مهاجرت تحصیلی آرژانتین

هزینه تحصیل در آرژانتین

هزینه تحصیل در آرژانتین

جستجو برای شرایط زندگی بهتر و یافتن یک کشور خارجی برای ادامه تحصیل و ساختن آینده ای روشن تر هیچ گاه در افراد متوقف نمی شود. با توجه به هزینه تحصیل در آرژانتین و نظر به امکانات آموزشی کم نظیر می توان آرژانتین را یکی از انتخاب های خوب برای ادامه تحصیل محسوب کرد. دانشگاه های آرژانتین دارای محیط چند فرهنگی و شرایط ایده آل برای تحصیل می باشند که حضور در آن ها می تواند رویای آینده دانشجویان را برآورده کند. این کشور دارای ایالت های مختلفی می باشد که هزینه تحصیل در بعضی از آن ها برای دانشجویان رایگان است و در برخی دیگر با مبلغی اندک امکان پذیر است. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و با هدف راهنمایی شما علاقه مندان مهاجرت به آرژانتین در رابطه با هزینه تحصیل نگارش شده است.

میانگین هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین در 2022

تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور آرژانتین برای متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور به صورت رایگان خواهد بود. ریاست نظارت و اداره دانشگاه های این کشور پیشرفته بر عهده وزارت آموزش و پرورش می باشد. در برخی از ایالت های آرژانتین هزینه تحصیل رایگان و در برخی دیگر با پرداخت هزینه حدود 5000$ (دلار آمریکا) در سال صورت می گیرد. در 2022 تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور می تواند برای دانشجویان رشته های غیر پزشکی تا 15000$ (دلار آمریکا) در سال در مقطع کارشناسی هزینه داشته باشد. هزینه تحصیل در آرژانتین در مقطع کارشناسی ارشد رشته های فنی و مهندسی، معماری، حسابداری، هنر و علوم انسانی تا 20000$ (دلار آمریکا) در سال نیز افزایش می یابد. این ارقام با توجه به نرخ تورم در سال های بعد بیشتر می شود:

نرخ تورم در آرژانتین

نکته قابل توجه این است که آرژانتین مانند کشورهای اروپایی بسیار پیشرفته مثل آلمان و اتریش برای دانشجویان مقطع دکترا شرایطی را فراهم کرده است که علاوه بر رایگان بودن تحصیل از حقوق ماهانه نیز برخوردار می شوند. هزینه زندگی در آرژانتین در قیاس با کشوری مانند ایالات متحده آمریکا و انگلستان بسیار پایین تر است. خوب است بدانید که هزینه حمل و نقل در کشور آرژانتین با استفاده از وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس حداکثر 10$ (دلار آمریکا) در هفته می باشد. اجاره یک آپارتمان یک خوابه 75 متری در مرکز شهر بوینس آیرس حداکثر 350$ (دلار آمریکا) در ماه برای دانشجویان هزینه دربر خواهد داشت.

کاهش هزینه زندگی دانشجویی در آرژانتین

دانشجویان می توانند با اجاره آپارتمان در شهرهای کوچک آرژانتین یا حواشی شهرهای اصلی اجاره خانه خود را تا ماهانه 250$ (دلار آمریکا) نیز کاهش دهند. بخش دیگری از هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین مربوط به تهیه خورد و خوراک می باشد که با آشپزی خانگی و خرید از فروشگاه های دارای تخفیف حداکثر 200$ (دلار آمریکا) در ماه برآورد می شود.

میانگین هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های آرژانتین

اکثر برنامه های تحصیلی کشور آرژانتین به زبان اسپانیایی و در مقطع دکترا به زبان انگلیسی و اسپانیایی ارائه می شود؛ در نتیجه تسلط کافی به این زبان اهمیت زیادی دارد. بیش از یکصد دانشگاه و مرکز آموزش عالی در کشور آرژانتین وجود دارد که مدارک تحصیلی ارائه شده توسط اکثر آن ها مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. با توجه به اینکه دولت حاکم بر آرژانتین یک دولت کمونیست است در نظر داشته باشید که علاوه بر اطلاع از هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین باید از فعالیت های غیر رسمی دولت، تظاهرات مردم و قوانین کمونیستی اطلاع داشته باشید.

هر سال از مارس تا نوامبر دانشجویان خارجی باید برای پذیرش در دانشگاه های آرژانتین درخواست مستقیم را همراه با مدارک زیر به دانشگاه مورد نظر و سفارت کشور آرژانتین ارائه کنند:

  • ارائه پاسپورت معتبر با 6 ماه اعتبار
  • اصل و کپی مدرک دیپلم همراه با ترجمه و ریز نمرات رسمی
  • ارائه گواهی سلامت پزشکی و عدم سوء پیشینه
  • ارائه مدرک تسلط به زبان اسپانیایی یا انگلیسی
  • تمکن مالی برای پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در این کشور
  • پرداخت هزینه بررسی صدور ویزای تحصیلی

درباره تحصیل در آرژانتین

باید توجه داشت اگرچه آرژانتین به دلیل وسعت زیاد و داشتن منابع طبیعی فراوان در گروه کشورهای فقیر طبقه بندی نمیشود، کشور توسعه یافته و قدرتمندی نیز نمیباشد. در واقع اخذ اقامت آرژانتین مزیت بزرگی برای افراد محسوب نخواهد شود در نتیجه بهتر است به سراغ کشورهای توسعه یافته بروند.

چرا که برخی از این کشورها مثل فرانسه نظام تحصیلی رایگان یا ارزان قیمتی مانند آرژانتین دارند اما در عین حال شرایط اقتصادی و اجتماعی آنها فوق العاده بهتر است. در این مقاله در خصوص مهاجرت به آرژانتین اطلاعاتی از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه گردید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :