مهاجرت به کشور آلمان

مهاجرت به آلمان از طرق مختلف

مهاجرت به آلمان از روش های مختلف

آلمان کشور پر طرفداری برای مهاجرت می باشد و متقاضان امکان اقدام جهت مهاجرت به آلمان از طرق مختلف را دارا می باشد که باید شرایط لازم را احراز نمایند. این مطلب برای متقاضیان مهاجرت به این کشور از طرق مختلف مفید و سودمند می باشد. در این مقاله به بررسی و معرفی مهاجرت به این کشور از طرق مختلف و توضیح مهاجرت به آلمان از طرق مختلف می پردازیم.

مسیر مهاجرت به آلمان از طرق مختلف

برای مهاجرت به کشور آلمان می توان از طرق مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، کار، مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت، مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج، مهاجرت به آلمان از طریق تولد و مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی اشاره نمود. حال به توضیح مختصری درباره هر یک از این طرق در مهاجرت به آلمان از طریق گوناگون می پردازیم.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

برای مهاجرت تحصیلی به آلمان داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله الزامی می باشد. افرادی که این دیپلم را ندارند، قادر به ورود مستقیم به دانشگاه آلمان نمی باشند. این افراد چنانچه در آزمون سراسری کشور خود پذیرفته شوند، قادر به ورود به دانشگاه های آلمان می باشند. لازم به ذکر است این افراد باید مدت خاصی در کشور مبدا به تحصیل پرداخته باشند.

ویزای تحصیلی در آلمان

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان شامل ارائه مدرک قبولی در دانشگاهای سراسری در کشور مبدا و همچنین ارائه مدرک زبان آلمانی می باشد. سطح زبان آلمانی برای تحصیل در مقاطع مختلف گوناگون می باشد. تحصیل در مقطع لیسانس داشتن مدرک زبان آلمانی A1 یا A2 می باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدرک زبان آلمانی B2 یا آیلتس 6.5 ملزم می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی به مدت چهار سال در کشور آلمان می باشد. علت ارائه دو مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد ارائه دروس به دو زبان انگلیسی و آلمانی می باشد. متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا در آلمان با داشتن رزومه قوی، سطح دانش زبان کافی و ارتباط با اساتید می توانند موفق به دریافت پذیرش شوند. از مزایای تحصیل در آلمان می توان به مجوز کار حین تحصیل در آلمان، اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان و امکان تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان اشاره نمود.

مهاجرت به آلمان از طرق مختلف کار

متقاضیان مهاجرت کاری به آلمان از دو طریق قادر به اقدام در این زمینه می باشند. روش اول کار از طریق پیشنهاد کارفرما که این روش اندکی دشوار و سخت می باشد. لازمه اقدام از این طریق داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرمای آلمانی می باشد. به منظور ارائه این پیشنهاد کار، کارفرمایان موظف به انجام اصول خاصی می باشد. اصول خاص به نحوه انتشار آگهی در روزنامه ها مرتبط می شود.

روش دوم ویزای در جستجوی کار آلمان می باشد. اخذ این ویزا امکان کاریابی در آلمان را برای متقاضی به مدت ۶ ماه فراهم می نماید. متقاضیان مهاجرت به آلمان از این راه در ابتدا قادر به همراه بردن خانواده خود با خود نمی باشند. افراد بعد از یافتن کار در آلمان قادر به همراه نمودن خانواده با خود می باشند.

برای اخذ ویزای در جستجوی کار آلمان داشتن شرایط سنی مناسب، مدرک تحصیلی بالاتر از کارشناسی، ارائه گواهی استطاعت مالی، ارائه سابقه کار رشته تحصیلی و همچنین در اخذ ویزای کاری ارائه مدرک زبان الزامی نیست ولیکن آگاهی از آلمانی و انگلیسی الزامی می باشد. با تمدید این ویزا به مدت ۴ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نمود.

مهاجرت به آلمان از طرق مختلف سرمایه گذاری و ثبت شرکت

امکان مهاجرت به آلمان از دو راه سرمایه گذاری و ثبت شرکت وجود دارد. برای اقدام از هر کدام از این راه‌ ها باید شرایط ویژه ای داشت. از برخی مزیت های ثبت شرکت در آلمان می توان گفت با ثبت شرکت در کشور آلمان امکان افتتاح حساب در تمام کشورهای اروپا امکان پذیر می باشند. همچنین فرد با داشتن همسر و فرزندان می تواند همراهان خود را در این مسیر همراه خود ببرد. امکان بهره مندی از تحصیل و خدمات درمانی رایگان برای همسر و فرزندان این فرد وجود دارد. سرمایه گذاری در آلمان می تواند با مبالغ خاصی انجام شود. مبالغ سرمایه گذاری مستلزم شرایط خاصی است و با حداقل ۲۵۰ هزار یورو، ۵۰۰ هزار یورو و یک میلیون یورو امکان پذیر است.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یک تبعه خارجی با ازدواج با یک تبعه آلمانی قادر به اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان می باشد. شرایط لازم برای اقدام از این طریق شامل داشتن درآمد کافی جهت تامین هزینه زندگی در آلمان، حداقل مدرک زبان آلمانی A1 و ارائه مدارکی مبنی بر ازدواج واقعی می باشد. این فرد خارجی پس از ازدواج مجوز کار و یا تحصیل رایگان آلمان را دارا می باشد. متقاضایان قادر به اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج می باشند و پس از سه سال اقامت در آلمان می توانند اقامت دائم آلمان را دریافت نمایند.

مهاجرت به آلمان از طرق مختلف

مهاجرت به آلمان از طریق تولد

در کشور آلمان سیستم تابعیتی بر اساس خون می باشد. در واقع فرزندی در آلمان از والدین غیر آلمانی متولد شود قادر به اخذ تابعیت آلمان نمی باشد. در این سیستم تنها به فرزندانی تابعیت اعطا می گردد که پدر یا مادر آنها تابعیت آلمانی داشته باشند. در این صورت تولد در آلمان در اخذ تابعیت مهم نمی باشد. البته تحت شرایط خاصی بر اساس خاک نیز تابعیت آلمان اعطا می گردد. مثلا در شرایطی که فرزند به دنیا آمده در آلمان دارای تابعیت مشخصی نباشد. افرادی که ۸ سال در آلمان اقامت دائم داشتند قادر به اخذ اقامت و تابعیت برای فرزند خود هستند.

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

پناهندگی در آلمان برای مهاجرت اصلاً توصیه نمی شود. پناهندگان آلمان شرایط سخت و طاقت فرسایی دارند. پناهندگان در زمان پناهندگی مجوز کار ندارند. این افراد تا زمان موفق موافقت با درخواست پناهندگی ملزم به اقامت در کمپ های پناهجویان هستند. افرادی که قصد پناهندگی در آلمان را دارند در ابتدا باید به خاک آلمان وارد گردند. پس از ورود به خاک آلمان اداره کنترل مرزی آلمان یا اداره مهاجرت کشور آلمان پناهندگی خود را ارائه نمایند. افرادی که برای پناهندگی در آلمان اقدام نمودند به کمپ هایی بین ۱۶ ایالت تقسیم می گردند. امکان مهاجرت به آلمان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای متقاضیان فراهم شده است. می توانید مشکلات و ابهامات خود را به طور تلفنی با کارشناسان ما مطرح نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + دو =