های تحصیل دانشجو باید هزینه های زندگی در این کشور را نیز در نظر بگیرد، هزینه های ماهیانه زندگی دانشجویی در این کشور بین 700€ تا 900€ (یورو) می باشد. شما می توانید با مطالعه مقاله هزینه زندگی در اسپانیا اطلاعات کاملتری در این رابطه به دست آورید. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با مقطع کارشناسی در اسپانیا به دست آوردید، اگر با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را بدست نیاوردید می توانید با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و از مشاوره های ایشان بهره مند شوید.

سوالات پرتکرار در باب تحصیل مقطع لیسانس در اسپانیا

در بخش پایانی مقاله بر آن شده ایم تا به برخی از مهمترین سوالات شما عزیزان در خصوص تحصیل مقطع لیسانس در اسپانیا  پاسخ دهیم. این سوالات به شرح زیر می باشند:

 • آیا برای تحصیل مقطع  لیسانس در اسپانیا به ویزای تحصیلی این کشور نیاز داریم؟ تمامی اتباع کشورهای خارجی به غیر از انباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا باید برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنند.
 • هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در اسپانیا چقدر است؟ هزینه تحصیل درمقطع کارشناسی در اسپانیا به طور قابل توجهی بر اساس عوامل مختلفی همچون نوع موسسه، ملیت و رشته مورد نظر در این کشور متفاوت است. اما معمولا بین 1100€ تا 1400€ (یورو) در سال خواهد بود.
5/5 - (1 امتیاز)

4 دیدگاه برای “مقطع کارشناسی در اسپانیا

 1. b گفت:

  سلام خسته نباشید. برای تحصیل کارشناسی اسپانیا مدرک اسپانیایی لازم هست ؟ و اینکه آیا ویزای همراه میشه گرفت ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید به زبان انگلیسی هم تحصیل کنید

   1. b گفت:

    دوره کالج رو که باید بگذرونیم سفارت رو متقاعد به دادن ویزا نمیکنه ؟؟
    چیکار باید بکنیم ؟؟ من انگلیسی رو مسلط و اسپانیایی رو هم میتونم تموم کنم. 17 سالمه. رشته ریاضی فیزیک.
    امکان اخذ ویزا رو چقدر میدونید ؟؟ ویزای همراه هم داده نمیشه نه ؟
    ممنون.

    1. داوری گفت:

     سلام
     در این زمینه نیاز به راهنمایی بیشتر دارید لطفا با شماره 02191003232 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *