شرایط اسلوونی

هزینه زندگی در اسلوونی

هزینه زندگی در اسلوونی

هزینه زندگی در اسلوونی در سال 2024، موضوعی است که از سوی بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت مورد بررسی و جستجو قرار می گیرد. چرا که قبل از هر اقدامی در خصوص مهاجرت باید از میزان هزینه های کشورهای مختلف مطلع شد تا با دیدی وسیع در خصوص تمامی کشورها و هزینه های آن ها بتوان تصمیمی نزدیک به میزان درآمدها و سرمایه شخصی فرد گرفت. بدین جهت در این مقاله هزینه زندگی در اسلوونی که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و چنانچه نیازمند اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به اسلوونی بودید می توانید سایر مقالات این سایت را مطالعه نمایید.

 • اسلوونی چگونه کشوری است؟
 • برای مهاجرت به اسلوونی چند راه وجود دارد؟
 • آسانترین راه برای مهاجرت به اسلوونی 2024 چیست؟
 • آیا اخذ اقامت اسلوونی به معنای اخذ اقامت اتحادیه اروپایی EU است؟
 • هزینه زندگی افراد در اسلوونی 2024 چقدر است؟
 • بالاترین هزینه زندگی در اسلوونی مربوط به چه هزینه ای است؟
 • هزینه زندگی دانشجویی در اسلوونی چقدر است؟
 • آیا دانشجویان در اسلوونی برای تامین هزینه زندگی اشان از حق کار برخوردارند؟
 • از بورسیه تحصیلی چطور؟

درباره اقامت در اسلوونی

کشور اسلوونی از لحاظ جغرافیایی در قلب قاره اروپا قرار دارد و از موقعیت ترانزیتی بسیار مهمی برخوردار است. چرا که دسترسی ها در این کشور به سایر کشورهای اروپا به راحتی انجام می شود. جالب است بدانید اسلوونی از زیباترین و خوش آب و هواترین کشورهای اروپایی می باشد. پایتخت سیاسی و بزرگترین شهر از لحاظ جمعیتی در این کشور شهر لیوبلیانا است. اسلوونی از لحاظ اقتصادی در وضعیت کشورهای توسعه یافته قرار می گیرد و بسیار پیشرفته می باشد. رفاه اجتماعی در اسلوونی بسیار بالا است بطوری که حتی در بین کشورهای اروپایی نیز زبانزد می باشد.

درباره اسلوونی

اکثر جمعیت تشکیل شده در کشور اسلوونی میانسال می باشد و به همین جهت نیروی کار در کشور اسلوونی کمتر از حد معمول منابع انسانی کشورها می باشد. شرایط کاری و نرخ دستمزدها در کشور اسلوونی در مقایسه با سایر کشورها بسیار بهتر است. اسلوونی در لیست قدرتمندترین اقتصادهای اروپا قرار داد و با سیستم های اقتصادی پیشرفته و قوی که دارد توانسته از پس چالش های اقتصادی در اروپا به خوبی عبور کند و سالانه شاخص توسعه اقتصادی خود را با شتاب بیشتری پیش ببرد.


هزینه زندگی در اسلوونی در 2024

هزینه های زندگی در این کشور به طور کلی در مقایسه با سایر کشورها ارزان تر می باشد و شهروندان به همان اندازه نیز از میزان رفاه بیشتری نیز برخوردارند. همچنین افرادی که قصد تحصیل در اسلوونی را دارند برای مقطع کارشناسی در دانشگاه های خصوصی از مبلغ شهریه 5000€ (یورو) می توانند اقدام کنند. البته این هزینه برای دانشگاه های خصوصی این کشور بوده و در صورتی که شخص بتواند از شرایط بورسیه ای تحصیلی در اسلوونی استفاده کند می تواند تا حد زیادی از هزینه شهریه در این کشور بکاهد. طبق آخرین گفته های مهاجرانی که در این کشور اقامت از طریق تمکن مالی یا روش های دیگر جسته اند، به طور معمول یک شهرمند مقیم در اسلوونی برای زندگی در این کشور حداقل به ماهی 650€ تا 900€ (یورو) احتیاج دارد و این مبلغ جدا از هزینه های اجاره بها در این کشور است.

همان طوری که در نمودار زیر هم ملاحظه می شود، بیشترین بخش بودجه ای افراد در کشور اسلوونی صرف خرید خواروبار از بازارها می شود:

توزیع هزینه های زندگی در اسلوونی

گزینه های دانشجویی برای تامین هزینه تحصیل در اسلوونی

با اینکه نمی توان اسلوونی را در ردیف مقاصد تحصیلی گران قرار داد اما دانشجویان بین المللی این حق را دارند که از 2 گزینه زیر در این کشور برای تامین بخشی از مخارج تحصیلی و یا کل هزینه بهره گیرند:

گزینه های دانشجویی برای تامین هزینه تحصیل در اسلوونی

پس دانشجویان بین المللی علاوه بر امکان درخواست بورس تحصیلی همچنین می توانند در اسلوونی تا 40 ساعت در هفته نیز کار بکنند که این یک رکورد در بین کشورهای مختلف اروپایی است. از طریق کار پاره وقت نیز به متوسط درآمدی بیت 350€ تا 500€ (یورو) دست یابند.

شرایط کار دانشجویی در اسلوونی

این امر مهم در کشور اسلوونی نیز به خاطر وجود سازمانی به نام سازمان خدمات دانشجویی  (Študentski servis) امکان پذیر شده است. سازمانی که حقیقتا به عنوان یک مرکز نقل و انتقال نیروی کار و نیز آژانس مالیاتی برای دانشجویان عمل می کند. پس وظیفه این سازمان مدیریت و سازماندهی مشاغل موقتی و پاره وقت دانشجویی در کشور اسلوونی می باشد.

موارد مثبت زندگی در اسلوونی

مهاجرت به کشور اسلوونی دارای موارد مثبت و مزایایی می باشد. این موارد مثبت عبارتند از:

 • اسلوونی شرایط جوی بسیار خوبی دارد.
 • افراد خارجی هم می توانند از خدمات درمانی استفاده کنند.
 • اسلوونی از لحاظ اقتصادی یکی از قدرت های منطقه به حساب می آید.
 • اسلوونی از لحاظ کیفیت زندگی بین برترین کشورهای جهان قرار گرفته است.
 • دانشگاه های اسلوونی به صورت چشمگیری در زمینه های مختلف پیشرفت کرده اند.
 • سرمایه گذاری و تاسیس کمپانی در اسلوونی با سرعت و کیفیت بالا انجام می شود.
 • دانشگاه های اسلوونی به 2 زبان انگلیسی و زبان رسمی این کشور مطالب درسی را ارائه می دهند.
 • اسلوونی از کشورهایی می باشد که بعد از مقیم شدن در آن، می توانید به کل اروپا بدون روادید سفر کنید.

بررسی هزینه های زندگی در اسلوونی

هزینه های زندگی در این کشور به طور کلی در مقایسه با سایر کشورها ارزان تر می باشد و شهروندان به همان اندازه نیز از میزان رفاه بیشتری نیز برخوردارند. چرا که طبق آخرین آمارهای موجود، در حال حاضر متوسط هزینه زندگی در کشور اسلوونی برای هر نفر ماهیانه در حدود €1240 (یورو) است.

بررسی هزینه های زندگی در اسلوونی

هزینه ای مشتمل بر انواع آیتم های هزینه ای که عوامل اثرگذار بر روی آن نیز شامل محل اقامت، عادات زندگی، نوع اسکان و سایر می باشد. همان طوری که در نمودار آماری زیر هم ملاحظه می شود، در بین کشورهای مختلف اروپایی هزینه زندگانی در اسلوونی 2023 به مراتب پایین تر است:

میزان دقیق هزینه زندگی در اسلوونی

مطالبی که در مورد هزینه زندگی در اسلوونی خواندید این قدرت را در تصمیم گیری به شما می دهد که با بررسی شرایط شخصی خود و میزان هزینه های این کشور بتوانید تصمیمی صحیح در خصوص مهاجرت به این کشور اخذ نمایید. اما آنچه پر واضح است این است که کم هزینه ترین نوع مهاجرت به این کشور مهاجرت کاری می باشد.

چرا که فرد در این روش بی نیاز از پرداخت شهریه دانشگاه است و اجازه کار تمام وقت دارد و از طرفی حقوق های دریافتی بسیار مناسبی در این کشور موجود است. بدین جهت تحصیل و اقامت و تحصیل در اسلوونی با توجه به رنکینگ دانشگاهی و هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور توصیه می شود. چنانچه در خصوص هزینه زندگی در اسلوونی نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید می توانید از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یاری جویید.

سوالات مهم درباب مهاجرت به اسلوونی و هزینه زندگی در این کشور

مطمئنا برای خیلیها اسلوونی یک مقصد مهاجرتی کمتر شناخته شده است و برای همین نیز سوالات زیادی هم در اینباره مطرح می شود:

 • راه های مختلف مهاجرتی به اسلوونی چیست؟ تحصیل، کار و سرمایه گذاری از راه های مهاجرت به اسلوونی 2023 است.
 • انواع ویزای اسلوونی چیست؟ ویزای صادره توسط دولت اسلوونی به دو نوع ویزای شنگن و ویزای بلند مدت تایپ D اسلوونی دسته بندی می شود.
 • هزینه درخواست انواع ویزای اسلوونی چقدر است؟ برای ویزای شنگن اسلوونی در حدود EUR 80 (یورو) و برای ویزای بلند مدت تایپ D اسلوونی نیز در حدود EUR 77 (یورو)
 • میانگین هزینه زندگی در اسلوونی چقدر است؟ طبق آخرین آمارهای موجود، در حال حاضر متوسط هزینه زندگی در کشور اسلوونی برای هر نفر ماهیانه در حدود EUR 1240 (یورو) است.
 • بیشترین هزینه زندگی در اسلوونی مربوط به چه هزینه ای است؟ رویهم رفته هزینه خرید از بازار بیشترین هزینه در اسلوونی را به خود اختصاص می دهد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *