مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور محسوب می گردد که از متقاضیان خاص خود برخوردار است، لذا بررسی و مد نظر قرار دادن هزینه های انجام این پروسه بسیار حائز اهمیت می باشد. افراد می توانند با کمک مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص راه های مهاجرت به انگلستان یا سایر کشورهای دنیا اطلاعات به روزی را کسب نمایند.

  • شرایط خرید ملک در انگلستان چیست؟
  • آیا می توان از طریق خرید ملک در انگلستان اقامت این کشور را به دست آورد؟
  • هزینه خرید ملک در انگلستان به طور متوسط چقدر است؟
  • مهم ترین امتیازات خرید ملک در انگلستان چیست؟

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک در 2021

ممکن است برای بار اول اقدام به خرید ملک در کشور انگلستان نمایید. در این صورت لازم است بدانید شخص وام دهنده از شخص وام گیرنده درخواست سپرده ای به مدت 5 الی 10 ساله را می نمایند. هر چه قدر میزان یا میزان سود و نرخ وام بیشتر باشد، بهره ای که توسط آنان دریافت می گردد، بیشتر خواهد شد.

بر همین اساس، افراد وام دهنده میزان درآمد ماهیانه افراد متقاضی وام را مورد بررسی قرار داده و متناسب با همان میزان درآمد، اعطای وام جهت خرید مسکن می نمایند. بنابراین برای دریافت وام مسکن، شخص وام دهنده به طور کلی از جزئیات درآمد و هزینه های زندگی وام گیرنده اطلاعات کافی را به دست می آورد. اگرچه خرید ملک در انگلستان از سوی خارجی ها امکان پذیر است، این روش در سال 2021 منجر به اخذ اقامت این کشور نخواهد شد.

فرآیند خرید ملک در انگلستان

در بررسی شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک می توان گفت که خرید ملک در این کشور در 3 مرحله انجام می گیرد که شامل جستجو و پیشنهاد، واگذاری و امور نهایی مربوط به خرید ملک می گردد. البته در این خصوص مقالاتی چون مهاجرت به انگلستان نیز اطلاعات بسیار مفیدی دارد که با استفاده از آن می توان درک خوبی از مهاجرت به این کشور بدست آورد.

جستجوی ملک در مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

وهله اول در خرید ملک در انگلستان، جستجوی ملک و پیشنهادات ملکی است. به عبارت دیگر فرد متقاضی در قدم اول می بایست به جست و جوی ملک مورد نظر بپردازد و یا پیشنهادات ملکی را که معمولا از سوی اداره املاک برای فرد خریدار ارائه می گردد را مورد بررسی قرار دهد. موارد پیشنهادی از سوی آژانس های املاک، صرفا در حد پیشنهاد بوده و دارای بار حقوقی برای فرد خریدار نبوده و از لحاظ حقوقی الزامی برای خرید وجود ندارد.

پس از این که ملک مورد نظر یافت شد، می بایست تحقیقات لازم درخصوص ملک توسط خریدار انجام گیرد. این بررسی ها در دو مرحله تحقیق ساختمانی و گزارش خریدار خانه انجام می گیرد. مواردی از قبیل پرداخت مالیات های شهرداری، سال ساخت خانه، سالم بودن بنای ساختمان و غیره از جمله مواردی است که می بایست مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد تا در مراحل بعدی فرد خریدار را دچار مشکل نسازد.

جستجوی ملک در مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

مرحله واگذاری و انتقال ملک در انگلستان

وهله دوم مربوط به واگذاری ملک و انتقال قانونی آن است که در این مرحله حضور یک وکیل قانونی ضرورت دارد. در این وهله یاداشتی بین وکیل فروشنده و وکیل خریدار رد و بدل می گردد، سپس پیش نویس قرارداد خرید ملک از سوی وکیل فروشنده تنظیم گردیده به وکیل خریدار ارائه می گردد که حاوی مشخصات و اطلاعات مربوط به ملک شامل شرایط و وضعیت ملک، نحوه خرید ملک و مواردی از قبیل قیمت و نحوه پرداخت می باشد.

وکیل خریدار با بررسی پیش نویس، پای میز مذاکره با وکیل فروشنده می نشیند. مواردی که مورد بررسی قرار می گیرد شامل این که ملک در میان هیچ گونه پروژه ای قرار ندارد، امنیت و بنای ملک مورد اطمینان هست یا خیر و مواردی از این قبیل کاملا مورد مذاکره قرار می گیرد. مرحله تحقیقات و بررسی ها ممکن است به مدت 2 هفته یا در برخی موارد 2 یا 3 ماه طول بکشد.

مرحله‌ نهایی و ثبت ملک در انگلستان

آخرین وهله از خرید ملک در امر مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک، مرحله امضای قرارداد و ثبت نهایی ملک است. پس از این که طرفین به توافقات لازم دست یافتند و رضایت طرفین جلب گردید، مرحله نهایی که امضای قرارداد است اتفاق می افتد. در این مرحله طرفین به صورت قانونی و حقوقی درخصوص بندهای قرارداد متعهد می گردند. میزان مبلغ اولیه که باید توسط فرد خریدار پرداخت گردد، 10% از کل ارزش ملک بوده که غیر قابل عودت می باشد. سپس قرارداد انتقال ملک از سوی طرفین به امضا می رسد. در این قرارداد تاریخ تکمیل و ثبت نهایی ملک در اداره اسناد و املاک در این کشور تعیین و مشخص می گردد. هزینه هایی که در این مرحله وجود دارد شامل تمبر، وکیل، اداره اسناد و غیره می باشد که می بایست از سوی خریدار پرداخت گردد.

تسهیلات مسکن برای اتباع خارجی در انگلستان

کلیه افراد خارجی اعم از مقیم یا غیر مقیم حق استفاده و دریافت تسهیلات مسکن از بانک های این کشور جهت خرید ملک در انگلستان را خواهند داشت و به طور کاملا قانونی می توانند اقدام نمایند. ناگفته نماند که هر بانکی با توجه به شرایطی که در بانک حاکم است، اعطای تسهیلات می نماید.

قیمت آپارتمان در مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

اگرچه بانک های انگلستان تصمیم به بالا بردن نرخ های سود بانکی را دارند، اما همواره بازار ملک در کشور انگلستان پایدار بوده و دارای ثبات است. از این رو تصمیم به مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک می تواند عاقلانه به نظر بیاید. در نمودار ذیل نرخ خرید مسکن در انگلستان طی سال 2021 بررسی شده است:

نرخ خرید مسکن در انگلستان

در نهایت فرد از طریق خرید ملک نمی تواند به اقامت انگلستان دست یابد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمایی ها و مشاوره های لازم را درخصوص مهاجرت به انگلستان و نحوه اخذ اقامت این کشور را در اختیار متقاضیان قرار خواهد داد. مثلا در سال 2021 امکان اخذ اقامت یا تابعیت کشورهایی مثل پرتغال، قبرس، ترکیه، ایتالیا و غیره با خرید ملک وجود دارد اما برای اخذ اقامت انگلستان باید به سراغ روش های دیگری رفت که از آن جمله می توان به تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور اشاره نمود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.