هزینه زندگی

هزینه زندگی در اسلوونی

هزینه زندگی در اسلوونی

هزینه زندگی در اسلوونی در سال 2024، موضوعی است که از سوی بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت مورد بررسی و جستجو قرار می گیرد. چرا که قبل از هر اقدامی در خصوص مهاجرت باید از میزان هزینه های کشورهای مختلف مطلع شد تا با دیدی وسیع در خصوص تمامی کشورها و هزینه های آن ها بتوان تصمیمی نزدیک به میزان درآمدها و سرمایه شخصی فرد گرفت. بدین جهت در این مقاله هزینه زندگی در اسلوونی که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و چنانچه نیازمند اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به اسلوونی بودید می توانید سایر مقالات این سایت را مطالعه نمایید.

 • اسلوونی چگونه کشوری است؟
 • برای مهاجرت به اسلوونی چند راه وجود دارد؟
 • آسانترین راه برای مهاجرت به اسلوونی 2024 چیست؟
 • آیا اخذ اقامت اسلوونی به معنای اخذ اقامت اتحادیه اروپایی EU است؟
 • هزینه زندگی افراد در اسلوونی 2024 چقدر است؟
 • بالاترین هزینه زندگی در اسلوونی مربوط به چه هزینه ای است؟
 • هزینه زندگی دانشجویی در اسلوونی چقدر است؟
 • آیا دانشجویان در اسلوونی برای تامین هزینه زندگی اشان از حق کار برخوردارند؟
 • از بورسیه تحصیلی چطور؟

درباره اقامت در اسلوونی

کشور اسلوونی Slovenia از لحاظ جغرافیایی در قلب قاره اروپا قرار دارد و از موقعیت ترانزیتی بسیار مهمی برخوردار است. چرا که دسترسی ها در این کشور به سایر کشورهای اروپا به راحتی انجام می شود. ضمنا طبق پورتال دولت اسلوونی (gov.si)، این کشور از تاریخ 1- م می سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپایی (EU) درآمده است. جالب است بدانید اسلوونی از زیباترین و خوش آب و هواترین کشورهای اروپایی می باشد. پایتخت سیاسی و بزرگترین شهر از لحاظ جمعیتی در این کشور شهر لیوبلیانا است. اسلوونی از لحاظ اقتصادی در وضعیت کشورهای توسعه یافته قرار می گیرد و بسیار پیشرفته می باشد. رفاه اجتماعی در اسلوونی بسیار بالا است بطوری که حتی در بین کشورهای اروپایی نیز زبانزد می باشد.

درباره اسلوونی

اکثر جمعیت اسلوونی تشکیل شده از میانسال می باشد و به همین جهت نیروی کار در کشور اسلوونی کمتر از حد معمول منابع انسانی کشورها می باشد. شرایط کاری و نرخ دستمزدها در کشور اسلوونی در مقایسه با سایر کشورها بسیار بهتر است. اسلوونی در لیست قدرتمندترین اقتصادهای اروپا قرار داد و با سیستم های اقتصادی پیشرفته و قوی که دارد توانسته از پس چالش های اقتصادی در اروپا به خوبی عبور کند و سالانه شاخص توسعه اقتصادی خود را با شتاب بیشتری پیش ببرد.


هزینه زندگی در اسلوونی در 2024

هزینه های زندگی در این کشور به طور کلی در مقایسه با سایر کشورها ارزان تر می باشد و شهروندان به همان اندازه نیز از میزان رفاه بیشتری نیز برخوردارند. همچنین افرادی که قصد تحصیل در اسلوونی را دارند برای مقطع کارشناسی در دانشگاه های خصوصی از مبلغ شهریه 5000€ (یورو) می توانند اقدام کنند. البته این هزینه برای دانشگاه های خصوصی این کشور بوده و در صورتی که شخص بتواند از شرایط بورسیه ای تحصیلی در اسلوونی استفاده کند می تواند تا حد زیادی از هزینه شهریه در این کشور بکاهد. طبق آخرین گفته های مهاجرانی که در این کشور اقامت از طریق تمکن مالی یا روش های دیگر جسته اند، به طور معمول یک شهرمند مقیم در اسلوونی برای زندگی در این کشور حداقل به ماهی 650€ تا 900€ (یورو) احتیاج دارد و این مبلغ جدا از هزینه های اجاره بها در این کشور است.

اما بر طبق گزارش به روز سایت Numbeo، متوسط هزینه زندگی ماهیانه یک نفر در اسلوونی با احتساب اجاره خانه در حدود EUR 1484 (یورو) و برای یک خانواده 4 نفری نیز در حدود EUR3399 (یورو) می باشد. همان طوری که در نمودار زیر هم ملاحظه می شود، بیشترین بخش بودجه ای افراد در کشور اسلوونی صرف خرید خواروبار از بازارها می شود:

توزیع هزینه زندگی در اسلوونی

گزینه های دانشجویی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی

پس دانشجویان بین المللی علاوه بر امکان درخواست بورس تحصیلی همچنین می توانند در اسلوونی تا 40 ساعت در هفته نیز کار بکنند که این یک رکورد در بین کشورهای مختلف اروپایی است. در واقع اسلوونی یکی از معدود کشورهای اروپایی است که دانشجویان بین المللی می توانند رسما استخدام شوند و این به خاطر وجود سازمانی بنام سازمان سرویس های دانشجویی یا Student Services می باشد (منبع: سایت study.2tm.eu). بر طبق گزارش وب سایت Studyinslovenia.si دانشجویان خارجی از طریق کار پاره وقت در کشور اسلوونی نیز به متوسط درآمد خالص ساعتی حدود 6.20€ (یورو) دست می یابند.

گزینه های دانشجویی برای تامین هزینه تحصیل در اسلوونی

پس دانشجویان بین المللی علاوه بر امکان درخواست بورس تحصیلی همچنین می توانند در اسلوونی تا 40 ساعت در هفته نیز کار بکنند که این یک رکورد در بین کشورهای مختلف اروپایی است. از طریق کار پاره وقت نیز به متوسط درآمدی بیت 350€ تا 500€ (یورو) دست یابند.

شرایط کار دانشجویی در اسلوونی

این امر مهم در کشور اسلوونی نیز به خاطر وجود سازمانی به نام سازمان خدمات دانشجویی (Študentski servis) امکان پذیر شده است. سازمانی که حقیقتا به عنوان یک مرکز نقل و انتقال نیروی کار و نیز آژانس مالیاتی برای دانشجویان عمل می کند. پس وظیفه این سازمان مدیریت و سازماندهی مشاغل موقتی و پاره وقت دانشجویی در کشور اسلوونی می باشد.

اطلاعات بیشتر: کار دانشجویی در کشور اسلوونی

موارد مثبت زندگی در اسلوونی

مهاجرت به کشور اسلوونی دارای موارد مثبت و مزایایی می باشد. این موارد مثبت عبارتند از:

 • اسلوونی شرایط جوی بسیار خوبی دارد.
 • افراد خارجی هم می توانند از خدمات درمانی استفاده کنند.
 • اسلوونی از لحاظ اقتصادی یکی از قدرت های منطقه به حساب می آید.
 • اسلوونی از لحاظ کیفیت زندگی بین برترین کشورهای جهان قرار گرفته است.
 • دانشگاه های اسلوونی به صورت چشمگیری در زمینه های مختلف پیشرفت کرده اند.
 • سرمایه گذاری و تاسیس کمپانی در اسلوونی با سرعت و کیفیت بالا انجام می شود.
 • دانشگاه های اسلوونی به 2 زبان انگلیسی و زبان رسمی این کشور مطالب درسی را ارائه می دهند.
 • اسلوونی از کشورهایی می باشد که بعد از مقیم شدن در آن، می توانید به کل اروپا بدون روادید سفر کنید.

کیفیت زندگی در اسلوونی

از موارد مهمی که می توان در مبحث هزینه زندگی در اسلوونی 2024 مورد تحلیل و بررسی قرار داد، کیفیت زندگی در این کشور اروپایی است. کیفیت زندگی در اسوونی نیز مشتمل بر انواع شاخص هایی است که توسط Numbeo.com مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. بر این اساس نیز رقم شاخص کیفیت زندگی در اسلوونی در حدود 173.58 است و کیفیت در اسلوونی خیلی بالا ارزیابی می شود. جزییات این ارزیابی از قرار زیر است:

شاخص هارقم شاخصسطح
قدرت خرید71.76متوسط
امنیت75.95بالا
مراقبت پزشکی66.38بالا
آب و هوا76.11بالا
هزینه زندگی51.32پایین
قیمت ملک به درآمد12.54بالا
زمان ترافیک25.20خیلی پایین
آلودگی22.12پایین
شاخص کیفیت زندگی173.58خیلی بالا

بررسی هزینه های زندگی در اسلوونی

هزینه های زندگی در این کشور به طور کلی در مقایسه با سایر کشورها ارزان تر می باشد و شهروندان به همان اندازه نیز از میزان رفاه بیشتری نیز برخوردارند. چرا که طبق آخرین آمارهای موجود، میانگین هزینه زندگی در کشور اسلوونی با محاسبه اجاره خانه برای هر نفر ماهیانه در حدود 1484 € (یورو) است. (منبع: سایت numbeo.com)

در قالب جدول زیر می توان با مهمترین جزییات مخارج زندگی در اسلوونی 2024 آشنا شد:

اقلامهزینه (یورو)
یک وعده خوراک در رستوران سادهEUR11.00
یک وعده غذایی 2 نفره در رستوران متوسطEUR50.00
ساندویچ مک میل در مک دونالدEUR8.00
کاپوچینوEUR1.89
آب (0.33 لیتری )EUR1.75
یک کیلو برنجEUR2.23
یک کیلو پنیر محلیEUR12.18
یک لیتر شیرEUR1.26
یک عدد نان 500 گرمیEUR1.76
یک کیلو سیب زمینیEUR1.04
یک کیلو گوشت سینه مرغEUR9.46
یک کیلو گوجه فرنگیEUR2.94
یک کیلو پیازEUR1.40
بلیط یک مسیره حمل و نقل عمومیEUR1.30
هزینه اشتراک ماهانه برای آپارتمان 85 مترمربعیEUR237.92
هزینه ماهیانه سفر (حمل و نقل عمومی)EUR37.00
یک جفت شلوار جین مارک لوییسEUR79.24
اجاره آپارتمان یک خواب وسط شهرEUR682.94
اجاره آپارتمان یک خواب حومه شهرEUR561.67

بررسی هزینه های زندگی در اسلوونی

هزینه ای مشتمل بر انواع آیتم های هزینه ای که عوامل اثرگذار بر روی آن نیز شامل محل اقامت، عادات زندگی، نوع اسکان و سایر می باشد. همان طوری که در نمودار آماری زیر هم ملاحظه می شود، در بین کشورهای مختلف اروپایی هزینه زندگانی در اسلوونی 2024 به مراتب پایین تر است:

مقایسه هزینه زندگی اسلوونی و کشورهای معروف اروپایی

مطالبی که در مورد هزینه زندگی در اسلوونی خواندید این قدرت را در تصمیم گیری به شما می دهد که با بررسی شرایط شخصی خود و میزان هزینه های این کشور بتوانید تصمیمی صحیح در خصوص مهاجرت به این کشور اخذ نمایید. اما آنچه پر واضح است این است که کم هزینه ترین نوع مهاجرت به این کشور مهاجرت کاری می باشد.

چرا که فرد در این روش بی نیاز از پرداخت شهریه دانشگاه است و اجازه کار تمام وقت دارد و از طرفی حقوق های دریافتی بسیار مناسبی در این کشور موجود است. بدین جهت تحصیل و اقامت و تحصیل در اسلوونی با توجه به رنکینگ دانشگاهی و هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور توصیه می شود.

راهکارهایی برای صرفه جویی در هزینه زندگی در اسلوونی

با اینکه هزینه زندگی در اسلوونی 2024 در مقایسه با خیلی از کشورهای اروپایی چندان هم بالا نیست. ولی هزینه ها مخصوصا برای دانشجویان بین المللی می تواند سنگین باشد. در همین راستا و بر طبق اعلام سایت دانشگاه لیوبلینا (uni-lj.si)، دانشجویان بین المللی برای زندگی راحت در اسلوونی به حداقل حدود EUR600 (یورو) در ماه نیاز دارند. برای همین نیز دانشجویان برای صرفه جویی در مخارجشان میتوانند از گزینه های زیر استفاده کنند:

 • استفاده از غذاهای سلف سرویس یا غذاهای خانگی
 • استفاده از کارت های تخفیف مخصوص دانشجویان خارجی
 • خرید کتب و ملزومات آموزشی دسته دوم
 • بهره گیری از سیستم حمل و نقل عمومی برای تردد
 • خرید کالاها و لوازم آف خورده

چنانچه در خصوص هزینه زندگی در اسلوونی نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید می توانید از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یاری جویید.

سوالات مهم درباب مهاجرت به اسلوونی و هزینه زندگی در این کشور

مطمئنا برای خیلیها اسلوونی یک مقصد مهاجرتی کمتر شناخته شده است و برای همین نیز سوالات زیادی هم در اینباره مطرح می شود:

 • راه های مختلف مهاجرتی به اسلوونی چیست؟ تحصیل، کار و سرمایه گذاری از راه های مهاجرت به اسلوونی 2024 است.
 • انواع ویزای اسلوونی چیست؟ ویزای صادره توسط دولت اسلوونی به دو نوع ویزای شنگن و ویزای بلند مدت تایپ D اسلوونی دسته بندی می شود.
 • هزینه درخواست انواع ویزای اسلوونی چقدر است؟ برای ویزای شنگن اسلوونی در حدود EUR 80 (یورو) و برای ویزای بلند مدت تایپ D اسلوونی نیز در حدود EUR 77 (یورو)
 • میانگین هزینه زندگی در اسلوونی 2024 چقدر است؟ طبق آخرین آمارهای موجود، در حال حاضر متوسط هزینه زندگی در کشور اسلوونی برای هر نفر ماهیانه در حدود 1484 € (یورو) است.
 • بیشترین هزینه زندگی در اسلوونی مربوط به چه هزینه ای است؟ رویهم رفته هزینه خرید از بازار با حدود 31% بیشترین هزینه در اسلوونی را به خود اختصاص می دهد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *