مهاجرت تحصیلی سنگاپور

هزینه تحصیل در سنگاپور

هزینه تحصیل در سنگاپور

برای تحصیل در سنگاپور ابتدا می بایست درمورد هزینه تحصیل در سنگاپور اطلاعات کافی کسب نموده تا با شناخت کامل نسبت به وضعیت کشور های آسیایی اقدام کنید. با توجه به پیشرفت چشم گیر کشورهای آسیای شرقی امروزه بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای صرفه جویی در هزینه های خود در کشورهایی مثل مالزی یا سنگاپور تحصیل نمایند. از طرفی با توجه به این که دانشجویان کمتری نسبت به اروپا در سنگاپور مشغول به تحصیل هستند در مورد تحصیل در این کشور اطلاعات و منابع کمتری وجود دارد. بدین جهت پیشنهاد می شود برای مطالعه و بررسی شرایط تحصیل در سنگاپور نام موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را بخاطر بسپارید. در این سری از مطالب نیز که توسط کارشناسان این موسسه نگاشته شده به طور کامل در خصوص هزینه تحصیل در کشور سنگاپور توضیحاتی ارائه خواهد شد.

معرفی کشور سنگاپور

سنگاپور کوچک ترین کشور شبه جزیره مالایی است. این کشور تنها دو همسایه در کنار خود دارد. کشور اول مالزی است که در شمال کشور سنگاپور قرار گرفته. همسایه دوم این کشور نیز اندوزی است. جمهوری سنگاپور  به عنوان یک کشور ایالتی در جنوب شرقی آسیا دارای قلمرویی با یک جزیره اصلی به همراه 62 ریز جزیره دیگر تشکیل شده است. این کشور در لیست کوچک ترین کشورهای جهان قرار دارد. موارد زیر حقایقی در مورد این کشور است.

 • سنگاپور قطب جهانی برای آموزش
 • دارنده لقب “ملت آماده” برای فناوری و رقابتی ترین اقتصاد (IMD)
 • شهر برتر برای برگزاری جلسات بین المللی (UIA)
 • شهری با “بهترین پتانسیل سرمایه گذاری
 • دارنده باهوش ترین مردم جهان
 • در لیست امن ترین کشورهای جهان
 • سومین کشور کم فساد
 • سومین بازار ارز خارجی
 • سومین مرکز بزرگ اقتصادی آسیا
 • سومین کشور دارنده بزرگترین مراکز پالایش و تجارت نفت
 • دارنده دومین بندر کانتینری آسیا
 • کشور بسیار توسعه یافته در فهرست نهم شاخص توسعه انسانی سازمان ملل متحد
 • بالاترین رتبه در آسیا برای یک کشور مستقل با دومین تولید ناخالص داخلی سرانه در جهان

بررسی هزینه تحصیل در سنگاپور

دانشگاه های سنگاپور نسبتاً ارزان تر از دانشگاه های اروپایی و مخصوصا آمریکایی است. سنگاپور ممکن است کوچک به نظر برسد  اما در حوزه آموزش و تحقیقات عالی سنگاپور دنیای بزرگی است. از طرفی سنگاپور دارای اقتصاد قدرتمندی است و کیفیت بالای زندگی با هزینه های مناسب و به صرفه ای همراه است. اگرچه هزینه های زندگی در سنگاپور نسبت به سایر کشورهای آسیای شرقی کمی بیشتر است اما این هزینه ها و به خصوص شهریه دانشگاه ها در سطح بین المللی و در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار ارزان تر است. توجه داشته باشید که هزینه های سالانه دانشجویان دوره های بین المللی در حال حاضر در محدوده 14400$ (دلار) است. در حقیقت این نرخ بسته به کیفیت و استاندارد دانشگاه ها و یا کالج ها و هم چنین رشته تحصیلی  متفاوت است.

بررسی هزینه تحصیل در سنگاپور

بورسیه های تحصیل در سنگاپور

خبر خوب این است که بیش از نیمی از دانشجویان بین المللی در سنگاپور به نوعی کمک مالی دریافت می کنند. این کمک مالی معمولا بعد از ترم اول به صورت تخفیف در شهریه دانشجویان با معدل بالا و یا دانشجویانی که فعالیت های پژوهشی انجام می دهند  صورت می گیرد. یا در مواردی در صورت داشتن ایده های علمی برای پژوهش منجر به بورسیه تحصیلی می شود. به یاد داشته باشید میانگین شهریه کنونی سالانه دانشگاه ملی سنگاپور برای دوره های بین المللی دوره های کارشناسی بین المللی از 14550$  تا 30800$ (دلار) برای برنامه های پزشکی و دندانپزشکی است. از طرفی هزینه های زندگی یکی دیگر از مواردیست که بایستی به آن توجه کنید. . به طور متوسط​​، در حدود 8000$ (دلار) در سال  مسکن  قبوض و سایر هزینه های لازم را برای هزینه های خود پیش بینی کنید.

ثبت نام در دانشگاه های سنگاپور

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در سنگاپور هستند می بایست ویزای دانشجویی سنگاپور را دریافت کنند. پس از دریافت نامه پذیرش درخواست دانشجویی توسط یک دانشگاه شناخته شده در سنگاپور، که به عنوان تایید اصلی شما یا IPA نیز شناخته می شود، این ویزا مطابق با مدارک زیر صادر می شود :

 • مدارک ترجمه شده هویتی
 • مدرک ترجمه شده تحصیلی (آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات)
 • اثبات مهارت کافی در زمینه زبان انگلیسی است.
 • اثبات تمکن مالی

به یاد داشته باشید نهایتا طی دو هفته بعد از دریافت نامه پذیرش  بایستی به سفارت سنگاپور مراجعه کنید. البته روند وقت سفارت نیز ممکن است گاه تا 4 ماه به طول بیانجامد. در این زمینه شما نیاز مند راهنمایی یک وکیل مهاجرتی با تجربه هستید. نکته آخر این که برای اخذ ویزا سیستم ثبت نام آنلاین دانشجویی موسوم به SOLAR وجود دارد که بخش زیادی از کار توسط آن انجام می شود. برای اینکه بصورت آنلاین برای ویزا دانشجویی خود اقدام کنید  بایستی  فرم E16 از طریق SOLAR ارسال کنید. در نهایت چنانچه علاقه مند به تحصیل در سنگاپور و اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور  هستید می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *